V treťom pokračovaní populárnej série Strážcovia galaxie 3 od štúdia Marvel sa naša obľúbená skupina nešťastníkov usadila na planéte Kdoviekde. Netrvá však dlho a ich životy naruší ozvena Rocketovej pohnutej minulosti. Peter Quill, ktorý sa stále spamätáva zo straty milovanej Gamory, musí okolo seba zmobilizovať svoj tím na nebezpečnú misiu, ktorá by v prípade neúspešnej realizácie mohla viesť ku koncu strážcov, ako ich poznáme. (Cinemart SK)

rublik05

Pokud jsou Strážci galaxie: Volume 3 definitivní tečkou za příběhem této prazvláštní party, tak je to více než důstojné zakončení této geniální trilogie. Je to od samého začátku dechberoucí jízda plná fungujících emocí a výborné akce, není zde nouze o velice silné momenty, ale také o spoustu humorných scén, díky čemuž je snímek víceméně v rovnováze. Ani napotřetí film nenudí, je plný zajímavých nápadů, je s citem natočený, sálá z něj určitá osobitost a originalita, což u Marvelu v poslední době není pravidlem. Postavy jsou opět bezkonkurenční, každá má specifické charisma, navzájem se skvěle doplňují, Rocket však jednoznačně kraluje. Tleskám a smekám klobouk. Výtečná práce, takhle nějak se to má dělat. Kéž by Marvel Strážce galaxie ještě někdy oživil, nic lepšího tady totiž nebylo a možná ani nebude. 10/10. ()

Anayka

Za mě lepší než 2. díl, ale taková ždímačka slz tady už teda dlouho nebyla. Měla jsem si ten kapesníček připravit dopředu. ()

Nix

Tak bohužel ani Gunn tomu nepomohl. Měl jsem pocit, jak kdyby se už to kouzlo předchozích dílů vytratilo a dokonce mne ty postavy začali nudit a štvát. Jediný, kdo to držel nad vodou jako dycky byl Drax, u kterého mi ani vtipy nevadily, naopak byly fajn a člověk se zase zasmál. Ale zbytek filmu mi opravdu nic nedal. Přišlo mi to i celé takové utahané, některé scény hrály na city, ale mne to nechalo chladným a spíš mne to nudilo. Nechápu i proč tam bylo tolik hudby skoro v každé scéně, nic tomu ta hudba nepřidala, naopak. Nevím no,ale už začínám být opravdu skeptický, když vidím jakýkoli nový film se superhrdinami, asi by to už chtělo něco jiného. ()

bearmeedek

Nečekal jsem dobrou zábavu a jen to zkusil. Plusem proti nudě je, že film má 2 až 3 dějové etapy, takže stále čekáme, co bude dál. První třetina byla slabší. Byla to spíš taková skládanka lehkých vtípků, ale šlo to. A pak to začalo nabírat správnou linii strážců a vydrželo to až do konce. A to bylo dostatečně zábavné. ()

E lan

Nejsem moc velkým fandou této série, nepřijde mi moc zábavná ani vtipná. Nicméně tento třetí vysloveně melancholický (až rozlučkový) díl se mi hodně líbil. Vlastně nejvíce z celé série. Postavy dostaly trochu dalšího rozměru a děj mě vysloveně bavil. ()

Ceberus

Standardní tříapůlhvězdičková marvelovka. Trochu se tam na můj vkus bila tradiční strážcovsky komediální linka s velmi seriózní temnou linkou Rocketovy minulosti. Gamora zapadla daleko do pozadí a hrála až tak páté, šesté housle, tudíž jsem si čím dál víc oblíbil Nebulu, která svou roztomilou nervlostí dokáže být komediální i přitažlivá. Hlavní záporák měl tady slušné koule, nedivil bych se, kdybych o Chukwudim Iwujim ještě uslyšel. Will Poulter (zlatý syn) mi jako herec ve všech filmech vždycky připadal jako mimozemšťan v utajení (podobně jako třeba Michael Cera nebo Jesse Eisenberg), takže tady byl přesně typecastován do role mimozemského pošuka. Fenka Cosmo byla taky docela zábavná - jen díky tomu, že jsem hledal rekapitulaci předchozích dílů na YouTube, tak jsem narazil na existenci vánočního speciálu Strážců galaxie, který mi ještě chybí dokoukat. ()

gemi

Dvojka nasadila laťku tak vysoko, že se ji přes veškerou snahu přeskočit nepodařilo. Dokonce ani líznout zespodu. Na druhou stranu je to pořád o dost lepší než jednička. Je tu snaha o hláškování i epické bitvy, ale všechno se to tak nějak míjí účinkem. Jediné, co funguje fakt dobře, je vztahová linka. Jako, určitě se na to dá podívat opakovaně, ale na čtyři to prostě není. ()

