Dobrý doktor

• Česko Dobrý doktor (viac)
USA, (2017–2024), 89 h 43 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvorcovia:

David Shore

Hudba:

Dan Romer

Freddie Highmore, Nicholas Gonzalez, Antonia Thomas, Hill Harper, Chuku Modu, Richard Schiff, Beau Garrett, Tamlyn Tomita, Graham Verchere, Dylan Kingwell (viac)

Dr. Shaun Murphy (Freddie Highmore) je brilantný mladý chirurg. Je však tiež autista a trpí Savant syndrómom - ojedinelým nastavením mozgu, ktoré posúva genialitu ešte kúsok ďalej. Predsudkov sa dočká dokonca aj od nových kolegov - lekárov, ktorí neveria tomu, že Shaun bude schopný dostatočnej empatie a interakcie s pacientmi. Môže človek, ktorý nemá schopnosť stotožniť sa s ľuďmi, prispieť k záchrane ich životov? Shaun využíva svoje mimoriadne lekárske nadanie, aby zachraňoval svojich pacientov napriek skepse svojich kolegov. Hneď v prvý deň dokáže, že je naozaj výnimočný a zachráni prvý život... (TV Doma)

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (80)

Ahoj (2018) (S02E01)

Očekávala jsem větší fičák na to, jak skončila minulá řada a na to co se tam řeší. A taky přiznávám, že bych radši nechala Jareda s ospalýma očima než rozjásanou Leu. ()

Střední cesta (2018) (S02E02)

Přiznávám, že mě téma ženské obřízky vždycky zvedne ze židle. K rodičům, kterým přijde v pohodě, když jejich dvouletou dceru během hlídání nechá její babička a teta jen tak mimochodem obřezat a kteří se ani nepokouší zamyslet, že jejich vzorná a poslušná dcera šla na úplně neznámé místo, k neznámému člověku prosit tajně o pomoc, nemám co říct. Hawk. ()

36 hodin (2018) (S02E03)

Asi půjdu proti davu, ale podle mě se Claire a sestra Floresová chovaly na sále jako dvě blběny a hrotily už tak těžkou situaci na místě, kde by spíš mělo být soustředění. Ano, Claire by měla být víc asertivní, to jí Dr. Andrews řekl, ale k tomu patří i odmítnutí a třeba i od člověka, který ji prve radil. A Lea... ta měla v lecčems pravdu, ale stejně pak jen využila situace, kdy měla navrch k tomu, aby Shauna zadupala. Narozdíl od ní to bylo jeho první (nepočítám-li bráchu a Dr. Glassmana) opravdové přátelství (a zamilovanost) s vrstevníkem. ()

Drsná sýkorka (2018) (S02E04)

Nechcete poslat Leu do háje zelenýho? :D Já ji fakt, ale fakt nemám ráda. :-) Tento díl poodhaluje toho kostlivce ve skříni dr. Glassmana. Linka s postiženým chlapcem byla asi nejzajímavější. Mám známou, kterou hodně lidí odsoudilo za to, že dala syna do ústavu a to hodně brzo. Lidi, kteří si jinak žijou svý vlastní diametrálně jiný životy a kromě toho odsouzení se jinak nezajímají. ()

Cukr (2018) (S02E05)

Možná to není podstatné, ale chtěla bych vidět dál do příběhu anorektičky. Tohle naznačování mi nestačilo. Claire přestávám chápat. ()

Dvouvrstvý (2018) (S02E06)

Glassman a Debbie to prostě musí dát dohromady! Ať se starouš cuká jak chce! ()

Hubert (2018) (S02E07)

Za mě hodně slabý díl, který tam je, aby prostě byl. 2,5* ()

Historky (2018) (S02E08)

Pro mě dva celkem nezajímavé případy. Claire už mě vyloženě štve. Ano, ona je zkrátka furt praktikant a i když je dobrá, důvody proč ji nechtějí nechat odejít jsou zcela jinde a to jí hraje do karet. Uvědomuje si to nebo ne... těžko říct. Co udělá s člověkem jedna rada. ()

Empatie (2018) (S02E09)

Chtělo by to trochu probrat z té nudy do které to upadá. Přidat zajímavější a sympatičtější postavy. Brala bych i víc dr. Andrewse! ()

Karanténa, první část (2018) (S02E10)

Vánoční díl! Juch! Ne že by karanténa nebyla příjemným zpestřením, nicméně byla bych radši, kdyby si ji nechali na jiný díl a tento víc odlehčili a vytáhli víc světýlek. :D Jinak... jak mám Glassmana celkem ráda, tak prosííím! buď ho zamordujte, nebo uzdravte. Tyhle polovičatosti jsou na prd. ()

Karanténa, druhá část (2019) (S02E11)

