Pod vodou

• Česko Pod vodou (viac)

Je to možno jedno z najhorších a najnebezpečnejších pracovísk na Zemi. Podmorské vedecké laboratórium stojí na jednom z najhlbších miest morského dna. Je obklopené úplnou temnotou, zvierané extrémnym tlakom, teplota vody sa blíži nule. Výskumný tím robí sondážne vrty, keď príde nečakané a ničivé zemetrasenie. Do tejto chvíle bezpečné priestory laboratória sa stávajú smrteľnou pascou. Jednotlivé časti vedeckého komplexu sú extrémnymi tlakmi vody drvené ako papierová škatuľa. Jedinou šancou pre členov posádky je evakuácia pomocou hlbinných skafandrov. Lenže v okamihu, keď sa ocitnú mimo zdevastovanú stanicu, zistia, že ich zásahy do morského dna a následné zemetrasenie prebudili niečo, čo do tejto chvíle zostávalo ukryté pod morským dnom. Niečo neznáme. Niečo desivé. (Cinemart SK)

Marius_ss

Normálne by to bolo za 3/5, ale ako fanúšik sci-fi hororov a thrillerov a podporovateľ podobnych filmov v kinách veľmi rad jednu hviezdu prihodím. Čo mi na filme vadilo, bola stopáž. Za 96 minút sa toho stihnúť veľa nedá, a tak mi presun zo štartu do cieľa filmu prišiel príliš rýchly. Samotné dianie filmu 11km pod vodou bolo ale nadpriemerné, napínavé a neskutočne atmosferické (chvíľami mi to pripomínalo moju milovaní hru SOMA, ktorá je pre mňa dodnes jedna z najatmosferickejších hier aké som kedy hral). Herci priemerní. Kristen neohúrila, ale vzhľadom na môj skepticizmus voči jej herectvu, milo prekvapila. Fanúšikom žánru určite odporúčam zájsť na to a vidieť to na čo najväčšom plátne. ()

Strandmon

Zábavná jednohubka, která na nic nečeká a zhruba po jedné větě hlavní hrdinky naservíruje přímočarou napínavou akci. Herci sice nejsou nic moc, ani Kristen Stewart s novým sestřihem mi nedokázala nějak přirůst k srdíčku a celkově žádné velké herecké výkony nečekejte. Snímek se ale rozjíždí opravdu dobře a ještě v polovině, když to byla celkem jízda jsem si říkal, že jestli to takhle půjde až do konce, tak o moc dolů s hodnocením nepůjdu. Bohužel později se to začne trochu kouskovat, dojde tomu palivo a vše začne působit až trochu zmatečně (možná proto, že se prostě vše odehrává pod vodou). Když na scénu dorazí ne příliš originální, ale přesto celkem obstojné příšerky většina postav se začíná chovat trochu nelogicky a bohužel i dialogově je to trochu hloupé. Přesto to funguje celkem slušně atmosféricky a konec taky není zas tak špatný. Ty tři za první půli dám, ať nejsem chrt. ()

Hanes88

Ale jo...proč ne? Začalo to prakticky hned a atmosféra byla výborná ...i když to nebylo to nejlepší z žánru tak to nebylo vůbec zlé...60% ()

Renfield

Osmdesátá léta jsou dávno pryč, takže i z tohoto důvodu je svátkem vidět podvodní (případně vesmírný) horor v kině! Minimálně tedy pro fanoušky žánru, mezi které rozhodně patřím. Pod vodou ho reprezentuje velmi slušně, má až nečekaně propracované kulisy podmořských laboratoří, z jejichž chodeb je opravdu cítit tíseň a to vůbec když se začnou dít "věci". K tomu velmi znepokojivou hudbu a samozřejmě pěknou kameru... atmosféra jak má být. Tvůrci si skutečně dali práci i s detaily, například na takové skafandry se kouká opravdu hezky. Na vysoké úrovni jsou také podvodní monstra, s jejichž účastí se naštěstí šetří. Navíc, ono jedno zásadní alespoň mně připomnělo práci mistra H.P. Lovecrafta, což samozřejmě velmi potěší. Co už potěšilo méně, je přístupnost, tady bych řekl, že se dalo jít výše a ve filmu ještě přitvrdit, přeci jen si to téma tak trochu žádá. Herecky překvapil a potěšil Vincent Cassel, samozřejmě ne zrovna výkonem, ale spíše účastí. Příběhově je Pod vodou nepřetržitou akcí, na rozhovory a monology postav příliš nezbývá čas. Nutno dodat, že je to tak lepší, ono totiž když ten čas je, mluvit by se raději nemělo, tady má film velké rezervy. Slušně provedené akční scény sice zachrání mnohé, ale cestu k postavám jsem přes ně nenašel. Tady to hold několik dramatických konverzací chtělo. O nikom se nic neví pouze útržky, jejich rozvedení by filmu velmi pomohlo. Nestalo se, i tak lehký nadprůměr, už jen za ty kulisy, monstra a atmosféru. 65% ()

