V treťom pokračovaní populárnej série Strážcovia galaxie 3 od štúdia Marvel sa naša obľúbená skupina nešťastníkov usadila na planéte Kdoviekde. Netrvá však dlho a ich životy naruší ozvena Rocketovej pohnutej minulosti. Peter Quill, ktorý sa stále spamätáva zo straty milovanej Gamory, musí okolo seba zmobilizovať svoj tím na nebezpečnú misiu, ktorá by v prípade neúspešnej realizácie mohla viesť ku koncu strážcov, ako ich poznáme. (Cinemart SK)

VktrCZ

I love you guys! Byl rok 2014 a vychází první strážci galaxie. Okamžitě jsem si tento tým sympatických vyvrhelů zamiloval. Je rok 2017 a vychází strážci galaxie 2. Moje láska přetrvává a já si užívám osobní příběh o ztrátě rodiny zabalený do šíleného vesmírného kabátku. Je rok 2022 a vychází Vánoční speciál strážců galaxie. S otevřenou pusou zírám na to co vše ve mě dokáže vyvolat 40ti minutovej speciál. Je rok 2023 a vychází poslední třetí díl Strážců Galaxie a já poprvé v životě brečím v kině. Za všechno tohle může jediný člověk, fanoušek komisků, génius a extrémní srdcař, který dělá věci, které ho baví, protože to zkrátka miluje, James Gunn.  Strážci galaxie 3 stejně jako minulé díly stojí na perfektních postavách, které jsou napsané s láskou, a jejich vztazích. Strážci pro mě byli zkrátka rodina, protože ty postavy byly zkrátka uvěřitelný. Tady má každá z nich nějaký oblouk. Rocket pomalu odhaluje svoji drsnou minulost, Star Lord se nemůže přenést přes ztrátu Gamory, Drax bojuje se svojí vlastní hloupostí, z Gamory je drsná plenitelka, kterou je potřeba napravit, craglin se snaží ovládnout plně Yondův šíp a dostát jeho odkazu, a takhle to mají všichni. Adam Warlock je zde odvedený úplně jinak, než jsme čekali, ale mě extrémě bavil a bylo to zajímavé pojetí. Co mě trošičku zklamalo byla fenka Cosmo, na kterou jsem se těšil jako novýho plnohodnotnýho člena strážců, ale nedostane tu víc než pár scén. No a záporák? Wow, tleskám hereckému výkonu, jelikož tohle byl přesně takový magor jakého jsem si pod High Evolutionary představoval.  Příběh se tu z většiny točí okolo Rocketa. Prozkoumává to jeho drsný origin, kdy ho záporák filmu high Evolutionary roztrhal a zase sešil k obrazu svému. Příběh krásné plyne a jak už je od Gunna zvykem, krásné a plnohodnotně zpracovává téma, které chce odvyprávět. Hudba je opět extrémě skvělá a plná oldschool šlágrů, které jen tak brzy z mého spotify nezmizí. No a konec filmu? Jen si na něj vzpomenu a už mám slzy v očích. Gunn si tyhle jeho milované postavy za těch devět let tak krásně vybudoval, že tahle kulervoucí rozlučka zkrátka funguje ještě o to líp a o to víc zabolí. Strážce jsem zkrátka miloval,  Sbohem... ()

BlackAdder87

Strážci Galaxie mají vše co marvelovkám v poslední době zoufale schází: - příběh, který dává smysl (a nemusí se vždy zachraňovat svět a vesmír už vůbec) - postavy na kterých vám záleží, které mají své chyby a slabosti a o které máte do poslední chvíle strach, protože není začátku jasné že to zvládnou s prstem v nose., - humor kterého je tak akorát a nesklouzne k infantilní trapnosti - přehledné choreograficky zvládnuté akční scény - a v neposlední řadě jak je u Jamese Gunna zvykem, výborný hudební soundtrack, který umocňuje celkový zážitek Ale hlavně mají jako celek srdce a duši, protože sterilní filmy bez emocí jsou jen ztrátou času. ()

