Reklama

Reklama

Dobrý doktor

(seriál)
  • Česko Dobrý doktor (viac)
Trailer
Dráma
USA, (2017–2023), 82 h 33 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvorcovia:

David Shore

Hudba:

Dan Romer

Hrajú:

Freddie Highmore, Nicholas Gonzalez, Antonia Thomas, Hill Harper, Chuku Modu, Richard Schiff, Beau Garrett, Tamlyn Tomita, Graham Verchere, Dylan Kingwell (viac)
(ďalšie profesie)

Série(6) / Epizódy(116)

Dr. Shaun Murphy (Freddie Highmore) je brilantný mladý chirurg. Je však tiež autista a trpí Savant syndrómom - ojedinelým nastavením mozgu, ktoré posúva genialitu ešte kúsok ďalej. Predsudkov sa dočká dokonca aj od nových kolegov - lekárov, ktorí neveria tomu, že Shaun bude schopný dostatočnej empatie a interakcie s pacientmi. Môže človek, ktorý nemá schopnosť stotožniť sa s ľuďmi, prispieť k záchrane ich životov? Shaun využíva svoje mimoriadne lekárske nadanie, aby zachraňoval svojich pacientov napriek skepse svojich kolegov. Hneď v prvý deň dokáže, že je naozaj výnimočný a zachráni prvý život... (TV Doma)

(viac)

Videá (10)

Trailer

Recenzie (80)

jprmusic 

všetky recenzie používateľa

Mám rád Freddieho a prvně jsem viděl až díly 11 a12. Bohužel nesdílím nadšení místních přispivatelů, protože takhle nějak si představuju Růžovku s 10ti násobných rozpočtem. Naprosto příšerný s výjimkou dějové linky samotného Shauna, ale ten je tam vlastně strašně málo. Uvidím další díly, ale tohle bylo peklo a Image Dragons (myslím) to posunuli na úroveň téměř nekoukatelného kousku. PS Po zhlédnutí dalšího dílu ubírám další hvězdu - je to snad horší než Růžovka - nevypadá to jako, zdravotnický ústav, vypadá to spíš jak sonda do života pacientů psychiatrie ..... ()

MikyAff 

všetky recenzie používateľa

Freddie Highmore je opravdu úkaz. Autistického doktora jsem mu naprosto celou dobu věřila a dokázala jeho problémy spolu s ním prožívat. Člověk sice může čekat nějakou klasickou doktorskou slátaninu, ale já si to upřímně užívala. Rozhodně se jedná o jeden z těch lepších seriálů z lékařského prostředí, kde si buď postavy oblíbíte, nebo k nim nemáte nějaký hlubší stav, ale snesete je. Konec první série přišel, ani nevím jak a já se těším na tu druhou! ()

Reklama

zahadum 

všetky recenzie používateľa

Dr.House je jednička a v tom sú zaangažovaný tvorcovia nášho nevrlého doktora....toto je skoro na míle vzdialené ...nie je v tom inteligentný humor, dobré napísané postavy, dialógy, originálne doktorské prípady..atď...je to celé na hrane medzi telenovelou a klasickým tuctovým seriálom nielen z lekárskeho prostredia...čo ma štvalo najviac bola všadeprítomná povinná politická korektnosť ktorá to zabíja na celej čiare..... vysoko ale hodnotím výkon Freddieho Highmora. ()

Mimesis 

všetky recenzie používateľa

The Good Doctor začne docela zajímavě a vypadá to, že to má i potenciál, ale brzy je to naprostá nuda. Tohle opravdu napsal ten David Shore, který stál třeba za seriálem Dr. House? Za prvé mě seriál trochu uráží, protože sám mám autismus. V jednom díle bylo naznačeno, že autisté nemají empatii, což je dávno vyvrácený mýtus. Hlavní postava Shaun vypadá, že ji napsali podle nějaké staré učebnice psychologie, aby vypadala autistická, ale o nějaké hlubší pochopení autismu se nesnažili. Navíc Shaun předvádí naprosto nulový character development, z ničeho se nijak nedovede poučit a stále řeší ty samé problémy. Kromě toho není reálně možné, aby takovýhle nízko-funkční autista mohl pracovat jako doktor. Sorry. Taktéž mě iritovalo, že Shaun mohl udělat cokoliv a nemělo to pro něj žádné následky a ostatní to vždycky nějak omluvili, včetně věcí, které mohly někoho zabít apod. Ostatní postavy mimo hlavního hrdiny byly natolik nezajímavé, že jsem si je mezi sebou i pletl. Po dvou řadách jsem to vzdal. ()

RetroGamer 

všetky recenzie používateľa

Skvelý seriál o autistickom doktorovi, ktorý sa chce presadiť ako chirurg, no má problémy s komunikáciou so svojimi kolegami a pacientmi. Páčilo sa mi ako vedia autori pracovať s emóciami, už prvý diel bol veľmi dobrý a aj herecké zoskupenie doktorov je výborné. Prvé tri série boli skvelé, štvrtá ma už prestala baviť, pretože prišli noví nesympatickí kolegovia a aj Shaun sa správal menej autisticky. Ďalšie série už nedám. Odporúčam preto len prvé 3. ()

Galéria (3 325)

Zaujímavosti (23)

  • Lea Dilallo (Paige Spara) má mezi svým oblečením ve skříni i dres hokejového týmu Pittsburgh Penguins. (sator)
  • Radnica v Surrey v Britskej Kolumbii slúžila ako fiktívna nemocnica San Bonevanture. (figis20)
  • V této epizodě zazní skladby: „Feel It Still“ od Portugal, The Man a „BOOM“ od X Ambassadors. (danielsaf2)

Reklama

Reklama