M.i.k.e

pátaá řada je rozhodně lepší než čtvrtá, i když pár hluchých míst by se také našlo a kdyby celá řada měla o dvě epizody méně, nic zásadního se nestalo. Děj se každopádně hnul poměrně zajímavým směrem a i když je June velmi často na pěst a chvílemi mě dost s*ala, závěr slibuje že šestá řada by mohla stát opravdu za to...70% ()

muti

Closeup scény na neurotickú mimiku hlavnej hrdinky a jej rozšklabený výraz sú miestami fakt otravné, prehnané a takmer v každom jej zábere. Dúfal som že v tejto sérii uvidíme viac aunt Lidiu a nejakú pomstu voči nej. Ak bude niekedy šiesta séria tak predpokladám že vlak bude mať prekvapivú politickú zastávku a konečná bude v New Betlehem. Ináč v pohode ukončenie seriálu ()

dubinak

5. série je za mě - a sama se tomu ještě teď divím - jednou z nejlepších, co The Handmaid's Tale zatím nabídla. Přesto, že se mi do ní klasicky nechtělo, už jen vzhledem k tomu, že jsme opustili Gileád, jsem jí zhltla jak nikdy. Extrémní psychologická hra stále pokračuje a nabírá na brutálních obrátkách. Zdejší svět stále neopouští silně napjatá politická situace a naštěstí příběh nezačal vůbec brakovitět, jak jsem se hodně obávala. Nejvíc ve mně zůstala určitě linie se Serenou, na které je celá tato řada postavená a Yvonne Strahovski by si taky mohla pomalu loupnout nějakou tu cenu. Za mě to byla intenzivně našponovaná emocionální jízda, která měla velmi barvité minipříběhy a každý díl byl vyhrocenější a vyhrocenější. Scénáristicky je to fakt seriálová špice, absolutně bezkonkurečně inteligentně napsaná a bezchybně zrežírovaná a v momentální době si těžko vzpomenu na smysluplnější seriál. Tohle mě vtáhlo fakt neskutečně a těžko říct, jestli je spokojená i sama spisovatelka Atwood, ale já tuto sérii považuju za geniální úctyhodný režijní i herecký strop a troufám si říct, že by to předčilo i knihu, kdyby nějaká další vyšla. Ale jak se říká, v nejlepším se má přestat, a tak by bylo dobré, kdyby už se pomalu finišovalo, protože tenhle citový nátlak a stres, jako tu postavy už tolik řad prožívají, nemůže trvat do nekonečna. ()

Baru.Class

Série The Handmaids Tale jsou na tom pro mě stejně jako The Walking Dead - první série jsou skvělý, surový, drsný, a pak pomalu se to začne stáčet na vazby mezi lidi, na sociální stránku věci a to pro mě už není až tak záživný. Charakter June mě postupně začal dost iritovat - vždycky, když se tváří rádoby drsně, tak mám pocit, že bude zvracet. Je ale fajn postupně odhalovat linky u postav jako je teta Lydia nebo Janine, dokonce i Serena je zábavnější než June. Snad se pro ně najde víc prostoru i v poslední ohlášené šesté sérii. ()

Arkagas1989

5.série je série, na kterou jsme se ve valné většině těšili. Pro mě osobně je to ale série, která už absolutně nemá nic společného s originálem a jede si prostě na své vlně, což ale není na škodu. June se dostala z Gileádu a plánuje pomstu, kterou má vymyšlenou do detailu. Jenže v Gileádu zůstává její dcera Hannah a ona je odhodlaná ji dostat ven.  Skvěle tu graduje příběh Sereny, která se z Gileádu dostává taky, ovšem ne dobrovolně a na vlastní kůži si zažije, jaké to je být něčí otrok. Dobře jí tak, že? Ale dostáváme se tu do fáze, kdy i June přivře obě oči a pomůže jí jako žena ženě.  Dost s postavou Sereny bojuju od začátku, protože herečku mám ráda a nevěřila jsem tomu, že dokáže zahrát až takovou mrchu a místama jí to pořád nevěřím, na druhou stranu do role padne skvělě a nemám co vytknout.  5.série je stejně jako všechny předešlé psychicky dost náročná a rozhodně není pro slabé povahy. Je děsivé si jen představit, že bychom se někdy ocitli v takovém světě. Ještě děsivější je, že místy k tomu není daleko.  Celkově předpolední sérii hodnotím kladně, nejen proto, že jsem viděla komplet, ale pro to, že postavy dostávají zajímavý vývoj do série poslední. Po zvláštním ukončení 4.série jsem si tak zase spravila chuť.  Moje hodnocení: 8/10 ()