The Post: Aféra v Pentagone

• Česko Akta Pentagon: Skrytá válka (viac)
USA / Veľká Británia, 2017, 116 min

Réžia:

Steven Spielberg

Hudba:

John Williams

Meryl Streep, Tom Hanks, Sarah Paulson, Bob Odenkirk, Tracy Letts, Bradley Whitford, Bruce Greenwood, Matthew Rhys, Alison Brie, Carrie Coon, Jesse Plemons (viac)

Keď vláda klame, noviny sa musia postaviť na stranu pravdy. Aféra v Pentagone je napínavou drámou z prostredia najvyšších politických kruhov USA. Rozpráva skutočný príbeh Kay Grahamovej (Meryl Streep), vydavateľky The Washington Post, a jej vedúceho redaktora Bena Bradleeho (Tom Hanks), ktorí sa pustia do boja s vládnou mašinériou. Chcú zverejniť exkluzívny materiál odhaľujúci fakty, ktoré americká vláda pred verejnosťou ukrývala takmer tri desaťročia. V nerovnom súboji obaja riskujú nielen svoje kariéry, ale aj osobnú slobodu, aby pomohli vyniesť na svetlo dlho utajovanú pravdu o tzv. Pentagon Papers. (Forum Film SK)

ardeas

Veľmi dobré, ešte štipka a bolo by to perfektné, mám tento druh filmov rada, takže príbeh, postavy a prevedenie mi sadlo. Záverečná scéna z Watergate mi ale prišla uplne zbytočná, i keď nadväzuje na príbeh. Šťastie že to bolo na uplnom konci, takže to má odpustené :D ()

Doffy

Tohle Spielbergovi moc nesedlo. Celou dobu to tak nějak drhlo a nešlo se mi kvůli tomu naladit na vlnu filmu. Tenhle film v podstatě vystihují tři věci: neustále mokré ulice za slunečného počasí, dlouhé záběry (které mám rád, ale tady jich bylo zkrátka až moc) a neklidná kamera, která v obyčejných "neakčních" scénách dost ruší. Poprvé mám pocit u filmu, který natočil Steven Spielberg, že by ho někdo jiný dokázal jistě natočit líp. ()

SkeeveTulp

Meryl Streep i Tom Hanks se, jako vždy, snaží co to jde, ale co je to platné, když scénář je řídký, roztahaný a, navzdory tématu, i nudný. Semtam zajímavá scéna, která je ale vzápětí ubitá dalším kýblem nudy. Sorry, tohle prostě ne. Ke Všem prezidentovým mužům to jen prosebně vzhlíží. ()

Mark1983

Tohle je pro mě film na jedno kouknutí, ač celý film je jen mimo válečné prostředí, i když se o tu válku jedná. Vím, že se jedná o objasňování skutečnosti týkající se války ve Větnamu, ale kdyby režisér Čelistí natočil raději film z prostředí větnamské války, film by se mi líbil mnohem víc, než tak, jak se natočil, ač to, že se v politice dezinformuje, není žádná novinka. ()

RavenSpector

Nuda, šeď, nuda, šeď..... etc Zajímavý moment dějin USA podaný profesionálně řemeslně odvedenou prací. Jako kratší román možná zafunguje, ovšem jako film a to hodně dlouhý film, u normálního diváka propadne na celé čáře. Nixon, to byl film o hodně podobném tématu a napětí se v něm dalo krájet. Na rozdíl od tohoto počinu.Čekal jsem trochu víc, dostal jsem ještě mnohem míň. Spielberg by se na politická témata měl jednou provždy vyfláknout, nebo konečně najít zajímavé, nejlépe opět neamerické téma. ()

kodwin

V první půlce jsme se ztrácel, není to zrovna pro člověka co nemá americkou historii v malíčku, ale druhá půlka šlapala na výbornou. Svoboda tisku a další věci spojené s médii jsou teď navíc v ČR aktuální otázkou.Doporučuji náročnějším divákům, kteří ocení Spielbergovou práci v každém detailu. Každopádně se nemohu zbavit dojmu, že to byla místy nuda a kvůli tomu se na film přeci nechodí. ()

Bogrant

Čo Spielberga zdobí najviac, samozrejme okrem jeho spôsobu spracovania a vedenia samotného príbehu, je hudobný doprovod a v tomto konkrétnom prípade predovšetkým kompozícia jednotlivých scén a kamerové zázraky v podaní Kaminskiho. A keď sa toto všetko úspešne skĺbi dohromady, potom vzniká film ako tento, ktorého podstatu síce tvoria len dialógy a téma musí zaujať už dopredu, lenže je to skvele vygradované a postupne sa v tom dá urobiť poriadok a znova niečo zistiť z histórie. Novinárske drámy v poslednej dobe letia a táto rozhodne nezostáva pozadu. No a samozrejme herci, najmä teda Tom a Meryl, to je radosť sledovať. ()

