Lajna

• Česko Lajna (viac)
Česko, (2017–2021), 9 h 32 min (Minutáž: 21–26 min)

Scenár:

Petr Kolečko

Kamera:

Jan Šťastný

Hudba:

Jiří Burian

Jiří Langmajer, Zdeněk Piškula, Norbert Lichý, Hana Vagnerová, Petra Špindlerová, Pavla Dostálová, Josef Kaluža, Marek Taclík, Václav Neužil ml. (viac)

Elitný hokejový tréner Luboš Hrouzek, olympijský víťaz z Nagana a bývalý hráč NHL, bojuje po ukončení kariéry nielen na striedačke, ale aj v osobnom živote. Jeho hokejové srdce by rado zostalo v Havířove, ale žena jeho srdca by bola šťastná kdekoľvek inde. (TV JOJ)

departed

První pocity byly jak Langmajer zbytečně přehrává a přitom jakmile se vám dostane pod kůži, tak mu to začnete žrát. Fanatický, do hokeje zažraný, egoistický, vulgární a přísný trenér, který před sebou nevidí nic jiného než vítězství. Nejsem fanda hokeje ani český tvorby, ale tohle mě vyloženě bavilo jen kvůli němu. Chápu na co Lajna naráží a nemyslím jen hokejový reference, ale i sociální, jenže celková úroveň kvality (i přestože stejný tvůrce) je slabší než takový MOST! Hodnoceno: 1 série. ()

topi80 odpad!

Po zhlédnutí libovolného pokusu o komediální seriál z dílny Seznam.cz mám chuť zvednout všem Kameňákům hodnocení o dvě hvězdičky. Něco tak zoufale amatérského a nevtipného se jen tak nevidí. ()

Azrail

První série byla velmi dobrá. Kvalitní humor, hlášky, patřičná dávka nadhledu a hlavně výteční Langmajer a Vagnerová. Druhá série šla bohužel s kvalitou dolů, obzvlášť její první polovina, kde humor mnohdy i balancoval na hranici až parodické trapnosti. Druhá půlka byla o level lepší a podařilo se jí získat si zpět mou pozornost. Přesto šlo hodně vidět, že některé pasáže byly příliš uměle natahované. Jako celek slušný internetový seriál, u kterého jsem se poměrně dobře pobavil a pokud by se našla zajímavá zápletka, asi bych se nebránil finální třetí sérii. ()

Bezda22

Dám tu čtvrtou hvězdu. Je to dobrej seriál, na Okresní přebor se nedotáhne, ale bavilo to. První série byla víc nadupaná, ale druhá zase byla víc rozmáchlá... 70% ()

MFloyd

Povedená krátká série. Přesně tohle chybí většině dnešních českých seriálů... koule na to, udělat něco po svým. Jiří Langmajer zahrál toho kreténa dobře. Jde vlastně skoro o to samé jako byl Vyšehrad, akorát tohle není jen přehled pár skečů, ale mnohem delších dílů, které jsou opravdu zábavné, nemohu říct, že by zde byl špatný díl, zatímco u Vyšehradu jsem tenhle pocit měl. Potom přišla 2. série a s ní nová vedlejší postava děda Hrouzek, která to pro mě zabila. Seriál je samozřejmě přestřelený a hodně herců přehrává, ale tak, že mi to nepřijde trapný. U pana Hrouzka to tak bylo a nevím, jestli je to hercem, nebo čistě tím, že mi nesedl jako postava, každopádně mi překážel. Téměř už jsem zavrhl další pokračování a když jsem viděl na webu upoutávky na 3. sérii, říkal jsem si, že to už ne... ale můj známý mi vylíčil hlavní zápletku a tak nějak jsem neměl na co koukat. Čili poslední série je pro mě srovnatelná s první. Skvělé narážky, vtipy, popichování Česko vs Slovensko a děda Hrouzek se objevil už jen jednou... zkrátka všechny pozitivní věci. Možná jen poslední díl mi už nepřišel tak zábavný a holt si jen splnil co měl, zakončil skvělou sérii. ()

Petule3

Fajn serial...kravina, ale pobavila. Uvodni pisnicku si doma zpivame do dnes. Ale zabili to u me tim dilem, kde se fetovalo a Denisa (byvala devka :D) spala s Patrikem, to podelali. Jinak super. ()

wayne99

Čím to, že hlavní hrdinové z Nagana si za své partnerky vybírají o generaci mladší dívky s mírně řečeno "pochybnou" minulostí. Jinak Vladimír Růžička má nejen díky tomuto miniseriálu (víc indicií tam snad být ani nemůže) z ostudy kabát, on je však na to všechno co se v poslední době děje kolem jeho osoby ještě pyšný, aniž by tušil jak je ve svém počínání směšný. K samotnému dílku - Langoš po dlouhé době v roli, která mu vysloveně sedí a i další postavy jsou dobře obsazené. Jsem zvědavý na druhou sérii, potenciál a vděčné diváky si po prvních dílech určitě najde. ()

