Čo sme komu zase urobili

• Česko Co jsme komu zase udělali? (viac)

Claude a Marie Verneuilovi, milovníci starého dobrého Francúzska a teda aj správny malomeštiaci, sa tak trochu s ťažkým srdcom zmierili s tým, že sa ich dcéry vydali za mužov rozličných pôvodov a podarilo sa im prekonať všetky ich zakorenené predsudky. Ale teraz čelia novej kríze. Ich štyria švagrovia Rachid, David, Chao a Charles sú odhodlaní z rôznych dôvodov opustiť Francúzsko. Ale ako k tomu prídu práve Cloude a Marie Verneuilovi? Ich obavy, že sa z ich blízkosti rozbehnú po celom svete dcéry aj vnúčatá, ich vedie k vymýšľaniu najrôznejších dôvodov ako ich vo Francúzsku všetkých udržať. A to najlepšie tak, že im dokážu, že Francúzsko je tou najúžasnejšou krajinou na svete. A to aj napriek tomu, že na ňu obaja do tejto chvíle s veľkou chuťou nadávali. (CinemArt SK)

Yoshitsune

Byť se můj komentář , k prvnímu dílu může zdát sušší, tak sem se opravdu bavil a i to poselství ocenil, které tam bylo navíc dáno dost dobře a nepůsobilo to jako pěst na oko. A u dvojky se mírně, ale opravdu mírně recykluje nápad z jedničky, byť je zde i nová příběhová linka. A opět je to velká legrace, možná dokonce i větší než u jedničky, některé vtipy či trolling postav, je zde úplně špičkový. Tvůrci se zde víc odvázali a vstupují do dosti citlivých vod, ať už jde o humor, nebo o stav ve světě, vše je ale dost dobře a hlavně inteligentně zpracováno. Takže tady velká spokojenost a komu se líbila jednička, tak dvojka se bude líbit také, pokračování je holt vždycky lepší. ()

Arsenal83

Bežne by som dal 3 hviezdy, ale tu pridám. Clavier je jednoducho pán herec a v tomto filme nikto za ním nezaostáva. Jasné, že to nedosahuje kvalitu jedničky, napriek tomu je tu dosť nápadistosti aj vtipu. Jasné, že je to slniečkársky film, ale napríklad LGBT propaganda tu nie je tak hnusne tlačená, ako v iných deviantných filmoch. No a my obyvatelia strednej Európy musíme vidieť tento film len pozitívne - čím viac bude vo Francúzsku a západnej Európe promigrantských filmov, tým je väčšia šanca, že si ich tam dobrovoľne naberú a nebudú nám ich vnucovať. ()

dopitak

Krásný a kvalitní nekorektní humor ocení především ti, co se ve frankofonním nebo evropském společenském prostředí skvěle orientují. To já s cílením na východ už bohužel tolik nejsem. Kromě vždy skvělého Claviera hrají prim oči Pascala N'Zonziho. O hodně slabší, protože vystřílené, než jednička. Trojku už prosím spíš ne. ()

Marze

Vděčná, učesaná, sluničkovská, vlídně bezbolestná poloha vyprávění jako reklamní agitka na "multykulty". Výborný je dabing Donutila a Balzerové, která kouzelně vystihne babičku, která čelí hrozbě odjezdu vnoučat do jiných zemí. Film propaguje toleranci a vykresluje skoro reklamní obraz státu. I tento díl má proto ve Francii vysokou sledovanost, protože Francouzi se nadouvají svou vstřícností k cizincům, ale mají s nimi problémy. A toto je pro francouzské rodiče aktuální téma. Prolog trvá hodinu, než se dostaví zápletka a je ředěn vedlejšími postavy s jejich odstředěnými motivy. Naštěstí tyto scény dodávají smích (pyžamo ve stylu Maa Ce-Tunga, koulovačka proti Arabovi s výkřikem Allah akbar, nebo falešný sociální profil tibetského aktivisty). Celkově jde o klasickou francouzskou konverzační veselohru, kterou stačí sledovat v televizi. Vidíme domácí tlachání, trapasy a vážné výměny názorů. ()

marhoul

Těšila jsem se na dobrou francouzskou komedii, s inteligentně pojatým politicky nekorektním humorem, který svižně odráží momentální názorovou a emoční situaci v celé západní Evropě a všeho se mi dostalo. Příjemné pokračování, jemný humor střídá humor třeskutý, kouzelné minibojůvky na poli rodinném, taktické manévry pro blaho všech a do toho další svatba. Clavier tohle prostě umí. Sympatické tak, že nemám potřebu cokoli vytýkat. Scénka s Afgháncem a lopatou mě rozesmívá ještě teď. ()

Stanislaus

Po pěti letech se vrací rodinka Verneuilových společně s dcerami a jejich multikulti drahými polovičkami, a i když druhý díl nedosahuje kvalit výtečné a svěží jedničky, tak i přesto jde stále o nadprůměrnou komedii s množstvím vtipů a humorných situací. Líbilo se mi, že tvůrci při psaní scénáře nečerpali pouze z jedničky, nýbrž přidali něco navíc (uprchlíci, "netradiční" svatba). Závěr byl možná až přehnaně optimistický ("happily ever after"), ale i tak si za svým hodnocením stojím. Příjemně strávených devadesát minut v kině u kvalitního kousku, který jen dokazuje, že se Francouzi v komediálních vodách zkrátka a dobře vyznají. ()

Flego

Dvojka ťaží z humoru jednotky spred 5 rokov, ale predsa len je iný. Reflektuje na bezprostrednú súčasnosť a ponúka ľahkú (ne)korektnú komédiu založenú na odlišnostiach ľudí a kultúr. ()

