Čo sme komu zase urobili

• Česko Co jsme komu zase udělali? (viac)

Claude a Marie Verneuilovi, milovníci starého dobrého Francúzska a teda aj správny malomeštiaci, sa tak trochu s ťažkým srdcom zmierili s tým, že sa ich dcéry vydali za mužov rozličných pôvodov a podarilo sa im prekonať všetky ich zakorenené predsudky. Ale teraz čelia novej kríze. Ich štyria švagrovia Rachid, David, Chao a Charles sú odhodlaní z rôznych dôvodov opustiť Francúzsko. Ale ako k tomu prídu práve Cloude a Marie Verneuilovi? Ich obavy, že sa z ich blízkosti rozbehnú po celom svete dcéry aj vnúčatá, ich vedie k vymýšľaniu najrôznejších dôvodov ako ich vo Francúzsku všetkých udržať. A to najlepšie tak, že im dokážu, že Francúzsko je tou najúžasnejšou krajinou na svete. A to aj napriek tomu, že na ňu obaja do tejto chvíle s veľkou chuťou nadávali. (CinemArt SK)

vlcekmirek

Francouzské komedie byly vždy docela zábavné, narozdíl od amerických se většinou humor obešel bez vulgarit a přesto fungoval. To platí i o tomto dílku. Předesílám, že první díl jsem neviděl, ale dvojka byla docela zábavná, i když z ní bylo hodně cítit to ,,multi-kulti" a nucená genderová vyváženost z toho cákala na všechny strany. Ale přesto to tak moc nevadilo, bylo to natočené celkem vkusně. Takže jo, dobrá komedie, nelituju návštěvu kina. ()

Coody

Jednička měla nápad, pokračování vykrádá předchozí díl jen jak se dá. Proto nelze čekat tak příjemný zážitek jako v prvním díle. Ale i tak se celkem podařilo navázat na postavy a s lehkým humorem je posunout v příběhu bláznivé, multikulturní, francouzské rodiny o něco dál. Za mne 59% ()

prof.Snape

Dost slabé, dost trapné, absolutně neuvěřitelné. Takové velmi za každou cenu. 50 %. Kdybych srovnával s perfektní jedničkou, pak 30 %. ()

McGuffin

Co jsme komu zase udělali? Qu'est-ce qu'on a encore fait au Bon Dieu? podle scénáře Guy Laurenta a též režírujícího Philippe de Chauverona je filmem o tmelení rodiny, i když trochu i o působení na cizince, aby si jako svou domovinu zvolili namísto rodiště cizinu. A o dalších úkolech, které scénáristé rodičům čtyř vdaných žen a jejich příbuzným nachystali, aby diváka nenechali odejít a pobavili a poškádlili ho. Pracovních úloh dostávají postavy ve filmu jen tolik, kolik je k jejich ovlivnění třeba, a citů zrovna tak. Takže tmelení alias obracení víry je tahounem a scénáristé se téhle zápletky na hodinu a půl drží jako klíště. Takže tak. https://www.macguffin.cz ()

Sejkorka

Pochopitelně, že 1. díl je lepší, ale ne zas o tolik. Tady to opět dobře graduje po poněkud ospalém začátku. Opět to rozhýbe Charlesův táta, notabene když se dozví, že jeho dcera si nebere muže, ale ženu. V každém případě je hodně dobrá čtyřka Verneuilových zeťáků. Sestry trochu pokulhávají, včetně mojí oblíbené Laury (Elodie Fontan ) ()

Maud_Pie

Čo sme komu urobili bola vtipná komédia, ktorá sa vtipne dotýkala multikulturizmu a tolerancie k rôznorodosti. Čo sme komu zase urobili bola.... všetko len nie vtipná, zasmiala som sa asi len raz, keď chudák Araš dostal lopatou po hlave, inak asi ani nie. V polke filmu som uvažovala nad tým, prečo v novodobých filmoch musia byť zastúpené všetky farby a odlišnosti aby to bolo korektné a vravela som si, že aspoň tam nenatlačili nič z LGBT, keď tu zrazu..... Nuž, neviem čo viac dodať, kým prvá časť bola sviežo vtipná, táto druhá bola silená a prefarbená. ()

Jirkacek

Francouzské situační komedie se mi již od malinka líbily. S úžasem, otevřenou pusou plnou smíchu od ucha k uchu, jsem sledoval herecké koncerty Pierra Richarda, Belmonda či Depardieu a další hvězdy stříbrného plátna ze země galského kohouta. Když jsem objevil komedii Co jsme komu udělali ? z roku 2014, tak jsem se trochu obával, zda dokáže na francouzské poklady nějakým způsobem a hlavně důstojně navázat. Nakonec tato rasistická komedie nebyla vůbec špatná, rozhodně jsme s manželkou nebyli zklamáni, i když byla často pusa zavřená, tak jsme se dobře bavili. A v jiných komentářích zmíněný xenofobní humor nám rozhodně nevadil, protože od věky věků to tak je a je lepší si dělat z toho srandu, než se kvůli tomu zabíjet. Když se o pět let později natočilo pokračování, obavy se vrátily, neboť druhé díly bývají často slabým odvarem úspěšného předchůdce. Byl jsem tedy zvědav, kam se pokračování s názvem Co jsme komu zase udělali ? zařadí, jestli do šuplíku s těmi slušnými filmy nebo mezi totální průšvihy. Ve dvojce se objevili opět všichni členové rodiny Verneuiloviů v čele se staršími manžely Claudem (Christian Clavier) a Marií (Chantal Lauby) a jejich čtyřmi dcerami isabele (Frédérique Bel), Odile (Julia Piaton), Ségolène (Émilie Caen) a krásná Laure (Élodie Fontan). Jejich čtyři dcery chtějí se svými manžely ovšem k nelibosti rodičů chtěli opustit Francii. Odile s Davidem (Ary Abittan) chtěli odjet do Izraele, Chao (Frédéric Chau) a Ségolène do Číny, Isabelle a Rachid (Medi Sadou) do Alžírska a Laure s Charlesem (Noom Diawara) do Indie, protože Laure tam bylo nabídnuto pracovní místo a Charles by rád prorazil v Bollywoodu jako herec. Tomu však chtěli rodiče zabránit a tak vymysleli na mladé chxtrou lest, když je vzali k sobě na venkov. Mezitím se Charlesovi černošští rodiče André (Pascal Nzonzi) a Madeleine (Salimata Kamate) Koffiovi se vrátili do Francie na svatbu své dcery Viviane (Tatiana Rojo), ale ani v tomto případě nejde nic podle plánu, protože s mladé dívky se stala lesbička a chtěla si vzít přítelkyni z Francie, aby spolu mohli žít. Zápletka jako stvořená pro různé jiskřivé situace, hádky mezi manžely a to vše bylo okořeněno pořádně rasistickým humorem. Až jsem se divil, že to nikomu nevadilo a že se ve Francii film stal docela velkým hitem. Mně se dvojka líbila o něco méně než jednička, asi to bylo tím omíláním podobného tématu dokola, ale zase to nebylo až tak špatné. Pravda, úvod se moc nepovedl, ale potom se děj rozjel a docela jsme se zasmáli. A tomu odpovídá i moje hodnocení, neboť francouzská komedie Co jsme komu zase udělali? ode mne dostala tři xenofobní hvězdičky ***. ()