V treťom pokračovaní populárnej série Strážcovia galaxie 3 od štúdia Marvel sa naša obľúbená skupina nešťastníkov usadila na planéte Kdoviekde. Netrvá však dlho a ich životy naruší ozvena Rocketovej pohnutej minulosti. Peter Quill, ktorý sa stále spamätáva zo straty milovanej Gamory, musí okolo seba zmobilizovať svoj tím na nebezpečnú misiu, ktorá by v prípade neúspešnej realizácie mohla viesť ku koncu strážcov, ako ich poznáme. (Cinemart SK)

Jaro_slav

Guardians trojka z ratingu PG-13 vytěžil, co šlo. Jak z pohledu vizuálního, tak i z pohledu vypravěčského. Hlavně ale tvůrci asi pořádně vytěžili dealera nějakých fakt dobrých houbiček. Některé nápady jsou taková haluz, jako by ani nebyly od Marvelu. Stejně tak tón vyprávění se marvelovským/disneyovským stane až na úplném konci, jinak je to – jiné. A to je dobře. Povedený je překlad českých titulků. Těch sto padesát minut uběhlo jako devadesát ve většině ostatních „komiksových“ filmů. Zasloužená čtyřhvězda. ()

Oralfabet

Hodně fajn rozlučka se sérií, která mi nikdy tak úplně nepřirostla k srdci, ačkoli jsem ji vždy oceňoval. Má to svoje problémy, emoce se občas ždímají až moc na sílu, dějově asi trochu překombinovaný, ne všechny vtipy fungujou... Ale celkově jde o jednoznačný úspěch, pro MCU možná na dlouhou dobu poslední. Nejvíc asi oceňuji, jak dobře to i přes nadměrné užívání CGI vypadá. Jo a Pom Klementieff je tady pro mě z herců asi MVP.... Stejně mám ale Gunnův Suicide Squad radši než všechny Strážce. 8/10 ()

Klajnik odpad!

Co se efektů týká, tak GotG3 vypadají lépe než Thor 4 nebo Ant-Man 3, ale výsledný dojem z filmu je víceméně stejně mdlý. Opět se jedná o rozjuchanou nekonzistentní pohádku, kde ze sebe postavy dělají voly pro divákovo pobavení - když teda zrovna explicitně nevykládají, co k sobě cítí (podtext Gunnovi nic neříká) - ale nakonec se ukáží jako správní hrdinové, protože porazí záporáka, zachrání svého kamaráda i hromadu dětí a zvířátek, načež si všichni společně v závěru zatancují. Někteří by možná po prvním traileru čekali osudovější, vážnější a tíživější pojetí, ale Gunn je obdobně infantilní jako Waititi. Sice tu jsou nějaké lehce hororové prvky (odloupnutý obličej), protože Gunn dostal větší volnost, ale stále je to dost příběhově rozlítané, takže ty potencionálně nosné motivy a linky jsou ředěny levným neškodným humorem (nezasmál jsem se ani jednou) i snahou představit další postavy, tudíž to, co by potencionálně mohlo být trochu zajímavé (Rocketova příběhová archa) je nakonec upozaděno ve prospěch snah diváka bavit barvičkami a ohranými hláškami postav, z nichž mnohé nemají co říct (Drax je prázdná postava). Na druhou stranu, ono je to jako z deště pod okap, páč když se tyhle filmy snaží být vážné, tak jsou plné patosu, což je důsledek povrchnosti, vyumělkovanosti, zkratkovitosti i absence podtextu. Racionálně lze i souhlasit s nějakými poučeními tohoto filmu, ale způsob, kterým jsou tato poučení řečena, ve mně osobně vzbuzuje jen cynismus a odpor. Dokážu si tuto pohádku představit podstatně funkčnější - bylo by však nutno být soustředěnější a dějově to lépe vystavět. Gunn má však hromadu postav, další musí představit (nedaří se viz. Warlock) a postava, kterou jako jedinou něco váže k záporákovi, je po většinu filmu v bezvědomí. Záporák High Evolutionary je mimochodem hrozný: Nejen, že má ohavný design (připomínající Cyborga z Justice League), ani jeho schopnosti nejsou divákovi zřejmé (zdá se, že vládne telekinezí a nějakými laserovými paprsky), tudíž je vágní i v tomto směru, a jeho motivací pro tu modifikaci jiných forem života jest: "Nedokonalé chci zdokonalovat." Zajímavé je, že Gunn se svým postojem staví jakoby na opačnou stranu tím, že dává najevo, že vše je krásné a v pořádku takové, jaké to je. To samozřejmě není žádnou univerzální pravdou. Může to být stejně uzdravující jako zhoubné. Na jednu stranu je třeba být spoko sám se sebou a nežít v křeči, ale na druhou stranu si nelze říct, že jsem dokonalý takový jaký jsem a rezignovat na stávání se lepší verzí sebe sama. Navzdory Gunnovo postoji v této věci je paradoxně právě on tím, kdo se nejvíc blíží záporákovi tohoto filmu. To on vytváří všelijaké (virtuální) mutanty, které záhy nechává umírat a jeho snahy o co možná největší, nejpestřejší a nejvelkolepější film vedou často ke křeči a pocitu zhnusení - některé momenty filmu lze považovat za opravdu odpudivé (ta organická korporace). Člověk si skoro říká, kam jsme se to 15 let po Temném Rytíři dostali... Někteří lidé sežerou i hovno, když jim ho naservírujete s cukrem a třpytkami. () (menej) (viac)

