Nový prezident USA Thomas „Tug" Benson (Lloyd Bridges), bývalý veliteľ námorných leteckých síl, vyšle do Perzského zálivu komando s úlohou zachrániť amerických zajatcov a spáchať atentát na Saddáma Husajna (Jerry Haleva). Komando však odhalia a zajmú. Prezident chce vyslať do akcie svojho najlepšieho muža, Toppera Harleya (Charlie Sheen), ten však po rozchode s Ramadou (Valeria Golinoová) odišiel do budhistického kláštora a odmietne. Až keď pri ďalšej záchrannej misii zajmú Topperovho bývalého nadriadeného, plukovníka Dentona Waltersa (Richard Crenna), súhlasí, že vyrazí do akcie, rozhorúčený navyše zistením, že akciu povedie krásna agentka CIA Michelle Rodham Huddlestonová (Brenda Bakkeová).
Podľa Michelinho plánu zoskočí malé komando do džungle na padákoch a stretne sa tu s miestnou spojkou. Keď Topper zistí, že onou spojkou je Ramada, okamžite pookreje, ale jeho šťastie netrvá dlho. Ramada mu totiž prezradí, že sa vydala a dokonca, že ten, koho majú zachrániť z pazúrov Saddáma, je jej manžel Dexter Hayman (Rowan Atkinson). Napriek tomu Topper svoju úlohu splní. Pobije všetkých nepriateľov a oslobodí zajatcov. Prezident si však myslí, že akcia zlyhala a postaví sa na čelo ďalšej výpravy. Všetci sa potom stretnú v Saddámovej vile, kde väznia Dextera. Najprv bojuje s diktátorom Topper a keď sa mu zlomí meč, zasiahne prezident a po súboji laserovými mečmi Saddáma zmrazí a rozbije. Rozbité kúsky sa však opäť zlejú, bohužiaľ však, premiešajú sa s kúskami Saddámovho psa a Saddámopes sa pustí do ďalšieho prenasledovania utečencov. To však nie je všetko – Topper zistí, že vo vlastných radoch majú zradcu. Podarí sa ho odhaliť? (TV JOJ)

Inozuka

S odstupem času musím tenhle díl vyzvednout oproti jedničce. Ta se totiž až překvapivě okoukala a po několikáté repríze už tak nebaví. A to jsem kdysi na ní byl v kině a doslova řval smíchy. U dvojky tak činím stále a některé z gagů jsou i po letech vražedné... kickbox, budhističtí mniši, slepice, Martin Sheen, arab s turbanem z ručníku z Holiday Inn... Vedle Bláznivých střel špička mezi parodiemi. A nádherná Valeria Golino plus Brenda Bakke jako třešničky na dortu. ()

rublik05

Druhý díl je, co se vtipnosti týká, opět nadprůměrnou komedií, dokonce si dovolím tvrdit, že je ještě o chloupek lepší, než jednička. Každá scéna je napěchovaná humorem či nějakým vtipným detailem nebo podtextem. Opět zde máme nespočet povedených hlášek, o které se z velké části postará skvělý Lloyd Bridges jako pan prezident, jehož scéna se Saddámem patří k tomu nejlepšímu, co snímek nabízí. Topper Harley taktéž výborný, tempo místy až vražedné, povedený je taktéž výběr parodovaných filmů. Opravdu velmi povedená parodie, s nespočtem různých gagů a komediálních situací. Co ale oceňuji nejvíce, je propracovanost jednotlivých scén a záběrů, kdy všechno má svůj smysl a důvod. To je věc, která se jen tak u novějších parodií nevidí, a taky jeden z důvodů, proč zařazuji Žhavé výstřely 1 i 2 mezi nejlepší parodie, které se kdy povedlo natočit. 10/10. ()

Nix

Gumový medvídky přidat. Tohle je parodie jak má být, takhle se to dělá a to byl ještě Charlie Sheen v pořádku. U tohohle je smích zaručený po celou dobu. ()

gemi

Hodnotit Žhavé výstřely z dnešního pohledu by nebylo fér, protože patří do určitého kontextu doby. Do doby, kdy jsme s tetelivým očekáváním hoblovali brutálně sjetou x-tou kopii VéHáeSky Ramba III s rychlodabingem. Polovinu obrazu jsme přes prodřenou pásku neviděli, ale to vůbec nevadilo, protože kvalita obrazu ani příběh nebyl důležitý. Důležité byly výbuchy a Slyovy napnuté svaly. A v tomto kontextu byly Žhavé výstřely II hotovým zjevením, protože tam bylo všechno, a navíc to byla prdel. ()