tlesk

Nečekal jsem, že budu dojatý. A že namísto nenáročné zábavy mne nová marvelovka skoro až emočně rozhodí. James Gunn platí za někoho, kdo rozhodně dokázal, že okolo prakticky neznámých komiksových hrdinů se dá vystavět filmový příběh, jenž v MCU nemá obdoby. Poslední Strážci galaxie uzavírají trojlístek snímků, které se vymykaly a v mnoha ohledech byly o parník lepší než zbytek komiksové produkce. A jejich třetí dobrodružství za tím dělá úctyhodnou tečku. Nečekal jsem, že budu někdy u popcornovky tak dojatý, jako jsem byl právě zde. Gunn se totiž rozhodl do filmu přimíchat relativně komorní, překvapivě drsnou, temnou a smutnou osobní linku jedné z hlavních postav. A právě ta vás buď totálně dostane, nebo zklame a budete tento díl považovat za nejslabší. U mne platí první možnost. Vždycky když mám pocit, že nad Marvelem a jeho bobtnajícím světem zlomím hůl, přijde jedno světélko naděje. V tomto případě je to spíše bliknutí ojedinělé světlušky, protože jde o rozloučení. A já mám dojem, že takhle povedený komiksový film jsem nejen už dlouho neviděl, ale ani neuvidím. Po dlouhé době zase snímek, kterému opravdu dlouhá stopáž slušela a nic v něm nebylo navíc... ()

Kraty

Po Endgame nevyšlo něco co bylo dobrý jako je tohle! Je to smutný, dojemný, vtipný, napínavý a velkolepý. Vtipy tu nejsou dětský ani trapný. Cgi/Efekty tu jsou nádherný a vizuál celého filmu je hrozně úchvatný. Hudba je skvělá jako vždy. Akce je tu místy dobrá až senzační. Děj je krásně napsaný. Není to DOKONALÝ, ale vzhledem k tomu co dělá v dnešní době Marvel, tak tohle je klenot. Absolutní pecka. Wow! Tohle jsem prostě nečekal, působí to jak ten starý Marvel za dob Infinity War a Endgame kdy byl Marvel na největším vrcholu. Film jedině doporučuju :D ()

MasterMagic

Perfektní tečka za celými strážci, ba dokonce i za celou MCU. Už ani nechci na nic dalšího od Marvelu do kina, protože je zřejmé se současným trendem, že nic lepšího v budoucnu nenatočí. Tenhle film jde svou cestou a dokázal bych si představit, že se Gunn musel párkrát s Feigem pohádat a vydupat si svoje. Vydal ze sebe maximum a doručil lehce nevyvážený film, možná i trochu delší než by měl být, ale s neskutečně obrovským srdíčkem. ()

V1ctor_

I do třetice všeho dobrého se třetí díl Strážců povedl na jedničku a završuje tak tuto trilogie bravurně. S klidem na duši mohu říci, že je to vůbec ta nejpovedenější trilogie, kterou nám Marvel kdy nadělil. Big shout out Jamesi Gunnovi, který je záruka kvality a člověka s jeho talentem a citem pro filmové řemeslo v celém Marvelu už snad nenalezneme. Dokázal to koneckonců jak zde, tak i u DC, kde je stejně fenomenální. Třetí Strážci splňují vše co od akčního celovečeráku se superhrdiny, jestli to tak lze říct, očekáváte. Je to enormně akční, pro tentokrát i vážný a smutný, ale stále vtipný, což je pro Strážce to vůbec nejpodstatnější. I přes to jak je to skvělý to má stále nějaký ty šrámy, které jsem byl po zhlédnutí upoutávky na další Marvel projekt schopen přehlédnout. Nemyslím to nijak špatně, ale bez tvůrčích talentů jako je právě James, čeká Marvel cesta do záhuby. Blonďatá dívka v  elastickém kostýmu mě se svým feministickým týmem moc nepřesvědčila o budoucích projektech a proto jsem možná tak lhostejný vůči nim. ()

MasterD

Tento film dokazuje, že to může být stále fantasy, scifi i jen "hloupá" komedie, ale když děj a postavy dávají smysl, může to být pětihvězdičkový film, lepší než Avatar nebo Prsteny moci a mnoho dalších. Příběh, postavy a dějový oblouk jen prostě musí fungovat. ()

