V treťom pokračovaní populárnej série Strážcovia galaxie 3 od štúdia Marvel sa naša obľúbená skupina nešťastníkov usadila na planéte Kdoviekde. Netrvá však dlho a ich životy naruší ozvena Rocketovej pohnutej minulosti. Peter Quill, ktorý sa stále spamätáva zo straty milovanej Gamory, musí okolo seba zmobilizovať svoj tím na nebezpečnú misiu, ktorá by v prípade neúspešnej realizácie mohla viesť ku koncu strážcov, ako ich poznáme. (Cinemart SK)

Bajislaw

Dvě hvězdičky jsou v tomto případě charita. První Strážci jsou stále stejně povznášející, druzí už méně, ale pořád je to zábavný odvaz, ale sledovat třetí je jako jíst jídlo od předvčera. Zmatený, tonálně nevyvážený, těžkopádný film, který diváka akorát uondá svou přeplácaností a uřvaností. Celé to působí tak, že polovina herců už v tom nechtěla hrát, režisér chtěl dělat něco trochu jiného, ale nenechali ho, a trikaři zase neměli čas na práci, takže vizuální efekty jsou o třídu horší, než před deseti lety. ()

cimrman2.

Tak jsem do těch strážců asi dorostl! Zaprvé nemusím vědět vše o marvel universu abych byl schopen zkonzumovat tuto nenáročnou pohodu/nervák. Zadruhé dneska jsem měl na humor Pratta a jeho partičky náladu a tak mi to sedlo na výbornou. Jak mě dřív vadil přehršel postav v této partičce nyní to naopak kvituji a vidím že je tu každý krásně zapasován. ()

jack_scott

Asi nejlepší Marvelovka všch dob, stehně jako nejlepší Guardians OTG film, a jeden z nejlepších filmů Jamese Gunna. Dalo by se napsat hodně, ale tohle se fakt musí vidět - a to klidně 2x. 95% a *****. ()

xxmurphyxx

Ukončenie mojej obľúbenej partičky dopadlo ako dopadlo. Bolo to zlé? V žiadnom prípade. Bolo to dobré? Bolo. Mohlo to byť lepšie? To teda kurva mohlo a malo! Neviem, či Gunnovi došla šťava, ale už Vianočný špeciál čo to naznačoval a osobne som čakal o dosť väčší bordel. Až moc často sa tu hrá na istotu, až moc často sa to drží medzi mantinelmi normálnosti a stráca svoju vlastnú tvár a všetko to, čo na týchto sráčoch milujem je utlmené v pozadí. Ten miestami depresívny a pochmúrny tón chápem a je mi jasné, že po End Game sa inak ani nedalo, no napriek tomu mi tam strašne moc chýbal presne mierený a vypointovaný humor predošlých dielov, čerpajúci z chémie medzi celou zostavou. Najme Drax tu šiel citeľne na pol plynu. Príbeh je aký je, viac menej na ozdobu, nič zásadné do tohto univerza neprináša a ukončenie si fakt zaslúžilo niečo veľkolepejšie. Inak triková a hudobná stránka ako inak na najvyššej úrovni a svoj kvalitný štandard si tu odohrala aj celá banda. Bolo to fajn, ale miernemu sklamanie som sa neubránil. Snáď sa ešte niekedy uvidíme Gaylord. Sry, Starlord. ()

johnsnow

Nečakal som teda takto nadupanú jazdu kde funguje jak humor tak emócie a čo je hlavné, tak humor tu neprebíja vážne scény, čo ma dosť prekvapilo. Akcia fajn, aj záporák patrí k tým lepším čo MCU ponúklo, takže ja som spokojný, naozaj dôstojná rozlúčka. ()