gumolit

V temnote a chlade nejakého príklopu stojí ťažobná základňa jednej spoločnosti. O ťažbu a chod sa starajú rôzni ľudia. Jedného dňa v noci neviem v akej hĺbke dôjde k nehode kde zahynie veľká časť posádky a prežije len šesť ľudí. Jedinou ich záchranou je ísť pešo k vedľajšej základni ktorá je vzdialená skoro 4 km po morskom dne. Akcia je samozrejme samovražedná sama o sebe no a ešte im cestu priťaží sledovanie záhadného hladného živočícha ktorého prebudili. Hlavnú úlohu vytvorila známa Kristen Stewart ktorá si kvôli tomu oholila hlavu čo vlastne ani nebolo potrebné no jej posledné výstrelky sú viac než známe takže nás to nejako neruší. I ostatní herci sú vybraní celkom dobre. Vincent Cassel je správny drsňák kapitán. Známu dvojicu doplňujú ešte rôzne charaktery ktoré by som popísal ako srandista, obetavý černoch samozrejme, ranený mudrc a vydesená stážistka. Pod vodou nie je ani variáciou ako skôr vykrádačkou Votrelca zasadeného miesto vesmíru do hlbiny oceánu. Tých ,,náhodných“ odkazov na úspešný klasicky snímok Ridleyho Scotta je toľko že nemôže byť pochýb odkiaľ vietor fúka. Dejová linka je podobná , ale je to predovšetkým samotné technické spracovanie ktoré si z Votrelca požičiava celú radu motívou.Chôdza tažistov po morskom dne veľmi pripomína scénu kde posádka lode Nostromo ide preskúmať neznámy signál. Alebo obliekanie do skafandrov kde ženské pobehujú v spodnom pádle pripomenie záverečnú scénu s Ripleyovou. No a v neposlednej rade je to aj príšera kde jej mláďa nenápadne pripomína toho z Votrelca a samotný netvor je akýmsi jeho potomkom. Proste keď si to zoberiete ako chcete Pod vodou si neberie servítky a až na pár detailov jednoducho parazituje na slávnejšom filme. Ako to výsledný produkt poznamenalo? No musím povedať že William Eubank i napriek tomu natočil dobrý film. Možno trochu pomohlo aj to kopírovanie že minimálne prvá polovica chytí a udrží. Dej má spád, postavy i cez svoj jemne načrtnutý charakter sú zaujímavé. V druhej polovici síce trochu stráca atraktivitu, ale stále ničím neuráža. Všetko to dorazí zaujímavé až prekvapivé finále, takže nejde až o také nedostatky. Skôr o drobnosti ktoré len potvrdzujú že Votrelec je nadčasovým snímkom a slúži ako študijný materiál pre začínajúcich mladých režisérov. Pod vodou vnímam ako príjemný žánrový snímok, ktorý síce nie je vôbec originálny , ale vďaka slušnému rozpočtu a skvelému technickému spracovaniu je dobrou voľbou pokiaľ máte náladu na trochu toho sci-fi napätia. ()

Klajnik odpad!

Kdyby to dosahovalo kvalit Life, byl bych naprosto spokojený. Mam vetřelčí variace rád. Nemam ale rád filmařský amatérismus, ploché postavy a 90 minut zbytečnosti. ()

Zombi

Mám rád filmy tohoto typu a v posledních letech jich moc není. Zde se sešlo velmi slušné řemeslo a triky s parádní atmosférou. Hned začátek vás vrhne do děje a s ničím se moc nemaže. Postavy sice ploché, doslova i jako charaktery, ale pro béčkovou jednohubku dostatečné. Největší problém jsem tedy měl s nepřehledností akčních scén, ať již díky kameře, nebo hlavně podělané tmě, která pod vodou vládne. Závěr povedený. Slabší 4. ()

aLPaC

V podstatě souhlasím se zdejšími komentáři. Úvodní třetina je zajímavá a poutavá, avšak s přibývajícím časem filmu dochází dech. Stewart je snesitelná, Cassel ne tolik využitý. ()

