Ba xian fan dian: Ren rou cha shao bao

• Hongkong 八仙飯店之人肉叉燒飽 (viac)

Sadistický psychopat, který zabije při hádce protihráče v hazardní hře prchá před policií do Hong Kongu. Zde začne pracovat v místní restauraci jako kuchař. Majitel i s celou rodinou za záhadných okolností zmizí a náš antihrdina převezme vedení nad restaurací. Každého, kdo by na něj chtěl vrhnout stín podezření, nemilosrdně zlikviduje a pomele do jídla hostům. Po určité době přesto vzbudí podezření u místní policie, je zatčen, vyslíchán a mučen, aby prozradil, co se stalo s majitelem a jeho rodinou. V druhé části filmu sledujeme nátlak policie, spoluvězňů a lékařů za účelem získání informací nebo doznání, že má ve "ztrátě" rodiny prsty. (Flipnic)

bolan

Problém těchto filmů je, že nevíte jestli koukáte na Krimi, Horor, Komedii, Thiller, Drama, nebo Video Nasty. Je to od všeho kousek a výsledek je jako když pejsek s kočičkou vařili dort. ()

molcan2

Štyri hviezdičky, ale keby tam nebol ten tupý humor tak by som tomu pridal ešte jednu hviezdičku a dal tomu maximálne hodnotenie. ()

Rathalos

Toto,ze je jeden z najbrutalnejsich filmov v historii,haha,no musim sa zasmiat,ved je to ako nejaka krimi-komedia so zopar vrazdami,pre mna slabe a nezazivne...:-) ()

Ygnor

Jedná se o klasickou asijskou (spíše HK) multižánrovku, na základě (snad) skutečných událostí, kde došlo k záměrnému a evidentnímu porušení většiny filmových tabu. Opakuji filmového, ale ne veškerého, kterého je naše plémě Člověka rozumného schopno. Odsuzovaný humor, který v asijských (resp. HK filmech) plní trochu jinou funkci než třeba u amerických splatterů, a na rozdíl od dalších zde přítomných recenzentů, mi v tady tomto, doslova řeznickém pojednání, vyloženě sednul. Ano jako pihel na hrnec. Vím, že každý nemá rád sladkokyselé polévky s přídavkem červeného plamenometu, jenž bývá v jejich bistrech nesměle položen na výdejním pultu, či přímo na servírovacím kulatém stole, kdy je tudíž vydáván za dochucovadlo. Každopádně pro většinu lidí bývá už nestravitelný pohled na něj, potažmo jen z řad zkušenějších a zvídavějších je obvykle žádaný v množství menším než malém. Já jsem mu však propadl. Na druhou stranu neprahnu po dalším a navýšeném explicitním výrazivu tohoto „uměleckého“ subžánru. Hranice hostility zde byla překonána, Mont Everest byl dobyt. Jestli však má ještě někdo chuť, ubalit si jointa a slajdovat kopec dolů, tak v tomhle kupé (utrženého) vlaku mě už ale neuvidí. Obouvám si mačky a obezřetně se uchýlím k pomalému sestupu, kdy se budu kochat slunečními paprsky, které tak hladce protínají mrazem ojíněné mraky a těšit se na to, až se zase posadím na kus zelené a jarem vonící trávy. ()

JimiH

Exploatační CAT III snímek stojí a padá na maniakálním výkonu Anthonyho Wonga. Ve chvíli, kdy si divák myslí, že tvůrci už ukázali opravdu dost, přijde scéna, která potvrdí, že tenhle kolotoč všudypřítomné animální agrese a pudového chování se jen tak nezastaví. Číslo jedna v žebříčku Nejhorších filmů na první rande. ()

fililipekk

Bylo mi jasné, že tohle bude dost drsný, ale tohle bylo fakt megazatraceně úplně nejvíc. Magor, vrah a úchylák v jedné osobě se chvilku drží, aby na něj nepadlo sebemenší podezření, ale 'zvláštní' policejní tým dlouho neotálí a má ho ve svých spárech, ale potřebovali by přiznání, proto zkusej všemožné praktiky. No prostě soda jako blázen. Jo a Wong se tady teda vyřádil. ()

