Rupert Wyatt se opět vrací k žánru sci-fi. Tentokrát nám vypráví příběh o lidech, kteří chtějí zažehnout jiskru odboje proti mimozemské rase, která převzala kontrolu nad vládou Země. Odboj ale nestojí jen proti vetřelcům z jiné planety. Bojovat musí především proti těm, kteří s nimi spolupracují. Podaří se zrealizovat plán, jenž ostatní přiměje uvěřit, že je možné vzít si Zemi zpět? (Martrix)

Han22

Komorní zpracování může slušet spoustě žárnů, ale ne světu po invazi mimozemšťanů, což je bohužel přesně případ filmu Captive State. Začátek a titulky navazující co se stalo jsou dokonalé. Pak sledujeme svět 9 let poté, kdy mimozemšťani vládnou z povzdálí, lidstvo se vzdalo a relativně normální svět zajišťuje kolaborantská vláda, policie a média. Něco jako osmdesátkový seriál V. Bohužel celý film je natočen za pár šupů někde v ghettu a z výborného nápadu režisér nevytěžil nic víc, než relativně slušný thriler o připravované teroristické akci. Mimozemšťany prakticky neuvidíme a pokud se náhodou objeví, je scéna utopená v temnotě. Nebylo to špatné, ale laciné a ke konci depresivní a beznadějné i když musím uznat, že závrečná pointa to hodně pozvedla. Škoda že do toho někdo nedal trochu peněz, mohlo to být mnohem lepší. ()

Wally

Tváří se to jako něco a není to nic moc... Možná lze pochválit za hudbu a dva tři nápady, ale jinak je to nezáživné a nezábavné. Čekal jsem víc s ohledem na obsazení...ale třeba V. Farmiga se objeví na 2 minuty čistého času a řekne čtyři věty... ()

aquiver

Captive state je sice sci-fi určené dospělému divákovi, bohužel i tak nezaujme. Béčko ani popcorn to není, skoro tam byly tři hvězdičky, ale ten film má nezajímavé herce a především nedobře napsané postavy i scénář. 45 % ()

Junglista

Nuda, nevyužitý herci (hlavně Vera), moc postav, místo emzáků tam mohlo bejt cokoliv jinýho. Konec fajn, ale ten hluchej střed už to nenapravilo. Zklamání. ()

Michalechal

Casto na film, co ma lehce přes 50 % a neni to nablbla komedie, nekoukam. Vlastne skoro vubec. Tady jsem udelal vyjimku kvuli reziserovi (za "opici planetu") a nesplet jsem se. Vlastne asi mam jinou predstavu o napinavejch filmech nez ostatni, ale proste to rozuzleni kdo s kym je a kdo vlastne dela dobrou vec, to bylo neco :-) Porobena planeta Zeme, odbojovy skupiny a jejich sit, ocipovany lidi hlidany non-stop, nucena prace pro mimozemstany, kolaborujici lidi, atentat, vyuziti mimozemsky technologie ... tohle si fakt jenom 54 % nezaslouzi. ()

Eterninox

Netradiční a ambiciozní scifko, které ale rozhodně nepotěší diváky, pro něž jsou zlatým standardem marvelovké limonády. Děj má sice dechberoucí spád prakticky od první scény do té poslední, ale když člověk na chvíli přestane dávat pozor, rychle se ztratí ve velkém množsví postav, jejich plánů, a spojistostí s hlavní linkou příběhu. Navzdory premise extraterestriální invaze jsou navíc mimozemšťané spíše stínovou hrozbou než aktivními záporáky, a lidé jsou především nepřáteli sami sobě. Je jen škoda, že pro budování napětí a mystifikaci diváka se celkem plýtvá trhanými záběry a rychlým střihem, a že finální mega-komplikovaný zvrat (podobně jako všechny mega-komplikované filmové zvraty) je založený na nepředvídatelných sledech okolností. I tak je pro mě ale Captive State velmi příjemným překvapením, a pokud se vám líbil třeba District 9 a nečekáte hromadu vtípků a CGI bitev, rozhodně koukněte. 80% ()

majec4

Velmi dlho som sa odhodlaval na tento film, lebo cisla to ma slabsie. Lakalo ma ale obsadenie a ponatie hlavnej myslienky filmu. Goodman je pojem a Farmigu som si celkom oblubil. V zaplave mnozstva sci-fi filmov sa podobny pocin v pohode strati, no podla mna to je na skodu. Takyto film som si prial vidiet viackrat. Vobec mi nevadi, ze v celom filme napocitame do 10 efektov. Cele je to slusne prepracovane. Niektore momenty su trochu nedotiahnute, suhlasim, ale v celom kontexte ma potesil nahlad do siete odporu. Emzaci boli zaujimavo spraveny, v pohode by som si ich vedel predstavit v naslapanom prequely, nieco na styl Independence Day. Zaver mal stavu, vypinal som to s dobrym pocitom. ()

