Věž smrti

Na Štědrý den se v supermoderním komplexu „Tower Sky" koná vánoční večírek, na němž se sešla největší smetánka a VIP hosté z celého města. Dae-ho, manažer budovy a svobodný otec, je nucen zrušit plány se svou dcerou Hanou, aby mohl být na večírku a starat se o hosty. Zato slavný šéf hasičů Young-ki z proslulé stanice Yoido může konečně jednou strávit Vánoce se svou dlouhodobě nemocnou ženou a užívat si volna. Party je v plném proudu a dokonalou atmosféru dokresluje krásný výhled a dvě helikoptéry, které sypou kolem budovy umělý sníh. Když ale udeří nečekaná katastrofa, musejí Dae-ho a Young-ki sebrat všechnu svoji sílu a odvahu, aby zachránili životy tisíců návštěvníků a v neposlední řadě i členů svých rodin a blízkých. Otázkou ale je, zda se jim to vůbec podaří... (oficiálny text distribútora)

agassi68

Veľmi rozporuplné hodnotenia tohto filmu. Niet divu. Na jednej strane skvele vizuálne aj maskérsky odvedená práca, presný a hutný zvukový podmaz, milónové triky. Na druhej rozvláčny úvod, priblblé humorné vsuvky, afektované výkriky, klišé s obetavosťou. Škoda, keby to bola len dráma tak určite bude v červených číslach.. ()

Adrian

Haeundae meets Towering Inferno. Z toho druheho si berie rovnake prostredie a starting-point pre zapletku, zial vaccsinu prebera z toho prveho, co znamena, ze sa vezieme presne na vlne korejskeho pohladu na katastroficky zaner, bez akehokolvek presahu, cisto zabavnym sposobom, plneho schematickosti, nelogickeho konania postav s megapovinnou vlnou patosu a opajania sa v epike. Pre korejcov mozno (aj vdaka vysledkom na trzbach) velmi zaujimave spestresnie vianoc 2012, pre mna osobne jednohubka s okamzitou dobou spotreby. 5/10. (EFM 2013) ()

Gekacuk

Po naprosto nesnesitelné půlhodině se konečně film rozjel. Ale to nutkání film vypnout bylo na začátku skutečně velké. Nevím proč tvůrci zvolili tak debilní úvod, kde se většina hlavních aktérů všelijak pitvoří a snaží se násilně vytvořit zdání humoru. Kraloval tomu všemu potrhlý kuchtík. Od začátku bylo jasné, kdo bude klaďas a kdo záporák. Nervní manažer týrá své podřízené (chce aby si srovnali priority – hlavně, aby dobře dopadl večírek) a leze do zadku bezohlednému starostovi. Nesnesitelná panička peskuje uklízečku a miluje snad jen svého psa. Hlavní šéf záchranářů je taky namachrovaný a chce zachraňovat hlavně VIP. Nevím, jak ostatní diváci, ale já jsem těmhle záporákům nic dobrého nepřál. No a samozřejmě kdaďasové s těžko zapamatovatelnými jmény by měli přežít všichni, aby nám neukápla slzička. Dítko Hana (?), její táta a potenciální macecha jsou spolu s partou záchranářů hlavními hrdiny a tak jim držíme palce. Tomuto žánrově nevyváženému filmu dominuje pěkná hudba. Od třicáté minuty se kvalita smímku značně zlepšila a částečně byl napraven ten počáteční paskvil. V dramatických situacích i rádoby tvrdé nátury měknou (například nezdárný syn). Patosu si skutečně divák užije. Holt asijský film. (Proč jen mi ten patos připomíná staré ruské filmy?) Jen nechápu, proč se i do napjatých dramatických scén snaží režisér vecpat naprosto nevhodný a nereálný humor. (Kuchtík ke své útlé snoubence, když se těžkopádně snaží uniknout z výtahu před jistou smrtí: Proč máš tak velký zadek? O tom si ještě promluvíme.) Za zprznění tématu si tvůrci velké uznání nezasluhují. Když přihlédneme k rozpočtu filmu, dobře zvládnutým trikům a kameře, je to skutečně škoda. Takže celkové hodnocení vyznívá na 2 hvězdičky, 45%. PS. Dal bych ten film natočit Severokorejcům. Sice by tam vzhledem k finančním možnostem nebyly asi žádné triky, určitě bysme několikrát viděli celou dynastii Kimů, ale zase by to mohlo být žánrově čisté a herecky asi tak na stejné úrovni. ()

JFL

Film natolik citově vyděračský, až doslova diváka znásilňuje. Po "Haeundae" další korejská smrtící kombinace opulentních efektů, pitvořivě hysterického lidového humoru, afektovaného patosu a těžkotonážní masáže oslavující pospolitost prostých lidí vůči papalášům a katastrofám. Vyprávění se tři čtvrtě hodiny potácí na místě, aby podle příručky o dramaturgii divákům představilo postavy, s nimiž pak mají soucítit. Jenže zde to je zcela zbytečné, neboť k žádné profilaci nedochází a diváci celou dobu sledují jen chodící zbytnělá klišé v příznačně prostorově a logicky nekoherentním vyprávění. Vrcholem v laciném dojení emocí je pak nevkusná aluze na 9/11 se zdí polepenou anoncemi lidí hledajících pohřešované příbuzné. ()

zolo23

Užívateľ JFL píše "film natolik citově vyděračský, až doslova diváka znásilňuje". Moja riť zostala nepoškvrnená i po dopozeraní tohto filmu. To že film má emócie je zlé? Koľko amerických filmov ich má? Tawo je poctivo natočená katastrofická dráma, ktorá má všetko čo dráma má mať. Som až prekvapený ako sa Južná Kórea filmársky posúva vpred. Vizuálne efekty sú na vysokej úrovni a za ne by sa nemusel hanbiť ani samotný Emmerich. Všetky postavy sú sympatické, fakt som s nimi súcitil a k záveru sa mi do očí tisla i slza. Nie som nejaký mäkký, ale tento film ma naozaj naplnil a potešil. Pre mňa je to asi najlepší katastrofický (horiaci mrakodrap) film od Skleneného pekla a to len preto, že predsa len ústredná dvojica Paul Newman - Steve McQueen bola herecky presvedčivejšia. ()

• Režisér Ji-hoon Kim byl k natočení filmu inspirovaný jeho vlastní zkušeností. Když poprvé jako mladý viděl v Soulu mrakodrap, představoval si, jaký je to pocit, být v něm uvězněný. (Kritiq)
  • V den premiéry 25. prosince 2012 se prodalo 431 759 vstupenek, což znamená druhý nejlepší otevírací den v historii korejské kinematografie. První je s počtem 436 628 prodaných vstupenek film Zloději (2012). (Kritiq)
  • Postprodukce filmu trvala 2 roky. Důvodem je i fakt, že ve filmu je 1 700 digitálních a trikových záběrů. (Kritiq)