Ba xian fan dian: Ren rou cha shao bao

• Hongkong 八仙飯店之人肉叉燒飽 (viac)

Sadistický psychopat, který zabije při hádce protihráče v hazardní hře prchá před policií do Hong Kongu. Zde začne pracovat v místní restauraci jako kuchař. Majitel i s celou rodinou za záhadných okolností zmizí a náš antihrdina převezme vedení nad restaurací. Každého, kdo by na něj chtěl vrhnout stín podezření, nemilosrdně zlikviduje a pomele do jídla hostům. Po určité době přesto vzbudí podezření u místní policie, je zatčen, vyslíchán a mučen, aby prozradil, co se stalo s majitelem a jeho rodinou. V druhé části filmu sledujeme nátlak policie, spoluvězňů a lékařů za účelem získání informací nebo doznání, že má ve "ztrátě" rodiny prsty. (Flipnic)

Chrustyn

Odvážný thriller o záhadném majiteli restaurace, který jako jednu ze surovin, používá maso svých obětí. Film nikdy nejde do explicitního extrému, ale i tak dokáže šokovat. Jen vyjma silného závěru a občasného mordu, mnoho nenabízí a herecky moc nestrhne. ()

GigaPudding

Předně by bylo potřeba napsat, že není pravda jak se někde tvrdí, že je to nejhnusnější film na světě a podobné, protože naštěstí v tomhle případě tehdy nešli až do takového naturalismu, jako jsou toho někteří schopní teď, protože dát stejný námět francouzům o dvacet let později tak bych ten film fakt vidět nechtěla. Jinak je to ale docela silný film s atmosférou trochu lehčí ze začátku ale dost hustou čím víc se blíží finále. Celé to táhne hlavně Anthony Wong, který je tu za silně nepříjemného násilnického šmejda, a taky to co ve filmu dělá a že toho stihne za tu hodinu a půl docela hodně. Ten nevyřčený příběh z názvu filmu a poslední Wongův čin pak ukážou tuhletu postavu jako ještě bezcitnější, nelidskou a schopnou úplně čehokoli za účelem vlastního prospěchu a v rámci pohrdání zákonem, lidským životem a jakoukoli morálkou. ()

eraserhead666

Gore slušné, Anthony Wong tradičně skvěle psychopatický, kritika sexismu a nerovného postavení žen ve společnosti zajímavě pojatá a potěšující, masakrování dětí před kamerou překvapivé, ale film má hrozně kolísavou atmosféru, která se místy vytrácí úplně. Jako kombinovat brutální gore thriller komickými scénami (tradičně policajti), to prostě není moc můj šálek a kazí mi to prožitek. ()

ARI50

Nebralo mě to ale vůbec, pro mě divný a nesmyslný příběh, tahle komunita mi nic neříká a v tomhle mě nepřesvědčily vůbec, příběh a herci a vše nuda. ()

matestlust

Tak trochu zklamání. O Untold Story jsem slyšel již dávno předtím, než se mi dostal do rukou - kult HK CAT III snímků, jeden z vrcholů brutality, předpisový exploitation, atd atd...Ale kdepak. The Untold Story je rozhodně vynikající snímek, obsahuje brutální scény, ale zas tak bych to nepřeháněl. Jednak je zde plno hluchých míst, kde se jen tlachá o hovně, vážně nuda. Navíc, klasický HK humor mě vážně nepobavil. Ovšem, je zde Anthony Wong, extra třída, která tomu všemu dodá uplně jiný rozměr. Brutální, nechutný a nekompromisní vrah, který se se svými obětmi opravdu nesere. Od druhé poloviny se pak rozjede vážně hodně povedená explotation podívaná. Ale i tak bych netvrdil že se jedná o vrcholový extrém. ()

JASON_X

Už jsem měl za to, že východním Asiatům vcelku rozumím, ale teď v jejich mentalitě zase tápu. Vůbec totiž nechápu tenhle hongkongský nápad zkřížit úchylný hustomasakr s trapným humorem na hranici imbecility. Opravdu, v tomhle filmu není ta odlehčující složka jako obvykle roztomile hloupoučká, ona je nejapně blbá. A tím pádem nestojí za moc ani druhá složka filmu, kterou je příjemně brutální řezničina, protože jednak se kvůli "vtipným" policajtům a dementnímu ději nedá brát vůbec vážně, druhak se pan Wong xichtí a přehrává tak, že člověk i při porcování dětiček prská smíchy. Ale přece jen je tam pár dobrých momentů a tak dám třetí, i když s rozpaky; třeba za názornou ukázku tradiční čínské urinoterapie, za sympatické vyšetřovací (i ošetřovací) metody v Macau, nebo za důslednou rodinnou vyvražďovačku v závěru, kterou si v žádném americkém filmu neumím představit. Jinak ještě jedna technická ke zdejšímu "obsahu filmu" - Wong neprchá do Hongkongu, ale z Hongkongu do Macaa. ()

