Keď skupina X-Menov vyrazí na celkom rutinnú záchrannú misiu na obežnú dráhu k ohrozenej posádke raketoplánu, zdá sa, že majú všetko pod kontrolou a operácia prebieha bez problémov. Ale zdanie klame. Jean Grey (Sophie Turner) je zasiahnutá neznámou a smrtiacou vesmírnou silou, ktorá ju premení v jedného z najsilnejších mutantov. Jean musí zápasiť nielen so svojou novo nabitou a nestabilnou silou, ale aj so svojimi osobnými démonmi. Postupne sa dostáva do desivej špirály a stráca nad sebou kontrolu. Navyše jej myslenie začína ovplyvňovať tajomná postava (Jessica Chastain), ktorá prichádza s nebezpečnými návrhmi na využitie jej ničivej sily. Grey sa mení na Dark Phoenix a stáva sa hrozbou nielen pre svojich teraz už bývalých priateľov z radov mutantov, ale pre celú planétu. X-Meni tak musia čeliť svojmu najbližšiemu a najničivejšiemu nepriateľovi. (Cinemart SK)

JoSte

Hrůzostrašná sonda do moderních komiksových filmů. Spousta napřažených rukou, směšných řvoucích grimas, prázdných tupých dialogů a nekvalitního přehnaného CGI. K tomu plochý nesmyslný děj a Queen in the North. ()

fisus

Čekal jsem velký průšvih a byl jsem mile překvapený.Není to žádná převratná pecka,ale jak mě moc nebavily některé předchozí díly,tak tenhle mi celkem sedl.Pořád se něco dělo,nenudil jsem se,a tak dávám 4 hvězdy. ()

warrenur

Slabsi priemer. Bol som primarne zvedavy, ako sa bude vizual Fenixky odlisovat od Kapitanky, ale moc sa teda, co do efektov nelisia. Naviac "Sanse" som to moc neveril. Pacili sa mi vsak niektore akcne sceny a par zaujimavych charakterov, inak mi to pride uz dost "vymlatena slama". ()

Monisek

Jako samostatny sci-fac super. Ale jako x-meni saga? Moc mi to k tomu nesedi.. jsem myslela, ze Budouci minulosti vynulovali puvodni trilogii, ale ted prislo tohle a vlastne nevim, co by melo nasledovat. Mozna nic. A to je jedine dobre. ()

ROCK,THE

A jak to tedy dopadlo? Za mě velice pohodový snímek jak už to u značky X-Men bývá tak prostě baví. Jediné dvě věci kterých je škoda a co bych zhodnotil záporně je už dlouhodobě řešené nepropracování příběhu, a člověk holt musí na každý díl koukat jako na samostatný film a neohlížet se za minulými díly (holt MCU to má daleko vychytanější ale třeba se už dočkáme). Další věc je prostě #HughJackman , i když měl hrát pouhé cameo viz První Třída a Apokalypsa tak se na něj prostě člověk těšil a bez něj tato značka opravdu a bohužel chřadne. Jinak po příběhové stránce člověk nemůže čekat úplný zázrak ale rozhodně taky ne žádné zklamání, jen se musíte nechat unášet akcí a scenériemi spolu se známými postavami. Co je hodně pozitivní tak je hudba kterou složil nikdo jiný než král soundtracků #HansZimmer a ta že se povedla a krásně vyplnila celý film. K závěru bych dodal že tu máme suprově nášlaplé nové X-Meny s jemně klesnoucí kvalitou příběhu ale rozhodně rostoucí audiovizuální a akcně nabitou baladu. Takže si dávejte pozor ať do vás z vesmíru nevstoupí zářící energie, protože pak i vy by jste mohli být.... X-MEN DARK PHOENIX Mé hodnocení: 7.5/10 ()

Chundys

Jednoznačně nejslabší z X-Menů a já už chtěl aby to skončilo! Bohužel mi tentokrát byly všechny postavy naprosto ukradené! Nejlepší je prostě První třída a tim to hasne basta!!! ()

Košoun

Nejhorší X-Meni, které jsem viděl, asi hlavně kvůli nezkušené režii, která se snaží udělat něco mezi Loganem, Dark Knight a First Class, ale zůstává někde na startovní čáře. Ale stejně mě to ve výsledku vlastně bavilo, každopádně je dobře, že tato éra X-Men skončila a snad nás v budoucnu v MCU čekají větší pecky. ()

