Príbeh služobníčky

• Česko Příběh služebnice (viac)
USA, (2017–2025), 57 h 27 min (Minutáž: 42–60 min)

Tvorcovia:

Bruce Miller

Predloha:

Margaret Atwood (kniha)

Hudba:

Adam Taylor

Elisabeth Moss, Alexis Bledel, O.T. Fagbenle, Joseph Fiennes, Max Minghella, Yvonne Strahovski, Samira Wiley, Amanda Brugel, Ever Carradine, Madeline Brewer (viac)

Adaptace klasického románu spisovatelky Margaret Atwood Příběh služebnice vypráví o životě v dystopickém Gileádu, totalitní společnosti na půdě někdejších Spojených států. Republika Gileád, která se potýká s ekologickými katastrofami a ztrátou lidské plodnosti, je ovládána zvráceným fundamentalistickým režimem, který militantně volá po "návratu k tradičním hodnotám". Jako jedna z mála žen, které jsou ještě plodné, je Offred služebnicí v rodině Velitele. Ženy z této kasty jsou nuceny k sexuálnímu otroctví v rámci posledního zoufalého pokusu znovu zalidnit svět. V této děsivé společnosti musí Offred obezřetně manévrovat mezi Veliteli, jejich krutými Manželkami, hospodyněmi Martami i ostatními Služebnicemi – z nichž všech kdokoli může být špiónem Gileádu – a to s jediným cílem: přežít a najít dceru, která jí byla odebrána. (HBO Europe)

Nely

Musím přiznat, že ke sledování tohoto seriálu jsem se moc neměla, ale jsem ráda, že jsem ho přece jenom nezatratila. Seriál je to totiž mrazivý, výborně natočený, s ještě skvělejšími hereckými výkony. Kromě Elizabeth Moss, která byla ve své roli neskutečná, mě nejvíc bavila postava Yvonne Strahovski, protože z její Sereny šel někdy vážně strach. Samozřejmě i zbytek osazenstva se úplně neztratil a celkově to prostě vytváří originální seriál, který určitě stojí za shlédnutí. ()

iz67

Docela zklamání, asi proto, že jsem se moc těšil. Vůbec mě to nechytlo, nedotklo, a tak jsem všechno pozoroval jako takový umělý konstrukt. Postavy bez pochopitelneho vývoje, příběh bez nějakých překvapení, spousta odbocek bez nějakého smyslu. Někdy mi to naopak přišlo až směšný. A to si myslím, jak jsou takovéhle věci zrovna v dnešní době (2018, situace v ČR) potřeba. ()

estik97

Perfektní, dokonalý, bombový seriál. Příběh, herecké obsazení a jejich výkony, kamera a neustále napjatá atmosféra. Není díl, kdy by se mi netajil dech nebo bych nebyla překvapená. Sedím s otevřenou pusou dokořán a pořád si to užívám. Knihu jsem nečetla, ale po zhlédnutí každé episody mám nutkání se do toho pustit. Úžasná Elisabeth Moss je perfektní snad ve všem, co natočí. A za hudební doprovod a soundtracky, které se zde objeví je to jasný plný počet! ()

DjsVorel

Neskutečný, jak moc mně přijde reálný, že by se něco takového skutečně mohlo stát. Upřímně přesně začíná to tím, že se schvalují ty nejbizarnější zákony skrze politiky, které si sami volíme. Myslím, že jedno z poslání seriálu je jasné, měli bychom se trochu více starat o naší zem a zajímat se o to, koho si zvolíme, aby zastupoval naše zájmy. Dost paralel nacházím v druhé světové samozřejmě, na což seriál sám upozorňuje (tety - nazi dozorkyně, kolonie - pracovní tábory, atd.). Ale zpátky k samotnému seriálu... Herecké výkony jsou opravdu skvělé a myslím, že hlavní hrdinku Elisabeth Moss ještě více zastiňují Ann Dowd, Yvonne Strahovski a Alexis Bledel. Na seriál jsem narazila díky videu na youtube, které jsem měla v doporučených. Slyšela jsem sice o něm již před tím, ale nevěnovala jsem mu pozornost. Obě série jsem zvládla shlédnout za 2 dny, spíše za dvě noci :D Příběh je čím dál lepší a nutí vás si pouštět další a další díl. Tvůrcům se v druhé sérii podařilo napětí vyšponovat ještě více než v té první. Chemie mezi Nickem a June je něco, co jsem dlouho v žádném seriálu neviděla. Od první scény mě mrazilo, jak zvláštně to mezi nimi jiskří. No nebudu lhát, jsem rozhodně #TeamNick ze všech možných důvodů, i když Luke je jasná endgame (je sice milion důvodů, proč Luke je horší volba - ale June pasuje víc k němu a vždy mu dá přednost). A právě proto si nechávám jednu hvězdičku do zálohy pro případ, že příběh skončí tak, jak předpokládám. Nickova postava je asi předurčena k tomu, že zemře při úspěšném pokusu dostat June s Hannou z Gileadu. Konec vidím něco jako, že on bude umírat v jejím náručí a řekne jí, ať se zachrání a finální scénu, jak June s Nichole jde dát kytky na jeho hrob?! Seriál člověk miluje kvůli úplně jiným důvodům, ale hlavní romance je velkou součástí příběhu. Hrozně mě zajímá, jak ve třetí řadě tvůrci dokáží příběh vyeskalovat. Předpokládám, že Lydia to přežije, Emily bude spolupracovat s Lukem a Moirou a Nick si asi pěkně vyžere od Freda, že nechal utéct Nichole. Jsem hodně zvědavá, co teď ale začne dělat Serena, která se Nichole dobrovolně vzdala? Nejoblíbenější postavy: Emily, Nick a aunt Lydia. Dávám 90%! ()

