Dobrý doktor - Série 4

(séria)
USA, (2020–2021), 14 h 7 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvorcovia:

David Shore

Hudba:

Dan Romer

Freddie Highmore, Nicholas Gonzalez, Antonia Thomas, Hill Harper, Richard Schiff, Christina Chang, Fiona Gubelmann, Will Yun Lee, Paige Spara, Beau Garrett (viac)

V čase keď tím nemocnice U svätého Bonaventuru smúti za doktorom Melendezom, celý svet začína ohrozovať pandémia ochorenia COVID-19. Do nemocnice prichádza päťdesiatosemročná Mildred St. Mary, ktorá sa sťažuje na horúčku a bolesť hrdla. Morgan ju ubezpečuje, že ide len o ťažšiu chrípku, ale v priebehu niekoľkých dní je zrejmé, že vírus dorazil do nemocnice - a zastihol personál úplne nepripravený. Zatiaľ čo Claire pracuje na stabilizácii Mildred, Shaun vyšetruje nového pacienta s COVID-19 Martina Crossa a Park sa stará o infikovanú tehotnú ženu menom Ambar Estrada. Limová a Glassman bojujú o to, aby získali osobné ochranné prostriedky pre svojich kolegov. S pandémiou narušujúcou dodávateľské reťazce a stúpajúcim počtom prípadov je to čoraz ťažšia úloha... Lekári sú doslova paralyzovaní, keď vo svojom osobnom živote začnú pociťovať stres z ich práce. Po tom, čo sa Park presťahuje do Shaunovho bytu, aby tam prečkal krízu, sa spoliehajú na videochat, ako na jediné spojenie s vonkajším svetom. Shaunovi veľmi chýba Lea a Andrews sa dokonca usídli vo svojej vlastnej garáži, len aby ochránil svoju rodinu. Glassman ťažko nesie, že kvôli riziku nemôže ísť do nemocnice, čo sa odráža aj na jeho vzťahu s Debbie. Vírus testuje vzťahy aj v nemocnici: keď sa stav Mildred a Martina zhorší, ich rodinám nezostáva nič iné, ako sa z diaľky prizerať a dúfať, že nedôjde k najhoršiemu. Claire má ťažkosti dať do súladu svoju bezhraničnú empatiu s prísnymi nemocničnými nariadeniami a Shaun sa snaží udržať náskok pred rýchlo sa meniacimi príznakmi ochorenia COVID-19. Park zatiaľ pripravuje Ambar na intubáciu... Keď Mildred nereaguje na liečbu podľa očakávaní, Claire informuje jej dcéru Lashelle, že vyskúšajú poslednú možnosť - ale ak ani tá nezaberie, bude nútená povedať jej zdrvujúcu správu. Aj keď chirurgický zákrok odstránil bakteriálnu infekciu z Martinovho srdca, jeho pľúca zostali plné tekutiny, čo znamená, že bude potrebovať pľúcnu ventiláciu. Keď sa Martin obáva svojej prognózy, Park dostane správu, že Ambar bude musieť porodiť v bezvedomí. Po úspešnom pôrode dúfa, že vydrží tak dlho, aby mohla ísť so svojím dieťaťom domov. Nakoniec, keď Debbie a Glassman dosiahnu vo svojom vzťahu bod zlomu a Claire je ohromená, keď sa jej objaví zosnulý doktor Melendez, nesprávna diagnóza odhalí nové potenciálne ohnisko nákazy. (TV Markíza)

chrispe

Čtvrtá série není špatná, rozhodně je podle mě pořád lepší než druhá. I když bych ji klidně zkrátila o pár dílů, protože by se tím zvětšila dynamika a spousta linek by se nenatahovala a seriálu by to dost prospělo. Ve čtvrté sérii přicházejí další postavy (které se ale nerozvíjí, moc se o nich nedozvídáme a některé prostě jen vyšumí do prázdna. Škoda.) a evidentně kontroverzní témata. To mi nevadí, člověk si o tom přece může myslet co chce a je fajn, že o tom přemýšlí a utváří si názor. Vychází mi tu 3* ale dám 4*, páč bych dala tak 3,5, tak ať nežeru. Každopádně se těším na pátou řadu. ()

