Perla je najvyššia a zároveň najviac zabezpečená a strážená budova na svete. Napriek tomu jeho majitelia najmú skúseného bezpečnostného experta Willa Sawyera (Dwayne Johnson), aby to oficiálne potvrdil. Všetko prebieha rutinne až do okamihu keď vypukne v mrakodrape požiar, čo však nie je spôsobené technickou chybou ako sa následne preukáže. Will, ako bývalý šéf týmu FBI, ktorý sa špecializoval na záchranu rukojemníkov, si prežil už všeličo, ale toto je extrémna situácia aj pre neho samotného. Požiar sa rýchlo šíri a Will zisťuje, že práve on je podľa polície podozrivý z jeho založenia. Aj keď je práve mimo budovy, bude sa musieť urýchlene do nej dostať, pretože v jednom z najvyšších poschodí je uväznená jeho žena (Neve Campbell) s jeho dvoma deťmi. A to stále ešte nie je všetko, v mrakodrape sa pohybuje ozbrojený gang, s ktorým sa musí Will tiež vysporiadať, pokiaľ chce svojich blízkych zachrániť. Ešte je tu jedna dôležitá vec, ktorá stojí za zmienenie a to, že po vážnom zranení z minulosti má Will jednu nohu amputovanú a používa protézu. Do mrakodrapu v plameňoch vedie len jedna cesta a tou je vedľa stojaci žeriav, z ktorého bude musieť Will do mrakodrapu skočiť. (Cinemart SK)

Chrustyn

Překvapivě docela zábavná kombinace Smrtonosné pasti a Skleněného pekla s jednonohým Dwaynem Johnsonem. Film má mizerné triky, děravý scénář, ale na druhou stranu překvapivě slušné akční scény a svižné tempo. ()

CarloRizzi

Víte, co stane, když se spoji Smrtonosná past + Skleněné peklo + Rocky = Mrakodrap Je to blbost, pravil ačkový herec Dwayne Johnson.-))) Film pro hendikepované.-) ()

korbitch22

Dwayne Johnson je momentálně akční číslo jedna v Hollywoodu a může si role vybírat jak se mu zlíbí, proč šel zrovna do tohohle nablblého akčňáku je mi sice záhadou, ale i mistr Rock se občas utne. Film chce a veřejně to přiznává odkazovat na Die Hard ale moc se mu to nedaří. Začátek sice vypadal docela dobře, hlavně akce je skvěle nasnímaná, ozvučená a má výborný střih. Bitka v bytě, nebo přestřelka v ulici před domem je skvělá a já se těšil na super akční výplach. Jenže kdo ví proč má hlavní hrdina umělou nohu a když se rozeběhne z jeřábu a skočí do Mrakodrapu je konec. Týpek bez nohy šplhá pomocí izolační pásky po stěně sto patrové budovy, perfektně skáče do obří turbíny aby vypnul nějaké dveře a ten vypínač je prostě zrovna za tou turbínou, zachraňuje dvě otravné děti z hořícího pekla atd. atd. Těch píčovin je tam už bohužel moc, digitální super mrakodrap jen otravuje a evokuje tuhle dementní hitech dobu a finále i záporák nestačí s dechem. Film si s odřenýma ušima udrží tři hvězdičky, ale asi jsem čekal, že to prostě bude méně blbé. 50%. ()

Marze

Tohle nejde brát vážně natož srovnávat se Skleněným peklem z roku 1974. Jako vždy nejdříve vidíme hrdinovu policejní minulost, současnou rodinnou idylu , vydírání pomocí dětí a budoucí zrádce. Dekorace mrakodrapu jsou zajímavě provedeny a děj má slušný spád. Ale ty herecké výkony prakticky všech! Finále je moc nastavované. ()

Flego

Najpopulárnejší najbéčkovejší herec súčasnosti opäť zabáva divákov šialenými kúskami hraničiacimi so scenáristickou ekvilibristikou. Všetko sme už videli v lepšom spracovaní, ale navzdory všetkému sa dá na toto pozerať a pobaviť sa. ()

