Na jeden nádych

• Česko Na jeden nádech (viac)

Paříž byla bez varování zasažena zemětřesením a z rozpukané země uniká smrtelně jedovatý plyn. Město ovládla panika. Mathieu a Anna jsou jedni z mála, kterým se podařilo uniknout do nejvyšších pater místního mrakodrapu. Jejich dcera Sarah, jež trpí oslabenou imunitou, ale zůstala daleko od nich v hermeticky uzavřené komoře, bez níž nepřežije. Pomoc ani po dlouhých hodinách nepřichází a oběma je jasné, že baterie, která pohání vzduchovou komoru, už dlouho nevydrží. Jak ji vyměnit dřív, než se úplně vybije a uvězní jejich dceru ve smrtící pasti? S vědomím, že je tlačí čas a že se musí spolehnout pouze na sebe, se Mathieu s Annou vydávají skrz vražednou mlhu za její záchranou. (Bontonfilm)

desade

Pripomenulo mi to "La Nuit a dévoré le monde", akurát "smrtiace nebezpečenstvo" tam vonku bolo odlišné. Nečakaný záver. Tri a pól. ()

Nix

Hodně se mi líbil nápad, který měl opravdu velký potenciál, jenže to provedení, hrozný herecký výkony bohužel srazili vše k zemi. Přitom kamera byla taky fajn, je to škoda, ale celkově film ani nedosahuje průměru, který by stál za shlédnutí. ()

Likan7

Slovy kluků z Moviezone "efektní mlha, ale film k ho*nu". Nevadí mi minimalistiské sci-fi, kde se nedozvíme o moc víc, než postavy samotné. Nepotřebuju vysvětlování co a proč (i když je to lepší). Jenže po půl hodině solidně rozdaných kartách to scénář vzdal. Ono se tady totiž skoro nic neděje. Řeší se jen "záchrana" dcery...a nic jinýho. Ono taky co žejo, kanastu sebou očividně neměli. Film tak postupem minut upadá do stále větších logických i scénáristických lapsů, které jsou zakončeny vlastně úplně zbytečnou smrtí hlavní postavy a nejvíc wtf závěrem, co si kdy pamatuju. A to jsem těch debilních závěrů už viděl. ()

Najt

Výborné francouzské apokalyptické scifidrama. Nečekal jsem nic a při sledování ani nedutal, což jsem opravdu nečekal. O napínavost nouze nebyla a už od začátku to vypadalo slibně, mlha nebo plyn vyvěrající ze země a uvěznění lidí na střechách domů působilo fakt zajímavě. Sice to zkončilo tk rychle jak to začalo, což je škoda a konec mě teda fakt nenadchnul ale u 90% filmu jsem se fakt bavil . Na francouzské poměry slušnej snímek ;) ()

ANTYCHRYST

Všechno špatně.. Tohle mě opravdu nebavilo.. Nic se tam neděje žádné vzruso.. akce.. Bylo mě úplně jedno kdo má nebo nemá masku.. Absolutně nezazivny film.. 10% ()

Mamlas

Prvních 5 minut dobré, zbytek skoro Odpad. Kdyby měli frantíci víc masek, určitě by šli do ulic proti té mlze stávkovat. ()

iN

Na francouzské poměry docela dobré postapo - jenom tedy docela průhledné... A tím nemyslím Sářinu kobku :-) ()

daleba

Takový Last of us, jen místo houbiček přišla mlha... Odpustím dementní chování lidí a pár nelogičností. Spíš mě štve, proč nevím, jaktože nějaká zvířata přežila, a některá ne?! Taky měla tu nemoc, nebo co?! Jinak námět je jasnej ne?! Příroda prostě potřebovala Zemi pročistit. A nápad jak to udělat, byl dobrej... Lepší, než třeba ve Stalo se! Je to spíš na 3 hvězdičky, ale jelikož mi to fakt silně připomnělo zmiňovaný Last of us (i tatínek byl celej Joel), a navíc jsem od Francouzů nikdy nic podobnýho neviděl, tak tam prdnu jednu navíc. ()

DJMaroko

Tak tohle to mě opravdu bavilo do začátku až do konce. Jednoduché, zajímavé a asi ani né nákladné a přesto to funguje.Dal bych i plný počet, ale budu se opakovat ...konce bez konce nesnáším, pokud zde není zaděláno na nějaké to pokračování. ()

Ace.A.T.L.

Mě se to líbilo. Nečekal jsem od toho kdo ví, jakej trhák a katastrofickej film a přesně to se mi dostalo. Je to o dost realistickým jednání lidí, v takový situaci, jaká nastala ve filmu. Lépe řečeno, jednání rodičů. Efekty zajímavý, myšlenka super a celkově to je dost zajímavý. Jen je škoda konce, kterej byl drobet utnutej a "vyřešenej" bez vysvětlení a drobet nesmyslně. Když člověk pochopí, že dcerka nemůže ven z bio boxu, tak je pak nesmysl, že zvládá nakažený prostředí. ALE.... to na filmu neubírá až tolik. Mě to fakt bavilo. Nemůžu dát zatím víc, viděl jsem to jen jednou. Takže zatím za mě 3* a DOPORUČUJU ()

TesterX

Mne tohle fakt sedlo. Pekne zpracovany, zajimavy napad, sympaticti herci, par napinavych scen, pri nichz zadrzujete dech spolu s postavami a to ze se nektere veci plne nedozvime - postavy take ne, tim je to i vice vtahujici. Takze hvezda dolu za par logickych lapsu, ktere trochu mrvi jinak slusnou podivanou. Palec nahoru za krvezizniveho malinaka. ()

rigby

Nadchlo mě sympatické obsazení a hlavně to, že se jedná o francouzský film. Bohužel se dostavilo velké zklamání. Ne, nejedná se o úplně špatný film, jen stojí vlastně na dvou hercích, kteří mají v ruce hodně slabý scénář. A divák po momentu překvapení a chvíli přemýšlení, co se vlastně stalo, s nimi ztrácí kontakt. A tak se celou dobu není na co dívat. ()

moriero

Další silně podhodnocený film na CSFD. Nejenomže byl vizuál na jedničku, ale navíc umíraly některé hlavní postavy a ještě se mi u tohoto žánru nestalo, aby mi padala brada u překvapivých zvratů. Pět hvězd. Bez pardonu. ()

brasek

Väčšia časť príbehu je kvalitná, pretkaná atmosférou a dokonca ani Oľga Kurylenko mi neprekáža. Pointa a záver snímku však nie sú zvládnuté a kazia celkový dojem. Proste som si povedal, že o čom to vlastne bolo keď to takto skončilo. ()