berry.77

Těšil jsem se hodně i když tu hraje tato herečka v hlavní roli. Začátek byl super a říkal jsem si že by konečně zahrála něco pořádně, ale po 15 min sem změnil názor a opět herečka bez toho aby zavřela tu klapačku a to nemluvím o celém ději filmu. Od 15 min filmu ten snímek jde jenom dolů na 20% a pak drží lajnu. Trailer byl na 80%, ale asi to je vše co vám také nabídne. Realita:P Nejvíce mě dostalo když ta super herečka odpoví jsem malá já se vejdu? P****a skafandry, který jsou skoro všechny stejný?? Nebo ta prasklá trubka v té hloubce by je ten tlak zabil už na začátku filmu a takových nesmyslů je celé tuny v celém filmu. 1* pouze za snahu a za trailer, který mohl z toho snímku udělat hit pokud by to bylo jako trailer atmosféra. ()

Jaro_slav

Ještě větší hovadina než Játro, akorát že tohle se bere vážně. A tak to od průseru zachraňuje je šikovně ošuntělej vzhled interiérů a efektní klaustrofobická kamera, oboje „vypůjčený“ ze série Aleních filmů. A protože Sigourney Weaver už je na tohle hrdinství moc stará, obsadili tvůrci typologicky podobnou Kristýnu (a taky ji vysvlíkli do spodního prádla), nechali ji kvákat ňáký filozofický voiceovery – a ani tim to od podprůměru nezachránili. ()

tenebrae86

Miluju podmořské horory, takže obrovské zklamání. Až na dva náležitě drtivé momenty jsem se neměl čeho chytit. To už i taková blbost jako 47 Meters Down: Uncaged mě bavila o dost víc. Nejvíce to určitě zabila Kristen Stewart. Je mi líto, ale sledovat tuto bytost se pro mě rovná naprostému utrpení... ()

Mekgrůdr

Ty vogo! Úplně v pohodě sci-fi low-cost lekačka. Bez zbytečného zdržování, s celkem racionálním chováním postav, dost slušnou Kristen a fajn atmosférou. Absence nějaké hluboké zápletky snad nikoho v takovém survivol hororu nepřekvapí, naopak potěší celkem zdařilé potvory a "kraken". Obešel bych se bez těch zpomalených záběrů a monologů Stewartové. Jinak prima. ()

E´Tonno

Ale hej.. aj po repríze musím skonštatovať, že som sa nenudil a to nadpriemerné hodnotenie si odo mňa tento snímok zaslúži. Naopak tunajšie hodnotenie 57% je prísne až dosť si myslím. Samozrejme nie sú to novodobí Votrelci, ani nič podobné, ale rozhodne som sa ani chvíľku nenudil a ani monštrá neboli najhoršie... no ok, tak tie možno fyziológiou boli trošku viac na štýl Pacific Rimu, ale stále nie sú v mojom rebríčku za totálny odpad. 70% ()

dan4815

Pod vodou je naprostá monotónní hloupost. Samá klišé, žádný originální námět. Jedná se o klasickou "vyvražďovačku" neznámou entitou. Psychologie strachu žádná, jen tupé umírání a hysterické vzdychy. Již dlouho jsem neviděl film, u kterého bych se tak extrémně nudil. Nepřátelský život je naprosto fádní doplněk, který by fungoval jen v případě, že by měl vliv na psychologii postav a stála by za tím nějaká informace o původu. Hrozná nečitelnost snah těchto živočichů je úmorná a jednoduše jejich kompozice ve filmu ztrácí smysl. Nevíme proč zde jsou, co chtějí a koho sledují. Co se týče postav, tak něco pomíjivého jsem dlouho neviděl. Mnohem více si vzpomenu na Lumíra z Ulice než na jakoukoli postavu z tohoto filmu. Lehce budovaná atmosféra se po počátečních okamžicích rychle ničí neustálou expozicí strachu. Upřímně si myslím, že neexistence filmu by nebyla žádná škoda. I unylé herecké projevy mě dost trýznily. Kristen opět ukázala, jak dokáže být nesympatická a plná bezemocí. To opravdu nemá žádné mimické svaly? Dle mého filmu chybí více vědy, která dokáže pořádně vygradovat tajemno a očekávání. Když již od začátku se člověk setkává s něčím, co zabíjí lidi, nikdy to nemůže být zábava na celou stopáž. ()

Drama 1917 v kinech jede

Drama 1917 v kinech jede

13.01.2020

Nový válečný snímek 1917 režiséra Sama Mendese (Skyfall) čerstvě dokazuje, že k úspěchu v kinech nepotřebujete jen známou předlohu. Klidně totiž stačí před nasazením do širší distribuce vyhrát pár… (viac)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu