Richard Jewell

• Slovensko Bomba na olympiáde (viac)

Počas XXVI. letných olympijských hier, ktoré sa konali v roku 1996 v americkej Atlante, bezpečnostný strážnik Richard Jewell zachránil tisícky životov nálezom batoha plného bômb a následnou evakuáciou oblasti štadióna pred ich explóziou. Z prvotne oslavovaného hrdinu sa neskôr kvôli nespoľahlivým a nekompletným informáciám z médií stáva hlavným podozrivým. (Continental film)

klukluka

Clint Eastwood není člověk, Clint Eastwood je pro mě Bůh. V bezmála devadesáti letech, v tomhle vražedným tempu produkovat další a další nadprůměrný, formálně dokonalý filmy, to jsou věci mezi nebem a zemí. Je to rutinér kvalitní, smysluplné zábavy. Protože jak to ve filmu řekl Richard Jewell, podobné chyby represivních složek dělají z pachatelů svobodné lidi a z možných hrdinů opatrné šedé myšky, které nehledí prospět, ale nic nepokazit jakoukoliv nadbytečnou aktivitou. A v tom spočívá hlavní nebezpečí policejních přešlapů. Film taky naprosto dokonale předkládá průběh vyšetřování bez a s médii. Podezřelý, o kterém se píše, se mnohem obtížněji zbavuje stigmatu možné viny. Kdyby se ten konec neproměnil v tak hlasitě rachotící ždímačku na city, hodnotil bych i lépe. Výborná věc. Jen tak dál, Mr. Eastwood. ()

Michelle75

Další z těch příběhů podle skutečné události. Jako ten Eastwood je jako režisér ve svém věku výborný. HLavní roli hrál Paul Walter Hauser a já si ho z ničeho nevybavuji. Byl dobrý, jelikož jsem po celu pochybovala zda je viný nebo ne. Tedy tvrdila jsem něco jiného, než můj chlap a samozřejmě měla pravdu. Sam Rockwell taky dobrý,ale tady neměl zase tolik co předvést, i když ta role byla velmi sympatická. Pěkný film. ()

KoRner

O triedu lepšie, než Sully. Filmy sú síce myšlienkou podobné, avšak tu viac fungovali emócie, ktoré Eastwood vyžmýkal fakt na maximum. Divák sa ľahšie stotožní s ochrankárom, než technicky komplikovane obvinenom pilotovi. Vynikajúce herecké výkony a čudujem sa, že sa pri oscarových nomináciach o tomto filme viac nehovorilo. ()

666Carnage

Lidi jsou fakt zlý a když někdo udělá něco dobrého je dobrý ho hned pošpinit, zníčit a udělat z něj pomalu odpad. Paul Walter Hauser podává naprosto skvělý výkon v roli Richarda Jewella vedla brlatního Sama Rockwella a jeho filmová maminka Kathy Bates taky nenechá jedno oko suché. Tenhle film má sílu a vlastně i ukazuje jak jsou média mocná zbraň. O to víc je pak horší, že film je podle skutečné události. Clint Eastwood je fakticky borec a v jeho letech předvádí neuvěřitelné výkony buď jako herec nebo jako režisér. Tenhle film doporučuji všemi deseti 95% ()

purekritik

Clint ten sentiment ždíme jak hadr. Jak ukápla slzička Olivii W., tak ve stejnej moment ukápla i mně, avšak kvůli přesně opačný emoci, než měla ta scéna vyvolat. Další probém je, že hlavní postava neni dostatečně zajímavá. Nevim, jestli je to i herectvím, nebo čistě jen jejím charakterem (ačkoli je možná vykreslen přesně tak a dokonale, jak tomu odpovídala realita či autorův záměr), avšak čumět na to většinu času mě zkrátka moc nebavilo. Celej ten fylm stojí kousek od hranice, za kterou je jendo velký klišé. No občas tam zavítá a trochu si zalaškuje. Ničím dle mého vkusu a názoru nevyčnívá a to, že je jeho poselství asi chválihodné, mám zcela upřímě u zádele. ()

Wally

Na začátku mi přišel hlavní představitel a jeho role neskutečně otravná, pak se to zvrátilo v trapnost...od půlky filmu už to byl ale excelentní výkon a člověk soucitil a přehodnotil svůj nazor. Navíc událost mi nepřišla natolik významná, aby si zasloužila film a v půlce filmu jsem to málem vzdal... Klobouk dolů před tím, co ten starouš Eastwood je stále schopen. Ve finále to zaujme a nechá dobrý pocit... ()

Corpsegrinder

Děda Eastwood prostě umí. Od začátku do konce zajímavý a hlavní role velmi sympaticky zahraná. Možná mi trochu vadilo to že záporný postavy byly až komiksově zlý (novinářka) ale jde se přes to přenést. ()

Hanys_

Další bizarní americká true story, která dala na frak všem těm profilům pachatelů. Vlastně to bylo dost fain, jen mi tady asi chyběla nějaká "ta" scéna, která by z RJ udělala další nezapomenutelnou Eastwoodovku. 7/10 ()

aquiver

Konečně po dlouhé době výtečný a strhující americký životopis, nejlepší a nejdůležitější Eastwoodův film od jeho uměleckého vrcholu v podobě Gran Torina. Clintovi je 89 let a stále točí mnohem lépe než drtivá většina Hollywoodu. Nezbývá než vyjádřit mu úctu a obdiv! Právě takovéhle filmy, v tomto případě o zhoubné síle médií, by měly mít pro svou důležitost několik nominací na Oscara, bohužel o dnešní akademii já už si myslím své. 90 % ()

F.W.Colqhoun

That fat fuck who lives with his mother. Of course. (...) I mean, that is amazing. Způsob, s nímž Clint Eastwood formuluje své politické názory je neodolatelný. Hrdinou životopisného snímku je nelíbivá postava bělocha ve středních letech, buzerující studenty za konzumaci alkoholu na kolejích, sbírající palné zbraně včetně automatických a honosící se tím nejnefotogeničtějším knírem v dějinách kinematografie. Snem Richarda Jewella bylo vrátit se k policii, odkud byl z nejasných důvodů již jednou vykopnut. Chodil s matkou na koncerty Kenna Rogerse a podlézal obdivovaným mužům zákona i ve chvíli, kdy se ho tito snažili efektivně uvelebit na elektrickém křesle. Ještě větší blbec, než všichni doufali? Eastwood to potvrzuje i zpochybňuje a snaží se seč může, nerámovat Richarda Jewella jako střet (tzv.) elit s (tzv.) lidem, nýbrž jako zoufalé svíjení se pitomého dobráka v soukolí byrokracie a médií, které nemají chuť zacházet po právu s někým, kdo intenzivně vypadá jako příslušník klubu bílých špičatých čepic. Eastwood na Jewellově příkladu v možnostech žánru tím nejpřesvědčivějším způsobem demonstruje, jak zlé následky mohou mít předsudky (v policejní práci se říká tuším "profily") ze strany těch, kteří se staví do role bez-předsudečných. Okřídlené úsloví praví: Největší zkouškou tolerance je rozhovor s náckem (nebo tím, kdo se jím zdá být). I believe in protecting people. ()

Pavkan

Další důkaz, že nejlepší příběhy píše život. A přírodní úkaz, který dokazuje, že věk je jen číslo. Clint to má pořád v paži. Škoda, že se v tom prezentování beznaděje člověka, na kterého drtivě dopadlo kladivo moci, sem tam dopouští drobných faulů a zjednodušení, kvůli kterým Jewell není klenot, ale "jen" výborný film. A herecký koncert. Hlavní postava je neskutečně nesympatická, přesto ve vás vzbudí soucit a nutí vás, abyste jí fandili. Sam Rockwell, coby hrdinův právní zástupce, je boží v každé vteřině, co je na plátně, a Kathy Bates jako hrdinova matka je také vynikající. ()

Rozjimatel

"They wanna fry you, you know? Like a piece of bacon."     Zaujímavý skutočný príbeh, spracovanie ale príliš obyčajné, lacno pôsobiace. Richard Jewell (presvedčivý Paul Walter Hauser) bol taký veľmi podivný týpek, takže nečudo, že sa stal hlavným podozrivým vyšetrovania a že sa proti nemu postavili dve mocnosti - štát (FBI) a médiá. Film je tak do veľkej miery o zlovestnej, manipulatívnej moci médií, ktoré tu reprezentuje jedna strašná novinárska mrcha (výborná Olivia Wilde) - z oslavovaného národného hrdinu je v okamihu najväčší nepriateľ štátu. Našťastie tu je aj jeden sympatický a celkom schopný právnik (výborný Sam Rockwell), ktorý pomáha Jewellovi čeliť lynčujúcemu davu (ten má v USA veľkú tradíciu, je niečo ako tamojší folklór). Kvôli tej mimoriadnej nepriazni osudu a do očí bijúcej nespravodlivosti začíname s Jewellom súcitiť a jeho dobrácka a naivná povaha veľkého dieťaťa nám postupom času začne byť dokonca celkom sympatická. ()

janesX

Som rád, že svet má Clinta Eastwooda. A že ho má ako režiséra. Clint si opäť vybral skvelý námet a opäť nám dokazuje, že vie, čo je pre svet dôležité. A vie aj to, ako film natočiť tak, aby divák ostal dve hodiny pripútaný v kresle (normálne pozerám dvojhodinový film tri hodiny) a aby ho počas filmu premohli snáď všetky ľudské pocity. Dávam štyri a pol. ()

aLPaC

To,co Clint ve svých letech dokáže natočit je skutečně něco neuvěřitelného. Opět vynikající film. Skvělé duo Hauser - Rockwell. Sam hraje opět neskutečného sympaťáka, toho já prostě zbožňuju, no a ten hlavní tlouštík byl taky super. Dost naivka, někdy jsem se musel opravdu jeho hláškám smát (hlavně v úvodu filmu), někdy mě tím, jak s sebou nechal vláčet už trochu sral, ale nakonec jsem si ho oblíbil. Díky Clinte! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

31.12.2019

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

16.12.2019

Tento týden vstoupí do kin devátá epizoda Star Wars a box office tabulky opět budou pukat ve švech. Do té doby ale kinům vládnou jiné hity. Jumanji: Další level konečně sesadilo z trůnu Ledové… (viac)

Eastwoodova novinka ještě letos

Eastwoodova novinka ještě letos

28.09.2019

Clintu Eastwoodovi sice táhne na devadesát, jeho režijní zápal by mu ale mohl závidět leckterý mladší tvůrce. Slavný herec a režisér začal svůj nejnovější snímek The Ballad of Richard Jewell natáčet… (viac)