swenyx

Tak a je to tady, závěrečný díl Strážců Galaxie v plné parádě. Tohle je ale pořádná rozlučka, která dokonce i předčí své předešlé 2 díly. Marvel se po skoro 4 letech od Endgamu najednou probral a vydal takovejhle zázrak. Popravdě jsem si vůbec nedával naděje, že by to mohlo být dobrý, ale když po prvním dnu předpremiér vyšly recenze tak jsem fakt čuměl a hned objednal lístky, a nelituju toho! Rocket jako hlavní postava s příběhem který je určitě nejvíce silný z celého Marvel universa. Dostali jsme i více hlášek a divil jsem se že fakt fungovali, u dobrých 2/3 hlášek jsem se smál, smekám. Vizuál boží i když možná občas zbytečně moc barevný a hudba která je u Strážců jeden ze základních pilířů opět top. ()

Grimaldi

První strážci galaxie byly ve své době boží a dvojku jsem ještě neviděl. Trojka tak mohla i díky mému zklamání z posledních marvelovek pozitivně překvapit. Bohužel , nebo možná bohudík film skočil někde na půl cesty. Né každý vtip se podařil, dramatická linka je patřičně dramatická, ale jako celek a hlavně jako konec celé trilogie se u mě dostavila jen mírná spokojenost. Což je škoda. ()

marekspanel

Skutečně netuším, kde se nabralo tak vysoké hodnocení, byť už je to teď o 10% méně než před týdnem. Nevýhoda je pak, že člověk má mnohem větší očekávání a třeba by nebyl až tak "zklamaný". Neříkám tedy zklamání, ale na 2,5h rozloučení se se zřejmě nejlepší MCU partou to bylo málo. Málo a moc zároveň. Gunn trochu uletěl do různých bizarností vizuálního mikrokosmu. Nebýt dějové linky kolem Rocketa a několika velmi povedených akčních scén (hlavně hromadná vyvraždovačka ke konci v tunelu, nebulina ruka), tak příběh a práce s postavami taky bída. Drsná Gamora byla nakonec až otravná a současně se dal předvídat její zvrat. Záporákův motiv taky ovadnul a taktéž Adam Warlock zůstal těžce nevyužit, což byla asi největší škoda! Taky se mi zdálo, že ikonický hudební motiv strážců tentokrát zůstal nevýrazný a nakonec musel i vykrádat sám sebe. Nicméně zábava na maximum opět, Drax na vrcholu vtipu, byť místy to bylo tlačené na sílu. Sice to nemám vlastně chuť vidět brzy znova, bude to chtít určitě ještě jednu projekci s odstupem a nadhledem, bez toho počátečního davového hype. Na jedničku neměla ani dvojka, a trojka už vůbec. Od Engame nejlepší MCU..? Možná, za mě je to spíše Black Panther 2. Nicméně je na zamyšlenou, zda lze vůbec nahodit stejně hodnotný level jako v prvních fázích. A i kdyby, nejsme tím už všichni přejezení..?Neustále zachraňování světa, nebo vesmíru, přehršel postav v trikotech, krčím rameny.. Měli by si nechat vetší pauzu, pořádně to promyslet, jak ty filmy zase dobře propojit a možná taky změnit žánr, ale pod Disney jít do temna asi moc nejde.. ()

Lendak

"I´m done running."_______ Gunn je jednoducho génius. Dokázal nám naservírovať rozlúčku s jednou neoddeliteľnou partiou vyvrheľov, ktorej nechýbajú emócie, osobný presah a (pravdepodobne vôbec po prvýkrát v MCU) rozoberať závažné témy ako je týranie a robenie pokusoch na zvieratách. Ale zároveň to dokáže striedať spŕškou absurdných gagov, ktorých gro tvorí dynamika partie a zároveň nám naservíroval najlepšiu akčnú scénu, minimálne od Winter Soldiera. Každá jedná postava tu má svoje momenty a na žiadnu sa nezabúda. Každý z partie našiel svoj zdarný koniec a ja iba so slzami v očiach sledujem to, ako sa naša všetkými milovaná partia rozpadá. Gunn je človek, ktorého Disney potrebuje, ale nezaslúži si ho. O to viac je smutné, že toto je pravdepodobne posledná poriadna marvelovka. ()

