Santa Clarita Diet

• USA Santa Clarita Diet
USA, (2017–2019), 14 h 37 min (Minutáž: 26–36 min)

Tvorcovia:

Victor Fresco

Drew Barrymore, Timothy Olyphant, Liv Hewson, Skyler Gisondo, Natalie Morales, Kaylee Bryant, Ricardo Chavira, Mary Elizabeth Ellis, Richard T. Jones (viac)

Bývali to obyčejní manželé, realiťáci, dokud se ona nezměnila a nezavedla je na cestu zkázy a smrti. V dobrém slova smyslu. (Netflix)

Greg25

Ne, není to seriál pro každého - není to pro útlocitné povahy a diváky, kteří nemají rádi sarkastický černý humor plný absurdit. A už vůbec to není pro diváky, kteří nemají rádi nadsázku, nebo humor za hranou konvencí. Ale pokud s výše napsaným nemáte problém, pak je možná Santa Clarita Diet seriál pro vás. Skvělé dialogy (druhá série naprosto převálcovala tu první). Timothy Olyphant s Drew Barrymore si role neskutečně užívají a jejich verze klasických předměstských manželů ve středních letech je v každém dalším díle lepší a lepší. Zápletka se velmi šikovně rozšiřuje o absurdnost i uvěřitelné důvody, což je velké plus. Svět je postupně rozšiřován a další a další běžné životní prvky skvěle začleňovány. Vedlejší role Nathana Filliona nemá chybu. Jsem velmi zvědavá na třetí sérii. Snad si udrží tempo a vtip série druhé. 80% PS: Pokud se vám první tři díly zdají pomalejší, dejte tomu ještě šanci, pak se to rozjede. ()

husokachna

Půlka druhé série. Vždycky když mě to začne štvát, tak to rychle něčím napraví...Průměrná zábava s mým oblíbeným Olyphantem, která není pro slabé žaludky. Tři neurážející červené balonky. EDIT: Druhá série za mnou, baví mě to pořád víc. Slovní přestřelky strašně šustí papírem, ale v tomhle případě mi to vůbec nevadí, protože to hlavní dvojici (hlavně teda Timothymu) strašně sluší a sedí. Dal bych opatrný čyři, ale počkám, co si na mě nachystá trojka. DRUHEJ EDIT: Třetí série je v podstatě pořád to samý, s tím, že docházejí zajímavý zvraty, tak se používají nezajímavý a že se Drew Barymoore konečně povedlo to, o co se snažila od začátku - nasrat mě svým kňouráním. Takže zůstanu na třech, neurazilo, pobavilo a jde se dál. ()

burton

No tak tohle musíte vidět. Chtěla jsem napsat zkusit :D. Netušila jsem, že smoothie z lidského masa a krve má tak pěknou barvu. Je to můj první seriál, kde je někdo, komu netluče srdce a je lidožrout, tak vitální a happy. Sice trošku přemýšlím o ústní hygieně a střevní mikroflóře, ale zase ne tak moc :). A vegani taky můžou mít radost, že se tu nevraždí zvííířááátkááá!!! ()

Raziel_cz

Nekorektní sitcom, který stojí především na chemii Timothyho Olyphanta a Drew Barrymore. A vychází mu to. Především ten Olyphant hraje pro něj dost netypickou roli vystresovaného chlapíka, kterému se sesype svět a nemá moc daleko do blázince, a je v ní ohromně zábavný. Je to absurdní a občas krvavé a má to skvělé tempo a gagy. Jenom ten závěrečný cliffhanger mě dost nasral. Ale zase dobře připravená půda pro druhou sérii. ()

pilarius

Absurdní komedie. Nefunguje dokonale, ale nad průměr rozhodně vyčnívá. Casting parádní, jen by to chtělo trochu lépe napsat role. Totálně jsem se zažral do Liv Hewson a doufám, že ji ještě mnohokrát uvidím a uslyším. //Druhá série zdvihla laťku až ke stropu. ()

dannyyy

Tohle je KLENOT Netflixu a je velká škoda, že to ukončili třetí sérii. Mega jsem se bavil! Nechutné a velmi zábavné zároveň. Nepamatuji se, že bych za posledních pár let se smál hlasitě tak, jak u tohoto seriálu. Obsazenost na výbornou, ale nejvíce svými grimasy mě bavil Skyler Gisondo. ()

Hapretor

blbé ... zbytečně nechutné na můj vkus, ale vtipné ... místy až sakra zábavné a hlavně skvěle zahrané ... pobavilo velmi kvalitně ... ()

POMÍK

Kvalitní herecké výkony Drew Barrymore a Timothy Olyphanta. Zajímavý nápad, ale nedomyšlená a nepovedená realizace pojídání raw stravy... ()

neo93

Skvělý originální seriál od televizní společnosti Netflix, který se nevidí každý den. Když se jednoho krásného dne, v městečku Santa Clarita v Kalifornii, probudí Sheila, realitní makléřka, manželka Joela, (který pracuje stejně jako ona v tomto odvětví) matka 16-leté dcery Abby, ještě netuší, jak moc jí to změní dosavadní život. Ráno vše vypadá normálně až na to, že ji neobvykle bolí břicho. Když však vyvrhne neskutečné množství zeleného slizu a to přímo v domě, který nabízí k prodeji, navíc v přítomnosti možných zájemců ke koupi, nevypadá to úplně na běžný den, zvláště když v této neobvyklé činnosti pokračuje také v koupelně. Krátce po tomto incidentu se Sheila dozvídá, že se stala nemrtvou, tedy zombie. Tak začíná tento seriál, který v dalších epizodách přináší ještě více výstředních situací, do kterých je zapojen nejen hlavní manželský pár v podání herecky výborně sladěného dua Drew Barrymore a Timothy Olyphant, ale i dcery Liv Hewson, tak i dalších lidí v jejich blízkém okolí. Není to pro ústřední postavy prostě jen tak, obstarat lidské maso a přitom zůstat, alespoň trochu normální rodinou. Z tohoto prostého faktu čiší největší porce vtipu v přijatelné míře, zároveň humor také stojí i na rodinných, sousedských či partnerských základech. Musím vyzvednout také hudební složku, která je bezchybná, zvláště v závěrečných titulcích. Seriál není úplně pro každého, ale pokud dokážete překousnout nějakou tu porci krve nebo utrhnutou část lidské končetiny, skvěle si užijete tuto rodinku, která má trošku netradiční zálibu. ()

ER

Tak tohle pobavilo. Trochu crazy, občas krev a filet z lidské ruky. Ale především okouzlující Drew Barrymore a Timothy Olyphant. Ti dva to drží nad úrovní běžné komedie lépe, než klasičtí komici. ()

mimozakon

Zpočátku jsem tomu nedával moc naději, už jenom kvůli Drew, ale pak mi to nějak přirostlo k srdci, možná díky zvířecí Sheila, šklebícího se Joela, podarenou rebelkou Abby a šprta odvedle. A křesťanská zástupkyně šerifa je taky dobrá. ()

stephano

Komediální jednohubka, scénař má občas neskutečně vtipný dialogy, který se možná trošku ztrácejí ale stejně stojí za to. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz