Ambrose vyrazí na dovolenou do Maine. Když ale místní rodinu zasáhne tragédie, je tenhle bývalý detektiv vtažený do vyšetřování a do spletité sítě tajemství. (Netflix)

TheEvilTwin

Průběhem stejnem dobrá, dusná, tajemná a napínavá série jako první dvě a vlastně po celou stopáž jsem byl nadmíru spokojen, kam se děj ubírá. Nechybí zase výborný Harry Ambrose, zajímavá zápletka, postavy a dostatek akce i nadpřirozena. Samotný závěr mi sice přišel trochu víc “obyčejný”, než jsem doufal, ale i tak převládají spíše spokojené pocity. ()

gudaulin

Za vznik Hříšnice sice diváci vděčí touze Jessicy Beal dokázat, že zvládne i náročnější charakterní roli, ale ti, co seriál znají z předchozích řad, dobře ví, že klíčovou postavou a důvodem vzniku pokračování se stala postava kriminalisty Harryho Ambrose. Jeho schopnost nacházet tušení stínu tam, kde mají ostatní jasno, jeho empatie ke všem zainteresovaným stranám a především puzení jít až na dřeň poznání, jak se věci mají a proč se udály, z něj dělají postavu, která je schopna uspět tam, kde selhávají týmy profesionálů se zázemím mocných institucí. Čtvrtou řadu považuju s přehledem za nejpovedenější a nejvyzrálejší. Může za to i (protentokrát) zvládnutá mysteriózní linie příběhu, která už ke značce Hříšnice tak nějak patří. Divák se ale musí připravit na vlažnější tempo a cestu plnou smutku a lidských tragédií ukrytou za fasádou navenek harmonicky působící místní komunity. Bill Pullman je brilantní jako obvykle. Celkový dojem: 90 %. ()

*CARNIFEX*

Flaschback-ovo vyrozprávaná detektívka, počas ktorej treba zachovať plnú pozornosť, nakoľko čo i len minimálny odklon pohľadu od obrazovky môže zapríčiniť, že človek stratí niť pri postupnom odkrývaní intríg či konfliktov, ktoré následne popisujú, čo sa vlastne v skutočnosti stalo. Z tohto pohľadu, je štruktúra viac ako slušná, tu niet akejkoľvek výtky. Čo mi ale vadí, je skutočne zbytočne rozťahaný dej do ôsmych epizód, ktoré sa nedokážu vyhnúť pasážam, ktoré doslova a do písmena neprinášajú žiadnu dejovú dynamiku. Už prvá aj druhá séria doplácala na tento fakt a táto štvrtá nie je výnimkou. Áno, má to zhruba od štvrtej časti lepší spád a atmosféru. No načo bolo dobrých osem častí, to teda fakt netuším. Mne všetky tieto série "Hriešnic", prídu na jedno kopyto. Dobrý námet, dobrá atmosféra, dobrá štruktúra, no absolútne zbytočne premrštená stopáž .. ()

kyselina

Čtvrtou hvězdu s velkým sebezapřením! Už jsem Billa Pullmana nemohla vystát. Celou dobu jsem chtěla, ať ho někdo sejme. Tak otravnou postavu mohl napsat jen velmi zlý člověk (: ()

mzss1

[83%]  Vydařená série. Sice už Pullman stárne, ale stále doufám, že ještě natočí jednu sérii. Ta atmosféra, tíživost postav, jejich osudy – to prostě tenhle seriál zvládá dokonale. Jen ta druhá série o tom malém chlapci mě moc nebavila, jinak jsem spokojen s každou řadou. Percy byla už vzhledově zajímavá žena a celé rozplétání pravdy mě bavilo. Pullman mě zde bavil asi nejvíc, jeho podivínské chování a nekonvenční metody – to je něco, co mě už začíná bavit víc a víc. Nedostatků jsem zde moc neshledal. No, nebudu zde psát podrobnosti, to se musí vidět. ()

agentmiky

Harry Ambrose se vrací na scénu! Potěšilo mě, že autoři zasadili děj čtvrtého pokračování na zapadlé ostrovní městečko. To pochmurno a pesimismus s tím spojený totiž do konceptu Hříšnice jako takové sedí parádně! Percy se nese v začátku poklidném, ale postupně stupňujícím tempu, které ke konci nabírá neskutečné grády. Coby diváka mě bavilo si spojovat jednotlivé dílky skládačky, fakticky se dalo těžko odhadovat, co se vlastně stalo. Dále nesmím opomenout výborný hudební podkres, který celý zážitek jen umocňuje. Přičtěte k tomu tu krásnou krajinu a máte zaděláno na vskutku vydařený atmosférický kousek! Herecky též dílo na vysoké úrovni, kromě vždy precizního Pullmana má pochvala též směřuje k Frances Fisher. Jo, pátý díl bych si dal. Tak doufám, že Harry Ambrose ještě zváží odchod do důchodu. Za mě 8/10 ()