BMW12

Hodně mi to připomínalo Smrtonosnou past, ale zatímco past je jedničkou ve svém oboru, tenhle film trošku ve svém žánru zaostává. Respektive nebylo to špatné, akce tam bylo dost, ale nějak mi chybělo napětí. Sice tam byly scény, které se tvářily napínavě, ale já u sledování napjatý nebyl a tak nějak jsem věděl, jak to bude celé probíhat. ()

poz3n

Poučení z filmu zní: Když něco nejde, použij lepící pásku, anebo to vypni a zapni. Kdyby Mrakodrap vznikl v 90. letech, mohla z něj být parádní akčně/katastrofická kultovka. Takhle to je akorát solidní blbost, která mě ale (ani nevím přesně proč) i přesto docela bavila (jak jinak než jako guilty pleasure). Mix Smrtonosné pasti a Skleněného pekla nenabízí absolutně nic originálního a překvapivého. Vše jde podle těch nejzákladnějších příruček hollywoodských scenáristů, záporáci jsou trapní a nezajímaví, megalomanské využívání CGI jde zcela proti nějaké umírněné a soustředěné práci s prostorem a střih je velice často překotný a chvílemi až zmatený (nepochybuji, že to je ale schválně). Celková vizuální tvář filmu je tak dost průměrná a velké plátno opravdu nepotřebuje. Proč jsem se tedy vlastně i tak bavil? Asi prostě ten 90kový příběh a přístup k němu. Děj má spád a šablonovité zvraty a dějové odbočky, které se v propočítaný čas rozdělují a zase sbíhají, na mě působily asi nějak tak, jak měly. A potěšila mě i ta troufalá a očividná snaha inspirovat se klasickými hollywoodskými bijáky (a to včetně skleněného vyvrcholení á la Dáma ze Šanghaje). Ideální biják na sobotní večer v telce. 5/10 ()

TheEvilTwin

Hodně slabé 3 hvězdy. Akce by byla dobrá, ale je tam jedno fakt velké kdyby :D Byla by dobrá, KDYBY aspoň trochu se přiblížila realitě a hranice možného. Byla by dobrá, KDYBY tam byl třeba jeden záběr, člověk si řekne okej, to nedomysleli, jenže ono každá jedna akční scéna je tak extrémně za hranou, že se člověk až diví, jestli si režisér nedělá prdel :D Co je za problém prostě natočit akci a byť trochu ubrat a nebude tak extrémní, ale bude aspoň uvěřitelná a svou roli v příběhu splní. Borec leze po oknech mrakodrapu s lepicí páskou na rukách, borec skáče z jeřábu a už jen v těch záběrech jde vidět ta absurdita všech akcí a úplné vypuštění nějaké jednoduché fyziky. Jako ono člověk na to jde s tímhle očekáváním, že to asi nebude nějaká realistická věc, ale tohle je fakt šílené :D Jinak děj jednoduchý a předvídatelný a film ať už v dialozích ("je to má dcera, za ni klidně položím život!"...) nebo celkovém sledu událostí absolutní jedno klišé za druhým... ()

honajz

Nepovedený multi-kulti korektní pokus o Die Hard Reloaded. Jenže tam, kde je Smrtonosná past uvěřitelná, záporáci občas chytřejší než hrdina, a kde je i větší porce napětí díky nejednoznačnosti situace, tady je zcela jasno, že i kdyby měl hlavní hrdina potřebu nasadit křídla, nasadí je poletí. Hvězdička za triky, kluci se u písíček museli pěkně zapotit. ----- Průběžné poznámky: Být tak blízko, tak ho to roztrhá celého. Dělá v garáži a mají na zupr luxusní bejvák? Dvěma bělochům se narodily kudrnaté hispánské děti? Multi-kulti vyváženost: Japonec a za pojišťovnu černoch a běloch. Vsadím se, že běloch bude Ten zlý. Budova je energeticky soběstačná, bo dva větrné mlýna - ha ha, ekologická agitka k tomu. Urve se vám kus zdi, a vy hned nevoláte ochranku a nespustíte alarm? Politicky korektní přehlídka pokračuje - po úžasně adaptovaném hendikepovaném muži je zde dítě, které má astma, a VŠICHNI zlí jsou běloši. Jako fakt celou bezpečnost a její ovládání necháte cizímu chlápkovi v tabletu a nemáte náhradní přístup? Když vám manželka pouští ve videohovoru, co vidí, asi je pitomost se jí ptát, co vidí. Tvl. chlápek zahesluje ovládání tabletu, je jediný, kdo zná heslo, a ty si ho zastřelíš? Ty jo, fakt ten běloch pojišťovák byl hajzl! Máte citlivá data, a necháte si jen jeden originál a nikde je nezálohujete? Ale no tak! ()