BMW12

Bohužel úvod filmu byl zmatečný, Claude a Marie se chystají do Afriky, načež vidíme, že po letu jsou pořád v Paříži v nějakém hotelu. Následně se pak vrátí domů a tvrdí, že byli u všech rodin svých zeťů. Vůbec jsem z toho nepochopil, kde tedy byli a kde nebyli. Každopádně pak už se to rozjelo a komických momentů začalo přibývat. Zápletka celkem fajn vymyšlená, i když to trošku připomíná jedničku. Ale určitě jsem se u filmu bavil, opět zde film táhl výborný Christian Clavier. Ale jelikož první díl byl lepší, tak musím dát jen 3*. ()

TheEvilTwin

Tak tohle je jednoznačně nejlepší a nejvtipnější komedie, co jsem za poslední roky viděl. Daleko lepší než jednička, a to je co říct. Vtipy, které si dělají humor absolutně ze všeho vč. rasismu, imigrantů, Francie, nordic walkingu a dalšího. Obrovským plusem je český dabing, který je tady prostě bezkonkurenčně skvělý. Prostě jednoduše řečeno film ideální na úplné vypnutí a bavení se nad humorem, který se tady servíruje celých 90 minut od začátku až do konce, dlouho jsem neviděl celé kino se tak nahlas smát. ()

eraserhead666

Vzhledem k tomu, že si to dělá srandu úplně ze všech, bez výjimky a spousta vtipů vychází z aktuálních, či stále živých situací a vztahů, tak to, samozřejmě baví a rozesměje. Ale vlastně je to jednička znovu, jen s většími dětmi. ()

claudel

Tahle komedie již podruhé velmi vtipným způsobem dokáže vykreslit francouzskou realitu dneška, dalo by se v mnohém říct západní Evropy. Od srdce jsem se několikrát pořádně zasmál. Hereckému obsazení opět vévodí nepřekonatelný Christian Clavier. ()

ARI50

Nakonec jsem se rozhodl pro pět, ze začátku jsem se i bál ale nakonec tahle smíšena rodina mě opět bavila a já jsem si tuhle rodinnou zábavu zase užil naplno. Opět herecké obsazení nezklamalo, krásky dcery a skvělý jejich muži a to nemluvím o rodičích bomba opět. ()

malylada

Příjemná komedie jako předchozí díl a když se člověk dokáže oprostit od českého dabingu, tak si opět užije výborného Claviera. V prvním díle byla zápletka více ucelená, tvůrci se dokázali vyvarovat horších scén, které se zde přeci jen objevují častěji a někdy pozvednete oči v sloup. Tentokrát dostávají prostor více zeťáci a humor kolem etnik, náboženství je dávkován po celou dobu jako v předchozím díle. Nedokážu si představit, jak by toto prošlo v Hollywoodem, ale jsem rád, že do českých kin má stále cestu otevřenou……6/10 ()

Pierre

Už samotný nápad na pokračování zněl divně. Postavy se změnily k lepšímu, došly k porozumnění, všechno se vyřešilo, tak co se dá ještě řešit? Vcelku nic. Takže se všichni musí vrátit ke svému předchozímu chování a dojít ke konečnému porozumnění znovu. A scénář se snaživě snaží vymýšlet jak by to mohlo proběhnout. Jenže je tady trochu moc zápletek najednou.   Když se  smíříte s tím že náboje už trochu došly a přetrpíte vyloženě nudný úvod, začnete se  ale s touto smíšenou rodinkou opět bavit. Je to o třídu horší podívaná než minule ale pořád solidní oddychovka na načatý večer. Viděno jako koronavirový trojjprogram za dva večery s bráchou se spřízněným Srdečně vás vítáme a prvním dílem:D Myslím, že jsme si  tyhlety multikulturní komedie docela užili.:D Díky za multikulti-Clavierovsky korona mejdan a teď už dobrou noc. ()

slunicko2

Ještě horší než jednička. 1) Tato crazy komedie na mé tváři skutečně vybudila úsměv - úsměv útrpný._____ 2) Oproti jedničce je patrná ještě větší křečovitá snaha o vtipnost za každou cenu._____ 3) Všimla sis? 40 € za šampáňo. Štěstí, že jsi těhotná. ()

sofiapetra

Od jedničky mě nedělil pětiletý časový odstup, ale jen pětihodinový, takže srovnání bylo nelítostné. Dvojka byla celkem už zbytečná. ()

Martin741

Mimoriadne kvalitna francuzska komedia, Clavier je snad rodeny komedialny talent .....obycajne dialogy prevazuju, film ma slusne tempo, genialne dialogy ....... 94 % ()

Aljak

Part I. (Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?) spred 5 rokov ma nejako obzvlášť nezajala (hoci to malo obrovský potenciál!), takže ani od pokračovania som nič extra nečakal. Málokedy totiž býva sequel lepší ako prequel. Ale mne sa tento Part II. naozaj páčil viac ako "jednotka". Možno aj preto, že tu tvorcovia už tak príliš netlačili na pílu ako predtým - takže v tomto prípade sa naozaj potvrdilo, že menej je niekedy viac. Tento krát to bolo oveľa sofistikovanejšie a aj prirodzený dôvtip celkom potešil. Len škoda, že silou mocou tam museli zas natlačiť aj všadeprítomnú LGBTI agendu, ako keby sa bez toho už fakt nedalo. Nevadí, aj tak fajn a oveľa vyváženejšie ako "jednotka". ()