Zeebonk

Má první návštěva neřestného hongkongského hřišťátka pro dospěláky, zvané CAT III. Své poprvé si vždycky budeme pamatovat, no namouduši. Nerad bych se tu nadouval, jaký jsem kus otrlého čoklomrda, ale věc se má tak, že jsem od těch zprzněných ženušek a rozsekaných předškoláků očekával trochu víc. Kamera se přitepleně uhne pokaždé, když je mé sperma připravené vytrysknout z lamfase a ohodit tak obrazovku. A vlastně explicita jednotlivých masakrování stojí za vyližprdel. Ale jinak to bylo vskutku příjemné pokoukání. Hérecky je to na velice slušné úrovni. Rejžožroutský humor je infantilní a dementní, jak se patří, a být veri íngliš, tak vyplivnu něco ve stylu "magnificent constant abuse", ale to nejsem, takže se musíte spokojit s prostým "krutopřísná úchylárna". Asi doporučuji. ()

corpsy

Čo sa týka zobrazovaného násilia, ide tento hongkongský thriller do riadne krvavých vôd. A k pohlaviu či veku obetiam, je podobne nekompromisný. Snímok ale padá na tom, že je kriminálne rozťahaný a samotný vyšetrovatelia by sa svojím správaním ( a niektorý aj výzorom ) uchytili viac u Keystonských policajtov. ()

ledzepfan

Taková pěkná srandička :) ..komediální prvky mě potěšily a s tou brutalitou to není zase až tak šílené(jako jasně-čajíček to není ale asiati umí mnohem horší prasárny)... Mě osobně uklidnilo zjištění,že v čínských restauracích nemelou do masa psy,kočky a potkany(jak si to většina představuje) ale "jen" nějáké ty děti,babičky,servírky atd... :D :D ()

monsieurR

Poměrně výživný film. Postava psychopata byla zahrána bravůrně. Policie zde byla celkem otravná, ale výslechy, znásilnění i vraždy zde byly znázorněny velmi realisticky a surově. Dětem bych to nepustil, ale zase tak extra nechutný to nebylo, přeci jen se to opravdu stalo. ()

Z0oMb3E

Som sklamaný! Do filmu som šiel s odporúčaním, že sa jedná o niečo strašné a nepozerateľné. Dostal som len dôkaz toho, že najlepšie hovädzie knedlíčky sú z človeka, v Číne (či Hong-Kongu) majú z vyšetrovania prípadov a celkovo práce na polícii prču, sexuálne obťažovanie sa dokonca vyžaduje, ale ak dôjde na vypočúvanie je lepšie sa priznať hneď na začiatku. Samozrejme niektoré scény mučenia zadržia na pár sekúnd dych no náhle odvrátenie kamery či tupá hláška skazí okamžite tak ťažko vybudovanú atmosféru, a žiadne poškodenie mozgu s nedostatku kyslíka sa nekoná. Nemôžem si pomôcť, ale v rámci typológie postáv sedela rola fakt len hlavnej role sadistu a v tomto tkvie najväčšia devíza. Potenciál na natočenie niečoho extrašpešl tu bol obrovský. Komu nevadí autenticky natočené mučenie či potrebuje ulahodiť svoje snuff chúťky si filmom, respektíve jeho druhou polovicou príde na svoje. Na vytvorenie atmosféry a hlavne jej udržanie však odporúčam snímok sledovať v jazykovej nevedomosti (čo mnoho našincov aj tak čínštinu neovláda), alebo hneď z úvodu vypnúť titulky! ()

harfuska

Príbeh založený na skutočnej udalosti by si zaslúžil trochu serióznejšie spracovanie. V tomto prípade miešajú brutálne vraždenie s hodne lacným humorom u policajtov, ktorý sa chovajú naviac jako banda neplnoletých debilov. Dohromady to proste nefunguje. Ani tie kýble krvi, ktoré špliechali po stene a jeho tvári nepridávali na vážnosti. Jeho činy boli samozrejme neprípustné a odporné, ovšem mučenie ako prostriedok na priznanie mi tiež nepríde vhodné. Teda aspon nie to fyzické. A pritom to mohla byt celkom dobrá kriminálka. ()