Kozy9

Jeden z najlepších Hong-Kongských krimi hororov. Diabolských chaos plný krvi a zvráteností, ktoré rozpúta Anthony Wong je akoby definíciou toho, čo kvalitný horor v Hong-Kongu predstavuje: prvky vyšetrovania, prehnané násilie, surový príbeh, komické správanie mužov zákona (a neskoršie aj ich NEľudské vypočúvanie). Všetko do seba krásne zapadá a postupne vytvára krvavú mozajku, ktorá zapôsobí na každého. Niektorý sa budú zabávať a druhý podľahnú zdeseniu a znechuteniu. Som si vedomý, že film má svoje chyby a nie každá scéna je 100%, ale nevidím dôvod dávať menšie hodnotenie a argumentovať to tým, že je to zvrátené. Ono to totiž zvrátené má byť a aj poriadne je: 90%. ()

Pauliee

Keďže obľubujem všetky úchylne brutálne krvavé flicks tak som si zohnal tento HK exploitation film. A bol som prekvapený. A to ako v kladnom tak aj v zápornom zmysle. Začnem tým čo mi vadilo. Asi najhorší bol ázijský humor, pri ktorom som sa občas aj zasmial, ale k tomuto filmu sa to proste nehodí. To by bolo v pohode keby sa tam objavoval len občas lenže objavuje sa tam permanente počas celého filmu. Určite som nečakal, že v tomto filme bude na plátne zobrazená viac polícia ako samotný řezník. A toho zahral Anthony Wong brilantne. Keby sa tam objavoval častejšie určite by to kúzlu tohto brutálneho flicku neubralo. Teraz prejdem na na pozitívne veci. Ako som už spomenul Anthony Wong hral veľmi dobre čo je také väčšie plus pri exploitation snímkoch, keďže vo väčšine hrajú amatérsky herci. Ten jeho pohľad keď zabíjal a následne doslova sekal svoje obete je proste neopakovateľný. Ďalej musím vyzdvihnúť výbornu hudbu, ktorá taktiež vytvárala perfektnú atmosféru a naopak kazili ju "vtipní" policajti. A teraz to hlavné a to je zabíjanie, gore a brutalita. Tá je tu asi na najvyššom stupni znesiteľnosti. Vraždí sa tu síce málo, ale keď uý na to dôjde tak to stojí zato. Druhá najlepšia scéna je určite celé znásilnenie pokladníčky. Je to dlhé a vyzerá to veľmi reálne keď sa žena bráni, ale bohužiaľ nemá žiadnu šancu. Túto scénu radím k tým najlepším aké som videl. A absolútna bomba je náš Untold Story o strašne brutálnom masakry Keď pozabíjal bývalého šéfa zo ženou a jeho 5 detí!!! To bola absolútna bomba, ktorá sa len tak nevidí. Nedávno som videl Toxic Avenger od Tromy kde tiež zrazili decko, ale toto je úplne iné. Kamera je všadeprítomná, pri každej vražde dieťaťa. Brrr. Fakt to stálo zato. ()

DAJAAAA

nechápu co je na tom vtipného a šokujicího,je to nudné a trapné,to se radši mrknu na lesního ducha,filmy cat lll je pro děti a ne pro opravdové znalce kvalitního hororu. ()

Naghavi

Ztotožňuji se s hodnocením s J*A*S*M, šokující krvák by se neměl kombinovat s tak ujetou komediální atmosférou...Jinak závěr s popravou celé rodiny byl vskutku nevídaný a už to podruhé vidět nepotřebuji. ()

contreras

Tleskám vestoje..! sice sám v prázdné místnosti, ale přesto musím. Nemám sice nakoukáno tolik, jako zdejší studnice moudrosti, nicméně takové vyvrcholení filmu jsem ještě nekonzumoval a pořádně mi hejblo se žrádlem.. ale to přesně chci! Delikátní kus, který si dovoluji označit: Das beste aus besten. ()