Othello

Nemohl jsem během sledování přestat myslet na poznámku z dokumentu Electric Bogaloo, že zatímco Cannon Films natáčeli v osmdesátých a devadesátých letech prakticky stejné zápletky s podobným vysledkem, rozdíl byl v tom, že oni byli na okraji filmového zájmu a točili filmy s minimálními rozpočty, které až posléze prodávali distribučním společnostem, zatímco dnešní souputníci jsou blockbustery s nejdražšímu herci a devítimístnými sumami v budgetu. Infantilní doba si holt žádá infantilní činy. Ačkoli napojení na mód naprostý výplach v lecčem pomůže, protože závraťové scény a sem tam nějaká destrukce nenáročné oko potěší, spíše nakonec převládá otrávenost nad mizerně sestříhanou akci, slizkému podkuřování čínskému trhu, nudnými motivacemi i postavami a nesnesitelnou hereckou neschopností Dwayne Johnsona (neřikejte mi, že na někoho třeba před deseti lety blbě nešáhnul, no tak, najděte důkazy. Dám vám peníze). Přítomnost teroristů v baráku navíc co chvíli upomíná na první Die Hard a jakmile vám tohle přijde na mysl, jde celej Scyscraper ke zdi. ()

ARI50

Tenhle mrakodrap je velkolepý, nádherný, moderní, fascinující, luxusní. Slyšet zvuk policejního hlášeni z vysílačky a vidět modro červenou blikající barvu byl start skvělého příběhu, na nic se nečeká rychlé seznámení a jdeme se podívat na perlu která svým 8K sebere dech každému. Akce je rychlá nebezpečná, Dwayne je nesmrtelný ale on je prostě drtící skála které nesmí nic stát v cestě. Scéna na jeřábu je úchvatně adrenalinový zážitek, jako jeřábník by jsem chtěl byt tak vysoko a držet tu nebezpečnou techniku, samozřejmě bez akční podívané, a tak jsem si to aspoň vychutnal na obrazovce. Ano film má hodně přitažené scény za vlasy ale ve směs mi na 99% vůbec nevadily spíš mi napětím bušilo srdce a já ze všemi diváky dole pod mrakodrapem držel palce. Požární system byl dost šílený a rychlý ale co už já to beru a tenhle film prostě žeru no a krásna kočička na straně padouchu nech se ozve. Chválím tuhle hořící nebezpečnou podívanou. ()

luka4615

Solidní "no-brain" záležitost se sympatickým Dwaynem Johnsonem, který pochopil, že přesně tyhle role jsou pro něj jako stvořené. Nesnaží se totiž hrát ve filmech, ze kterých je "honba" za Oscarem či jinými cenami "cítit" na míle daleko, nýbrž hraje ve snímcích, které většinou spadají do kategorie "béčkových" a v nichž hrdina s jeho mimikrami takzvaně "save the day". Skyscaper se tedy řadí přesně do tohoto ranku, jelikož nějaký hlubší či intelektuálnější podtón tu vážně nenajdete. Premisa celého snímku je totiž jasně nalajnovaná už od samotného začátku, přičemž je doprovázena hutnou a líbivou akcí, na kterou se skvěle kouká. Avšak na druhou stranu vážně zamrzí chabý a průhledný scénář, který výslednému dojmu vcelku ubírá na atraktivitě. Avšak až na tento detail je Skyscraper oddechovou akční podívanou pro fandy Dwanya "The Rocka" Johnsona, ke kterým se nyní již také počítám. „If you can't fix it with duct tape... you ain't using enough duct tape.“ ()

JASON_X

V práci jsme museli párkrát přesekávat ocelový lano a řeknu vám, že to nejni žádná prdel, hlavně když to děláte na pasece jenom s kladivem a dřevorubeckým klínem místo majzlíku. A to lano bylo sotva poloviční než to, který pan Skála přeťal jednou ranou hasičský sekery díky svejm bicákům a tricákům, prostě frajer. Myslím, že tenhle gag celej film dostatečně ilustruje, prostě klasickej katastrofickej supermegaklišovitej biják o bestiálně nabušeným a stoprocentně klaďáckým superdédym, kterej zachraňuje svou famílii v hořícím mrakodrapu a zároveň bojuje s bandou bezskrupulózních grázlů a dole v ulicích stojí davy lidí a sledujou to na velkoplošný obrazovce a řvou "Yeah!" nebo "Wow!" a tleskají a jásají... Čistokrevný devadesátky vytuněný moderními triky. Kdo má tenhle žánr rád, smlsne si, protože i když to je furt na jedno brdo, neokouká se mu to, stejně jako mně se třeba nikdy neokoukají vyvražďovačky. Jen mě nějak nebavila Neve Campbell. I když jsem ji měl za mlada docela rád, její supermámí byla už i na mě moc. No a mimochodem ten barák se fakt povedl, až mě mrzelo, že nebylo víc času si ho pořádně prohlídnout, třeba ten třicetipatrovej park... ()

matestlust

Ultimátní mega popcornová americká kokotina ! Tady je vše tak přehnané, že Pán Prstenu je oproti tomu ,,Base on the true story". S tím jsem ale přesně do toho šel a přesně to jsem čekal ( trailer mi stačil, aby bylo jasno ). Řval jsem smíchy celý film a to mi ve výsledku stačí k úplnému pobavení. Nečekal jsem nic jiného, takže jsem spokojený . Dwayne vše vyřeší za pomoci klasické gafy a své umělé nohy, filuta jeden ! :). Triky skvělý, The Rock taky, akce nadupaná, vše v pořádku. Společně s 2012 je tohle jeden z nejdebilnějších, avšak opravdu zábavných, filmů za poslední dlouhou dekádu. ()