BaronDevil

Bohuzel musim souhlasit s AlfaNumero. Celemu serialu jsem dal 5*, ale tahle rada si sotva zaslouzi 1*, respektive spis nezaslouzi ani tu jednu. Pocinaje neuveritelne nesympatickym castingem novych adeptu na doktory, nekdy opravdu az debilnim scenarem, kde se musi za kazdou cenu resit hlavne rasismus i tam, kde rasismus vidi jen uplny idiot (cti - opravdovy rasista) az po vicemene popdrahove sdeleni typu: Doktorka Limova ma pod bluzou tricko s napisem BLACK LIVES MATTER. Shauna je tam min a min prave na ukor techhle nesmyslu a celemu serialu to dela medvedi sluzbu. Kdyby serial skoncil 3 radou a tak, jak treti rada skoncila, byla by to spicka. Tohle je ale totalni odpad nehodny jmena serialu Dobry doktor. Prvni 3 rady jsem shlednul snad ani ne za tyden, protoze me neustale zajimalo co bude dal. Tuhle radu uz mam rozkoukanou asi 14 dni, jsem u 10 dilu a uz me to tak silene nudi a otravuje, ze to nejspis uz nedokoukam. Jestli v tomhle stylu chteji pokracovat i v 5 serii, tak to muzou rovnou natacet provoz na verejnych WC.   Editace: Jeste jsem to uplne nevzdal a musim rici, ze zhruba od 10 dilu uz se na to da zase divat. I tak je tahle rada jednoznacne nejslabsi a zatim me to neprimelo menit hodnoceni z odpadu. Jestli to necim ale do konce jeste nepokazi, bude to alepson 1*. Editace 2: Diky druhe polovine serialu hodnotim 3*. Prvni polovina totalni odpad, druha za 4-5*. Takze tak. kazdy at si duela obraz sam. Ale za me to vypada, jako kdyby na prvni pulku serialu najali nejakyho idiota jako scenaristu a na druhou se vratil ten puvodni. ()

NikiVai

Pořád je to dobrý. Shaun je pořád fajn, ale. Ale už mi ve čtvrté sérii začíná pár věcí lézt na nervy. Za vším hledej rakovinu je otravné od prvního dílu. Vážně přemýšlím, co tím autoři chtějí lidem říct. Buď choďte k lékaři, diagnostikuje vám nádor i když se vám zapíchne tříska do prstu, ale odoperují vás a budete okej anebo vyhněte se lékařům obloukem, najdou vám rakovinu i při zapíchnuté třísce. Myslím, že na spoustu lidí to může mít přesně ten efekt strachu, protože slovo nádor a rakovina vyvolá strach i v největším tvrďákovi. První dva covidové díly beru, přizpůsobily se současnosti, pak ovšem nechápu, proč ve zbytku série alespoň minimálně neřeší nějaká opatření jako očkování nebo když už Freddie vyzívá k nošení roušek, proč je tam alespoň pár pocovidových dílů nikdo nenosí. Vztah Shaun a Lea je super, jen mi přijde, že jsou momenty, kdy už se Shaun chová, jak to říct, méně autisticky. Docela by mne zajímalo, zda na chování autisty může vztah takto působit nebo se to jen hodí pro emoce diváků (Shaun je silný, podporující, méně vystrašený, Leu leckdy obejme sám od sebe). No a co mě teda fakt nebavilo bylo ustavičné probírání rasismu a politiky. Achjo. Noví stážisti mě nijak nezaujali. A poslední dva díly jako finále série taky zklamalo. ale tak co už, každý den není posvícení, že jo. ()

AlfaNumerO

Úpadek je neskutečný, pohnutky postav a komplikovanost případů naprosto nereálná. Díl, kde je Lea IT expert naprosto lajdácká, nebojím se napsat debilní. Typické pojetí epizod, kde se snaží tlačit násilně témata moderní, v postiženém americkém hyperkorektním národě, jsou neskutečně protivná a na sílu. Příkladem těhotný "chlap" po předělání, rasismus za každým pohledem. Různorodost castingu, kde najdete všechny rasy světa, které jsou samozřejmě utlačované, je snad za až hranicí "doporučení" akademie, kde v rámci korektnosti musí hrát aspoň pár černochů a latino a... pak máme černé anglické královny. Bliju a přitom první série byla skvělá, člověk se těšil na další patálie Shauna, bylo tam x vtipných událostí/scén, kde jsem se upřímně zasmál. Teď je to tak na sílu a otravné, že z hlavní premisy seriálu se stal jeho hlavní zabiják. 5. sérii vážně nedám. 33%. ()