wege

Nemělo to koule prvních dvou dílů, ale zase to byla jedna z nejlepších marvelovek za poslední dobu, možná i roky. A ano, brečel jsem jak malý Jarda. Nikdy se mi to nestalo, ani když umíral Tony, ani když se Scarlett obětovala, nikdy. Asi ty emoce nashromážděné za poslední dobu potřebovaly ven zrovna tímto způsobem. Děti byly taky nadšené (mluvilo se tam i sprostě o), takže to byla podařená neděle. Nemusel jsem v 5 ráno vstávat a jet s dítětem na soutěž 100 kilometrů daleko, protože na poslední chvíli odpadla. Venku byla relativně kosa, nikam jsme nešli, jen do toho kina. Jasně ten film má spoustu slabých míst, ten humor je někdy hodně na sílu, není tak přirozený jako dříve, ale zase je tam pěkné zrání postav, to mě vždy ve filmech zajímá. Jak si pod vlivem událostí dokázaly uvědomit a vystoupit ze svého stínu, nebát se riskovat, ani ne tak tolik pro sebe, jako pro ostatní. V mnohém to je inspirativní, stejně jako třeba rozhovor Čestmíra Strakatého s Ondřejem Novotným, který jsem slyšel den předtím. Všechno to jsou vjemy do života, je potřeba si z nich vzít to správné a pokusit se ve svém vlastním konání taky něco změnit. Je důležité soustředit se na sebe nebo jen na blízké lidi? Záleží na okolnostech a někdy je prostě potřeba překročit ten vlastní stín a začít se chovat jinak, změnit se, jít do něčeho po hlavě, a hlavně tolik nepřemýšlet. Moc přemýšlení je asi vždy na škodu, není třeba přehrávat si různé scénáře. Ani bych nečekal, že zrovna koukání na Strážce galaxie ve mně probudí potřebu sebereflexe vlastního konání, i když člověk o tom nějakou dobu už přemýšlí. Někdy tomu tak prostě je, je potřeba dostat nečekaný impuls. Divná recenze, vím. Je to spíše taková psychoterapie sebe sama. Možná to pomůže víc, než cigára nebo prášky na spaní. ()

ŠpetaMarek

Clovek ve svych 35 letech uz je zvykly delat dulezita zivotni rozhodnuti, mezi ne patri vybrat druhou polovicku, poridit hypoteku, nikdy se nepodivat na ctvrty Matrix a Epizodu 9... No a ted prichazi dalsi.  Jelikoz tohle byla opravdu nejlepsi Marvelovka od Endgame, tak je to pro me endgame s Marvelovkama. Tenhle snimek, ac ne dokonaly dal vzpomenout na ne az tak dokonale predchudce, ale v kontrastu s cimkoli, co prislo pro Endgame zpetne lituji koupi vsech tech listku do kina. Mozna az na Spideyho, to byl vylozene film na prvni vikend do kina, event, ale vlastne nemam duvod to nikdy videt znova. Nebudu se rozepisovat, proc je to tak dobry, jen podotknu, proc to neni dokonale. Tech "18" hudebnich montazi je fakt moc a zarazil me amatersky strih typu "ustrihnuty zacatek civky" hned po konci chvalene bitky na chodbe. I kdyz asi se da tusit jak to vzniklo: " -3rd floor insert action scene HERE - " Vsichni kdo nad Marvelem zlomili hul by meli sebrat kousky zlomeneho srdce a jit naposled do kina. Lepsi to... Par let/uz nikdy ... nebude. ()

DogtownCZ

Mě se líbí ten návrat na uzavřenost příběhu a že nepotřebuju znát ostatní filmy/komiksy/seriály. Skvělá hudba a vtip je tam taky. Navíc jsem to měl možnost shlédnout v Chinese Theater na Hollywood Boulvard, takže to pro mě má ještě takovou zážitkovou hodnotu. ()

Terka_127

Dlouho jsem neviděla takhle silný a vybalancovaný příběh a u Marvelu asi poprvé. Gunn se teda se svým miláčkem rozloučil ve velkém stylu, dal tomu úplně všechno. Síla přátelství, lásky a hlavně rodiny z toho stříká až do daleké galaxie a co pak jiného jste bez toho? Nechybí tomu hudba, humor Strážců, prostořeký Groot a v neposlední řadě nádherný srdcervoucí příběh Rocketa. Stále nemůžu své emoce z celého filmu zkrotit a hrozně špatně se mi o tom mluví bez návalu slz do očí, bude mi hrozně dlouho trvat se odhodlat si to pustit, ale jednou to přijde a tentokrát na to budu koukat celou dobu s přiblblým úsměvem na rtech, protože mi ten film dal opravdu všechno - silné emoce! Smutek, radost, pochopení a hlavně touhu po takovém přátelství. ()

Tarhiel

Je to asi o 20 minut dlhsie, nez by muselo, vo veľlkej casti filmu na môj vkus zbytočne ukričané, ale zároveň jediný film spolu s posledným Spider-manom, ktorý sa kvalitou vyrovná pôvodným Marvelovkám z pred Endgame. ()

Franche

1. třetina filmu za mne byla jedno velké wtf. Vtipy nebyly vtipné, věci se děly na oko nesmyslně a bylo to celkově rozházené. Pak jakoby se změní režisér, scénář a vše okolo. Postavit příběh na Rocketovi zkrátka vyšlo. Dejte někde zvířata a nemůžu. 4* a rozteklý make-up. ()

oldy

Film hodně vytahuje soundtrack. Ten je opět fajn. Nejlepši jsou sceny s Roketem. Pry to měl být doják,tak jsem čekal smrt nějaké postavy z party strážců. Spíš ty zvířatka byla roztomilá. Hlavně mývalové :) Bavilo mě to,ale zas jsem z toho nebyl tak odvařenej jak někteři :D   8/10 ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

VOD tipy na konec srpna