Moc. Narvali tam toho moc. Člověk se pak ani o nikoho nebojí. Mně bylo fakt jedno, kdo jim na tom stole zůstane. ()

Následky (2019) (S02E12)

Začíná snaženíčko, aby divák přilnul k Morgan. Proč ne, aspoň tam bude něco zajímavýho. Díl bez pacošů, zato plný střípků z osobních životů. Shawn, Lea a Glassman mě popravdě nudí, je to pořád to samý dokola. Dr. Melendez a dr. Lim a jejich vztah nevztah je v každým seriálu (a je škoda, že zmizela bývalá snoubenka. Je to trochu divný, když měla vztah k dr. Glassmanovi a předtím byla u všeho pokaždý, když si pacient divně uprd). Alex a jeho rodina ok, nicméně tento praktikant pro mě nemá vůbec žádný charisma a nemám mu proč fandit. Claire... Dr. Andrews - co jeho žena a touha po dítěti? Nevím no... mám pocit, že to tvůrci prostě jen nějak lepí, ale přitom je to vlastně o ničem. Mají štěstí, že se na to furt dobře kouká a že už se z toho pro mnohé z nás stal zvyk. 2,5* ()

Srdce (2019) (S02E13)

Dávám zase dvě * protože mám prostě pocit, že jsou poslední díly na jedno brdo. Seriálů z nemocničního prostředí, kde vám vymyslí bláznivý pacienty s šílenýma diagnózama nemusíme nijak složitě hledat. A tak většinou vše závisí právě na doktorech a zbytku personálu, jejich osobních životech, chemii, cestě... a co se tady děje? Jsme u třináctýho dílu a doktor Glassman je střídavě více či méně smrtelně nemocný a protivný jak tři prd... tralala. Shaun se ho snaží zachraňovat a přitom řeší Leu. Ostatní postavy přešlapují na místě, nic moc zajímavýho se u nich neděje... takže... čtrnáctko! Něco na nás vybal. 2,5* ()

Tváře (2019) (S02E14)

Už i scénáristi neví, co s Shaunem a Glasákem vyvádět, tak použijí klasickou kličku číslo 8 -> zhulme je. Dáme tomu nějakou pamyšlenku a ono to bude dobrý. Nebylo. Nuda. Případ na sále byl sice celkem zajímavý (člověk se chtě nechtě zamyslí, co by dělal on) a ano, vyšťouralo to u mě slzu při předávání alba, ale je to pořád děsně, děsně slabý. A na svatou Claire už začínám být krapet alergická. ()

Risk a odměna (2019) (S02E15)

Evidentně bylo načase přidat další postavu. Kupodivu je to další borec s “vlastním rozumem” připravený dělat zásadní rozhodnutí v běhu a na koleně. Ale aspoň to tam trochu rozvířil, i když ani za mák originálně. Btw: Nechce poslat Claire jako praktikantku na psychologii? Fakt jí to jde! Btw2: Znají tvůrci i jiné diagnózy než nádor? ()

Víra (2019) (S02E16)

Go Debbie go! ()

Zhroucení (2019) (S02E17)

Po pár dnech jsem zkusila další díl. Ten táhnou nahoru dva zajímavý případy, u kterých mě vážně zajímalo, jak dopadnou. Naproti tomu mi tu Shaun dost lezl krkem a vlastně i dr. Glassman. U toho je však naděje, že se v jeho životě začne od příštího dílu řešit něco jiného než umřu/neumřu. ()

Trampolína (2019) (S02E18)

Ta čtvrtá * je za zapomenutou bonboniéru a kytky, protože it made my day. SPOILER! Jinak mě dost (mile) překvapilo, že se za Shauna postavil dr. Andrews. Bye bye dr. Han! ()

Season 3 (2019) (S03)

Třetí série se mi líbila, bavila jsem se u ní. Shaun objevuje kouzlo partnerského a milostného života s krásnou, leč občas ostře nesympatickou Carly a taky svou povahu ublíženého děcka, Dr. Glassman konečně neřeší zda zemře či ne, vrací se do nemocnice a zkouší to s Debbie, svatá Claire už není tak svatá, Morgan má tajemství a rodinu na prd, Park je celkem nudnej, Neil a Audrey si ujasňují jak to mají, Lea je Lea a je tu víc dr. Andrewse! Rozhodně mi přišlo, že se tu dělo víc, než v předchozí sérii. A tak to má být. Má to šlapat! ()

Katastrofa (2019) (S03E01)

Takže se vlastně vracíme tak nějak na začátek? Jsem ráda, že se vrátí Dr. Andrews, mám ho ráda, zmetka. Shaunovo katastrofální rande mě spíš prudilo, než zajímalo. A případ dementního dědy? K zamyšlení. Tam dávám palec nahoru. ()