Baron Noktur

Zatiaľ čo jednotka bola brilantná v tom, že sa v nej nevyskytovala takmer žiadna vata, dvojka nie je konzistentná. V prvej tretine filmu na jeden dobrý vtip, pripadá jeden až dva zlé, pričom mnoho z nich sú otravné, až trápne. Jednotka bola brilantná v tom, že bola taká skromná a držala sa pri zemi a to si udržiavala počas celej stopáže. V prvej časti boli gagy súčasťou scén, v dvojke sú v spomínanej prvej tretine filmu scény len súčasťou gagov. Avšak, neskôr, keď sa postavy objavia v džungli, sa film stane úplne boží. V podstate to najlepšie, čo som kedy v paródiách vôbec videl. Neskutočná nálož brilantných nápadov, geniálnych momentov a bez jediného hluchého momentu. Prvá tretina za 3/5, zvyšok filmu za 6/5. ()

Bartoloměj

po pravdě, jsem si tady našel tenhle film, s tím, že si u něj po nedávném shlédnutí opravím hodnocení. myslel jsem, že jsem mu dal 4 nebo 5 hvězd a hle ještě jsem nehodnotil.... abych to zkrátil dlouho jsem tenhle film neviděl a pamatuji si své nadšení z něj před lety. jaké mě teď čekalo překvapení, když jsem se při sledování jednou zaslmál a pětkrát pousmál...sám sebe se ptám proč to tak vyčpělo?? u takového husajna to chápu - tenkrát představoval světovou hrozbu a satanáše, ze kterého jde strach a proto jakákoli forma zesměšnění šimrala v nose, což v kontextu událostí dneška ( 2007 ) prostě nefunguje..u těch ostatních narážek je mi to trochu záhadou, žřejmě už to není tak aktuální vzhledem k parodovaným filmům, nebo nějak stárnu a "suchařím"...prostě za 3* ()

RajCZitko

Asi nejlepší totální parodie na filmy, co měl čest vidět. Co slovo to vtip či narážka na něco. Varuju ale předem, musíte mít náladu se na to dívat. Je to ten nejjednodušší humor. Nic jiného v tom nehledejte .) ()

nicneznam

Osamostatnělý Abrahams nemá zdaleka takovou sílu jako tenkrát podruhé v legendárním triu s bratry Zuckerovými. Na seriózní a chytrou parodii hloupé a ulítlé. Dětinsky humorné scénky ve stylu Topper narazí do sloupu, mnich přidělává loukoťové kolo k mercedesu, mnich padá do studny poté, co vidí ženu atd, mně nedovolují považovat Žhavé výstřely 2 za něco převratného nebo jakkoli zásadního. Abrahams sice umí rozjet vtipnou scénu jako třeba tu v autě, ale už pak neví, kdy přestat. To je jen jeden z mnoha možných příkladů tohoto nedostatku. Vtipy nebo jejich pokusy o ně je ovšem film tak nasycený, že minimálně jednou za dvě minuty se to povede, takže se člověk skutečně baví a jednou se dlouze hlasitě směje, ale parodický žánr už mně nabídl rozhodně víc, než jen přemrštělou smršť dobrých a špatných vtipů, a proto zůstanu s hodnocením v rozumných hladinách. I tak je to o fous lepší než jednička. ()

carott

Hlava z hliníku a kůže z azbestu.... jednoznačně jedna z nejlepších parodií, kterou sem snad viděl 20x, ale pokaždý se u ní od srdce zasměju :) ()

TommyDiamond

V drtivé většině bývají druhé díly horší než ty první. Ale druhý díl Žhavých výstřelů se mi líbil o něco víc než ten první. Takhle užasně zparodovat ramba , to nemá chybu. Lloyd Bridges: ,, Promiňte , ale mám jazyk baseta. Ten můj mi uřízl komunista v Laosu. Asi ho potřebovat do bot. '' no kdo by se nesmál. Bridges opět nezklamal. Těch vtipných momentů je tam vážně mnoho. Celkově 90% ()

haffen

Paródia ako má byť. Nie je to patetické, plytké, trápne a prvoplánové. Je to vtipné a dá sa na tom dobre nasmiať aj po rokoch. Ťažko určiť, či je lepšia jednotka, alebo dvojka... ()

Petus

Jednoznačně lepší než jednička a jednoznačně nejlepší a nejsměšnější parodie na akční filmy, jaká kdy vznikla. Poprvé jsem u tohohle nejkrvavějšího filmu všech dob brečela jak želva a i když už nebrečím, břicho mě bolí vždycky. To je zaručené. ()

hamir0

Výborná parodie, která stejně jako jednička na rozdíl od mnoha ostatních drží pohromadě nejen díky gagům, ale i jako celek. K věčnému dilematu: Dvojka je jen o fous lepší než původní film, ale je to sakra těsné. ()

TaNya_

Létající slepice, gumoví medvídci, svázané tkaničky, yorkhshir a jeho páníček.... A to ani výčet momentů, u kterých jsem brečela smíchy zdaleka nekončí. Perfektní parodie, úžasné zpracování, boží Rowan Atkinson. Už dlouho jsem se tak dobře nepobavila. Ještě jsem si vzpomněla : '' Hlavou se mi honily dvě otázky. Dokážeme naše muže zachránit včas? A proč jsem si vzal místo kyslíku helium?'' ()