Sa.sa

Zajímavý námět a film o válce ve Vietnamu, líčí svinstvo, které jí provázelo... Jinak se stejně nedozvíme celou pravdu... Spielberg prostě umí...! ()

Marcecek

Film od Spielberga a s obsadením Toma Hanksa a Meryl Streep som si nemohol nechať uniknúť. Meryl Streep je prakticky za každú svoju rolu nominovaná na Oskara. A všetky predpoklady zostali naplnené, takéto bravúrne herecké výkony nielen ústrednej dvojice, sa len tak nevidia. Téma filmu nemusí na prvý pohľad každému imponovať, a ani mne sa spočiatku do filmu veľmi nechcelo, ale urobil by som veľkú chybu. Do konca filmu napínavé, vynikajúci, scenár, réžia i kamera. Jediné čo zráža moje hodnotenie je spočiatku neprehľadnosť v postavách, trochu taký zmätok, ale nakoniec to dávalo všetko zmysel. ()

90125

Milujem takéto filmy, milujem All the President´s Men, Frost / Nixon ...atď a mám rád aj tento film. Bohužial mr. Spielberg natočil podobne ako v prípade Bridge of Spies namiesto mrazivého polittrileru skôr limonádový family film. Všetky hrany sú obrúsené a natreté medom, koniec je príliš zjednodušený a rozprávkovo jednoznačný. Dobro zvíťazilo nad zlom. Ale bavilo ma to aj tak. Téma slobody tlače bude na Slovensku v roku 2024 tak veľmi aktuálna téma, kedže istý Fico a jeho spolupáchatelia si tiež vytieraju ústavou ích zasraté rite. Thank you Steven, anyway. 75 % ()

onfilms

Myslím, že na spolupráci Toma Hankse, Meryl Streep a Stevena Spielberga se těšil nejeden filmový fajnšmekr. Příběh založen na skutečných událostech, týkajících se utajování pravdy o válce ve Vietnamu a následující válce mezi novináři a vládou, je trefou do černého už proto, že výtečně koresponduje s aktuálním stavem a pohledem na media v dnešním USA. Perličkou na dortu je ještě postava majitelky Washington Post, která představuje silnou ženskou osobnost ve vedení a v provedení Meryl Streep se jí opravdu nedá vyčíst vůbec nic. Nicméně musím konstatovat, že první polovina filmu mě nijak zvlášť nebavila. Co se týče postav a prostor je to trochu zmatečná a člověku chvíli trvá, než se dostatečně zorientuje. Druhá polovina, na druhou stranu, chytne výborný spád a až do závěrečného vyvrcholení člověk neodlepí oči od obrazovky. Přestože by se dalo argumentovat, že film je natočen se záměrem na hlavně americké publikum, ani pro nás za oceánem to není zbytečný příběh. Koneckonců diskuze o médiích je velice živá i u nás. ()

goauld

Steve Spielberg je stále záruka kvality... O tom nelze pochybovat. Výběr hudebního doprovodu taktéž znamenitý... O tom nelze pochybovat.. O čem však lze pochybovat je o zájmu masového publika. Téma je to zajímavé, což o to... ale k dokonalosti tomu "něco" chybí... Postrádal jsem tak trochu "brutality" (trochu VÍC toho zastrašování). Ono je sice hezké, že ten,. či onen po telefonu řekne: Ty ty ty... jestli to otiskneš, tak s tebou přestanu kamarádit !!! A on na to - tak se mnou přestanu kamarádit.... Néééé tohle je MÁÁÁÁÁLO !!! Takže tu sice máme zajímavou podívanou - mistrně zpracovanou pane Režiserem (s velkým R), ale žádný únosy, žádný vypjatý situace... takový nemastný neslaný.... (majitelka na banketu vydává "jen tak mezi řečí" největší rozhodnutí svého života) Takže celkově jsem sice dal vysoký rating, ale v podstatě jen za řemeslné provedení filmu.... Bohužel jinak je to dlouhááá práááázdnota. ()

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

20.05.2018

Steven Spielberg se rozhodně nefláká. Loni vytasil novinářské drama Akta Pentagon, letos dorazila jeho sci-fi Ready Player One a příští rok se pochlubí Indiana Jonesem 5. Co režisérská legenda chystá… (viac)

75. Zlaté glóby - výsledky

75. Zlaté glóby - výsledky

08.01.2018

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 75. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (viac)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Na Zlaté glóby vyrazí Spielberg i Nolan

Na Zlaté glóby vyrazí Spielberg i Nolan

11.12.2017

Jak určitě víte, filmové ceny většinou není zas tak těžké předpovídat. Letošek ale bude jiný, jelikož zatím nemáme žádného velkého favorita, což názorně předvádějí nominace na 75. Zlaté glóby. Kdo se… (viac)