kinderman

Strýček Wong má prostě smůlu- bijí ho (myšlenkově trochu pomalejší) policajti, bijí ho spoluvězni, člověku by ho skoro mohlo být líto. Kdyby ovšem nevěděl, co provedl pomocníkovi a pokladní v restauraci, o rodině původního majitele podniku nemluvě. Jako v případě Dr.Lamb nebo dvou dílů Daughter of Darkness jde opět o spojení té nejabsurdnější černé grotesky s nechutnou brutalitou, nic pro slabší žaludky. ()

kagemush

Pozor-sem tam možná SPOILER.- Nemívám s hodnocením filmů většinou žádnej problém,jak to příjde tak to mydlím.Ovšem co s filmem ,který jsem sháněl DLOUHO (má ho kde kdo,ale s českýmy,pardón,slovenskýmy tit. -to teda trvalo!)a který nesplnil očekávání ani z poloviny? Góreho poskrovnu ,i když likvidace lidského potěru v takovém množství a tak chladnokrevně jsem opravdu ani vzdáleně ještě nikde neviděl a i ostaní bourání masa,když už nastalo,bylo teda echtfuj.Za to jsem ale půlku stopáže musel koukat na nepodařenou čínskou verzi Policejní akademie.Byly to tak rozdílné (i kvalitou) části příběhu,že si myslím,že jeden rejža točil bžundu a druhej humus.--Co nakonec u mě ale převládlo byla fascinace neskutečným Wongem.Takovýho stoprocentního sociopata jsem od dob pana doktora Lectera neviděl! A i to nedokončení příběhu--proč se Wong přizná k vraždě v Hong-Kongu,kde mu hrozí špagát,než by se přiznal k masové vraždě v Macau,kde by možná byl už po dvanácti letech venku? Zrovna von,hovado bez svědomí!- to nakonec u mě povýšilo na nějakých 75%. Sestříhat policejní ftipkování z třiceti minut na pět,bylo by to mnohem hezčích 99%. ()

honajz2

Mě ty hongkongské komedie prostě neberou. Tohle je snad třetí kterou mám za sebou a všechny stojí jen na totálně nezajímavých dementních postavách a nevtipném infantilním humoru. A nejinak je tomu i tady a mě to prostě ničím nebavilo. Dle některých zdejších komentářů jsem od toho čekal strašně ujetou úchylárnu, ale dočkal jsem docela standartní nezajíamvé kraviny, kde jediná skutečně brutální scéna je ta té poslední vraždy, jinak nic. A vše mezitím bylo proložené výše vypsaným, akorát jsem z toho byl krapet zmatený, protože na jednu stranu je to chvílemi úplně ve všem dementní a vrah i detektivové víc jak dvouciferné IQ nemají, jenže na druhou stranu se to snaží působit seriózně v pátrání a následném zatčení a výslechu. Dohromady to absolutně nejde. Ale tak sláva aspoň za ten masakr v závěru, ten totiž téhle velké nudě zařídil tu slabou druhou hvězdičku. Bez něj bych to zkritizoval totálně, ale i tak je tohle další kult, kterému skutečně nerozumím. Fakt jsem od toho čekal něco víc, i těch kuchařských nápadů ze strany vraha... Slabé 2* ()

Mefistofelle

Hm, kde začít... Tento film je zvláštní kombinací dvou žánrů, které opravdu nejdou dohromady. Vypečená a věčně hláškující partička policajtů by mi v jiném filmu skutečně nevadila, ale sem toto pojetí výrazně nezapadá. Vtípky, které jsou vzápětí vystřídané záběry na porcování lidských ostatků... to je prostě divné, to ať mi Danny Lee promine. Ovšem ta exploitační část skoro nemá chybu. Ačkoliv se toho spousta děje mimo kameru, pocit jsem z toho opravdu místy měla, jako kdyby mi někdo chrstl do obličeje kýbl dětských střev. Zejména poslední masakrovací scéna (krycí jméno Rodinná) je něco, co se zas tak často nevidí. Je to rozhodně dost syrové. Zmínit také samozřejmě musím nadprůměrný výkon Anthonyho Wonga, jehož ztvárnění psychopata by bylo i z psychiatrického hlediska velice uvěřitelné. Bravo. Co k tomu říct závěrem? Kdyby to bylo bráno po celou stopáž vážně (ostatně u exploitationu bych ani nic jiného až doteď nečekala), bylo by to hodně dobré... takhle jsou to bohužel zatím jen tři hvězdičky s tím, že si to možná ještě rozmyslím, až se mi to v hlavě trochu rozleží, a možná budu hodnotit i výš. ()