Ondrew

Co to malo znamenat? Priznam sa, ze tretie pokracovanie Strazcov galaxie je pre mna zaroven premierou, takze ano... v mojom pripade ide doslova o premieru. V 3D a vo vsetkom, co k tomu patri. Zial, o to smutnejsi je fakt, ze najnovsie pokracovanie ma takmer nijak nezaujalo. Presnejsie povedane, znacnu cast filmovej stopaze som stravil hladenim na mobil, co sa mi, vo vacsine pripadov, nestava casto. Tym skor konstatujem, ze "nieco nie je v poriadku". Mam pocit, ze ak by podobny osud postrehol i drvivu vacsinu inych filmov, navstevnost kin by padla doslova na kriticku uroven. 45%. ()

Prokop_Buben

Celkově je film velmi dojemným zakončením příběhu všech postav a pravděpodobně se tak jedná o završení nejlepší trilogie v rámci MCU. Snad mohu prozradit, že nejedna slzička ukápla. Dvou a půl hodinová stopáž utekla docela rychle, přestože mám pocit, že druhé dějství mohlo být lehce zkrouhnuto. Samotné titulky byly také emocionálním zážitkem, přičemž se můžete těšit na dvě potitulkové scény. Závěrem už snad jen slovy klasika: Já jsem Groot. ()

Draconian

Na Marvelovky vážně expert nejsem a neviděl jsem z nich možná ani polovinu. Nicméně Strážci galaxie mě moc baví a trojka mi to jen potvrdila. Příběh kolem Rocketa je dobře vystavěný a jeho minulost má na diváka působit dojemně....a působí. Naopak záporák je výborný a vzbuzuje vážně chut mu nakopat prdel. Stražce galaxie beru jako skvělou sci-fi komedii a i zde mě vtípky sedly a zasmál jsem se. Ale ani akční scény nestály pozadu. Líbil se mi vizuál, a i když nejsem až takový příznivec digibordelu, tady tvůrci stvořili skutečně pěkné věci ke koukání. Baví mě i ten kontrast příběhu z vesmíru s hudbou z minulého století. Snímek má dvě a půl hodiny (dnes vlastně standart), ale uteče velmi rychle. Může za to kvalitní scénář, který děj žene dopředu a i když se stále něco děje, člověk nemá dojem přehlcenosti. Je tu spousta skvělých herců a rovněž tváře, které jsem úplně nečekal. Třetí Strážci jsou prostě zábavný biják do kina. 85% ()

imaginer21

Óda na Rocketa. Vážnější tón Strážcům prospívá jen napůl, a to tam, kde Gunn představuje pohnutou minulost nejdrsnějšího mývala ve vesmíru. Gamora a StarLord nemají prakticky žádný prostor pro vývoj a v minulých filmech sázka na jistotu v podobě Groota je taky upozaděna. O humor se tak stará vesměs jen duo Mantis-Drax, a to je setsakra málo. Strážci jako koncept vyvrhelů jdoucích proti svému osudu na pohodu s kvérem v ruce a nějakým tím lůzrovským moralizovaním mezi sebou jsou tatam, hlavní zmetek je zmetkem hlavně proto, že týrá zvířátka (a přesto, či právě proto fakt trojka GOTG není pro děti) a StarLordovi chybí jeho ikonická kosmická výbava. Všechno ale plně zachraňuje opět velmi vytříbený soundtrack a miloučké osazenstvo Kontra-Země ve své epizodní chvilce. A závěr, který se nejvíc blíží tomu, co jsme měli vždycky rádi. Nevyčítám Gunnovi vážnější tón ani občas už přemrštěný absurdně černý humor (který je tak typický pro Sebevražedný oddíl nebo Peacemakera), ale člověk se na Strážce holt těší z nějakého důvodu, pro tu všeobecnou punkovskou pohodu, a té je v téhle části fakt málo. Jako uzavření ságy ale vskutku funkční podívaná. Silnějších 65 procent. ()

Hopeman

Bylo to fajn , ale absence varlat i trefného humoru na úkor dojmů degraduje trojku někam daleko za oba předchozí díly..... nicméně i za to Gunne dík! ()

