Hříšnice

Dráma / Mysteriózny / Thriller / Krimi
USA, (2017–2021), 24 h 5 min (Minutáž: 41–55 min)

Tvorcovia:

Derek Simonds

Predloha:

Petra Hammesfahr (kniha)

Jessica Biel, Christopher Abbott, Bill Pullman, Patti D'Arbanville, Teri Wyble, Robert Funaro, C.J. Hunt, Jacob Berger, Adrienne Lovette, Abby Miller (viac)

• Cora (2017) - 8 epizód

• Julian (2018) - 8 epizód

• Jamie (2020) - 8 epizód

• Percy (2021) - 8 epizód

Cora Tannettiová (Jessica Bielová) je obyčejná dvaceti sedmi letá žena, která je šťastně vdaná za Masona Tannettiho (Christopher Abbott) a má s ním malého syna. Krom toho, že je Cora spořádanou matkou, je také spolehlivou pracovnicí v podniku svého tchána. Jednoho dne si celá rodina vyjede na výlet k jezeru, kde chtějí strávit slunné odpoledne. Když však Cora začne pozorovat dva mladé páry na pláži, zničehonic popadne nůž, kterým synovi krájela ovoce, přistoupí k nic netušícímu mládenci Frankiemu a začne jej bodat po celém těle. Frankie na místě umírá a Cora je ihned dopravena do vazby. Případ by mohl být vyřešen rychle – bylo mnoho očitých svědků, a i samotná Cora se k činu přiznává, i když sama netuší, proč onu věc spáchala. Vyšetřování se ujímá starší detektiv Harry Ambrose (Bill Pullman), který se nenechá odbýt jednoduchostí současné verze vraždy, a hodlá přijít na to, proč k ní skutečně došlo... První osmidílná řada seriálu Hříšná duše vznikla podle knihy německé spisovatelky Petry Hammesfahrové, jež byla vydána poprvé v roce 1999. Seriál byl dvakrát nominován na Zlatý glóbus za nejlepší minisérii nebo TV film, a také za nejlepší herečku v minisérii nebo TV filmu Jessicu Bielovou. Ta vedoucí úlohu v seriálu ztvárnila vůbec poprvé a diváci ji můžou znát ze snímků jako Iluzionista (2006), Hitchcock (2012) nebo z klasických hollywoodských trháků jako Blade: Trinity (2004), Next (2007) nebo Total Recall (2012). Bill Pullman, představitel detektiva Ambrose, má za sebou bohatou hereckou kariéru, z níž je možné zmínit např. komedii Spaceballs (1987), Lost Highway (1997) Davida Lynche či film Den nezávislosti (1996). (Česká televize)

Recenzie používateľa misbos k tomuto seriálu (3)

Hříšnice (2017)

1.řada: Když masochista vyšetřuje - aneb - však Vy si vzpomenete. Je to krutej nadprůměr, Jessica Biel a Bill Pullman svítěj jak žárovky, ale přeci jen to občas drhne. 2. řada: Některé čaje nejsou léčivé - aneb - kterak náhradní matka pravou katharsis našla. Cywe Carrie Coon!!! Kdo by to byl řekl, že si to ta divná rohatá z Avengers takhle podá, je bezchybná. A celkově je to podle mě o nějaký kousky lepší než první řada, už jen tou myšlenkou, že katarze se na oko dá hrát jen chvilku, a pak se z toho divadýlka stává maškaráda (nebo porno nebo bezduchá řezničina) - rituál nutně degeneruje, čtěte mi toho Calassa, krucinál! - fungující osvobození může přijít jen ze života, a je potřeba ho poznat a chytit (ten rozhovor mezi matkou a synem v restauraci). Jeviště pro "jakoby" je nutný spálit, pak se na ten "kámen" dá šáhnout doopravdy. Klasa a tím pádem plná nálož. ()

Jamie (2020) (S03)

Adrenalin Junkies Nebývají Velcí Myslitelé - aneb - třetí řada pohlédla do propasti... a posrala se z toho. Svatá prostoto, takhle to dojebat, koukat se na to nedalo. Z guláše, ve kterým je Nietzsche, Aghora, Iniciační rituály, proklété básnictví, a hlavně scénáristická lenost, Vám jinak než blbě ani bejt nemůže. Pullman mluví s "hrdinou", ten pak jde a něco vyvede, pak s ním Pullman zase mluví o tom samým hovně (protože ústřední myšlenka nám jaksi chybí, že?), pak ten cápek zas něco vyvede, pak spolu zase kecaj, pak zas něco vyvede, pak... ad nauseam. Hanba blit. Jedna za kameru. Kdyby to viděl Fridrich, hrábne mu mnohem víc. Poznámka pod čarou: Když Vás Vaše drahá diverzitní polovička nejdřív podvede, a pak Vám pár dnů před porodem vomlátí vo hubu Vaše "bílý privilegium", musí Vám bejt jasný, že jste někde udělal chybu.... ()

Percy (2021) (S04)

... skříň... kostlivec.... však to znáte - aneb - právo a zákon tu nejsou pro prdel králíkům nebo humrům, když na právo a zákon nakakáte, nakonec to budete Vy, kdo se v těch sračkách utopí. Po katastrofální třetí řadě je tohle zlatý. ()