Romeroo

Vyšehrad z hokejového prostředí posunutý o jedno patro výš co se týče kvality. Vynikající Langoš, kterému role sedne náramně. Skvěle zapadají do skládačky i ostatní postavy. Příjemně zábavné! ()

ostravak30

Většina seriálů televize Stream stojí za zdrávas královno, ale tohle je živá výjimka. Především za vším stojí vynikající scénář a samozřejmě excelující Jiří Langmajer. To vše, v součtu s vtipnými scénami a dialogy, dává dohromady mimořádně povedenou záležitost, u které jsem se vskutku za břicho popadal. Některé hlášky jistě zlidoví. Ostatně, konečně si někdo se seriálem vzpomněl i na Moravu, potažmo na Ostravu, kde se celá řada scén natáčela. Havířováci asi radost mít nebudou, neboť je tvůrci pořádně pozuráželi a udělali z Havířova parádní buranov, ale kdo ví, třeba jsou naopak pyšní. A právě z výše uvedených důvodů mám z druhé série trochu obavy...no uvidíme. ()

HEED

No já jsem zatím velice spokojený. První řada velice divoká a zábavná. V té druhé nastupují dost emoce, a je zde vidět určitý progres všech hlavních postav. Trenér Hrouzek/Langmajer má náboje ostře nabity a sestřeluje vše co mu přijde pod nos. ()

subic

Langoš s obarveným knírem a vlasy do černa, kdo jiný by zahrát takového magora? Asi dneska podle mě jedině Ondra Vetchý. Langoš v devadesátkách tak nějak filmově skomíral, divadelně určitě ne, a taková jeho první vopruzácká role přišla ve Snowboarďácích. No a od té doby mu přesně tyhle role sednou. A musím říct, že Langoš je s každým dílem lepší a zábavnější. 1. série v Havířově je velmi dobrá taky díky Norbertu Lichému. 2. série zpět na Slávii je dobrá, to je za 3. No a 3. série je přímo parádní, protože fakt čekám a hltám každý další díl a skvěle se bavím a to až do samého finále. ()

CaladanChmur

Já takové ty hlášky, jak si někdo urve film pro sebe, nemám rád, protože jsou nefér.Ale tady to opravdu asi platí. Langmajer, to je pro tenhle seriál požehnání. Snažím se v paměti opravdu upřímně přijít na někoho, kdo by to zahrál podobně jako on a fakt mě nenapadá nikdo. Nechci shazovat kohokoliv, kdo v tomhle seriálu byť jen prolítnul, ale tenhle seriál je ze 75 % právě jen Langoš...pak Deniska a pak teprve ten zbytek.  Najdou se místy slabší chvilky, ale v celkovém kontextu absolutně nepodstatné. Je to opravdu zábavné...1 řada 95%... 2 řada 80% 3. řada 60%...už došla ta svěžest první řady.....nehledě na zpracování nápadů ve třetí řadě. Takže z 5 hvězd na upocené 4. ()

hrumsrt

Vedle potencionálnějšího a pro mě i zajímavějšího Vyšehradu vznikl hokejový seriál. Má to svoje kouzlo a vynikajícího Langmajera, který tady fakt potí krev, aby tomu dal nějakou kvalitu. Není to žádné veledílo, ale zasměji se a nenudím se.. Navíc díky propojenosti s skutečnými hokejovými osobnostmi a událostmi to dává dojem, že jde o něco více. Perfektní ústřední hudba! 1. série - 75%. 2. série - 65%. 3. série - 80%. ()

Kacer

Pro plný zážitek je ideální, aby divák čas od času sledoval hokej, alespoň na nějaké úrovni, a nejlíp sám provozoval týmový sport. Za 20 let bude seriál, především svojí první sérií, celkem neaktuální, neboť vtipy hlavně v I. sérii staví často na postavě trenéra Hrouzka alias Vladimíra Růžičky. Jeho pseudokauzy si už nikdo nebude pamatovat a vtipy tolik nevyzní. Ale není to na škodu. Kladem jsou docela povedené hokejové scény (především ve 3. sérii), kdy je sice poznat, že týmy nebyly tvořeny extraligovými hráči, ale v porovnání s Poslední sezonou (Dejdar) je Lajna NHL proti 2. české lize (tj. třetí nejvyšší soutěž pro nehokejové experty). Druhá série by ani nemusela být, ne že by byla vyloženě nepovedená, ale nechyběla by. Sportovních seriálů u nás moc nevzniká, i proto je třeba Lajnu jako celek hodnotit vysoko, protože i přes poměrně velký počet dílů ztrácí tempo jen ve své prostřední části, má skvělý start a ještě lepší finiš. ()

OJan

Hláškami přepěchovaný, zábavný a vtipný seriál, ale přesto s jednou vadou - lepší díl střídá horší díl. Ale když to vezmu pěkně popořadě, tak to vypadá následovně: 1. série tento seriál skvěle odstartovala, ale poslední epizody kvalitou nedosahovaly těch úvodních, 2. série byla ze všech nejvíce tzv. "na houpačce", měla slabší rozjezd, v půlce dosáhla vrcholu, poté dna a nakonec zase vrcholu a 3. série si všechny epizody udržela kvalitativně na stejno. Takže mně se nejvíce líbila třetí série a naopak nejméně druhá série. |80%|, (počet zhlédnutých epizod: 24) ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý

18.01.2024

Na Voyo míří tým opotřebovaných házenkářů

Na Voyo míří tým opotřebovaných házenkářů

25.03.2022

Voyo svým předplatitelům od 25.3.2022 nabídne každý pátek dvě epizody nového komediálního seriálu ze sportovního prostředí, Národní házená. Děj osmidílného seriálu se točí kolem partičky značně… (viac)