JM87

Jak by vypadal svět po mimozemské invazi? Kdo by se přidal k emzákům a podporoval by novej režim a kdo by byl v odboji? Popravdě mi to dost připomínalo situaci za druhé světové války, ale tentokrát to nebyli nacisti, ale mimozemšťani. Jinak chápu to nízký hodnocení. Není tam zas tak moc akce, film často staví na otázkách, pohybujeme se mezi x lidma, co tvoří nějaký buňky a vymýšlí plán, ale pro mě to funguje. Je to dobře zahraný, má to faj atmosféru a mohlo by to být jen trochu kratší. ()

Saur.us

Neuvěřitelně podhodnocená záležitost. Sci-fi, které stojí na druhé straně barikády od velkých a drahých spektátlů. Absenci velkých hvězd (až na J. Goodmana, V. Farmigu a K. Dunna) a velkých peněz nahrazuje hutná dystopická atmosféra, všudypřítomný Velký Bratr a nejedna chvíle napínavá jako kšandy. A zadostiúčiňující finální twist. Jsem docela rád, že jsem se nenechal zvyklat a podíval se na to. ()

barteca

Tak toto už je snad reality show, žádné sci-fi. Možná do 5 let tam můžem být a nepotřebujeme k tomu ani žádné E.T. Některé zdejší komentáře mi navíc berou naději.... ()

MickeyStuma

Chicagská  čtvrť téměř deset let po okupaci mimozemšťany a ponurý lidský život na obou stranách barikády. Tedy spolupracovníků s okupanty a disidenty. Námět je vcelku prostý a jednoduchý. Děj podrobně popisuje úsilí několika postav s mimozemskými okupanty spolupracovat a úsilí postav jiných se proti nim vzbouřit. Spíše to evokuje k dramatu slibující vcelku přívětivý sci-fi thriller, ale bezkonkurenční progresivita obrazu a vyprávění celý koncept vtahuje do posloupnosti umění, přesněji řečeno, do artu. Kamery pouze sledují soužití lidí a mimozemšťané striktně zůstávají spíše v představách diváků. I když bystré oko je může spatřit, neboť se v určitých chvílích přeci jen ukáží, ale opravdu jen na kratičkou dobu. Každá scéna je po obrazové stránce jako z galerie moderního umění. K tomu spoustu emocionálních konfliktů, filozofických dialogů a vcelku působivý soundtrack a máme umělecké sci-fi jako vyšité. V rámci žánru svou stylovostí velice těžkopádný snímek, který mnoho diváků bude mít problém správně pojmout. Takovýchto futuristických thrillerů vyprávěných z pohledu síly odporu plánující svrhnout vládu mimozemšťanů, je skutečně jako šafránu. Námět však naopak nic neznámého nepojednává. Avšak přeci jen těžko říct, jestli si tvůrci nevzali moc silné sousto. Vizuální saturace barev může leckoho zmást ve struktuře skriptu dějové linie. Je to zkrátka film, u kterého se musí přemýšlet, jinak je divák naprosto ztracen. ()

GOREGASM

I v roce 2019 lze natočit formátem i obsahem inovativní sci-fi o mimozemské invazi. Rupert Wyatt mě před lety doslova uzemnil svým rebootem Opičí ságy a Captive State jen potvrzuje jeho ambicióznost. Psychologický náhled na lidstvo, které pod vlivem zkorumpovaných a diktátorských struktur ztrácí i svou poslední tvář, což je tím více bizarní, že jde o naši konfrontaci s vesmírnými vetřelci, zde dostává až nepříjemně reálné kontury a dávno pryč jsou ty časy, kdy jsme si mysleli, že Emmerichův ID, bude pro lidstvo dostatečně snadným návodem se s invazí emzáků popasovat. Dokázali by lidé tahat za jeden provaz, nebo by jejich úsilí vyšumělo do ztracena pod vlivem ekonomických zájmů a individuálního prospěchu pro elity. Captive State s těmito motivy pracuje v módu pro náročnějšího diváka, a přestože mu k dokonalosti něco chybí (na jedno shlédnutí je docela složitý), jde o intenzivní mimozemský teror, který v hlavě zanechá touhu si snímek buď pořídit do sbírky, nebo si ho pustit za pár dní ještě jednou. Myšlenkově nabitý scifáč, který nešetří naši společnost, ani mozkovnu diváka. 85% ()

Johny M.