Milky.

James Gunn u svého posledního (snad už, natahovat by to by bylo zbytečné, ale známe Marvel) dílu rozjel agresivní útok na emoce. Rocketův původ se k tomu ale perfektně hodil a za sebe přiznávám, že mi tenhle styl hodně sednul. Poprvé po hodně letech jsem měl pocit, že v Marvelovce o něco opravdu jde. Ne jako u posledního Thora, který byl spíš groteska. I přesto si ale GoG3 dokáže udržet humor a dávkovat jej poměrně citlivě, aby vážné scény neshazoval. Samozřejmě najde se spousta typických marvelovských negativ, minimálně v Marvelu už snad povinné bezbranné dětičky bych asi nechal ležet na podlaze střižny, za mě ale konečně po dlouhé době dobrá Marvelovka. Snad se Gunnovi podaří udělat něco pořádného i DCčkem, když jej teď vede. Za mě 5, já nelituju ani koruny za lístek. ()

mosnak

Vynikající zakončení těchto marvelovskych hrdinů. Bylo tam všechno. Kloubok dolů myslel jsem, že mě Marvel už ničím nepřekvapí. Ale tohle bylo fakt super. 84% ()

bobstock

Od předešlých dílů méně funky, méně srandy více pláče hlavně za čumáček milého Rocketa. Na diváka typu mě to prostě zafungovalo a slzu jsem pustil. Parta je zase zpátky, protože další fašistickej genetik potřebuje vypráskat zadek. Skvěle trikově, kostymérsky a i Vin Diesel si konečně řekl i jinou repliku než ´´jsem Groot´´. :) GoG Vol. IV samozřejmě očekávám, pokud teda nějak dopadne ta stávka. 75% ()

Ollie235

,,Are you just making up what he's saying?" Napotřetí už to tolik nefunguje, a to především z důvodu, že nejzábavnější postava z celé sebranky na plátně takřka není. Trochu to působí dojmem, že Marvel přináší jakýsi Rocketův origin bez Rocketa. Druhým důvodem je pak pro mě přetažená stopáž. Pořád je to docela zábava, kdykoliv si však radši pustím některý z předchozích dvou dílů, než se vracet k této trojce. ()

