Čo sme komu zase urobili

• Česko Co jsme komu zase udělali? (viac)

Claude a Marie Verneuilovi, milovníci starého dobrého Francúzska a teda aj správny malomeštiaci, sa tak trochu s ťažkým srdcom zmierili s tým, že sa ich dcéry vydali za mužov rozličných pôvodov a podarilo sa im prekonať všetky ich zakorenené predsudky. Ale teraz čelia novej kríze. Ich štyria švagrovia Rachid, David, Chao a Charles sú odhodlaní z rôznych dôvodov opustiť Francúzsko. Ale ako k tomu prídu práve Cloude a Marie Verneuilovi? Ich obavy, že sa z ich blízkosti rozbehnú po celom svete dcéry aj vnúčatá, ich vedie k vymýšľaniu najrôznejších dôvodov ako ich vo Francúzsku všetkých udržať. A to najlepšie tak, že im dokážu, že Francúzsko je tou najúžasnejšou krajinou na svete. A to aj napriek tomu, že na ňu obaja do tejto chvíle s veľkou chuťou nadávali. (CinemArt SK)

Soweek

Francouzská tuctovka na úrovni českých odpadů točená pro masy, bez sebeoriginálnějšího nápadu a s velice špatným českým dabingem ( což asi nemůžu dávat za vinu filmu, ale stejně... ) ()

Chmur

Pohádka o tom, jak mohou různé sexuální orientace, rasy a kultury žít krásně pohromadě v prosluněné Francie. Já bych si také přál, aby lidé k sobě byli slušní a ohleduplní bez ohledu na barvu pleti, vydělané peníze a sociální statut, jenže tak to prostě nefunguje. Nefunguje a nikdy nefungovalo. Zvláště pak ve Francii. Asi proto točí tyhle filmy, kde chtěj na chvíli věřit v opak. Celý film je tak unylý a nudný. Posledních pět minut je tak sladkých, že se z toho člověk skoro až dáví. ()

iXtr3m3

Bezchybné pokračovanie bezchybnej prvej časti. "Perfektná" rodinka dostane znovu zabrať aj pri existujúcich členoch aj pri nových. Inteligentný európsky humor sa zaobíde bez nechutností, skvelý casting z jednotky doplnil v menšej úlohy dobrý "Arash". Ja som sa teda bavil aj s manželkou. ()

Zagros

Na poprvé se nám to vydařilo (hlavně finančně), tak si dáme dvojku. Dcery jsme ale už provdali v prvním díle, co vymyslíme. Zéťáci se z různých důvodů na Francii naštvou a chtějí se stěhovat, plánují vzít sebou i milované dcerky a všechny vnoučata. Co teď? Staříci nelení a snaží se vychválit Francii tak, aby z ní nikdo nikdy nechtěl pryč. Zápletku bychom měli a prostor pro plno vtipných situací také, můžeme jít na to. Bohužel je to už trochu slabší než první díl. Vytratilo se kouzlo nečekaného, vtipných situací je méně, a pokud není v záběru Christian Clavier nebo jeho černý protějšek Pascal NZonzi, není se už ani čemu moc smát. Přesto nakonec nechávám slabší tři hvězdy. Jak jsem psal již v komentáři prvního dílu, film měl ambici pobavit na jeden večer a to se mu znovu podařilo. ()

KoRner

Prakticky to isté ako jednička s pár podarenými vtipmi. Navonok sa snaží prezentovať trochu neurvalo, ale všetci vieme, ako veľmi si chce divákov uchlácholiť a poučiť. ()

tterez

Kouzelná komedie, která zesměšňuje rasismus. V dnešní napjaté době mi přijde fajn, když si z toho vzájemně uděláme legraci. Nebylo to dlouhé a asi dvakrát jsme se smáli až brečeli. ()

angloumene

Oproti jedničce došlo k obrovskému propadu v kvalitě. Přes lehké téma snímek pokulhává a táhne se do očekávaného finále jako porouchaná lokomotiva. Pointy jednotlivých vtípků jsou jasné ještě před jejich vyřčením a nebo jsou tak nezajímavé, že prostě nestojí za řeč. Velebení Francie je totální trapas. Čína lepší, tak čau. ()

Zik2

Druhý díl bohužel sklouznul do kýče a dost pokleslé zábavy. Jakkoliv je vztah k domovu zajímavé téma („Francie je ráj na zemi, kde žijí lidé, co si myslí, že je to peklo.“), zpracování bylo proti jedničce podbízivé a ne moc originální. Otázka samozřejmě je, nakolik to ještě dorazil český dabing. ()

suzanne1997

Co jsme komu zase udělali? je skvělá komedie, tvůrci opět přišli s něčím originálním, co neztrácelo na vtipu. Pobavila jsem se stejně dobře, jako před několika lety u prvního dílu. Zeťové opět nezklamali, a ani postoj Marie nebyl k zahození. Její styl vyřešení situace byl prostě bravurní. Nečekané zvraty, vtip v každé sekundě a k tomu skvělé herecké výkony. Tomu nejde se nezasmát. Co jsme komu zase udělali míří tryskovou rychlostí mezi mé oblíbené filmy. Rozhodně doporučuji se na něj podívat, zábava téměř zaručena. ()

mira007

Slabší pokračování francouzské komedie o otci, kterému se dcery provdaly za žida, araba, číňana, a afričana, tak tentokrát řeší že se všichni chtějí odstěhovat z Francie, čemuž otec v podání Claviera chce zabránit. Už to není tak originální a překvapivé a ani vtipné, já se asi hodinu nechytal dokud nezačala "akce" s cílem zadržet své zetě doma. Tři hvězdy této inteligentní, konverzační uhlazené komedii dám asi pro mou slabost pro Claviera, protože ten chlapec každým výrazem v každé sekundě záběru je 100%. ()

bobstock

Pokračování v lehké konverzačně situační komedii o pár né úplně francouzských párečcích. Je dobře, že Francouzům zůstává smysl pro humor s tímto tématem, když vidím zprávy, na předměstí velkým měst bych u nich asi nechtěl bydlet ani kdyby mi sousedem byl samotný Clavier. 65% ()

filipvrbik

Tak jo, dvojka vznikla - ale nevadí, není to vůbec hrozné (Christian Clavier je prostě boží), ale mně osobně by stačila ta skvělá jednička... Ale jak už to tak bývá, když je jednička úspěšná, vznikne dvojka a pak i trojka a Francie je prostě ráj....60% ()

nonick1

Musím konstatovat, že i přes BLM/LGBT vložku a rádoby balancování na hraně současného polit/korekt/multi/kultismu jde o zdařilé a opět zábavné pokračování prvního dílu. ()

Bozvav

Tak jsem se právě před chvílí vrátila z kina a plna čerstvých dojmů zhodnotím svůj zážitek. Druhý díl je neméně půvabný jako ten první, byť je trošku vážnější, ani ne tak formou jako obsahem. Pořád se jedná o typicky francouzkou komedii plnou vtipných hlášek a komických situací, jen podtext se více týká aktuálního tématu migrantů a bohužel místy, naštěstí jen místy je maličko křečovitější. Přisuzuji to snaze tvůrců zahrnout do filmu, co nejvíce aktuálních témat (od migrantů, přes děti migrantů, homosexuály a mileniály). Každopádně i tak se díky skvělému původnímu obsazení, dobře napsaným dialogům a několika opravdu vtipným hláškám, podařilo natočit velmi dobrou záležitost, u které jsem se královsky bavila. Za mne 85%. ()

Deleatur

Aby to bylo sluníčkovsky úplný, tak ještě nějakou tu gay postavu, že? Tentokrát humor místy až mrazivý najmě vzhledem k aktuálním událostem (virózy na dovolené, bezpečnost ve Francii, bederní pás, narážka na Libyi), ale opět rejpy napravo nalevo, padni komu padni. Zase nejvíc zaperlil černej katolík ("Chcete se odstěhovat do Indie?! Do země, kde se lidi klanějí kravám?!") a kupodivu si i všiml, že Clavier zas tak bílej není. Ale happy end tentokrát už pohádkový. // 64% ()