Nový prezident USA Thomas „Tug" Benson (Lloyd Bridges), bývalý veliteľ námorných leteckých síl, vyšle do Perzského zálivu komando s úlohou zachrániť amerických zajatcov a spáchať atentát na Saddáma Husajna (Jerry Haleva). Komando však odhalia a zajmú. Prezident chce vyslať do akcie svojho najlepšieho muža, Toppera Harleya (Charlie Sheen), ten však po rozchode s Ramadou (Valeria Golinoová) odišiel do budhistického kláštora a odmietne. Až keď pri ďalšej záchrannej misii zajmú Topperovho bývalého nadriadeného, plukovníka Dentona Waltersa (Richard Crenna), súhlasí, že vyrazí do akcie, rozhorúčený navyše zistením, že akciu povedie krásna agentka CIA Michelle Rodham Huddlestonová (Brenda Bakkeová).
Podľa Michelinho plánu zoskočí malé komando do džungle na padákoch a stretne sa tu s miestnou spojkou. Keď Topper zistí, že onou spojkou je Ramada, okamžite pookreje, ale jeho šťastie netrvá dlho. Ramada mu totiž prezradí, že sa vydala a dokonca, že ten, koho majú zachrániť z pazúrov Saddáma, je jej manžel Dexter Hayman (Rowan Atkinson). Napriek tomu Topper svoju úlohu splní. Pobije všetkých nepriateľov a oslobodí zajatcov. Prezident si však myslí, že akcia zlyhala a postaví sa na čelo ďalšej výpravy. Všetci sa potom stretnú v Saddámovej vile, kde väznia Dextera. Najprv bojuje s diktátorom Topper a keď sa mu zlomí meč, zasiahne prezident a po súboji laserovými mečmi Saddáma zmrazí a rozbije. Rozbité kúsky sa však opäť zlejú, bohužiaľ však, premiešajú sa s kúskami Saddámovho psa a Saddámopes sa pustí do ďalšieho prenasledovania utečencov. To však nie je všetko – Topper zistí, že vo vlastných radoch majú zradcu. Podarí sa ho odhaliť? (TV JOJ)

pospech11

Už jednička mě dokázala rozbrečet smíchy a položit do kolen, dvojka je ještě mnohem, mnohem lepší. V hlavních rolích opět Topper Harley (Charley Sheen) a tentokrát už Prezident Benson (Lloyd Bridges) nám opět předvedou hlášky, které rozesmnějí i toho největšího mrzouta. Celý film je navíc postaven na parodování filmů jako Terminator, Četa, Rambo a další ()

hEROic

tohle je takova debilita, ze je to az genialni :-D doporucuju dat s kamosema v kombinaci s chlastem, to je vskutku vrazedna kombinace :)) ()

fr3ak

Bez debat ta nejlepší parodie co kdy vznikla. Je smutným faktem že už 17 let nenašla svého přemožitele. Žádná parodie se Žhavým výstřelům ani nepřiblížila. Je to smutné, ale je to tak. ()

Wolvie

Pokračování,které průměrný první díl bez jakýchkoliv potíží trumfuje,ovšem není zase tak opakovatelné,aby se zařadilo po bok Připoutejte se,prosím!. Přesto rozhodně jedna z nejlepších parodií. ()

Heroine

Ne vždycky je druhý díl slabší než první, a tady je skoro možná i lepší. Vynikající humor, svižný děj, dobrý scénář, zkrátka nevídaná sranda. ()

Luk Skywalker

Asi lepší než jednička, shodou okolností jsem dvojku viděl před jedničkou, ale oba díly jsou nejlepšími parodiemi, možná je to i proto, že si berou na paškál více filmů, takže pět hvězd. ()

Wargoo

Najlepšia paródia všetkých čias... Obe časti sú absolútne bizarné, vtipné a originálne... Vždy si to pozriem, keď je to v televízií... Najlepší Charlie Sheen !!! Bezpochyby ! 5***** a 88,822% ()

nopud

Naprosto nejlepší parodie, jakou jsem kdy viděl. Scéna, ve které Topper zastřellí teroristu pomocí luku a slepice je nepřekonatelná. ()

GOREGASM

Topper Harley je zpátky. Jim Abrahams ho protentokrát řádně prosvalil (snad jen mimické svaly Charlie neposiloval :-), a jelikož je Charlie Sheen od přírody nadaný nadpozemsky nechápavým stonefacem, sklízí jeho parodování Ramba zasloužené ovoce. Vrací se samozřejmě ještě o stupínek retardovanější, tentokrát již prezident, Lloyd Bridges a Abrahams stejně jako v prvním díle nenechá byť jen jedno políčko filmu bez drobného vtípku, nebo nevinného mrknutí na zkušeného diváka. Osobně mě nejvíce položilo setkání otce a syna (Charlie a Martin Sheen), které nejenže famózně zparoduje temnou Apokalypsu, ale zároveň se kluci vzájemně pochválí za Wall Street... Boží... Úroveň humoru je stejně jako u jedničky kolísavá a Abrahams se tentokrát nevyhnul i pár trapným pokusům (především u Sadámovy postavy), na druhou stranu přidal pár big time momentů, které jsem v jedničce postrádal, a proto tu osmdesátku nepodlezu. 80% ()

drankeryth

Pokracovanie Horucich striel prekonal povodny film vo vsetkych ohladoch. Je to viac obsadene komickymi situaciami a absurdnostami na kazdom kroku. Z filmu som mal dobry pocit, ktory ma fakt dobre pobavil. ()

BeranSon

Tak jednička byla hezky vymazlená do stylu Top gunu, nuž ve dvojce si zase začal Jim Abrahams střílet slepicí z Rambo filmů. Trošičku zariskoval a hodně se rozjel, do jisté míry mu to vyšlo a já jsem kupodivu spokojenější s druhým dílem Hot shots, více nežli s prvním. Celkem slušný hit se stal z druhého filmu, asi díky opětovně perfektnímu Charlie-mu Sheen-novi. Jeho nástup na scénu je vážně pompézní, lentilky a medvídci mě fakt dostali. Od začátku filmu je předem jasné že se bude jednat o kravinu, ale o tom to snad je, nebo ne? - 5/10 - ()