Osamelý bostonský údržbár Lee Chandler (Casey Affleck) po smrti svojho staršieho brata Joea (Kyle Chandler) s prekvapením zisťuje, že sa stal poručníkom svojho šestnásťročného synovca Patricka (Lucas Hedges). Plný obáv sa tak vracia do mestečka Manchester-by-the-Sea, v ktorom vyrastal. Tam je nútený sa vyrovnať so svojou minulosťou, ktorá ho odlúčila ako od exmanželky Randi (Michelle Williams), tak od komunity, v ktorej vyrastal. (Itafilm)

kolemjdouc

námět dobrý ale tvůrci na něm zazdili co se dalo.zbytečně dlouhá stopáž osekané scény.Jakoby si tam dělal každý co chtěl...zbytečně melancholická hudba.Nejvýrazněji působil mladý Hedges.Dokonce i moje oblíbenkyně Williams byla jakoby někde jinde.Takhle násilně tlačit na city diváka jsem už dlouho nezažila ()

HonzysKISS

Velmi silný film. Strašně příjemně reálný, docela i depresivnější a občas dokonce lehce vtipný. Hezky jsem se do toho vžil, trochu jsem místy Chandlera litoval, co si po celou dobu snímku prožívá. Ještě k tomu, když jeho synovec to nemůže pořádně pochopit. Určitě se nad tímhle dějem aspoň trochu zamyslíte. Možná bych to akorát trochu zkrátil, ale to je tak celé. Ani žádnou pořádnou akci to nepotřebuje. ()

F.W.Colqhoun

SPOILERY. Where are we going, the orphanage? ... Shut up. Povězme si nyní: Mohou mít filmy vyráběné takříkajíc pro Oscara vůbec nějakou hodnotu? Mohou, ale chcete-li to, o co jde, skutečně obdržet, něco podělat dobrovolně či mimoděk musíte. To ostatně vysvětluje, proč inkasoval ambiciózní Manchester sošek tak málo. Film málo vtíravý, příliš uzavřený, nevysvětlující, tlumený, explodující výhradně v black-boxu Affleckovy tváře jen jako výstřel skrze tlumič do polšťáře, jakoby se styděl prodávat [se]: Theres nothing there... Příběh na bázi několikanásobné rodinné tragédie probíhá formou akademické studie viny, ústící ve zneklidňující podezření, že ne každou lze překonat. Originalita pojetí spočívá v jedinečném rozhodnutí scénáristy a režiséra Kennetha Lonergana neotravovat slzopudnými pasážemi a nahradit je nemístně působícími, nicméně autentickými vsuvkami skoro absurdního humoru; akademikům a dojímavcům na vzteka. Se stejně otevřenou myslí jsem bohužel nezvládl zpracovat opakovaně se navracející hudební podkres z žánru tzv. funerální klasiky. Pakliže měly působit ironicky, záměr jsem neprohlédl. Daddy? Can't you see we're burning? ()

Litvicek

Reálný odraz života když jde všechno takzvaně do sraček. To je fajn ale filmově, byť je to dobře zpracovaný a především zahraný, to prostě netáhne. Je tady Affleck, který exceluje a dává o sobě vědět v naprosto lidský roli, ve který dostává nařezáno nejen životem ale ještě ho obšťastní role opatrovníka, ve které se musí starat o nadrženého, rozmazleného puboše, který si chce po smrti otce především zapíchat. To by bylo dost o sobě smutný, takže těm emocím naprosto rozumím. Filmově zkrátka průměr - Příběh se zajímavě vyvíjí a ty čekáš nějaký závěr, ve kterém se spletitost sraček dočká nějakého vyústění, které ale nepřichází a tak přichází jenom závěrečný titulky a ty na to čumíš a nerozumíš tomu, co jsi vlastně viděl. ()

MatoFILM

Dráma ako víno, kde sa jedna životná tragédia konfrontuje s neúprosným životom. V svojej podstate je to ťažká depresia, ktorá je podaná reálne, ľudsky naprosto uveriteľne a s citom. Boduje to na všetkých frontoch cez réžiu, scenár a hlavne hercov na čele s perfektným Caseym Affleckom, ktorý by si kľudne tú sošku mohol odniesť. ()

Randyz

Pro mě po delší době dost rozporuplný film, u kterého se nemůžu rozhodnout, jestli mě nudil svou vleklostí a smutnou, pochmurnou atmosférou anebo jestli v tom byla naopak jeho síla zachycující pravý život v jeho surové podobě a nikoliv v té plytké hollywoodské... Musím uznat, že tam byla spousta skvěle zachycených a zahraných scén a momentů, ale pokud se vám zrovna nechce moc dumat o životě, tak si vyberte nějaký jiný film... ()

valasek.m

Skvělý film, ale bohužel mě nezasáhl tak, jak jsem očekával. Bohužel to na mě bylo chvílemi až moc umělecké. Dlouhé záběry na nic. Ale musím pochválit herecký výkon Casey Afflecka, jehož herecký výkon byl naprosto dech-beroucí. Stejně tak našeho mladého Lucase Hedgese, kterému si myslím, že tento film otevřel bránu do filmového světa. Opravu vynikající herecký výkon. ()

