Dobrý doktor - Série 1

(séria)
Ukážka z filmu
USA, (2017–2018), 12 h 51 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvorcovia:

David Shore

Kamera:

John S. Bartley

Hudba:

Dan Romer

Freddie Highmore, Richard Schiff, Hill Harper, Nicholas Gonzalez, Antonia Thomas, Chuku Modu, Beau Garrett, Miranda Edwards, Jasika Nicole, Tamlyn Tomita (viac)

Ukážka z filmu

ER

Děj v rámci nemocničního prostředí není nijak překvapivý,mnohé scény předvídatelné a řada z nich připomíná epizody z Dr.House apod. Tím prvkem,který mně donutil se na seriál dívat je Freddie Highmore,který bravurně ztvárňuje autistu s mimořádným nadáním. Kladem jsou i ostatní herci, především Richard Schiff jako mentor Shauna. Celá série je i díky tomu divácky kompaktní a nikde není slabé místo. ()

Ryuuhei

Konečně jsem měl tu možnost vidět celou sérii, byť trochu na přeskáčku. I když se můj názor od prvního dojmu trochu změnil - některé epizody byly průměrnější a pořádně nikam neposouvaly příběhy hlavních postav - pořád mě seriál bavil. Už jenom představením autistického hrdiny, který se musí vypořádat hlavně se svou neznalostí sociálních interakcí, jež se znatelně postupem času zlepšuje. Obecně jsem si hlavního hrdinu oblíbil, jeho herec (jehož znám výhradně z mnohem dřívějšího Karlíka a továrny na čokoládu) ho hraje tak perfektně, že jsem mu tu roli naprosto sežral. Příjemný seriál z doktorského prostředí chirurgie, jehož jsem zařadil do každodenního večerního programu. ()

DK197

Přiznávám, že na ty lékařské seriály zase tolik nejsem, ale pokud je něčím zajímavé či originální, tak mě dokáže chytnout. Proto bylo celkem snadné předpokládat, že seriál s autistickým doktorem bude to pravé ořechové. Kupodivu musím konstatovat, že mě postavy ani příběhy zase tolik neoslovily. A nejzajímavější je na tom opravdu autistický doktor sám o sobě. I tak jsem rozhodnutá pokračovat a třeba časem budu na tomto kousku o něco závislejší. ()

Jan00

Dívatelná pohádka pro dospělé-sci-fi. Dívám se na čtvrtou sérii a další již nebudu absolvovat. Nemám rád nekonečné seriály!!! Už mne to nudí. Obzvlášť to platí pro USA, kde ve zdravotnictví není nic zadarmo. U nás se sice tváříme, že zdravotnictví je zdarma. Ale to platí jen, když doktory neobtěžujete. Potřebujete li skutečnou lékařskou pomoc a nejste-li VIP, nebo kámoš lékaře, tak máte smůlu! Vlastní zkušenost... ()

Stifmeister

///   Na tento pořad jsem narazil čistou náhodou při procházení nabídky na Netflixu, kdy jsem hledal něco nového pro večerní zábavu. Po shlédnutí traileru jsem se rozhodl tomu dát šanci. Vždycky jsem měl rád pořady umístěné do nemocničního prostředí, například Dr. House jsem obdivoval. Po zhlédnutí první série jsem mile překvapen. Operace jsou zpracovány velmi precizně, a některé postavy jsou dobře vystiženy. Hlavní protagonista mě zaujal, i přes jeho nemoc. Občas jsem však měl dojem, že některé dialogy a chování postav byly až příliš "soapy", ale to lze snadno odpustit, protože na druhé straně byly skvělé scény s hlubokými emocemi a příběhy postav. Zvědavě očekávám, jak budou tvůrci pokračovat v dalších sériích, ale momentálně bych první sérii ohodnotil |7.5/10|. ()

• Lea Dilallo (Paige Spara) má mezi svým oblečením ve skříni i dres hokejového týmu Pittsburgh Penguins. (sator)
  • Léčba popálenin pomocí rybích kůží je skutečná a má skvělé výsledky, obsahuje hodně kolagenu, vlhkosti a proteiny, což přispívá k rychlejšímu hojení a snižuje riziko infekce. Používá se Tlamoun nilský, také tilapie nilská nebo okounovec nilský – jedná se o druh sladkovodní ryby. (sator)
  • Když si přijde Lea (Paige Spara) půjčit baterie do ovladače, kde zrovna hrála dle jejích slov „Uncharted“, což je exkluzivní hra jen pro Playstation 4, tak jde vidět, že v ruce drží Dualshock právě pro Playstation 4, do kterého ale nejdou dát baterie, má svůj vlastní akumulátor a nabíjí se pomocí USB. Baterie se dávají do ovladačů na Xbox. (Papajos)