BORKLASER

Od strážců čekáte spíš komedii ...něco na odreagování....s tím jsem taky šel do kina ale nečekal jsem že během filmu budu mít tolikrát na krajíčku že jsem si řikal je tohle vubec Marvel? Marvel totiž od endgame stojí ...no nebudu vulgární...a největší + bude nejspíš to že to tak nějak trochu ignoruje MCU a jde to vlastní cestou..žádné cameo žádné propojení s avengers..A děkuji až budu mít depku pustím si Dog Days Are Over a bude to ještě horší.....tak nějak doufám že třeba za 10 let např uvidíme reunion v plné parádě..Nejlepší trilogie v rámci MCU..bez debat...a pro mě tímto asi MCU skončilo protože za poslední 3 roky se z toho stalo takové woke/lgbtq a další nevim co že je to pro mě nekoukatelné ()

SamGee

Predtým, ako James Gunn bol vyhlásený za šéfa DC Studios, natočil sci-fi marvelovku Strážcovia galaxie 3, ktorej prvý film etabloval Gunna do Hollywoodu. Ako sa darí jeho snímke v čase postupnej únavy zo superhrdinoviek?    V treťom diely nezachraňujú Strážcovia celý vesmír, ale život jedného priateľa  - Rocket Racoon (Bradley Cooper) trpí vážnymi zraneniami po bitke s Adamom Warlockom (Will Poulter). Aby ho zachránili, zájdu k bytosti menom High Evolutionary (Chukwudi Iwuji). Netušia však, že Rocket a High Evolutionary majú za sebou spoločnú a temnú minulosť.    Ich história sa prezentujú cez spomienky, keď Rocket ako mľáďa znáša nehumánne experimenty. Tieto scény sú autenticky spracované, nakoľko sa mieša ohavnosť s krásou a smútok s nádejou. Sledujeme príbeh týranej osoby, v tomto prípade zvieraťa, ktoré hľadá priateľstvo a zmyseľ života v najtemnejšej chvíli. Tieto smutné flash-backy naženú k slzám celé publikum. Melancholická atmosféra sa nesie od úvodných tituliek po záver. Hoci som očákaval depresívnejšie zakončenie, samotný koniec sa lúči dôstojne a bez pátosu. Zarmútok sa strieda s humorom, ktorý odľahčuje snímku a zároveň pôsobí viac prirodzene ako predošlé počiny od Marvel Studios.    Dráma a komédia je postavená na obľúbených hrdinoch. Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Karen Gillan a Pom Klementieff podávajú výborné herecké výkony a opierajú sa o  vtipné bonmoty, osobný šarm a ľudskosť. Vedľajšie charaktery - Kraglin (Sean Gunn), sučka Cosmo a Rocketovi bývali kamoši - zažiaria a Will Poulter ako prihlúply Superman má komediálne načasovanie. Z hereckého ansámblu však vyčnievajú Rocket a High Evolutionary. Chválim Bradleyho Coopera za obdivuhodný herecký dabing utrýznenej obete a Chukwudi Iwuji sa vie zmeniť z kalkulatívného vizionára na výbušného sadistu.    Pesničky zohrávajú dôležitú úlohu v Gunnovych projektoch. V Strážcoch galaxie 3 songy chrlia vitalitou, elánom a osobnosťou. Za reč stojí jedna špecifická akčná scéna, ktorá by sa dala považovať za najlepšiu v MCU. Počas nezostrihaného záberu sledujeme sled úchvatnej akcie, choreografického „tanca“ a nespútanej brutality. Zvyšok techniky dodáva príbehu prvok uveriteľnosti, či už ide o ako zoomorfné masky, koloritné kostýmy, fyzické kulisy alebo počítačové triky.     Stražcovia Galaxie 3 skvelo zakončuje trílogiu o netradičných vesmírnych hrdinoch. Pri trojke ostanete v šoku, zasmejete sa aj poplačete. Treba vďačiť režisérovej vízií, zábavným hercom, obľúbeným postavám, štýlovej výprave a srdcervúcim momentom. Ak ste stratili dôveru  v Marvel Studios natáčať kvalitné a uveriteľné filmy, Strážcovia vás presvedčia o opaku.    Príbeh, herci, postavy, koniec: 9/10,  Pesničky, masky, kostýmy, kulisy, kamera, počítačové triky: 8/10, Konkrétna akčná scéna, humor, emócie: 10/10, Celkovo: 9/10. ()