Beastmaster4

Film o tom, jak se hora svalů šplhá stále nahoru a nahoru...no a když už to vypadá, že zase spadne, vylítne ruka a chytne se....asi tak 10x za film. Šaškárna o ničem :-/ ()

Morholt

Dwayne visí z hořícího mrakodrapu, pod nímž napjatě vzdychá přihlížející dav. Naivní blbost, která prakticky nemá čím zaujmout. Efekty ničím nevybočují z průměru, příběhová linka nenadchne, akce je nijaká a o hercích to v podobných filmech fakt není. Jediné, co stojí za pozornost, je docela hezký barák a zaujme i finále, ale asi ne tím způsobem, který tvůrci zamýšleli. Pozornost to udržet dokáže, protože se tu prakticky pořád něco děje, ale po té masáži, která uvedení předcházela, jsem čekal mnohem víc. 40% ()

Lucasion

Čistokrevný průměr. I když jsem se docela těšil, tak mi bylo jasné, že o hlubokomyslnou jízdu se jednat nebude. Die Hard (1988) dvacátého prvního století? Dost možná ano, ale rozhodně nedosahuje takových kvalit. Film baví a seznam úkolů splňuje dobře. Najdeme tu spoustu známých tváří a Dwayne Johnson nezklame. Drsné hlášky, držení mostu holýma rukama a dokonce skok mezi dvěma budovami. Ale bez auta! Prostě jsem docela potěšen a docela zklamán, že z toho neudělali tvůrci něco víc, než jen akční pohádku pro nenáročné publikum. Chybí mi emoce, drama i nějaké to smysluplnější rozhodování charakterů. Motivy záporáků jsem už po týdnu dokonce zapomněl. Tak jako mnoho dalších dnešních filmů, jednou stačilo. Příjemné na odreagování, nenáročné na přemýšlení. (50 %) ()

Lacike

Absolutne neoriginalny mix Die Hard a The Towering Inferno, ktory znova ukazuje mnoho scen z tych filmov ale v horsom a nudnejsom prevedeni. PG-13 rating obmedzuje akcne sceny, takze ked sa vystriela miestnost plna nevinnych ludi, tak je to samozrejme mimo zaber a sceny, ked postavy pobehuju po rozpadavajucom sa horiacom mrakodrapu su tiez uplne bez napätia pretoze mi boli ukradnute nielen postavy, ale napriek kvalitnym trikom som sa ani na sekundu nebal ani o hercov, ktory evidentne pobehovali a poskakovali pred zelenym plantom. Komixove filmy natolko zdegenerovali kinematografiu, ze aj v ostatnych zanroch su postavy nutene predvadzat tak prestrelene kusky, ze je to uplne mimo akukolvek realitu. Zlaty Cruise, ktory ked blbol na mrakodrape v MI4, tak to bolo pôsobive a skutocne napinave. Jediny originalny prvok, ktory tento film prinasa je to, ze hlavny hrdina ma namiesto nohy protezu. Co vyznie neskutocne absurdne a az trapne, lebo 90% jeho akcnych scen spociva v tom, ze niekam musi rychlo dobehnut alebo nieco preskocit. Proste totalne WTF. Este par takychto imbecilnych neoriginalnych filmov pre celu rodinu a Rock ma nadobro prestane zaujimat. 3/10. ()

GeusX

Nic nového pod sluncem, nic převratného, ale pokud máte rádi sympaťáka Dwaynea, tak víte do čeho jdete a budete se v pohodě a bez chvilky nudy bavit v této "klasické" katastrofické (nikoli katastrofální) zachraňovačce. Nadprůměrné 3,5*. (viděl jsem: 1x cz) ()

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

12.01.2023

Již letos v kinech uvidíme filmovou adaptaci populární hry na hrdiny Dungeons & Dragons. Snímek Dungeons & Dragons: Čest zlodějů natočili John Francis Daley a Jonathan M. Goldstein (Noční hra… (viac)

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle

10.04.2017

Dwayne Johnson se nefláká. Letos ho uvidíme v Rychle a zběsile 8, Pobřežní hlídce a Jumanji, tedy ve třech docela velkých filmech, a do budoucna to s ním bude podobné. V roce 2018 nám naservíruje… (viac)