Když bratři Justin (Justin Benson) a Aaron (Aaron Moorhead), bývalí členové kultu, obdrží záhadnou videonahrávku, najdou v ní děsivou pozvánku z jejich minulosti na akci zvanou “Nanebevstoupení.” I přes Justinovy počáteční obavy nakonec oba souhlasí s tím, že se tam na jeden den vrátí. Nejdříve se jejich staří přátelé z kultu jeví přívětivě a srdečně, ale brzy se začnou dít zvláštní věci... Oba bratři jsou vtaženi do víru bizarních rituálů, podivných zpráv, neviditelných sil a nadpřirozených tajemství, které se zcela vymykají realitě. (Cinemax)

KRYSIOPICE

Presne ten typ filmu ktere mam rád, natočené originálním způsobem a neokoukaný příběh, který dokáže překvapit. Výbroný lovecraft horor tj. žadné laciné lekačky, ale strach z něčeho tajemného a neznámého co není vidět. ()

noriaki

Skvělý námět, ale promrhaný potenciál. Tady se mělo pořádně stříhat a za peníze co by se ušetřily na materiále, měla režisérská dvojice najmout herce do hlavních rolí. Film se neskutečně táhne a protože scénář s vysvětlováním nespěchá a ani jeden z bratrů není ničím zajímavý, občas jsem se dost nudil. Příběh se rozběhl až v poslední půlhodině. Vyplatilo se na ni počkat, protože je patřičně atmosférická a zvlášť scéna u stanu je parádně mrazivá. Takový měl být celý film. ()

klima777

Benson ani Moorhead nedosahují samorostlého mistrovství Lynchova. The Endless tudíž není tak děsivý a dechberoucí, jak by mohl být. The Endless je "pouze" velmi znepokojivý.----- Smyčku si nehodím, s úšklebkem procedím Gotta Serve Somebody... (tři silné, sebevědomé a pravděpodobně kultovní hvězdy – tam nahoře – nakloněny toliko vyvoleným...). ()

Tft

S The Endless mám jen dva menší problémy, které vyplývají z nízkého rozpočtu, takže se dají tvůrcům s klidem odpustit. Prvním z nich jsou herecké výkony režisérů Justina Bensona a Aarona Moorheada, které nejsou špatné, ale zároveň je na nich vidět troška amatérské prkenosti a nezkušenosti. Druhá věc, která mě trochu dráždila je vybledlá barevná paleta, kterou tvůrci zvolili v postprodukci, aby filmu nejspíš dodali potřebný tvůrčí podkres alá indie sci-fi filmmakers, ale řekl bych že mohli být klidně odvážnější a tahle barevná vybledlost filmu spíš ubližuje, než aby mu dodávala potřebnou osobitost. To je můj malý výčet chybiček a teď už budu o The Endless mluvit jen v superlativech. Justin Benson a Aaron Moorhead možná nejsou herecká esa, ale za to jsou to režiséři jako řemen. Z miniaturního rozpočtu dokázali vykouzlit indie sci-fi, které bych svojí tvůrčí kreativitou a originalitou přirovnal k legendárnímu Primer (2004). The Endless se netají inspirací Lovecraftem a ta vesmírná mysteriozní atmosféra, která celý snímek provází dokazuje, že se jim opravdu povedlo vytvořit variaci Lovcraftovského příběhu se vším všudy. Navíc je to jeden z nejtěžších hororových subžánrů, protože zachytit něco nezachytitelného je těžké na papíře, ale na plátně je to skoro nemožné. Pokud do filmu jdete s očekáváním čistého hororu o „sebevražedném UFO kultu“ budete nejspíš zklamáni, protože čistým hororem The Endless rozhodně není, ale na druhou stranu se jím ani nesnaží být. Je spíš mysteriozním sci-fi ve stylu LOST, přitom ale není natolik matoucí, že by diváka nechalo tápat v úplné tmě. Tvůrci šikovně vyvažují odhalování záhad tak, aby vše dávalo logiku a přesto si film držel potřebnou tajemnost. Děj je rozumně postaven a dokáže naplno vtáhnou, je to hlavní zbraň filmu, tvůrci si to uvědomují a pracují s ním nanejvýš obezřetně, aby tím vyvážili budgetové nedostatky filmu. Natočit chytré sci-fi s takovýmto rozpočtem chce notnou dávku zdatnosti a umění a dvojice Benson – Moorhead (to zní jak název seriálu o dvojici detektivů) dokazuje, že jim nechybí jen tohle, ale mají i něco navíc a to je nadšení z toho co dělají. Jen čekám, kdy ohlásí spolupráci s nějakým větším studiem, protože nedat těmhle dvěma peníze na pořádný sci-fi, aby se mohli vyřádit se vším všudy by bylo hřích. 80% ()

Kienast

Lepší jak Resolution! Znepokojivé prvky a děsivé náznaky a hromada otázek a jen málo odpovědí. Benson a Moorhead by měli zůstat za kamerou, protože jako herci nejsou dobří. 5/10 ()