Vykuk

Nenadchlo mě ani ženu, tak nějak neuvěřitelné nebo spíš nedomyšlené až nesmyslné, špatný úvod do děje, kostýmy a celková atmosféra tak nějak amatérská, navíc celé těžce depresivní.. ne dík. ()

Carlie

Jsem fanda dystopických příběhů a kniha Margaret Atwoodové mě velice překvapila a také nadchla (i když to byla trošku vykrádačka na 1984 od George Orwella). První série seriálu byla fajn, byť zdaleka ne vyrovnaná knize. Problém je však v tom, že tím byl vyčerpán obsah knihy a pak si museli scénáristé vymyslet pokračování, které jsem doslova nenáviděla a dokoukala pouze z povinnosti. Příběh služebnice měl být krátká minisérie, která by šla podle knihy a tím skončila. Otevřené konce přeci nejsou špatné. Ale ono ne.… scénáristé museli vymyslet zdlouhavou nezáživnou kravinu, kterou natáhnou na 3+ série a pokusí se na té nekoukatelné nesmyslnosti vydělat co nejvíc peněz a člověka co nejvíc otrávit. Opravdu nechápu, nad čím se zdejší uživatelé tolik rozplývají. Tři hvězdy za první sérii, ke zbytku se odmítám vyjadřovat. ()

matolos1

Veľmi náladový seriál(pre ženy). Scenáristi v druhej polovici trpeli nedostatkom povzbudivých tekutín a nevedeli sa dohnať k niečomu lepšiemu, ako len vykresliť kopu nepodarených komorných scien na čele s depresiou u hlavnej postavy. Prvá polovica fajn, druhá zdaľeka nie. Prvých päť častí je motív a zanietenie u hlavnej postavy skutočne cítiť, ostatné postavy sú skvelým dokreslovateľom na pochopenie a adaptovanie sa do režimu, ktorý panuje. K tomu sa zhruba ešte 40% deje vonku a flashbacky sú ešte znesiteľné, interiérová neustála hra so svetlom je skvelá. Potom ale prišiel ten náhly pokles ( najprv som bol prekvapený, potom postupom času totálne ľahostajný), spôsobený uviaznutím stále v tých istých priestoroch ( povedzte, nenasralo vás keď sa v 9. časti vrátila na to isté miesto?? :D). Samozrejme, už len z názvu sa dala očákavať psychologická pitva, neustála konfrontácia s udalosťami v minulosti, emočná jednoliatosť. Čakal som viac, jednoznačne! ()

Luckyboy

Není to dokonalé, což bývá máloco, a tak se nemohu nad velmi temnou verzí orwellovského světa rozplývat. Psychologie postav (zejména Watfordových) mi nesedí, ačkoli účelu vykreslení depresivního a úchylně pokrouceného světa slouží postavy dobře. Protože pokud je jediným imperativem vykreslené společnosti množení a tudíž přežití, nikdy by to nemohlo fungovat tak, jak je ukázáno v seriálu, protože to nedává žádný logický a de facto ani biologický smysl. Snížená plodnost celé populace kombinovaná s extrémním stresem a neustálým nastavením organismu na holé přežití těch, které ještě plodné jsou, znamená žádné rozmnožování. Ale kromě téhle (i když dost zásadní) dějové prasklině, jde o precizně natočené a zahrané psychologické drama, které vypouští společenské démony po desítkách. Sledování v nekomfortním psychickém stavu se silně nedoporučuje. ()

TinyMartina

K uvěřitelnosti světa se nebudu moc vyjadřovat, já to tvůrcům prostě nežeru. Místy je to opravdu zbytečně natažené. Většinu času zíráte na obličej hlavní hrdinky a posloucháte vnitřní monology, co jsou více méně dokola o tom samém. Ale přesto všechno jsem si vždycky pustila další díl a první série ve výsledku utekla jako voda a to mi u seriálu v podstatě stačí. ()

