Srdečne vás vítame

• Česko Srdečně vás vítáme (viac)

V hlavnej úlohe sa predstaví švihnutý Christian Clavier ako Jean-Etienne Fougerole, ktorý je veľmi rešpektovanou osobnosťou francúzskej literárnej scény. Tento humanista a vrcholný intelektuál žije vo svojom svete po boku bohatej manželky a je totálne odtrhnutý od reality. Čo sa mu stane osudným, keď v televíznej debate propaguje svoj nový román Srdečne vás vítame. Rieši v ňom totiž tému ako pomôcť ľuďom v núdzi, ľuďom bez domova a na úteku.
V televízii v priamom prenose vzdoruje silnej kritike zo strany prítomného oponenta, ktorý ho slovne napadne, že síce pekne píše, ale v reálnom živote sa tým nie je schopný ani ochotný riadiť. A tak Jean-Etienne, aby dokázal svoju ústretovosť k potrebným celého sveta, verejne vyzve akúkoľvek rómsku rodinu k spoločnému spolužitiu u nich doma. Stačí, keď zazvoní pri bráne jeho sídla a budú radostne vítanými hosťami. A rozohnený Jean-Etienne rovno na kameru nadiktuje aj svoju adresu. Nemôže sa potom čudovať, že u neho v ten istý deň večer zazvoní zvonček a za bránami stojí usmievavý Babik so svojou početnou rodinou. Jean-Etiennovi neostáva nič iné ako svoj verejný sľub dodržať. Netuší, že ho spolu s rodinou čaká jedna z najťažších životných skúšok a hlavne brutálny test miery tolerancie, solidarity a humanizmu. (Cinemart SK)

JITY

nič moc....myslela som, že to bude niečo lepšie ale dopozerala som to...áno málo to niečo aj z komédie - zasmiala som sa , ale skôr som sa nudila....stále to bolo o jednom a tak to ostalo od začiatku až do konca... ()

Mark1983

Nevím, ale tohle je další francouzská komedie, s kterou jsem byl spokojen. A zabiják krtků a indický oponent v podobě sloužícího mě fakt dostali. :-D ()

Fredolino

Chápu, že ve Francii se podobné filmy točit musí, aby byla spokojenost na všech stranách a ukázalo se světu, jak je vše v poádku a pohodě, ale já se moc nezasmál. Žiju v lokalitě, kde je takových lidí spousta a fakt to není k smíchu... ()

Himbajz

Čekal jsem obyč. komedii u které nemusím moc myslet. A dostal jsem ji. Taková průměrná komedie, u které se člověk zasměje, pak vypne a zapomene na ni. ()

Capri2016

Bohužiaľ musím porovnávať tento film s iným filmom Christiana Claviera "Čo sme komu urobili". Film "Srdečne vás vítame" mi pripadá ako sequel predchádzajúceho filmu a to že režisér Philippe de Chauveron vytvoril oba filmy skoro tým istým "perom" je vidieť. Ako bohužiaľ ako mnoho pokračovaní, aj toto nedosiahlo úroveň svojho predchodcu. "Srdečne vás vítame" v tomto prípade je o boháčovi, žijúcom v luxuse, ktorý je ale spisovateľ a intelektuál a preto sa preriekne, že ubytuje v svojom luxusnom dome aj rómskych prisťahovalcov. Rómska rodina žijúca v karaváne na záhrade pána "Dokořán", čiže na záhrade, kto otvoril svoju náruč na široko, je hlučná, prirodzená, so svojimi zvyklosťami a tak trochu nákazlivá, lebo začína ovplyvňovať všetkých obyvateľov domu pána "Dokořán". Vo filme je mnoho vtipných momentov ale záver je tak trochu rozprávka, ktorou táto komédia pokračuje svojimi absurdnosťami, lebo kto nám chce nahovoriť, že by si vyštudovaný mladík z bohatej rodiny zobral nevzdelanú, chudobnú, hoci krásnu Rómku. Film sa stáva takým priemerom, ktorý podľa mňa nevyužil všetky šance, ktoré táto inak zaujímavá pointa mohla priniesť. ()

finkie

Jako celek asi o něco slabší než Co jsme komu udělali?, ale hodnotím stejně. Oproti o tři roky staršímu bratříčkovi se zde trochu více hodí obeznámenost s francouzskými reáliemi. Fougerole a jeho rodina velmi přesně parodují typický styl snobských pařížských levičáků včetně gest, řečnických floskulí a v případě pana Fougerola i účesu a rozhalenky. ()

agabrucha

O dost slabší, než jsem dle ukázek očekávala, dalo by se z toho vytřískat daleko víc. Romové byli až podivně málo romovití, spíš působili jako opičák a jeho poslušná smečka. Claviera můžu, ale z filmu jsem vlastně docela zklamaná, chyběl humor a švih. ()

