Frigo na divadle

• USA The Playhouse
Komédia / Krátkometrážny
USA, 1921, 22 min

Tentokrát se Frigo převtělil do kůže kulisáka v divadle, který obvyklým klaunským způsobem bojuje s rekvizitami i lidmi a také se snaží získat dívku svého srdce. Film je ovšem nejznámější pro svou úvodní scénu, ve které se Frigo převtělil úplně do každého. (Morien)

eraserhead666

Hodně oceňuji na tehdejší dobu docela odvážnou a zcela evidentně pracnou práci s trikovou stránkou filmu. Triků je tam fakt dost a i povedených. Jako celek mě však tahle groteska poměrně zklamala. Je dost suchá, mnohé vtipy jsou vyčpělé a hodně laciné. Frigo samotný se moc snaží být humorný (a možná až moc kopírovat Chaplina), jenže ta snaha nakonec převažuje nad čímkoliv jiným. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $83,000▐ miestami si nabral Keaton riadne sústo aby všetko postíhal, škoda že kvalita obrazu nie je moc zachovalá dosť to ubralo z kvality /40%/ ()

Radko

Kulisák Frigo si zrejme cecol trocha viac ako je zdravé a v sne sa obsadil do úlohy divákov, diváčok, hráčov orchestra a aj všetkých hercov: všade vidieť typickú vážnonaivnonevinnú tváričku - a leták s obsadením hercov to začudovanému Frigovi len potvrdil (zrejme inšpirácia pre jednu zo scén filmu V koži Johna Malkovicha). Po prebudení nasledujú klasické opilecké záväzky o nepití, postupne zmierňované. Nečakane sa musí postarať o hladký chod hry zároveň aj o frajerku, ktorú si neustále mýli s jej dvojníčkou. Smršť neošúchaných nápadov stačí aj na tri grotesky. ()

troufalka

Génius filmové grotesky Buster Keaton ve všech hlavních rolích!! Nápaditý scénář, který nemá hluchá místa. Bavila jsem se královsky! ()

liborek_

Buster Keaton ve vrcholné formě... Už asi vím, kde se inspirovali autoři filmu V kůži Johna Malkoviche... Pamatujete: Malkovich. Malkovich? Malkovich... Malkovich!!! Malkovich...:-) Tady to prostě bylo Buster Keaton,Buster Keaton, Buster Keaton, Buster Keaton, Buster Keaton, Buster Keaton... Ale výborných scén tam bylo víc... Skvělé! ()

Webb

V této skvělé grotesce s neotřelými nápady a vtipnými triky hraje Buster nespočet rolí - diváky, herce, muzikanty i kulisáka. Frigo je prostě všude (v jednom záběru až sedmkrát). Jeden z nejpozoruhodnějších filmů této éry. ()

WANDRWALL

Každá práce má na čas své kouzlo. I takový kulisák, když se jeho zážitky dají dohromady, tak má o čem vyprávět. Zde Frigo potvrzuje tahle slova.***(19.10.2010) ()

classic

Frigo, ako šimpanz ? Prečo, nie, však ? Ako všestranný komik, je za každú výzvu a srandu zároveň, ale tých všetkých Busterov Keatonov bolo akosi veľa... Finále, a ka zaplavené divadlo, ma na záver dostalo na lopatky. Aj tak najzaujímavejšie je to, ako to s kolegom nakrútili, a na tú dobu - extrémne progresívne, odkiaľ sa mohli mnohí do budúcna čosi naučiť, inšpirovať sa, a dá sa povedať, že Keaton je v tomto priekopník. Je to perfektný šoumen. ()

Iggy

Tahle groteska není zrovna z Keatonových nejvtipnějších, ale za vidění určitě stojí, protože je neuvěřitelně nápaditá a Keaton si tu opět pohrává s filmovým médiem. Ať už jde o jeho víceroli, úžasný a nepřekonatelný opičí převlek, nebo o směšování reality a fikce (scéna s postelí) až po záměnu dvojníků (Frigova milá). Turiec: Trik se zdvojováním herce je už třeba v Méliesově filmu L'Homme orchestre, to jen pro přesnost. ()

liquido26

Divadlo Bustera Keatona uvádí: Buster Keaton a jeho pěvci. V hlavní roli Buster Keaton, ve vedlejších rolích: Buster Keaton, Buster Keaton, Buster Keaton a Buster Keaton, orchestr diriguje Buster Keaton, na klarinet: Buster Keaton, bicí: Buster Keaton, basa: Buster Keaton, housle: Buster Keaton, kulisy: Buster Keaton, kostýmy: Buster Keaton, opona: Buster Keaton. Představení bylo zajímavé tím, že ho navštívil i Buster Keaton s manželkou. Začátek byl fakt zajímavej experiment, byl jsem zvědavej, jak se to dál vyvrbí, ale pak se to přeneslo do klasického Keatonovského duchu. Hodně povedených vtipných situací, je to jeden z lepších kousků od tohoto mistra humoru. ()

faana21

Ano, tenhle Keaton tam bude celou dobu představení. Ještěže se Mr. Keaton nerozhodl pro natáčení Vojna a mír ve stylu Bondarčuka se 120.000 komparzisty, to by natáčel ještě dnes, this fellow... Děj nejasný, ale legračních pasážích je v oné dvacetiminutovce rovnou několik, vyzvidvihuji opičku, naháněčku s pupkáčem a závěrečnou scénu s akvárkem. ()

Turiec

Buster ma opäť prekvapil. Toto je totiž asi najstarší film, v ktorom som videl trik s dvojníkmi herca. Keď sa Frigovi snívalo o divadle, tak všetky postavy hral Buster Keaton: dirigenta, všetkých členov orchestra, hercov na javisku aj divákov a diváčky v javisku. Celkom obstojne bola urobená aj interakcia postáv, keď sa rozprával sám so sebou. V jednom zábere bol dokonca "naklonovaný" až sedemkrát! ()

Wiliem

Tak tedy nevím, ale tato Keatonova groteska mi připadala zatím jednoznačně nejslabší ze všech, které jsem doposud viděl. První půlka byla hodně špatná, druhá byla trošku lepší, ale stále ani zdaleka tento snímek nedosáhl stardardu na který jsem u Bustera zvyklý. Humor téměř žádný, nápady docela obyčejné, celkově bída, ani se mi nechce věřit že to je film B.Keatona. 45%. ()

filmmovier

I přes naprosto fantastický začátek, ve kterém hrál Buster Keaton úplně všechny (a vizuálně je to fakt vymazlené, něco naprosto nevídaného a skvěle natočeného), ale nakonec se mi to bohužel nelébilo tak moc, jako jiné Keatonovy filmy (ačkoliv tenhle patří k těm kvalitnějším). I tento film je dějově nabytý, plný originálních a výtečných nápadů, kaskadérských kousků (ačkoliv ne tak moc, jako v jiných filmech) a záletka je taky fajn a příjemně to utíká. Takže další skvělá záležitost, a už jenom kvůli tomu začátku rozhodně must see. ()