GLOW: Nádherné ženy wrestlingu

• USA GLOW
Komédia / Dráma / Športový
USA, (2017–2019), 17 h 7 min (Minutáž: 27–46 min)

Hudba:

Craig Wedren

Alison Brie, Betty Gilpin, Marc Maron, Sydelle Noel, Britney Young, Britt Baron, Kimmy Gatewood, Rebekka Johnson, Sunita Mani, Kate Nash, Marianna Palka (viac)

G.L.O.W. (Gorgeous Ladies Of Wrestling - Nádherné ženy wrestlingu) vypráví příběh nepříliš úspěšné herečky Ruth (Alison Brie), která má ve svém profesním i soukromém životě prozatím smůlu. Role se jí vyhýbají a aniž by o tom věděla, spí s mužem své jediné kamarádky. Přes všechny překážky doufá v dosažení svého hereckého snu. Shodou podivných okolností se stane hlavní záporačkou týdenního seriálu o ženských wrestlerkách. Seriál, který nám vypráví různé příběhy hrdinek ženského wrestlingu, se odehrává v 80. letech a je plný třpytek, trvalých a barevných trikotů. (geklon)

P1tr

Glow je kvalitní a celkem procítěnou komedii, která se rozhodla nevydat se cestou laciného sexistického humoru těžícího z ženského wrestlingu a místo toho nám nabízí celistvé a zajímavé, rozvinuté postavy, které se wrestlingu účastní z různých důvodů a každou tato akce ovlivní jiným způsobem a právě vývoj a změny v jejich životech vás díky jejich sympatičnosti budou zajímat nakonec mnohem více, než nějaké souboje. Herecky je seriál na výši a v přehršli ženských postav celému seriálu kraluje sarkastický režisér v podání Marca Marona. Chvilku mi trvalo, než jsem se do Glow pořádně zakoukal, ale pak už nešlo přestat. ()

Mimomisu

Doufal jsem, ze to bude dobry a je to dobry. Tehle odhlecenych dramokomedii v poslednich letech moc neni, takze to jeste vice vycniva. Podle konce (ktery mohl byt trosku epictejsi, ale jinak ok) je na druhou serii naslapnuto skoro tak, jako by ji tvurci meli rovnou odklepnutou predem. Coz je vlastne mozny, rozpocet asi nebude nijak zasadni. Jo a jak uz zbylo zmineno, "Annie's pretty young, we try not to sexualize her", ale tady to jinak ani nejde (modri uz vedi a pokud ne, tak honem koukat na Community ()

nonick1

Zábavná retro podívaná (alespoň zpočátku) se super námětem, bezva postavami, skvěle rozehranými příběhy a dobře zvolenou hudbou - prostě na plnou palbu. Bohužel, jak se říká: Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají – a tohle pravidlo Netflix ovládá dokonale, tohle oni umí. Na začátku se divák baví, ale ono to nějak pozvolna bledne a kamsi se propadá, a než si to divák stačí uvědomit, ve třetí sérii už jen nevěřícně zírá na LGBT, rasová a genderová mudrování, nevázaný příležitostný sex (zprvu „starostlivá mamka“ Debbie aka Liberty Bell by mohla vyprávět), multikulti agendu, AIDS, a dojde i na holocaust. Díl s výletem do Red Rock Canyon svým vybočením až k hovorům wrestlingových zápasnic o genocidě táhne původně zábavnou sérii ke dnu jako balvan utopence – je však možné, že je to v současnosti znovu zavedená jakási nepovinně-povinná úlitba, vůbec umožňující cokoliv natočit a dostat do distribuce. Čím více se blíží konec série, tím více se děj scénáristům rozpadá pod rukama až k filmovému klišé, kdy roztomilé a nevázané travesty taškařice jsou trnem v oku těm zlým a ošklivým, kteří jim to potěšení nepřejí, no a rozpačitý závěrečný díl s promrhanou polovinou, kterou si místo wrestlingu či alespoň částečného rozuzlení uzurpuje jalový „Duch Vánoc“ je jen potvrzením výše řečeného. Po první řadě - pět, po druhé - čtyři, po třetí – tři hvězdy. ()

ER

Takový nenápadný seriál, o kterém se moc nemluví,ale mělo by se. Výborný scénář doprovází parádní herecké výkony a vtipné scény se vhodně proplétají s vážnějším tónem z života hlavních postav. A za druhou sérií dávám plný počet. ()

Maximilianus

1. séria: Pôsobí trochu rozbehovo a na spoznávanie postáv. Tie sú zaujímavé, hlavná hrdinka kvalitne zvolená a dobre zahraná. Potom sa mi páčila ešte postava režiséra, producenta a Britannicy. Niektoré postavy sú tam fakt do počtu, tak snáď sa ich tvorcovia v ďalšej sérii zbavia. Finálne fajn a uspokojivé. Už to vyzeralo ako wrestling. 7,7/10. 2. séria: Páčilo sa mi, že sa v tejto sérii seriál venuje aj ostatným vedľajším postavám, takže to už skutočne pôsobí ako seriál o skupine a nie sú iba nejakým pozadím. Taktiež som rád, že tým dvom, ktoré hrali dôchodkyne zmenili charaktery, pretože to bola katastrofa. Diel 2x08 zatiaľ najlepší. To bol úplný úlet. 7,8/10. 3. séria: Sa už toľko nezameriava na šou samotnú, ale skôr ide po charakteroch a ich vývoji. To sa deje na veľmi dobrej úrovni a taká Sheila vystúpala veľmi vysoko. Aj samotná herečka ukazuje, že nebola iba postava do počtu. Bash sa mi v tejto serii moc nepáčil, ale tiež si zažíva svoje. Ostatné postavy idú viac menej na rovnakej vlne a to je dobre. Už len počkať na poslednú sériu. 7,6/10. ()

GTS_PUNK

Príbehovo sa dej seriálu GLOW voľne inšpiruje skutočnou ženskou wrestlingovou spoločnosťou Gorgeous Ladies of Wrestling, ktorá začala písať svoju históriu v decembri 1985 v Las Vegas v americkom štáte Nevada. V seriáli z produkcie streamovacej služby Netflix má divák možnosť naprieč troma sériami sledovať, ako sa po úvodnom castingu dala dohromady skupina žien, ktorá mala doposiaľ s wrestlingom prakticky nulové skúsenosti, a začala pod vedením mierne cholerického, ale vnútri dobrosrdečného režiséra béčkových hororových filmov Sama Sylviu (Marc Maron) natáčať práve wrestlingovú šou. Tri série sú zároveň troma diametrálne odlišnými pohľadmi na seriál ako celok. Prvá séria sleduje vznik a náročný postupný vzostup zoskupenia GLOW, druhá jeho fungovanie, väčšie či menšie úspechy a neúspechy, a tretia fungovanie GLOW ako hotelovej šou v kasíno rezorte v Las Vegas. S pokračujúcimi epizódami a sériami však postupne, bohužiaľ, klesá aj kvalita celého seriálu. Príbeh, ktorý začína a štylizuje sa do podoby veľmi dobrej a zábavnej wrestlingovej komédie, sa časom transformuje, pričom na jeho konci je z neho dramatická záležitosť zameraná na vzťahy a problematiku LGBT komunity. Hoci sú mnohé veci a témy, s ktorými sa tu môže divák stretnúť, dôležité, objavujú sa tu na úkor wrestlingu, na ktorom by si mal celý seriál zakladať. Tretia séria má však so samotným wrestlingom už len málo spoločného. Kvalitatívny pád je zreteľný a seriálu ako celku mimoriadne škodí. Prvých dvadsať epizód je však na veľmi vysokej úrovni, čomu pomáhajú aj skvelo napísané a ešte lepšie stvárnené postavy. Spomedzi všetkých tomu kraľuje už spomínaný Marc Maron, ktorý sa do režisérskej postavy výborne vžil. Viac či menej však bavia aj jednotlivé predstaviteľky wrestleriek GLOW, ako aj niektoré z ďalších vedľajších postáv, medzi ktorými sa sem-tam mihnú aj skutoční wrestleri. Čo sa týka ďalších seriálových aspektov, je na mieste pochváliť výpravu a najmä celkovú atmosféru osemdesiatych rokov, ktorú sa tvorcom, napríklad aj pomocou výberu hudby, podarilo vytvoriť. GLOW, minimálne jeho prvé dve série, sú svieže, vtipné, dynamické a wrestlingové. Je v nich dobre vyvážený pomer serióznej drámy s ľahkou komédiou. Tretia séria je však celému seriálu iba na škodu, už ani zďaleka nedokáže tak zabaviť a celkovo do celého seriálového konceptu akosi nepasuje. Postavy síce zostali postavami, ale aura GLOW vyprchla. Divák, ktorý nechce, aby v ňom seriál nakoniec zanechal zvláštnu pachuť zmiešaných pocitov z jeho kvality, by si mal pozrieť iba prvých dvadsať epizód. Dianie z Las Vegas totiž také dobré už nie je. ()

Uesbe

Tento seriál bol cringe, komédia, dráma, kopec čierneho  humoru ale hlavne bolesť. Sledovať to bola bolesť až do konca. Tak vás varujem po prvej -rozjuchanej- sérii - JE TO PASCA! ()