Pythonator

Neskutečně rasistický film, který ukazuje, že nastěhovat si domů rodinu cikánů je v pohodě. Realita by byla dalece předkládané filmové multikultipravdě. Doporučoval bych všem těm sluníčkářským pseudohumanistům, aby si to vyzkoušeli a nastěhovali si domů rodinky nepřizpůsobivých nebo ješlě lépe nějaké ty fanatické muslimy nebo velice pracovité mládence z Afriky, kteří mají opravdu jen velice nepatrné sklony k násilí. To by potom nejedna bílá panička čuměla, že to sluníčko někde zapadlo a ty růžové brýle je potřeba taky někdy se zdravým rozumem sundat. No co, jinak to byla samozřejmě zábava a Clavier opět skvělý. Dokonce i ten hlavní kápo cikán byl zábavný. Jen to tempo místy vázlo, některé vtipy se vytratily a jinde se zase autoři báli více přitlačit na pilu. Výsledkem je tedy jakási korektní komedie pro všechny, která snad nikoho moc neuráží - leda tak ty chudáky krtky. ()

ssarka

jelikož pracuji a pohybuji se velmi blízko brněnského Bronxu uplně neuvěřitelně mě to sra...iritovalo :D navíc když se odprostím od děje,tak jsem se moc nezasmála,takže jako komedie to u mě bohužel nefungovalo..myslím,že Francouzi mají zlatou éru komedií za sebou.. ()

Thalin

Na jeden nudný večer asi dobrý, ale žádný komediální zázrak to není. Opravdu vtipných momentů je tam jen pár. Po většinu času spíš člověk protáčí oči nad buranskou partou a nechutně pokryteckou snobskou rodinkou a jejich počínáním. Přišlo mi to místy trošku moc na sílu. ()

farinelli77

Christian Clavier je vždy zárukou dobré zábavy a zároveň jistotou, že nebudete litovat peněz za lístek. Ještě že francouzská komedie si stále drží laťku kvality poměrně vysoko. Jsem nesmírně vděčný za to, že aspoň jednou za rok se oblastní multikino navštívit vyplatí. Tak snad zase napřesrok, pane Dokořán. Merci!!! ()

cica

Tak som rada, že sa dá na Francúzov spoľahnúť - keď už nie v značke áut, tak určite v dobrej komédii. Skvelý humor, príbeh a v neposlednom rade hudba! ()

AmikCZ

Byl jsem překvapený, že toto téma je tak atraktivní ve Francii, kde dle filmu žije cca 20 tisíc Romů. Když vezmu například Slovensko, tak to má 20x vice Romů a ma 15x méně obyvatel. To je 300x jiné vnímání. Presto i ve Francii toto řeší. Určitě doporučuji. ()

ajdam45

Šel jsem do kina s tím nejmenším mžným požadavkem: bavit se. A zasmát se jednou u komedie je málo, nedá se říct, že by to bylo zábavné. Potenciál byl poměrně značný, dalo se hodně provokovat a poukazovat na xenofobii, která by se poměrně snadno dala vstáhnout i na českou společnost. To ale bohužel nenastalo. Jedna hvězda tedy za hudbu a jedna za facku nohou, to jsem nečekal, ale opravdu upřímě mě rozesmála. ()

yellow12

Clavier je moja dávna láska, páči sa mi jeho špecificky humor, jeho gestá a šibalský pohľad. Takže som šla len kvôli nemu a opäť má nesklamal. Dal filmu tú správnu štavu ale nezaostáva za ním ani Babik s ktorým sa skvelo dopĺňajú. Je však smutné že v kine nás bolo dosť málo, ľudia už nevedia čo je kvalitný humor. ()

macherano

Take tri a pol skoda ze sa nedaju dat aj realne celkom zaujimave malo podobnych filmov a nezvycajnych jedneho herca som poznal ale to nevadi hlavne ked je tam jeho zena co vyzera skvelo v tych rokoch ()

princeznaaur

Má to myšlenku, přesně se hodící na politické dění v Evropě. Pokrytecká bohatá skupina osob hlásá humanistické myšlenky, ale jen když se to nedotkne jejich života, zároveň to ukazuje na otupělost Francouzů teď i Němců, že když podáš prst sežerou ti ruku a oni to furt NEVIDI. ()

tomkat

Rozpačiý dojem. Silné ústřední téma a vtipná na něj nasazená zápletka zase jednou narazily na následné tvůrčí ,,hm, a co s tím": příběh, a zejména jeho vyústění, jsou toho dokladem. Osobně mi navíc zrovna tady trochu vadí, že není jasné, jestli to tvůrci myslí vážně, nebo jako parodii; jinde to může být plus, ale u současného závažného společenského tématu to spíš vyznívá jako zbabělost a neschopnost říct jasně svůj vlastní názor. ()