david141474

Tak tohle nebylo vůbec špatný! Film nenudil a emocionální scény byly opravdu povedený. Po tom co to kamarád zkomplikoval tím, že se na to vysral, takže byla ještě menší komplikace s lístkama, nakonec to nějak dopadlo. No a já jsem s finálním filmem spokojen. Soundtrack byl opravdu božskej, všechny songy se tam perfektně hodily, dokonce zazněl legendární song z prvního dílu, nebudu říkat jakej, protože je to spoiler. Na film jsem šel s ne moc velkým očekáváním po těch předchozích kravinách a zklamáních a byl jsem opravdu solidně překvapen, mělo to skvělý scény, mělo to i ty slabý, ale slzička neukápla. Film jsem si užíval od začátku do konce a záporák High Evolucionary taky nebyl špatnej. Musím říct, že chvilku jsem brečel smíchy díky neuvěřitelně vtipným scénám. Je to prostě skvělej film, ale dvojku mám přece jenom o něco radši. 9/10 Na No Way Home to nemá a nikdy mít nebude! (Olympia - 4.5.2023) ()

DenisR

Temný Rocketův origin, nadupaný soundtrack a scéna na jeden záběr ve finální sekvenci tvoří ze třetího dílu Strážců Galaxie jednu z těch lepších marvelovek posledních let a funguje jako skvělá rozlučka s partou jak jí známe. Nicméně, přesycenost komiksovkama je již znát... "I'm done running." - Rocket ()

Stoctyrec124

No byl to absolutně nejlepší film od Engame. Je vidět, že se Marvel konečně vzchopili a James Gunn nám zase ukázal své režisérské kvality. Co se týče filmu samotného tak ten měl samozřejmě stejně jako všechny předchozí svůj jedinečný strážcovský šarm a vtip, i když Adam Warlock v traileru vypadá jako naprosto badass superchlap, tak je ve skutečnosti malý dítě hloupější víc než Drax, který se nakonec přidá ke strážcům, aby využil svoje schopnosti k dobru což mi nakonec vlastně vůbec nevadilo. Také nám byl konečně podrobně povyprávěný i Rocketův origin story jak od malého mývala dospěl tam kde je teď, že je strážcem galaxie. V jednu chvíli jsem si myslel, že je po něm, ale naštěstí se tak nestalo, za což jsem strašně rád, protože Rocket je můj nejoblíbenější člen strážců. High Evolutionary mě mile překvapil tím, že jeho motivace byla jasná a přehledná, od začátku divák věděl o co mu jde a tak se dalo i předpokládat, že bude bojovat za svou věc za každou cenu. Jako rozlučka s touto nejlepší Marvel skupinkou naprosto odlišných a přesto společně skvěle fungujících postav to fungovalo pro mě přesně tak jak jsem potřeboval. Titulky, samozřejmě s typickou písní: Come and get your love, tomu filmu dodali takovou nostalgickou třešničku obrázkami z minulých filmů a odcházel jsem z kina s potěšením, že to dobře dopadlo a všichni to přežili a odletěli spolu do západu slunce. ()

Dr_Berry

Sakra jo. Je to tam. Konečně pořádná marvelovka po hodně dlouhé době. Budete se smát, budete plakat, ale parádně si to užijete. Strážci Galaxie jsou prostě banda kreténů, co si jedou ve svým vlastním stylu. Opět vybočují z toho, co dělají ostatní MCU filmy a vychází jim to. Jejich ukončení cesty je dojemné, krásné, akční a vtipné. Snad nejlepší díl série a za mě jeden z nejlepších filmů napříč MCU. Chci to vidět znova! ()

Bestfan112

Dobrý film, který je fantastický zážitek pro vaše děti, teenagery, prostě pro všechny... Ten konec byl dobře fantastický, jednak celkem vtipný a zábava originální pro strážce, akorát o trochu tvrdší vtipné vulgarismy a hlášky, ale mně to nevadí,  protože já znám hodně sprosťáren, ale já tady ten film prostě žeru stejně jako první dva díly strážců. Jednak to bylo dojemný, vtipný, trochu násilnější, než první dva díly strážců, a podle mě to přesahuje PG-13 Film byl velmi nejlepší z nejlepších Film 10/10 ()