Goodman nemá moc co hrát, Farmiga a její 3 minuty a 3 věty úplně nevyužitá a slušnej námět přetavenej ve slabej scénář. Přesto docela koukatelný a originální scífko... ()

Enceladus

Skvelý film s veľmi s vysoko prepracovanou zápletkou avšak nie s veľmi originálnym nápadom. Síce nastalo mierne spolužitie ľudstva a mimozemšťanov, podobne ako v District 9, ale správanie sa alienov naznačuje ich nadradenosť. Svet 10 rokov po ich trvalej návšteve upadol do zlváštnej postapokalyptickej atmosféry, ktorá ale nemá jednosmerne pochmúrny spád, ako býva vo väčšine takýchto filmov, čo ma dokázalo udržiavať v očakavaní až do úplného konca. Neutrálnym -itívom je pomerne rýchle zobrazovanie špionážnej postupnosti, na ktorú je potrebné celý film sústredene dohliadať. Chýbajú mi tu dve veci a to že mimozemšťania sú len bočná dejová línia, hlavný súboj prebieha medzi dvoma tábormi ľudí. Druhá vec je postoj mimozemšťanov k ľudstvu, v podstate sme sa nedozvedeli, či sú jednoducho povedané "zlí alebo dobrí" a preto sa nedá ani predvídať ich správanie po poslednom trojskom koňovi. ()

Vabr

Náhodný podhodnocený klenot, na který jen tak nezapomenu. Velmi oceňuji originální (za mě dosti uvěřitelný) pohled, jak by vypadala naše země, v tomto případě USA, za okupení mimozemšťany a následné dohodě o podřízení a respektování. Nikdy jsem takový úhel pohledu neviděl. Úvodní scéna je správně akční a poznáme vizuálně cool vetřelce. Postavy se mohou zdát ploché, ale já osobně věřím, že nějaký charakter mají. Avšak nepopírám, že jich je dost a nemohly by být hlouběji vykresleny. Ale (!) to vše má zjevný účel, protože se nám snaží tvůrci zobrazit fungování povstalecké jednotky. Letmé seznámení slouží za účelem nám ukázat jak velké takové uskupení je a jak pracuje. Hned, když přišly na řadu přechody z postav na postavu, mě to začalo bavit a až do konce má Captive State své tempo už jasné. Osudy postav jsou správně ponuré a jedná se o další soundtrack, který obdivuji. Závěrečná scéna je dramatická a myšlenkami mě tento film dostal. Dost mě tedy mrzí, že se jedná o Box office bomb. Za mě právě komorní zpracování akorát prospělo. Vyhodnocení: Vím, že teď schytám velkou bídu, ale srovnání s 1984 se nemůžu ubránit (s tím brácha zaručeně nesouhlasí) ()

nathaniel 29

Neuveriteľné... tento film je čo zač?! Pilot k nejakému seriálu, ktorý sa nikdy nenatočí?! Má to síce určitý slušný drive, je to pozerateľné, ale efekty úplne minimálne a hlavne film končí skôr ako sa vôbec niečo zaujímavé začne diať. Čistá absurdnosť. ()

Likan7

Wyatt je dobrý režisér. Nikdy mu nezapomenu jak skvěle zrestartoval Planetu opic. Jenže je na druhou stranu i hodně špatný scénárista. Nápad měl dobrý, což o to. Snaha zachytit život zbytku odboje lidí při mimozemské invazi je zajímavý nápad s potenciální skvělou atmosférou. Jenže jeho Captive State je jen nudným a nezajímavým filmem s hromadou postav, které se mi pletly od začátku do konce. O nevyužitých známých hercích ani nemluvě. ()

.killer.

Takhle blbej film jsem už dlouho neviděl. Dramaturga to zřejmě nemělo, soudného střihače taky ne. Průměrné efekty (až na emzáky) bych v tomto případě přešel. Jestli se nám snažil Rupert Wyatt něco sdělit, tak to totálně zazdil nečitelnou příběhovou linkou a plochými charaktery (hlavní postavou měl být zřejmě Ashton Sanders, ale prostor mu krade Goodman). Celý film je strašně roztříštěný a přeskakuje od jednoho k druhému. Námět to má možná zajímavý (určitě ne nikterak originální, jak tu někdo píše), ale musel by se toho chopit schopný scénárista a dramaturg (ne v jedné osobě). V momentě, kdy by to mělo nějakou strukturu, tak by se to dalo čistě střihnout a dopadlo by to jistě lépe. Takhle je to jeden velkej bordel. Nedoporučuju. ()

ANTYCHRYST

Nečekal jsem nic a dostal zábavné scifi béčko.. které má ovšem parametry áčka:) musím pochválit i emzaky kteří jsou vidět.. do posledních minut jsem si myslel ze to je celé úplně jinak..:) konec chválím.. celá ty myšlenka o mimozemské invazy a lidi ..kteří zradí svůj druh a jsou s nimi se mi líbí 70% velké překvapení ()