Corpsegrinder

V podstatě pokračování Resolution který ale ironicky nenabízí žádný rozuzlení. Je to šikovně natočená časovosmyčková indie podívaná a Benson/Moorhead rozhodně umí pracovat s obrazem, ale ten děj mi přišel hodně nerozpracovanej. Přitom například Spring mi sedlo hodně a i ten apokalyptickej konec tam měl smysl. Tohle je doslova motání se v kruzích. Má to ale kouzlo indie hororů kolem roku 2010 který neumim líp vysvětlit, je to ale něco co mi v hodně filmech dnes chybí. I přes nejasnost příběhu si tenhle film budu snadno pamatovat. ()

SpaceOdyseus

Me oblibene tema casovych smicek, tentokrat zase trosku jinak a silne atmosfericky. Bavila me pomalu stavena dusna atmosfera divneho a mysteriozniho kultu. Bavilo me postupne utahovani sroubu casovych hratek. Bavil me chytre podany low budgetovy scenar. ()

Gray Wolfman

Na poli nezávislých hororů pro tento rok je tohle dost milým překvapením. Mám rád podivnosti a mystery a tohle má obojí až po prdel. Navíc to, co vám na začátku nedává vůbec smysl, tak je ve výsledku pěkně vysvětlený, takže nechápavé kroucení hlavou se nekonalo. Pokud máte rádi horory, co jsou stavěny víc na dialozích než na akci, s chutí do toho ()

dan4815

Věřím, že po těch letech vaření heroinu chtěl Justin Benson nějakou změnu. Vydat se po dráze umění ale není u všech možné. Říká se, že každé dílo má své diváky, ale Donekonečna je protivně otravný film - divné herecké obsazení, pro mě až nesympatické. Do toho nepříjemný vizuál a nefungující dialogy, na kterých to mělo celé stát. Nemůžu popřít, že jsem byl v některých momentech lehce překvapen, na druhou stranu je zbytek filmu jenom taková vata kolem pár okamžiků, které se poněkud povedly. ()

wampire23

Veľmi zaujímavý, minimalistický snímok, ktorý mi svojím poňatím veľmi pripomenul low budget master piece o cestovaní v čase Primer. Atmosférou je to zas klasický Stalker. Príbeh o dvoch bratoch, ktorí sa po rokoch vracajú na miesto, kde vyrastali. Toto miesto je domovom ,,kultu", o ktorom spočiatku nevieme takmer nič. Len to, že niečo na tomto mieste nie je v poriadku. Postupne sa začínajú odkrývať zvláštne, až nadprirodzené okolnosti, s ktorými sa naši hlavní hrdinovia musia vyrovnať a rozhodnúť sa, čo vlastne od svojich životov chcú. Film, ktorý určite nie je pre každého, ale kto sa prenesie cez naozaj minimálny rozpočet, ,,nehercov" a pomalšie tempo, dočká sa veľmi kvalitného a vskutku originálneho sci-fi. Minimum vyťažené na maximum a v porovnaní s napríklad x-násobne drahšou Anihiláciou zaujímavejšou voľbou. ()

Flopik

Super nápad, ktorý by sa ale obišiel s oveľa kratšou dĺžkou, nakoľko toto bolo miestami až priveľmi nudné. Horor teda rozhodne ani len v najmenšom, skôr sci-fi kde názov prezradí o čo pôjde. Časové slučky mám rád, ale to by to muselo byť podané zábavnejšie. U mňa za 3*. ()

Kesiak

Nízkorozpočtovka ťažiaca z premysleného scenára (no záver ho nekorunuje - bohužiaľ), kde sa celkom slušne až lepšie podarilo vytvoriť mystickú, kvázi-hororovú atmosféru, pretkanú sci-fi prvkami. Z toho, čo mali tvorcovia k dispozícii vyťažili naozaj veľa. Určite taký lepší priemer; 65 %. ()

Trancetino odpad!

Bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla a potom všetko v posledných piatich minútach. Presne tento typ filmu z duše neznášam. Strata času. ()

_zed_

Casem se k hodnoceni filmy vracim, a diky tomu jak se mi udrzel v pameti porad tam prevaluji jeho originalni obsah, tak zvysuju na 5. ()

dannyd14

Pomalé tempo dejovej linky, ktoré však výborne nahrádza desivá hudba v pozadí spolu s tajuplným prostredím, skvelou temnou atmosférou a výborným obsadením. Žiadne gore, ľakačky, tajné sekty, melancholické scény či hororové kreatúry, ale poctivé filmové art remeslo s kultovými metaforami a postupne budujúcim napätím v odľahlom tábore. Vzhľadom na to, ako veľmi je tento film minimalistický, tak je to o to viac pre mňa prívetivejšie a musím povedať, že je to pre mňa zatiaľ najväčšie prekvapenie tohto roku. Úžasne vyrozprávané, zahrané a pútavé. Nenudil som sa ani sekundu. ()

XXXXXXXX

Doporučuji zarytým fanouškům H. P. L. Z jeho povídek si tohle bere atmosféru, divnost a strach z neznáma. Bohužel, zde oproti povídkám chybí šokující závěr, ktery dělá povidky nezapomenutelnými. I tak lepší, než nedávný pseudo pahoror, snažící se víceméně o totéž! ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)