Fousek617

Kdyby neexistovaly předchozí 2 filmy a člověk neměl postavy už v oblibě tak jasné 2 hvězdy. Velké zklamání a nechápu místní hodnocení kolem 85%. Ze 150 minut by to chtělo a velice snadno šlo sestříhat na 120 minut. Zápletka a scénář pluje asi tak jako Jack Sparrow na člunu v prvním díle Pirátů... do přístavu jen tak tak suchou nohou. Vysílačky tu jsou pro okrasu, techno udělátka z předchozích dílů Rocket asi někde ztratil a většina postav měla mozkovou mrtvici a IQ jim spadlo velmi blízko k hodnotě Draxe. Hudba která byla v předchozích dílech ikonická a skvěle seděla k akci, tu až na 1 výjimku je dost mimo. Největším kladem tak klasicky je vizuál a pak vedlejší postavy Adama, Kraglina a Nathan Fillion. ()

veverysiak

Aby to nebolo otravné ako zdegenerovaní avendžeri, chlapi namiešali hru na city, a že to funguje, menej humoru, menej bitiek, uvoľnenie tempa a vôbec by som nepovedal, že druhé pokračovanie za takýchto podmienok bude interesantné, chlapi nezabudli na kvalitný retro výber, kopec vesmírnych držiek a obstojného ničomníka, a tak to vôbec nie je na odpis ako ostatné Trojky, takže 75%. ()

pepan9135

Z kina jsem si po dlouhé době odnesl skvělý a také smutný pocit a cítil  pořádnou dávku nostalgie. James Gunn své strážce ukončil jak jen nejlépe mohl. Vybral skvělou hudbu kterou zapojil do zábavného ale teď už z větší části dojímavého příběhu, ze kterého jsem celou tu dobu nespustil oči.  Mýval Rocket zde dostává pořádnou backstory a více prostoru zatímco zbytek party se vydává na cestu zachránit mu život.  Všechno funguje, všechno šlape a já si nemohu stěžovat. Další strážci už sice bohužel nebudou , ale zase je alespoň nikdo nepokazí. Skvělé zakončení nadupané a úžasné trilogie, která mé dětství udělala skvělým. ()

Martin86

!!!SPOILER ALERT!!!! !!!SPOILER ALERT!!!! !!!SPOILER ALERT!!!! Nemám nasazené růžové brýle jako ostatní. Film má v sobě mnoho chyb a věcí, které prostě nezapadají. Konec byl velice emotivní, ale stojím si za tím, že když nás tolik napínali se smrtí Quilla, tak to měli udělat. Je to sice smutné vyhledávat smrt jako nějaké vylepšení filmu, ale je to tak. Ukončit takovouto týmovku stylem “chci si žít svůj život a zapomenu na všechno co bylo” není vůbec dobrý směr. Adam Warlock sloužil spíše jako šašek bez většího prokreslení, ale přiznám se, že komiksy jsem nečetl, tak nemůžu soudit, jak moc se od originálu liší. I přes tyto mínusy se však film stále drží v nadprůměru, a proto si myslím, že hodnotit méně než třemi nebo čtyřmi hvězdami je přehnané. Dynamika filmu se spíše soustředila na diváka a příběh, než na přehnanou akci. Vše kolem Rocketa dávalo hlavu a patu, i když na mě úpřimně pořádně fungovala až poslední sada vzpomínek. Kameo Silvestra Staloneho a i pár vzpomínek na Jondu mi vykouzlili úsměv na tváři.  Promyslím, jestli hodnocení 4/5 není až moc optimistické, ale zatím si za tím stojím.  Nálepka “nejlepší marvelovka od dob Endgame” rozhodnem není na místě, ale film to byl dobrý :) ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

VOD tipy na konec srpna