Sevin14

Pětky moc nerozdávám, obzvlášť ne komiksovkám, kde to bývá často tak trošku na jedno brdo (čest výjimkám). Objeví se padouch a na konci mu prostě nakopou prdel, ale tady Strážci si s tím poradili bravurně a s humorem, vlastně nevím co víc od takových filmů chtít, proto musím dát za pět, bavil jsem se skvěle a příběh taky super. ()

failer11

SPOILERY Pěkné zakončení, i když mi v některých částech vadilo, že smutné scény byli rychle přerušeny nějakou akcí. Škoda jen, že většinu času se létalo z místa na místo, jen kvůli nějakému kódu. Dalo se očekávat, že se tu ukáže Adam Warlock, jen si myslím, že bylo na škodu, že neměl tolik prostoru, asi ho spíše dají do dalších filmů. Jinak bojové scény, především u poslední části filmu byli pěkně choreograficky a hudebně  ztvárněny. 82% ()

Tomko87

Nemôžem tomu uveriť. Po tak dlhej dobe konečne výborná marvelovka. Z fleku by som nabil plný počet, ale už mi vyslovene vadilo to citové vydieranie. ()

ricmont

Jak říkal Yondu. "Svůj šíp neovládám hlavou ale srdcem." Tak bych mohl říct že James Gunn nenatáčí svoje filmy hlavou ale srdcem. Třetí Strážci Galaxie jsou toho důkazem. Gunn točí protože chce vyprávět příběhy které by možná nikdo jiný vyprávět nechce. Gunn byl a bude vždy svůj a to je ten důvod proč jeho styl byl a bude vždy jedineční. On vlastně nenatáčí aby vydělal peníze on natáčí protože chce vyprávět. Třetí Strážci jsou o to větší událost protože z Marvelovské šedi kterou započala čtvrtá fáze je tato rozlučka s partou vyvrhelů působí jako zjevení. Jsou totiž vším co jsme si vždy od MCU filmu přáli. Tam kde Thor 4, Ant-man 3 či Doctor Strange 2 nenaplnily svůj potenciál. Tam ho třetí Strážci překonávají bez problémů a dávají tomu mnohém víc než by kdokoliv čekal. Marvel přichází od člověka s obrovským srdcem a tvůrčí vizí jen svojí vlastní chybou. A vlastně dobře jim tak. Protože nikdo jako je James Gunn už nenajdou. ()

cad_bane

Takhle se zakončuje trilogie a takhle se dělá blockbusterová podívaná. James Gunn si zachovává svoji tvůrčí vizi a záleží mu na jeho postavách a na příběhu. Líbil se mi vážnější a serióznější tón filmu, který je často doplněn smysluplným humorem a dobře tam zapadá. Film je emoční rozlučka se vším všudy a zanechává v divákovi zážitek plný vzpomínek na výrazné charaktery. ()

PanPyzamo

Jsem mile překvapen. Poslední dobou mi u Marvelovek přišlo, že upadají a že už nebudou mít moc k nabídnutí. Pár z nich jsem už vynechal. Jednak po mých zkušenostech z předešlých filmů a jednak kvůli špatným recenzím. Naštěstí Strážci Galaxie: Volume 3 vrací Marvelu jiskru, alespoň podle mě. Já jsem se bavil. Jako vždy supr akce a efekty, takže bylo na co koukat, ovšem oproti těm jiným Marvel filmům z poslední doby mě zde zaujal i příběh, který byl pro mě z celé série nejlepší a nejzapamatovatelnější. Některé momenty jsem si vážně užíval a byly pro mě zajímavé. Samozřejmě na hudbu se též nezapomnělo, jako v každém díle. Abych to shrnul. Odcházel jsem z kina spokojen proto, protože kromě dobré akce jsem si i odnesl vzpomínky na dobrý děj, který postrádaly některé novější díla z dílny Marvelu. Ve finále je tedy podle mě dobře, že James Gunn dostal šanci. Za mě skvělý film, který doporučuji jak fandům Marvelu, tak fandům série. 8/10 ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

VOD tipy na konec srpna