MightyHal

Hodně silný thriller o psychopatovi co vlastní za záhadných okolností restauraci, kterou nezapomíná využívat ke zbavování se mrtvol obětí. Příběh je jednoduše skvělý, díky hereckému výkonu hlavního představitele vás bude zajímat jak jeho příběh bude pokračovat a jak se to celé vlastně vyvine. Jako dál k tomu nic říkat nebudu, protože tuhle psychopatickou jízdu si musíte užít s minimem informací. Jen na závěr dodám že komické vsuvky s policajty mi do filmu skvěle sedly. Díky tomu mi to přidalo i na uvěřitelnosti než kdyby se to celé bralo kompletně vážně. Přeci jen hlavní parta policajtů spolu pracují už nějaké roky a je jasné že mezi sebou budou házet hlášky či úchylné poznámky. Já sám z práce vím že takovýhle céčkový humor děláme taky a přitom se nikdo takhle mimo práci nechová :D Za mě parádně atmosférický pohled na jednoho psychopata ! ()

Aquarius

Jediné stálo za to bolo to vyvraždenie rodiny. Človeka až napadá či by nemal Haneke natočiť ďalší remake Funny Games špeciálne pre ázijské publikum :) ()

Arkanoid

Na začiatku tu máme hádku dvoch gamblerov, ktorých tváre spočiatku kamera nezobrazuje. Keď sa ale hádka vyostruje, už áno a dlžník sa mstí veriteľovi, rozbíja mu hlavu do bezvedomia a zapaľuje ho benzínom. Neskôr mama s deťmi nachádza na pláži naporcované telo v taške. Povolaní sú tí najlepší. Komické vyšetrovanie so šikanou začiatočníčky a veľkopanské maniere macho policajtov sa postarajú o kvalitnú zábavu. Potom kamera rýchlo nabieha na postavu mäsiara, ktorý porcuje mäso v reštaurácii a kvôli svojej jasnej direktivite pohľadom obnažuje čašníčku. Divákovi je súvislosť jasná, no policajti ju dostávajú až po obdržaní listov od brata bývalého majiteľa reštaurácie, ktorú nevie súčasný šéf prepísať na seba. Nový podriadený ho vidí švindľovať v mahjongu a ohovorí ho pred čašníčkou, čo sa mu stane osudným. Šéf mu napichne kovoý hroz cez oko až do mozgu, ale musí ho doraziť tupým predmetom. Mäso starostlivo naporcuje, veď vyhodiť ho by bola škoda. Zúčtuje aj s čašníčkou. Najprv to vyzerá, že ju nechá ísť, no diváka prekvapuje, kedy až odhaľuje pred ňou svoje úmysly. Potom, ako sa snaží zviazaná ujsť, ju on necháva a hádže po nej šálky. Znásilňuje ju veľmi krátko a keď vidí, že neotvára očí, pichne do nej paličky, na čo umiera. Postavy policajtov sú sympatické, ale len v komediálnej, nie charakterovej rovine. Pre šialený dej filmu to je možno dobre, ale fandiť sa im veľmi nedá. Mozog tímu je navyše len ich šéf, ktorý efektívne riadi celé vyšetrovanie. Brutalita vo väzení je oproti predošlej brutalita, ale tou najväčšou sa šetrí až do priznania, kedy tu máme vyvraždenie celej rodiny, aj malých detí sekáčom na mäso, čím sa stáva najbrutálnejším, aký som videl. Obsahovo film diváka brutalitou nešetrí, niekedy ju možno naplno neukáže (prehryznutie zápästia), no celý čas napätím udržiava pozornosť. Kamera vizuálu japonského pinku nasvietenia scén zobrazujúca hravé farby je už ku obsahu výborným formálnym doplnkom. ()

Vaklaf

První setkání s hongkongskou 3. kategorií nedopadlo zle. Míru brutality jsem sice čekal o něco větší, ale silný scény rozhodně nechyběly. Nakonec scény samotný byly prd se zosobněnou psychopatičností Anthonyho Wonga. Tohohle parchanta bych fakt nechtěl potkat. A to je taky vlastně hlavní tahoun filmu. Linie přiblblých policajtů byla sice poměrně zábavná, ale kazila celkový dojem, který mohl být klidně mnohem temnější. Každopádně s panem Wongem se budu muset znovu setkat v nějaké další vypečenosti. ()