Driscoll

Na kontinuitu se v této sérii už dávno nehraje; a to ani v té části, kterou odstartovala První třída, protože konec Budoucí minulosti vlastně nedává po Dark Phoenix žádný smysl. Absentující kontinuitu stranou; Dark Phoenix je tak jako tak naprosto mdlý film. Sophie Turner neumí hrát, nemá žádné charisma, a když se právě snaží působit děsivě, tak je jen směšná. Emoce nefungují (zásadní smrt prostě "proběhne"), a jediná emočně fungující scéna je ta, když se Xavier a Lehnsherr sejdou u partie šachu (jo, a Fassbender je vlastně pořád super). Finále ve vlaku je fajn, ale to prostě na dobrý film nestačí. Tahle série měla skončit Budoucí minulostí a Loganem (ano, jsem si vědom, že z hlediska legitimní snahy vydělávat peníze na fungující franšíze to tak nemohlo dopadnout), protože od té doby už nemá co nabídnout. Uvidíme, jak se bude X-Menům dařit v MCU. ()

Aurus

5,5/10. Tak jo za mě nejde o takový průser ale zas to není něco jako skvělý film, je to prostě těsně nadprůměrný film. Škoda je že zemřela ta modrá mutantka která byla moji nejoblíbenější postavou v X-Menech když tam nebyl Worverine. A taky je škoda že se série loučí jako nadprůměrné zakončení. Příběh je dobrej, postavy jsou docela sympatické, hudba je výborná, akce tu je perfektní, atmosféru tento film má docela dobrou, napětí je zde asi jenom jednou, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Jsem zvědav na poslední díl X-Menů. ()

Sydonai

Průměrné, předvídatelné a nudné. I tak by se dal Dark Phoenix velmi jednoduše shrnout. Bohužel přetáčky a problémy, které film doprovázely byly oprávněně předzvěstí špatného výsledku. Dark Phoenix je film, ve kterém zásadní postavy zapomínají hrát, většina rozhodnutí a zvratů nedává vůbec smysl a paradoxně kratší délka filmu ubližuje. Nebýt Zimmerovi muziky a celkem příjemného finále, opouštěl bych kino extrémně zklamaný. I přes to se dostáváme na úroveň ještě lehce níže než Apokalypsa. Škoda. 55% ()

CaptainCzech

Po parádních X-Men filmech jako První třída, Budoucí minulost, Logan a po totálně průměrně zapomenutelné Apocalypse (budiž chválen Quicksilverův moment sprintu) nám do kin dorazil Dark Phoenix, který měl jisté problémy a upřímně po trailerech jsem od toho ani žádná velká očekávání neměl. Šel jsem jelikož poslední film s McAvoyem a Fassbenderem v hlavních rolích by byl hřích vynechat. Začnu tím, že pochválím atmosféru filmu, ta se mi moc líbila. Samozřejmě výkony už jmenované dvojice (a to především Fassbendera, ten film tahal neskutečně nahoru), jako malý bonus je Sophii Turner, která mile překvapila. Jsem fakt rád, že odpravili Raven hned na začátku jelikož ta mě iritovala. Pár cool a vtipných momentů v bitce ve vlaku cením a celkově efekty. Bohužel tím tak nějak končím, ostatní se totiž moc nepovedlo. Herecké výkony průměr až podprůměr (především herečka Ororo byla dřevo). Hlavní záporák nuda a šeď, už teď si nepamatuju co byly vůbec zač krom toho že jim Phoenix entita zničila planetu. Celkově mi přišlo, že tam toho bylo dost vystřihnuto, urychleno a tím pádem nevysvětleno.  Film je ve výsledku v sérii i zbytečný a kdyby nevznikl, tak by se nic nestalo. Každopádně i to by se dalo u mě omluvit, jelikož mám X-Meny dost rád. Kurňa, ale to že z toho téměř totálně vystřihnou Quicksilvera a nedostane ani svůj sprinterský moment? To je NEODPUSTITELNÉ. Hold víc jak takové 3 hvězdy tomu dát nemůžu. Díky Foxům za spoustu let zábavy s X-Meny a snad je Disney v čele s Feigem využijí správně. Budu se na ně těšit. ()