Muel

| Marvel Studios | Gunn spasil MCU. Aspoň teda na chvíľu. Tretí Guardiani sú totiž konečne vydareným Marvel filmom, ktorý na to ide trocha inak. Pretože som fakt nečakal, že ma Rocketov backstory emočne takmer zomelie a neveril som, že pozerám na marvelovku. Čo sa tohto týka, ten film funguje dokonale - na Rocketa sa už nebudete rovnako nikdy pozerať, tu tá postava dostáva neskutočnú charakterovú hĺbku. To všetko okolo je veľmi dobré a ja som rád, že aspoň u Gunna je tu vidieť, že to naozaj točil on. Bolo mi dobre s touto bandou a očividne aj všetkým, ktorí sa na tom podieľali. Takáto komiksovka mi chýbala. A automaticky naj marvelovka od No Way Home. Gunn, si frajer! Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

bozka10

Marvel teraz zabodoval na milión percent a tretí strážcovia sú neskutočne zábavná,nabušená a strhujúca nálož.Dejovú linku s Rocketom nadupali emóciami,kde sa mi miestami dosť ťažko pregĺgalo s krumple ktorú mi to urobilo v krku.Vizuálne parádne, originálne a nonstop zaujímavé.Pár krát som sa s chuti zasmial a akcia bola našlapá.S Endgame to najlepšie čo sa dá videt v známom universe a mne to ochlp tromflo aj Avengers.Dokonale som sa bavil. ()

Brejlil

Po několika vysloveně děsivých marvelovkách, které působí jako generické kopie, přichází jedna, která alespoň trochu připomíná, odkud marvelovky vzešly. Z nadšení pro fiktivní svět a z lásky k jeho postavám. Gunn má "své" Strážce rád a na filmu je to vidět. Příběh je "samozřejmě" klišé, "výroba" traumatu je trošičku tlačení na pilu, a k čemu tam byl Warlock, to se raději ani nepokusím domýšlet. Hlavní padouch je ovšem správně vyšinutý a hlavní linka funguje. Rozhodně alespoň natolik, abych neztratil pozornost. Řemeslná stránka výrazně převyšuje poslední marvelovky úrovní triků a nápaditostí výtvarníků, což je také překvapení. V nějaké jiné době bych sice dal asi jen tři hvězdičky, ale po hrůzách posledního Thora, Strange a Ant-Mana přeci jen hvězdičku přidám. ()

Flopik

James Gunn, jeho Strážci Galaxie a ich veľkolepá rozlúčka. Po traileri som vedel, že to bude skvelá akčná a hlavne emotívna jazda, čo sa v kine potvrdilo. Stanovisko, že od Spideyho NWH je toto najlepšia marvelovka je presné, ba dokonca je to jedna z top marveloviek, ktoré sme mohli vidieť. Kto by to bol povedal, že Rocket bude najväčšie srdiečko strážcov. Príbeh postavený na ňom, a na vyobrazení čo všetko prežil je strhujúci a neskutočne emotívny. GoG nám ponúkne jedny z najemotívnejších scén v celom tomto universe. Vrcholy filmu sú mnohé scény, ja spomeniem hlavne Rocketa keď chce utiecť s Lylou a kamošmi do neba a na konci ako chce zachrániť všetky zvieratá. Do toho hrala neskutočná hudba od Murphyho a mne a myslím, že väčšine ľudom tiekli slzy. Dlho dlho po filme, mám tie scény pred očami a za toto si ma Gunn získal ešte viac. Záporák asi druhý najlepší v  tomto svete, skutočne ste mali chuť ho zabiť a zahratý bol ohromne. Ostatné postavy a ich charakter vygradovali perfektne, každý jeden zo Strážcov dostal priestor ja som sa smial, cítil smutne a plakal s nimi. Obrovská poklona ako Gunn dokázal striedať emócie a komédiu, to mu vyšlo na jednotku. Akčné scény natočené vynikajúco a scéna v tuneli famózna. Warlock dostal tak akurát priestoru a na jeho postavu som zvedavý. Na koniec teda Ďakujem Gunn, že si stvoril takýchto Strážcov Galaxie, ktorí sa dúfam nejako ešte vrátia pretože k srdcu teda prirástli. ()