M.i.k.e

po extrémně špatné třetí řadě se Sinner vrátil tam kde mu to sluší nejvíc.Do vod potemnělé kriminálky,která nás tentokrát zavede na ostrov,kde Harry - toho času v důchodu - bude místní policii pomáhat řešit jednu podivnou sebevraždu,že které se pak samozřejmě vyklube něco víc.Pullman už zase vypadá,že ho to baví a jako celek to opět funguje tak jako v prvních dvou řadách...80% ()

wampilenka

Co se asi tak může stát, když si vysloužilý detektiv vyrazí na dovolenou? Ano, nachomýtne se k záhadnému případu. Pustí se do vyšetřování, i když jako důchodce už nemá pravomoce, a začne se mu odhalovat život místních obyvatel. Postupně se ukáže, že situace je mnohem komplikovanější, než se zdá na začátku. Seriál obsahuje spoustu podobných žánrových klišé, ale baví a napíná. Detektiv Ambrose je sympatický svým obsesivním přístupem k případu, protože divák nahlížející jeho perspektivou touží též přijít na kloub situaci. ()

elanius

Konečne krimi kde nie ju nutné nasilu pasovať niečo cool, šokujúce a moderné. Výborný scenár, fantastický Bill Pullman. Je to ako zo starej povtivej krimi školy. Tlieskam, užil som si každý diel. (9/10) ()

vyfuk

Tohle už je v podstatě klasika. Stále to samé dokola. Po třetí sérii to vypadalo, že bdue všem dílům konec, ale oni se stejně otřepali a jsou zpět. A je jasně vidět, že s lepší myšlenkou, zápletkou i zábavou. O něco víc řešíme i psychologii hlavní postavy a fungujeme víc vážně. V jádru je to ale stále taková ta krimi série, která je taková béčková a v něčem nezáživná. Snad po letech jsem měl možnost něco bindž wočnout a v tomto případě se mi jenom ukázalo, že ke konci už je to mnohdy změť nahodilostí, které prodlužují děj a jsou takové v otaznících. Šest dílů by bohatě stačilo. ()

TroiMae

Po zpackané třetí sérii, která porušila pravidla a byla jakousi zradou pro diváky a divačky, je čtvrtá série důstojným zakončením série. Vrací se ke kořenům. Záhady, zvraty, spiknutí a červená niť táhnoucí se celým seriálem: pravda a otevřenost je cesta ven i z beznadějné bezvýchodné situace. Pro hlavní hrdinku je tentokrát pozdě… ()

Michelle75

Čtvrtá řada má opět zajímavý příběh a opravdu mysteriózní atmosféru, na Harryho si opět zvykám ,až kolem čtvrtého dílu, protože jeho mimika, která mnohdy nedává vůbec smysl a vypadá to, že by si potřeboval každou chvíli uprdnout ,mi vadí..., ale zase jsem si zvykla, a po čase to začala ignorovat. Ten seriál mi pije krev, táhne se,ale na druhou stranu je moc hezky natočený v krásném prostředí se zápletkou, která je uvěřitelná.... a v sekundě se Ti změní celý život ()

Loki_Six

"The 'Bazegw Legend' tells a story of De Paor, an Irish settler on Hanover Island. With his family facing starvation, the God-fearing De Paor sacrificed his daughter on Bazegw Cliff to appease a vengeful God. Miraculously, the cod returned for everyone but De Paor." ()

yvona

Ze všech tří sérií mě tahle téměř unudila k smrti. Vůbec nechápu, proč tvůrci promrhali 5 epizod jakýmsi voodoo, které bylo úplně zbytečné a ničemu neprospělo, ani k němu nic nenavazovalo. ()

misbos

... skříň... kostlivec.... však to znáte - aneb - právo a zákon tu nejsou pro prdel králíkům nebo humrům, když na právo a zákon nakakáte, nakonec to budete Vy, kdo se v těch sračkách utopí. Po katastrofální třetí řadě je tohle zlatý. ()