Čo sme komu zase urobili

• Česko Co jsme komu zase udělali? (viac)

Claude a Marie Verneuilovi, milovníci starého dobrého Francúzska a teda aj správny malomeštiaci, sa tak trochu s ťažkým srdcom zmierili s tým, že sa ich dcéry vydali za mužov rozličných pôvodov a podarilo sa im prekonať všetky ich zakorenené predsudky. Ale teraz čelia novej kríze. Ich štyria švagrovia Rachid, David, Chao a Charles sú odhodlaní z rôznych dôvodov opustiť Francúzsko. Ale ako k tomu prídu práve Cloude a Marie Verneuilovi? Ich obavy, že sa z ich blízkosti rozbehnú po celom svete dcéry aj vnúčatá, ich vedie k vymýšľaniu najrôznejších dôvodov ako ich vo Francúzsku všetkých udržať. A to najlepšie tak, že im dokážu, že Francúzsko je tou najúžasnejšou krajinou na svete. A to aj napriek tomu, že na ňu obaja do tejto chvíle s veľkou chuťou nadávali. (CinemArt SK)

rigby

Nesdílím všeobecné nadšení. I když mám francouzské komedie opravdu velmi rád, tyhle ukecané záležitosti ale nemusím. Nejinak tomu bylo v tomto případě. Už od prvních minut jsem tušil, že to nebude můj šálek kávy, což se záhy jen a jen potvrzovalo. ()

taibrek

ak ste videli prvý diel tak si určite pozrite aj druhú časť. Veľmi dobrý nápad multy kulty filmu sa znovu osvedčil. Film nenudí a rozosmeje :) ()

SuzieS

kdyz me moje francouzska spolubydlici, ktera je hodne distinguovana a vybirava, rekla, ze druhy dil je jeste lepsi, nez prvni, nemohla jsem se dockat. Nuz, nevim, jestli to bylo tak strasnym prekladem, nebo tam bylo moc veci, ktere pochopi jen francouzi. Zacala jsem se bavit az v posledni tretine. Do te doby jsem nevedela, jestli rasisty/xenofoby chteji jen plytce ztrapnit. Svou atmosferou se to mega lisilo od jednicky. Chvilemi se to tvarilo, ze to bude jen vychovavat. Pro me docela zklamani. ()

BloomGeorge

Měl jsem strach trochu, že kouzlo jedničky se vytratí a ejhle. Musím uznat, že pro mne zůstala úroveň typického francouzského humoru nezměněna. Bavil jsem se od první do poslední minuty :-) Vřele doporučuji ()

ariari

Tento diel bol ešte lepší ako prvý, a to už je čo povedať. Nekonečné Clavierove hlášky..keď ráno púšťa psa von a s úškrnom mu povie, nech sa nevracia skôr ako večer , dávajú tušiť, kto je doma pánom. Nasmiali sme sa aj pobavili. Ako spojili vytúneného mladého katolíckeho farára závislého na hroch o tróny s talibanským afgáncom v kostole, kde sa brali dve černošské lesby...úžasný cit pre komédiu v štýle Vive La France! Páni toto by som pustila ako povinný dokument o súžití rás kotlebovcom u nás, ten film by im vypálil určite krížik doprostred čela. Po odchode Funesa je to asi ten najoddychovejší film, aký sa opäť raz podaril. Odteraz každé vianoce 😊 namiesto griswoldovcov. ()

ViolaK

To, co v prvním filmu fungovalo skvěle, tady působí vyčpěle a spousta vtipů vychází naprázdno. Chybí tomu švih, lehkost,... znovu už to vidět nepotřebuji, narozdíl od prvního dílu ()

Kozlowski8

Manželé Verneuilovi, po tom, co se smířili s protějšky svých čtyř dcer, musí řešit další problém - manželé jejich dcer chtějí opustit Francii a žít nový život v různých koutech světa, čímž by Verneuilovi přišli o blízkost svých dcer a vnoučat... Dvojka je oproti prvnímu dílu méně nápaditá a trošku vyumělkovaná, ale i tak nabízí spoustu humoru (často opět na dnešní dobu nekorektního a odvážného) a hlavně pohodu. 65 %. ()

Mangano

Slabší a v rasistických vtípcích umírněnější než jednička. Přesto stále příjemná komedie správně kašlající na nějakou multikulturní superkorektnost, dnes tolik typickou pro USA (souhlasím s ní, dnes mnohdy bohužel i v tak velké míře, ale nikdy ne v jakékoli formě umění - to by mělo být nedotknutelné). A právě tahle odvaha se mi na téhle sérii líbí. Jelikož se ale má jednat o komedii a já se zasmál tak jednou nebo dvakrát, sám za sebe už jít kamkoli výš s hodnocením nemohu. ()

PTuranyi

Príjemný oddychový film, ktorý však zábavou pripomína len odvar svojho predchodcu a už tam to nebolo k popukaniu. Produkcia a herci robia svoju prácu stále rovnako dobre, ale príbeh je len vlažný kúpeľ. Autori scenára totiž zahodili skvelý nápad so stretom kultúr, takže zo záverečného cliffhangeru s návštevou rodičov všetkých zaťov zostalo len decentné pofrflanie na úvod. Namiesto toho sa sústredili na rodnú francúzsku hrudu a rozohrali zápletku s rozchodom rodín do zahraničia a ich následného udržania doma. Všetko sa však odohráva v kultúrne korektnej rovine s jemne humorným nadhľadom. Najväčším šokom je tu rozšírenie pestrej rodinnej zmesi o ďalší neštandardný vzťah. ()

Korsak

Bál jsem se, jak dopadne pokračování úspěšné komedie. Začátek byl trochu hektický, takový hrrr, ale pak vzali osud svých dcer a zeťáků do rukou Verneuilovi a výsledek stojí za to. Kdo si rodinu oblíbil v prvním filmu, bude určitě spokojený. Nezapomenutelně působila knězova poznámka: "Vy ale umíte překvapit!" ()

Krocan

Šli jsme na srbské artporno Ederlezi Rising, ale chybička se vloudila a skončili jsme ve špatném sále na francouzské komedii. Více takových omylů! První díl byl dobrý, ale druhý je ještě lepší. Studnice etnických, politických a společenských klišé, zdá se, ještě nebyla prvním dílem zcela vyčerpána. Nově se přidávají narážky na sexuální obtěžování a homosexualitu. Svěží oddechová zábava. Teď už vím, že Lucerna má 2 kinosály. ()

MyPupa

Dost těžko hledám slova. Šel jsem do kina s očekáváním vysokého hodnocení diváků, ale zklamání je veliké. Místo humoru jsem viděl mnoho trapnosti. Dávám 20% a ani nevím za co😕 ()

Pignon

V daném žánru naprosto pohodová a vtipná komedie. Vždycky mě to překvapí, jak si Francouzi uměji ze sebe udělat legraci, když ve skutečnosti to není jejich nejsilnější stránka. Skoro jste mě přesvědčili:-) A jinak, když už je realita tak tristní, proč se tomu alespoň ve filmu nezasmát. Francie je krásná země, plná lidí, kteří si myslí, že žiji v pekle. 3.3.2019, kino Kotva RJK + máma ()