(Z)denny

Chyběl tomu vtip. Chybělo tomu jiskření mezi hlavními postavami. Prostě tomu chybělo všechno, co by člověk od volume 3 Strážců galaxie očekával. Bylo to pouze "velkolepě trikově  vymazlené". Určitě se najdou konzunenti, které to uspokojí, ale z mého pohledu to byl takový zbytečný film ()

petikacka

Přiznám se bez mučení, že jsem tady zcela nesoudně přidala do hodnocení 1* a to pro svého človíčka. Jelikož jsem přesvědčena, že jsou tyto komixové filmy primárně určeny dětem!, tak tutok je mé vysvětlení páč se můj človíček v kině bavil a vo to go. Mě osobně to přišlo jako nastavovaná kaše, ale paaak...přišla ta ždímačka, která naštěstí neždímala až do poslední slzy ( a to se cení) ... no a následovalo to epické šílenství podporované epickou hudbou a to mě trochu usmířilo s rejžou. Takže za mě byla nejlepší vol.1, nicméně i totok bylo dívatelné, ovšem doufám, že už to bylo poslední volume...Za mě uspokojujících 80% ()

Cartmof

Je tu další Marvel film a přesto, jak jsem u Ant-Mana psal, že už na novou Marvelovku do kina nepůjdu, dobrá hodnocení jak od kritiků, tak od známých mě přinutili. A překvapivě jsem nebyl zklamán. Režisér James Gunn se v poslední době proslavil jak u Marvelu, tak u konkurenčního DCčka, kde tomu teď velí. Jeho specialitou už bývá to, že veme postavy, které nikoho nezajímají a udělá z nich nejpopulárnější charaktery dnešní doby. Ať už je to Star Lord se zbytkem Strážců, nebo Mírotvůrce v Samovražedném komandu. Chemie v týmu funguje stále dost dobře. Postavy se hezky doplňují a třeba fakt, že Rocket zdědil Peterův vkus člověka potěší. Zápletka je dost jednoduchá, přičemž na sebe nabaluje hromadu dalších problémů a zmatků, se kterýma se musí skupina vypořádat. Nebudu lhát, u filmu jsem měl slzy na kraji a třeba finální scéna dostane podle mě úplně všechny. Záporák High Evolutinary, neboli jak mu říkali v češtině "Vrchni Evolucionář" byl skvělý záporák a i když toho nepředvedl tolik, jako jsem od padoucha jeho kalibru čekal mi přišel lepší, než takový Kang v Ant-Manovi, který se snažil působit hrozně drsně, až to bylo k smíchu. No, pokud je nějaký film, který má společně s No Way Home cenu zhlédnout po Endgame, tak jsou to bezpochyby Strážci. Příjemné osvěžení po všech těch sračkoidních projektech, které na mě Kevin s Myšákem poslali. ()

Janko_Vlyrd

Som prekvapený, koľko divákov sa nechalo strhnúť emóciami a nasolili tomu päť hviezd, ako by sa nechumelilo. Marvel stagnuje a doslova som mal pocit, že trpí únavou. Dramatické scény striedajú otravné a tupé vtipy a záver je prakticky nefunkčný. Ako celok na mňa tretí strážcovia skrátka nefungujú a najväčší problém tohto filmu je, ako sa bojí vybočiť zo štandardu - postavám sa nemôže nič stať, t.j. akčné scény nemajú žiadnu výpovednú hodnotu a napätie sa úplne vytratilo. Audiovizuál je však na úrovni, avšak tam to končí. Veľká škoda. ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

VOD tipy na konec srpna