IvoB

Velmi rozvážné, pomalé, uvěřitelné a zatraceně zasmušilé drama, jehož největší síla tkví právě v jeho jednoduchosti a hereckých výkonech – jmenovitě Caseyho Afflecka. Komplexní charaktery postav obecně jsou tu silnou stránkou. Za zápor lze označit snad jen náhlé střihy mezi přítomností a minulostí, které mě občas vyvedly z míry, a trošku delší stopáž. Jinak rozhodně jeden z nejlepších filmů tohoto roku. 4* (8/10) ()

merit1

Tento film nie je depresívny, ani plný beznádeje. Je to nekonečne smutný film. Smutný spôsobom, ktorý nehrá na city účelovo, ale naratívne, a neupadá do prvoplánovej ľútosti. Zo začiatku sa zdá, že o sympatické postavy bude núdza, ale s pribúdajúcimi minútami a flashbackmi, predtucha niečoho fatálneho rastie a keď sa k danému momentu dej prepracuje, postavy dostávajú nový rozmer. Odrazu je ťažké zachovať si odstup a zostať nezúčastnený. Skvelé tempo je vytvorené pomocou flasbackov, ktoré sú asi jednými z najlepšie použitých, aké som videla. Prostredie je hodné nezávislého filmu, trochu surové a realistické, rovnako ako herecké výkony ( Affleck s Williams by mali zbierať všetky dostupné ocenenia ). Jediný problém som mala s hudbou, ktorá ma z nejakého dôvodu rušila. Manchester by the Sea si zaslúži všetku pozornosť, ktorú má. ()

DannyBoy80

Affleck zahrál výborně a svého bratra hravě strčí do kapsy. Mé celkové hodnocení je možná trochu ovlivněno mým okolím, kdy jsem dostával samé informace jaká je to pecka a tak mé očekávání bylo asi trochu větší než by bylo normálně. Obecně téma je dost silné, je otázkou zda nemohlo být scénaristicky lépe vyvedené. Každopádně i když mám rád pomalé filmy, tak zde to bylo opravdu hodně uspávající, pořád jsem čekal co se stane, kdy se to zlomí. A ono nic. ()

Paldiny

Tá téma vôbec nie je nosná a popravde ma sklamala. Teda minimálne som očakával, že sa cez onú udalosť prenesieme a zvyšnú hodinu a pol budem žasnúť nad ďalšími zápletkami čo život ani nevymyslí. Ale to by si scenárista zo mňa nemohol spraviť dobrý deň a nepopísať len kratučkú kapitolu života postáv. Na druhú stranu je omedzený priestor vyplnený na sto percent. Flashbackami sa zoznamujeme s minulosťou smútiacich a v prítomnosti s ich nejasnou budúcnosťou. Herci sú skvelí, najmä nepredvídateľný Affleck, s ktorým by som na pivo nešiel i keď ma jeho komunikácia so ženami neskutočne bavila. Film ale nemá vyslovene silné scény a obávam sa, že za pár dní ani miesto v mojej pamäti. ()

Ixbalanke

Po patnácti minutách filmu to nabere obrátky až k záběrečným titulkům. Velmi zajímavá kamera, a retrospektivní či myšlenkové prostřihy. Úžasné herecké výkony. Jemný ironický humor i ve velmi závažných a smutných scénách. Nenápadné humorné scény při běžných situacích. A náhlé srdcervoucí scény dojemné až trhající duši... ()

angloumene

Podle ostatních recenzí jsem čekala těžkou depresi a ono to nakonec tak nestravitelné nebylo. Vlastně právě naopak. Tvůrci se vypořádali s extrémně těžkým tématem vlastní viny a neschopnosti odpustit sám sobě s překvapivou lehkostí. Casey jako obvykle podává podařený výkon. ()

Rozjimatel

Dráma s ponurou, bezútešnou atmosférou, z totálne studeného a depresívneho miesta, kde by som sa nechcel ocitnúť ani náhodou. Zatiaľ to znie super. Lenže aj celý príbeh je podaný tak nejak studeno, psychologicky a emočne to kĺže skoro celý čas len po povrchu. Snáď jediná emočne silná scéna, ktorá ma odrovnala, bol rozhovor s bývalou ženou pri kočíku. V zakomponovaní hudby do filmu tvorcovia úplne zlyhali, len málokedy mávam takýto nástojčivý pocit, že sa hudba k filmu absolútne nehodí. Casey Affleck je zrejme lepší herec, ako jeho brat Ben, len obaja majú zrejme tú istú poruchu mimických svalov, aj keď Casey v menšom rozsahu. Jeho strnulosť a jediný výraz sa ale v tomto filme zhodou okolností celkom hodia. A prečo sa väčšina postáv chová, akoby boli retardovaní? Je to pôsobením toho miesta? Zaradené v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. ()

filipvrbik

Není to špatný film, ale pro někoho , kdo má téměř pořád deprese to není asi to pravé....jestli je to to pravé pro Oscary zjistíme záhy..je to celé depresivní až to praští - za mě 70% ()

Ollie235

Pomalu plynoucí drama, jehož hlavní předností je, že zbytečně netlačí na pilu. Pravdou ale je, že mě ten festival nepříjemných rodinných událostí a rozhovorů prostě nebavil. ()

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

13.07.2017

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 13. do 19. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)

52. MFF Karlovy Vary

52. MFF Karlovy Vary

08.07.2017

52. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlédnout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 a půl tisíce… (viac)

89. Oscary - výsledky

89. Oscary - výsledky

27.02.2017

Letošní nejprestižnější filmové ceny byly uděleny. Americká Akademie umění a věd rozhodla o tom nejlepším, co bylo v Hollywoodu i jinde ve světě natočeno. Filmem roku se navzdory očekávání stalo… (viac)