Vanchovi

Toto je presne ten seriál, po ktorom si poviem, že keby som ho nevidel, o nič by som neprišiel. Jedinykrát som bol fakt zvedavý, čo sa bude diať ďalej, inak mi to bolo celkom jedno. Postavy si žili svoj život, dej sa nejak vyvíjal a ja som mal spestrenie k obednej prestávke. Ak človek hľadá komediálny seriál, tak v tomto prípade sa nedajte oklamať ako ja. Vtipných momentov je tam minimum, prevažujú skôr dramatické. Totálny priemer, zajtra zabudnem, že som to vôbec videl. ()

Mire

Veľmi príjemná záležitosť. Niektoré wrestlerky síce nemusím, ale hlavná dejová línia okolo Ruth, Sama a Debbie ma baví. Alison Brie po konci Community zakotvila rozhodne v lepšom (netflixovskom) projekte než jej niekdajšia kolegyňa a verím, že aj kamoška, Gillian Jacobs. Teším sa na poslednú pripravovanú sériu, nech je tu už čím skôr :) ()

Joya.ma.hlad

Seriál není (jak by se na první pohled zdálo) jenom čistě o wrestlingu. O čemž vypovídá, že i člověk jako já, který o wrestlingu neví skoro nic a vůbec jo nezajímá, si ho užil. Příjemný oddechový seriál. ()

DExUS

Neurazí, ale mám dojem že seriál bol skôr zamýšľaný pre ženského diváka. Zdá sa mi to že všetko je také strašne pozitívne. Chcelo by to viac drama. ()

Dacsus

Prvé dve série super, druhá o kúsok lepšia ako prvá. Ale tá tretia? SJW LGBTQ sranec, ale neskutočný. Fighty sa absolútne vytratili, rovnako aj ujetosť a cool feeling. Iste, gayovia a lesby tam boli aj predtým, ale v rozumnej miere - v tretej sérii sa to preklopilo do uťahanej, a až ufňukanej SJW agitky. No hrôza. Preto ju v hodnotení ignorujem. ()

p.a.douch

Dlouho mě distributor tak nenasral jako Netflix tady. Nechat seriál takhle rozjetej a dát od něj pracky pryč je prasárna. Jinak GLOW můžu jen doporučit. Pro mě relativně neznámá banda hereček a herců zvládla perfektně své party a byli všichni uvěřitelný. Doopravdy mě štve, že přijdu o další epizody, ale i tak to stálo za to. ()

morbn

Alison je rozkošná, hrá o život a prízvuk má bohovský, Betty totálne sexy, Britt je najkrajšia pankáčka za poslednú dobu, ostatné baby nezaostavajú a aj tie "šeredy" majú svoj šarm a miesto. Prvá séria ma totálne nalákala na super námet, postavy, prevedenie, možnosť rozvinutia príbehov postáv, športových momentov. A ako vždy u NETFLIX... trestuhodne nevyužitý potenciál, po športovej, komediálnej, aj dramatickej stránke, príbeh a jeho linky skĺznu postupne niekam do stratena. Vynikajúca hudba sa počas seriálu vytráca, aj pocit rokov 80´. Posledne mám pocit, že Netflix kupuje vynikajúce a špičkové námety, len preto, aby ich sabotážne "sprasil" (len nech to nekúpi a nezarobí konkurencia) a ideologicky nevkusne predúhoval...  Inak 1s. za ****** , 2.s **** , v poslednej už o Wrestling a rozvíjanie príbehu ani tak nejde **. Príjemne sa na to pozeralo, ale ostal pocit horkosti. ()

looo

Kdo by to byl tušil, že takovýhle retro o "silly" věci, jakou wrestling je, může chytnout za srdíčko. Příjemný formát (ani dlouhý, ani krátký), velmi dobře vykreslený postavy, v čele s úžasnou Zoyou the Destroyer (a mojí osobní favoritkou Sheilou), a opravdu vypiplaný dialogy rozbitejch lidí, dělají z GLOW pohodovou oddychovku plnou emocí, u které se člověk nahlas zasměje, a sem tam i hezky dojme (MACCHU, MACCHU, MACCHU!). Top moment 1. série bez pochyb "Got any blow?" "No" "Want some?" a rozhovor co následuje. A když jsme ten Netflix doma vypnuli a šli spát po prvních "pár dílech", tak už nám chybělo jen finále první sezóny, ani nevíš jak.. ()

bublinka4

GLOW byl pro mě milým překvapením a zároveň jedním z nejlepších seriálových objevů posledního roku. Zábavné, neotřelé a netuctové - za mě velké ano. ()

Mindhunter a Stranger Things pokračují

Mindhunter a Stranger Things pokračují

03.12.2017

I letos Netflix vytasil řadu povedených seriálů. GLOW, Godless nebo Punisher sesbírali spoustu chvály, a to samé potkalo i Fincherova Mindhuntera, jenž má definitivně potvrzenou druhou sérii. Tým… (viac)