Ježiš Kristus superstar

• Česko Jesus Christ Superstar (viac)

Filmový prepis slávnej broadwayskej rockovej opery Andrew Lloyda Webera a Tima Ricea nakrútený roku 1973. Skupina mladých ľudí prichádza do palestínskej púšte a rekonštruuje posledných šesť dní zo života Ježiša Nazaretského. (RTVS)

gizi

Tak to nemá chybu. Výtečná hudba, zpracování na posledních 7 dní Ježíše a to filmové podání je prostě uchvacující. Už to skvělé intro s přijíždějícím autobusem a vykládání kulis a kostýmů... To skvělé spojení historie se současnými prvky - mimo tanky a letadla např. na tržišti stojánky s pohlednicemi... A ta hudba! Prostě 100% bez ztráty. 15.4.2016. ()

quokam

Film, ktery ve vsem pokulhava za svym mladsim braskou z roku 2000 a to vcetne atmosfery, byt byl tocen ve Svate zemi. Ale jo, je to klasika se skvelou hudbou, to zase jo. Jinak vyprava, herecke vykony, kostymy, nejakej ten presah nebo sdeleni, no, nic moc. Za mne kulhajicich 60 pro. ()

tuctovychlap

v TOP 5 muzikálov jasná #1..všetko ostatné až po Džýzsovi..Neeley svojím aj neskorším podaním ukazuje, že bol skvelým výberom pre túto úlohu..6*, 120 %.. ()

Sopholojong

S tymito "hipisackymi" muzikalmi sedemdesiatok mam obrovsky problem. Dokonca i priemerne Vlasy su oproti tejto uskriekanej, hysterickej a lacne vyzerajucej avantgarde, miesajucej moderne prvky (tanky, stihacky, vojaci), zabavnejsie. Prvu polovicu pobehovanie po strohych antickych zrucaninach, v prostriedku olivovy haj s apostolmi a na konci samotne ukrizovanie a prechadzky po pustatinach s jedinou zaujimavou, sirokouhlou kamerou. A este tou piesnou, odratavajucou pocet zbicovani... Zalostny muzikalovy vykrik urcitej doby, v ktorej dnes uz ani nikto zit nechce (sem-tam nejaky batozkar). ()

MoziMedve

Muzikály docela můžu, ale při sledování tady toho jsem asi pochopil co lidi myslí tím, když tvrdí, že muzikály jsou přiteplené... ()

P3RS3CUToR

Klasika.Tak dlouho jsem tento muzikál nechtěl vidět, jenže si ho máti pustila a já jen zíral.Určitě všichni zkoukněte.Jidáš má z nich nejheztší hlas.Jediný muzikál, co se mi kdy líbil. ()

Exitus99

Podlě mě nejlepší muzikál vůbec. Výborně vybraní představitelé, pěkně zazpívané...jen orchestr mi přijde trochu slabší, než v původním muzikálu...Na druhou stranu, přibyly dva nové songy. Then we are decided nic moc, ale z Could we start again,please se stala klasika. ()

♠Apple♠

V prvních minutách jsem se zděsila - přijíždějící autobus plný hippíků, Jidáš černý jako bota (téměř jsem měla chuť se zděšeně pokřižovat), ale pak? Ani nevím, kdy nastal zlom - krásné, úchvatné, úžasné! Snad tím, že atmosféra připomíná mé milované Vlasy, či díky překouzelné Webberově hudbě, zamilovala jsem se. Jsem spíše tradicionalistka, ale dokáži ocenit dobře zpracované moderní pojetí - toto "improvizované" pojetí s přehledem ukázalo vztyčený prostředník dnešním "moderním" velkovýpravným historickým epopejím, které často pro samé kostýmy, kulisy a efekty zapomínají příběh a myšlenku děje. Zato zde, přestože se zde jen zpívá - je vše srozumitelné a jasně patrné. A navíc - na herce (zvláště na Teda Neeleyho) se mi moc příjemně koukalo. + Vynikající (o to více, o co je nečekanější) scéna s králem Herodem. ()

Jester_X

Pro mě především muzikál, který zlomil moji přezíravost k tomuto žánru. Norman Jewison nechal ve filmu hrát hlavní roli hudbu a sám se chopil zbylého prostoru, jenž využil na výbornou. Záběry kamer doplňují výpověď samotných hudebních textů, a tudíž není skutečně třeba do filmu zasahovat mluveným projevem. Zpestřením je také zajímavá symbolika (tanky, či Poslední večeře v režii Leonarda). Obsazeni museli být díky vysoké náročnosti pěveckých partů především výborní zpěváci, ale i ti podali celkem obstojný herecký výkon, zvláště skvělý Carl Anderson v roli Jidáše. Jesus Christ Superstar rozhodně není ploše zpracovaný muzikál, ale naopak využívá svého velkého ústředního tématu na maximum a divák může tak i po několikátem zhlédnutím stále objevovat nové a nové věci v hudbě, v obrazu, v textu, v symbolech. ()

RadimRay

Jednoznačně nejlepší filmové zpracování muzikálu s vynikajícími zpěváky Jesus+Judas. Pro mě vždy velký emotivní zážitek. Když jsem to viděl poprvé, tak mi to připadalo ujetý, ale s postupem času zjišťuju, že je to geniální! 90% ()

JARDAHONDA

Slavnou a kontroverzní adaptaci legendární rockové opery autorů Tima Rice a Adrewa Lloyd Webbera o posledních dnech Ježíše Krista (Ted Neeley) natočil Norman Jewison, producent a režisér v jedné osobě, kompletně v jedinečných exteriérech biblických míst v Izraeli. Snímek s nezapomenutelnými písněmi byl nominován na řadu ocenění a i díky svému netradičnímu ztvárněním si našel příznivce po celém světě *** ()

Azitras

Skutečně slabé oproti první studiové verzi z roku 1970. Škoda, že film nenahráli ve stejné sestavě, jako původní LPčko a nenechali tam původní zvuk. To má být rockový muzikál, a tím původní verze byla více, než tato. ()

Dominum

Této naprosté klasice filmových muzikálů je jen málo co vytknout. Je dle mého rozhodně nejlepší verzí této hry. Prostředí téměř rozpadlých starověkých budov má zvláštní kouzlo, a ačkoli nemůže být natolik monumentální, jako kdyby šlo o kompletní stavby, působilo na mne mnohem lépe. Z těch několika málo věcí, které mi vadily, bych zmínil například „Ježíšův“ zpěv, který někdy působil značně strojeně. Ale asi nejvíce mi vadila značná nepřesnost český titulků, což mnohdy dosti výrazně pozměnilo význam textů. To však není chybou autorů filmu. Rozhodně doporučuji ke zhlédnutí. ()

eba

Paráda, paráda....Ale chci dodat, že zpracování Ježíše ve Spirále pro mě nemá konkurenci a neznám větší škody než, že se tohle představení nedochovalo na žádném video záznamu :-( ()

killberrybil

Pěvecké i herecké výkony jsou skvělé, těm není co vytknout. Samopaly bych přežil, i ty váhy a veškerý takový zboží na trhu taky, ale ty tanky už na mě byly trochu moc. Zpěv za pět hvězdiček, herecké výkony taktéž, ale za ty tanky, stíhačky a podobné nonsence nakonec čtyři. ()

JanniV

Čím jsem starší..... blablablabla.... cokoliv řeknu je nošení dříví do lesa. 6*, alespoň u mě. Ty dva Oscary a dva Zlatý globy by si to bejvalo zasloužilo. A puntik. ()

Zemřel režisér Norman Jewison

Zemřel režisér Norman Jewison

23.01.2024

V požehnaném věku sedmadevadesáti let v sobotu 20. ledna opustil filmový svět kanadsko-americký na sedm Oscarů nominovaný režisér a producent Norman Jewison, tvůrce legendárních a oblíbených snímků… (viac)

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

11.04.2015

Již podesáté přivítá krnovské kino Mír 70 fanoušky festivalu 70mm filmů. O víkendu 17. – 19. dubna 2015 se historickými projektory prožene na dva miliony filmových políček, která v době svého uvedení… (viac)

Náboženství je opium lidstva

Náboženství je opium lidstva

29.05.2006

Každý z nás tento výrok Karla Marxe označovaný za bolševický fanatický atheismus alespoň jednou slyšel. Časy se mění, výroky zůstávají, opium miluje stále více lidí a South Park budou cenzurovat. Ano… (viac)