MissiPippi

V první sérii pilotní díly byly ve vážné atmosféře s občasným vtipem a tématikou, na kterou pomyslel snad každý z nás. Tím si mě seriál získal. Jenže ejhle, už v první sérii se vtip vytratil a ponechala se pouze prostor neustálé vážnosti a naopak se přidal ještě sex jako lákavá vata na pohled. Děkuji, o to jsem se neprosila. Příběh měl ale hlavu a patu a tak jsem s chutí sledovala dál. Druhá série se výrazně zlepšila v kameře a kompozici, některé scény a pohledy je opravdu radost pohledět. Jenže když se něco zlepší, tak se musí něco i zkazit, že? Ano, takže se se dočkáme dlouhých nekončících pohledů na výraz tváře, kdy počítáte každou nekonečnou milisekundu navíc a pak si jen řeknete "K čemu to sakra bylo, vážně by se ten díl/příběh bez toho neobešel?" U prvních dílů druhé série jsem měla velmi silný pocit, že scénář se psal horkou jehlou a občas nedomyslel a tak se natahoval díly delšími zbytečnými záběry. Co je v obou sériích shodné je naprosto nevhodná hudba. Neskutečný, co je někdy slyšet v nějaký dramatický moment. :D Zas taková ztráta času ale Příběh služebnice není a dá se slušně pokochat obrazem, nikoliv dialogem. ()

Kytarka

Kamera - jednička s hvězdičkou. Dialogy - no, vzhledem k omezeným podmínkám asi tak za dvě. Příběh? Ten je na žolíka. Totalitní společnost, která ženám ukradla všechna práva, včetně rozhodování o tom, kdo bude obydlovat jejich dělohy. Mrazivé, těžké, ale parádní. Pět hvězd jak vyšitých. ()

Parabot

Když jsem se o tomhle počinu dozvěděl, byl jsem hodně skeptický. Další dystopie. Tentokrát střižená na míru ženám. Skandální. Já nemám nic proti dystopiím a ženám. Naopak! Ženy jsou fajn a příběhy, které škodolibě říkají: "Tak jo, teď jste si žili až moc dlouho uvolněně, je čas utáhnout kohoutky, muhehe", poskytují takový ten zdravý nadhled. Je tam, proti jiným produktům kvality tv. míň rotačních kulometů a víc tenze. Vlastně je to trochu jak méně propracovaní Potomci lidi (sry. na Cuaronuv masterpiece to fakt nemá). Další chmurný pohled. Ale, v detailu nenalíčená a v prostoru snímaná služebnice má své autentické kvality. ...po první sérii. ()

ajusinka14

Najpomalší seriál na svete s najtupšou hlavnou hrdinkou. Každý diel by mohol mať medzi 20-30 minút bez všetkých tých záberov na tváre a spomalených záberov. Potenciál skvelý, ale keďže každá krava sa musí dojiť, tak sa snažia z toho vyžmýkať čo najviac na úkor príbehu. Mohla tá 2. séria skončiť zaujímavo, ale samozrejme to by nebol tento seriál, aby sa niekam posunul. Od 3. série hlavnej hrdinke prajem všetko najhoršie, pozerať ju už nebudem. ()

fimler

Seriál jsem objevil čistě náhodou při dívání se na videa na Youtube. Příběh služebnice mi tam totiž vkročil jako reklama na třetí sérii. Stalo se mi to už víckrát jenomže teď to byla nepřeskočitelná 3 minutová reklama. Tak jsem se díval a potom mi došlo, že by to mohl být i dobrý film s námětem, který mě vždycky někdě baví, když už se objeví. Nakonec jsem si Příběh služebnice vyhledal a dozvěděl jsem se, že je to seriál. Musel jsem to hned vidět. Přesně jak se mi potvrdilo. Bezvadná atmosféra a super námět i s příběhem. Moje nejoblíbenější postava je asi afroamerická kamarádka hlavní postavy (Morana se jmenovalac myslím?), zatímco hlavní hrdinka mi byla nesymptická od prvního do posledního dílu. Ze spousty úhlů vypadá jako čarodějnice, celou první sérii jsem si vduchu říkal, že by se hodila do Jeníček a Mařenka lovci čarodějnic. Kdyby bylo sympatičtější hlavní hrdinky seriál už by byl úplně někde jinde. Bledel taky famózní a teta Lydie totéž. Jinak celkově nemohu jinak než za pět hvězdiček. ()

Radyss

Tak nechutně absurdní, až geniální. Hra s barvou, kamerou a dokonalý herecký výkon Elisabeth dodává bizardnímu příběhu důvěryhodnost. ()

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

20.11.2022

Watchmeni vedou Emmy nominace

Watchmeni vedou Emmy nominace

28.07.2020

Televizní akademie oznámila své nominace pro 72. ročník cen Emmy. Ty se každoročně udílejí nejlepším seriálům, minisériím, televizním filmům a zábavním pořadům, přičemž jejich výběr probíhá na… (viac)

Najdou Daredevil a spol. nový domov?

Najdou Daredevil a spol. nový domov?

13.02.2019

Nemusíte být zrovna fanoušky, aby se k vám dostala zpráva, že tři z pěti Marvel/Netflix seriálů jsou mrtvé. Situace okolo Daredevila a zbytku Defenders se vehementně řeší už dlouhé měsíce, a přestože… (viac)

75. Zlaté glóby - výsledky

75. Zlaté glóby - výsledky

08.01.2018

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 75. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (viac)