Trešlson

Tu čtvrtou dávám s přimhouřením obou očí.. ale opravdu to není taková tragédie, jak se podle prvních reakcí zdá. První dvě sólový Wolverinovky mi pořád přijdou jako nejslabší díly celé xmenovské ságy. Dark Phoenix se sice neloučí v epickém a povedeném stylu jako Avengers a postavy v ní nedostavají tolik prostoru (u Storm mě to mrzí asi nejvíc), ale o vyloženou ostudu se nejedná. U Fassbendera si navíc užijete každou minutu, co je na plátně, a to taky není málo. 75% ()

Toka

Co k tomu říct. Ve finále mě Dark Phoenix docela bavil. Je tu ale jedno velké ale. Některé pasáže působily nudně a zbytečně. To se týká hlavně celé linky emzáků, kteří ve filmu byli jako pěst na oko. Mnohem více bych si užil dramatické rozepře uvnitř organizace bez zásahu deus ex aliens. Během sledování snímku mě z pozornosti vytrhávala nudná generická hudba. Jaké obrovské překvapění se mi dostalo, když jsem zjistil, že je to od Zimmera, což je po Djawadim můj druhý nejoblíbenější skladatel filmové hudby. Tady mi to holt nesedlo. Sophie Turner není moc oblíbená, mě osobně ale vůbec nevadí a proti jejím hereckým výkonům nemám výtky. Nutno podotknout, že McAvoy je vedle ní přeci jenom jiná liga. Rozloučení s X-Men sérií takový propadák naštěstí nebyl a závěrečná scéna vzala za srdce. Dal bych i lepší hodnocení, ale jeden konkrétní vyloženě debilní vtip pro uspokojení feministek mi v tom brání. ()

MikeeTheory

X-Men: Dark Phoenix má prostě tu nevýhodu, že vychází ve špatný čas. Filmu nehraje do karet jak euforie z Avengers, tak i fakt, že se marketingu nepodařilo dostatečně nalákat na velké finále. Ne teda, že by nějaké ohromné přišlo, ale to, že zakončení celé série nikoho moc nezajímalo, mi přijde jako hodně nešťastné selhání. I přesto trvám na tom, že Dark Phoenix je v celkovém dojmu docela slušná a nenáročná podívaná, kterou táhnou zejména skvělí herci a naprosto úžasná a podmanivá hudba Hanse Zimmera. Co ho ale bohužel táhne ke dnu, je prostoduchý scénář a celkově dialogy. Příběhu díky tomu chybí nejenom přesvědčivost, ale hlavně emoce. Z tohohle pohledu je tedy kritika ze strany recenzí asi oprávněná, na druhou stranu podobné věci se u marvelovek v minulosti dost přehlížely, takže ... ()

SpeedyCZ

Velmi dobré akční finále ve vlaku. Děj je slabší, uspěchaný. Sophii Turner nemám jako herečku rád. Ale film je celkově lepší než tématicky obdobná Captain Marvel. ()

sadlokan

Pickarde,Gandalfe,proboha.Vo Wolverinovi ani nemluvim.Co příde ještě za monštrum?Se usere a všem se na hodinkách objeví vodotrysk s pečenym holubem v hrsti?A to v lepším případě.V horším bude na střeše. ()

P.J.2

Hmmm. Jedno velké, nafouknuté nic, akce ujde, hrdinové jsou v pohodě, Fassbender s McAvoyem vidět pospolu vždy pookřeje mé srdce a to je tak nějak vše, vůbec do toho neměli plést nejakou rasu a vůbec to nemělo stát obludných 350 mega(!!!). ()

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

25.12.2019

Původní mutantí univerzum de facto skončilo s filmem X-Men: Dark Phoenix. Škarohlídi by dokonce mohli říct, že skončilo už s Loganem v roce 2017. Existuje však ještě jeden snímek z téhož světa, který… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

14.08.2019

Netflix podle čerstvých zpráv přeplatil šest dalších velkých studií a získal tak práva na nové sci-fi Pyros v hl. roli s Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Sedmilhářky). Snímek bude produkovat a… (viac)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu