Richard Jewell

• Slovensko Bomba na olympiáde (viac)

Počas XXVI. letných olympijských hier, ktoré sa konali v roku 1996 v americkej Atlante, bezpečnostný strážnik Richard Jewell zachránil tisícky životov nálezom batoha plného bômb a následnou evakuáciou oblasti štadióna pred ich explóziou. Z prvotne oslavovaného hrdinu sa neskôr kvôli nespoľahlivým a nekompletným informáciám z médií stáva hlavným podozrivým. (Continental film)

Mamlas

Velmi dobře dívatelný film o muži, kterému idioti z FBI a mediální krysy ničí život kvůli domněnce, že způsobil teroristický čin. (57%) ()

Hemlock

Clint Eastwood holt umí diváka zaujmout. Film je skvěle natočen, nemá slepá místa a herecké výkony jsou velice přesvědčivé. Prakticky nemám co vytknout, možná jen zbytečné emoce v závěru - hlavně u těch bezpáteřních novinářů na tiskovce, každopádně je to jen drobek na jinak skvělém životopisném bijáku - 80%. ()

XXXXXXXX

Chvílemi máte chuť rozkopat strýčkovi Samovi držku. Pak to ale zabřednetee do takového bahna patosu a lítosti, až by z toho jeden dostal chuť, naštípat nějaké to Východnidřevo na podpal. Druhé Gran Torino se tady určitě nekoná! ()

epoh

Hlavní postava vám tři čtvrtiny poleze na nervy svou jednoduchostí. Mně film trochu zklamal tím, jak některý postavy zjednodušoval do šablon... Ale jako obžaloba zneužití moci ze strany vysetrovatelu a médií to funguje dobře. ()

Pete

Nenápadný klenot tenhle Jewell. Tak pomalu, starosvětsky, přirozeně si film plyne, a přes řadu kousavých otázek na pozadí ta hlavní linie příběhu dýchá lidskostí a srdíčkem. Nevím, jak to ve svém věku Clint dělá, ale zase mě dostal, a měl jsem sto chutí odpálit plný počet. ()

Le artist nova

Prvotřídní skutečný příběh, znamená pro mě základ na dobré hodnocení. V případě tohoto filmu se však sešly také navíc perfektní herecké výkony všech protagonistů, perfektní režie. Film měl spád a přitom šel hodně do hloubky. Jako jo, tohle se mi hodně líbilo. (Podruhé dávám nejvyšší hodnocení filmu s velmi podobnou tématikou - Chicagský tribunál). ()

subic

Obézní a ne příliš bystrý sekuriťák našel batoh s bombou a FBI ho měla jako hlavního podezřelého. Právník ho z toho vysekal a sekuriťák se pak konečně stal tím vysněným poldou někde na okrsku. Clint Eastwood má nějakou nutkavou potřebu točit filmy z nedávné americké historie, některé jsou lepší, jiné horší, tohle je takový lehký podprůměr, protože je to strašně natahované a chybí tomu nějaká známější tvář. 5/10 ()

nula87

Jak se milý chlápek, tak trochu trouba, dostane do mlýnku FBI (která chce mít za každou cenu rychle pachatele) a médií (které chtějí mít mnohdy "šťavnaté sousta" za každou cenu). Jak se dá po 15 minutách slávy dostat na hranu toho, že je z vás vyvrhel č.1. 75% ()

JosefTomas

Skoro dokumentární pohled a ukázka nepřístojného zvěrstva novinářských médií, které Eastwood servíruje chladně, nezúčastněně, ale přitom přesně a precizně. Clint totiž opět trefil hřebíček na hlavičku a opět dokázal, že jako režisér nepatří do starého železa. V tom počtu filmů, co neustále točí, je skoro nemožné pokaždé vyrazit dech, ale to by nesměl Clint každých pět let vytasit nějaký trumf, který ho vrátí zpátky, ne-li výš. A Richard Jewell to splňuje ve všech ohledech, protože po takovém filmu zkrátka věříte, že Clint umí, i kdyby natočil 7 dalších Cry Macho. ()

PlysovyMacko

Pre dobrotu na žobrotu tu platí na sto percent. SBSkár Richard objaví včas bombu a zachráni životy. Ale FBI sa naňho zamerá ako na podozrivého a spolu s médiami usporiadajú na Richarda štvanicu. Film je veľmi pútavo natočený a do konca som čakala ako to dopadne. Richard bol síce premotivovany a naivný ale za to ako sa k nemu ľudia chovali mi ho bolo ľúto. A páčilo sa mi jeho priateľstvo s Watsonom. ()

helrohir

Clint Eastwood opäť spracoval skutočný príbeh nejakého človeka, a už tradične vsádza hlavne na ľudské hodnoty a prirodzené emócie. Z hercov opäť žmýka maximum, a vďaka tomu môžeme ich výkony považovať za jeden z pilierov celého filmu. Dej nie je ani tak postavený na napínavom vyšetrovaní, keďže odpoveď na otázku "či to urobil hlavný hrdina" je viac menej jasná od začiatku. Preto je film poňatý skôr ako dráma o človeku, ktorého súkromie bolo zo dňa na deň doslova zdevastované zásahom vyšetrovacích orgánov aj senzácie chtivých médií. Finálne vyznenie filmu však určite nie je stopercentné. Jednak je hlavne v závere film mierne uponáhľaný, a trochu narušuje konzistenciu poctivo budovaného príbehu. A taktiež hlavný hrdina, ktorý väčšinu filmu pôsobí ako jednoduchý truľko, sa z ničoho nič mení na sebavedomého junáka, ktorý sa to nebojí "natrieť" aj samotnej FBI. 75%. ()

kubas369

9/10. Dobry příběh a Eastwood, to je vše co potřebujete. No a když k tomu přidáte Sama Rockwella + sociální přesah, pocukrujete překvapujícím Hauserem a standardní Bates, máte poradně výživný dortík. ()

Mart2n

Clint Eastwood je borec. Pokolikáté to už píšu? Velmi citlivý, lidský film s dlouhými záběry, konzervativní, přesto velmi dynamický s poctivými hereckými výkony, který nenudí a chytá za srdce. {8/10} ()

solisoli

Príbeh o bombovom útoku na nevinných ľudí a praktikách Policie, rýchlo vyriešiť prípad, kde sa vždy pripletie tlač a médiá za účelom prosperity a zisku. Skutočný príbeh, trošku v TV atmosfére, ale určite zaujímavý a dobre zahraný. Pekné, že možno už pradeda Eastwooda pri jeho 89-ke to ešte baví a tak prispieva k záujmu mnohých filmových divákov, čím prispel aj tento vydarený projekt. ()

Blazis34

Skvěle natočené a zrežírované drama dle skutečné události. I delší scény a málo akce mě udrželo ve velkém pozoru při sledování děje. Nejvíce chválím Paula Walter Hausera, který roli hlavního protagonisty zvládl na jedničku s hvězdičkou. V závěru filmu jsem cítil zadostiučinění i za něj. Velice dobrý film, dávám 80% - čtyři hvězdy. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

31.12.2019

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

16.12.2019

Tento týden vstoupí do kin devátá epizoda Star Wars a box office tabulky opět budou pukat ve švech. Do té doby ale kinům vládnou jiné hity. Jumanji: Další level konečně sesadilo z trůnu Ledové… (viac)

Eastwoodova novinka ještě letos

Eastwoodova novinka ještě letos

28.09.2019

Clintu Eastwoodovi sice táhne na devadesát, jeho režijní zápal by mu ale mohl závidět leckterý mladší tvůrce. Slavný herec a režisér začal svůj nejnovější snímek The Ballad of Richard Jewell natáčet… (viac)