C.B. Strike - Neklidná krev

(séria)
  • Veľká Británia Troubled Blood
Veľká Británia / USA, 2022, 3 h 56 min (Minutáž: 59 min)

filmmovier

Seriál stále zůstává věrný výchozímu materiálu a tvůrci nemají potřebu cokoliv měnit, což je dobře, protože to opravdu vůbec není třeba. Zamrzí snad jen méně prostoru pro Dennise Creeda (což by mohlo souviset s kontroverzemi ohledně toho, jak ho Rowlingová napsala, ale nebudu se pouštět do teorií) a linka, ve které Robin řeší rozvod, je v knize sice zajímavá,ale tady by působila tak nějak nadbytečně. Vejde se sem i Strikeova rodinná zápletka, takže je opravdu na co koukat, a protože to všechno skvěle funguje, je to ještě příjemnější.   Samozřejmostí zůstává i zručná režie, výborné obsazení, sympatická atmosféra Londýna (a tentokrát i dalších míst) a velmi příjemný hudební doprovod. V detektivním žánru se sice pořád nejedná o naprostou topovku, ale velmi silný nadprůměr, kterým je bezesporu, rozhodně také nijak neurazí. Spokojeni by tady prostě měli být úplně všichni. Ačkoliv samotný případ je tentokrát opravdu docela temný, po téhle detektivce divákovi žádné deprse nehrozí, jen bude mít radost z poctivého dramatu, které ho nestíhá nudit. J.K. je prostě pořád klasa a navíc v současné době, vzhledem k absenci Luthera a Sherlocka, nemá BBC na skladě sympatičtějšího detektiva, a to se rozhodně počítá! Více zde, ()

Gilmour93

Pátou sérii lze rozdělit na dva poločasy. V tom prvním po vzoru severských kriminálek ožívá dávná minulost prostřednictvím archívů a vzpomínek svědků a mě fascinuje, jak si lidé pamatují po 40 letech věci, co já bych zapomněl po 40 dnech. Druhému v tomto trochu spadne řemen a zaměří se na vztahy, sentiment a neklidnou krev ústřední dvojice (škoda, že to častěji nepřijde se scénami, jako když se na večeři u Robin střetne intelektuální teorie s opileckou zkušeností). Paralelní rozlousknutí případu, jenž vyjevilo podíl muže jménem Oto, mě, přiznávám se, otrávilo. A co nakonec Corm a jeho nejlepší zaměstnankyně? Pustí jim u toho od Queenů Friends will be friends? ()

M.i.k.e

knížky sem sice stále ještě nečetl, ale jejich seriálové zpracování mám rád a v pořadí už pátá série podle předposlední knihy mi zatím přišla nejlepší. Chemie mezi Strikem a Robin funguje na výbornou, osobních trablů je tak akorát aby to mělo potřebný dopad a zároveň to nerušilo od vyšetřování a případ, kdy dvojice vyšetřuje téměř padesát let pohřešovanou osobu a díky tomu naráží na další a další neobjasněné věci je opravdu zajímavý. Od podobného druhu oddechové detektivky snad ani nejde chtít víc...80% ()

Skeksis

Priveľká motanica, zbytočný pátos a priveľa sentimentu. Ostatné série boli lepšie. Rowlingová už asi píše iba kvôli peniazom, ale stále lepšie ako Potter. ()

warrenur

Pomerne zaujimavy, hoci pre niekoho utahany a nudny pripad z minulosti, ktory zaverecna seria prekvapivo uzavrie. V tomto seriali sa mi paci i romanticka linia medzi detektivnou dvojkou a kludny, britsky storytellingovy, intelignenty styl. Kto ste zvyknuty na dynamicke akcne kriminalky, neocakavajte to i tuna. Utla bleducka Holiday Grainger i zemity, ale ubity Burke, su obaja vyborni. Odporucam. 70% Nadpriemer. ()

bearmeedek

Tato série z mého celkem oblíbeného cyklu je pro mě nejslabší. Oproti ostatním - jak je často zvykem. Nenudí mě dívat se na Strika a Robin, i když se zrovna nic neděje. Ovšem tady se nic nedělo skoro čtyři epizody. Nebo dělo, ale v závěru se dozvíme, že to dění bylo zbytečné, protože je to jinak. Spousta postav, jinokrajná jména, která splývají a ruší orientaci v ději. Odhalení je překvapivé, ale to všechno předtím k němu přímo nevedlo. A Strike a Robin si na závěr nedali ani pusu? Ty, Rowlingová, jdi se pěkně ... ! ()

papilon395

Tento příběh si stoprocentně zasloužil delší stopáž. Směstnat skvělou literární předlohu, takřka tisícistránkový opus, do čtyř hodin, se muselo odrazit na výsledku. Mišmaš postav a motivů, náznaky a rychlé střihy, vyšetřování přeskakovalo sem tam a nešlo do hloubky, o vztazích a osobních linkách nemluvě. Ale jo, pořád jsou dobří. ()

hwnd

První série, kdy jsem rezignoval na předlohu, která je díl od dílu užvaněnější a nudnější. Takže zkouším už jen adaptaci, předpokládám, že to bude zase motanice hromady příběhových linek, na konci nebudu tušit, co se vlastně řeší, proč je ten někdo vinen a jak na to geniální tajnůstkář Cormoran vlastně přišel. Koukám vlastně ze zvyku jako kulisu k práci abych si ověřil svoji prognózu po předchozím dílu, že kniha bude už kolem tisíce stran (to mi vyšlo) a že se to mezi hlavní dvojicí nikam neposune, snad jen, že bude nějaký letmý dotyk a o pár vteřin delší pohled do očí (na to bych celkem vsadil). ()

STORM70

Skvělé, ale knížka je mnohem košatější a i poměrně napínavější. Ovšem jinak velká spokojenost. Snad se Cormoran a Robin dají dohromady dřív než budou v důchodu :-)  8/10 ()

petulam

Za mě asi taky nejlepší z této série. Zase velmi povedené zpracování knižní předlohy, chemie mezi Robin a Strikem funguje perfektně, výběr obou hlavních představitelů se fakt povedl. Možná by to sneslo o díl, dva více, některé věci z knihy mi tam chyběly, ale to je holt obecný úděl zfilmovaných knih obecně. I tak ale pro mě top a těším se na pokračování. ()

CheeseFigure

Akože mám rád, keď detektív nie je len vyšetrovateľ prípadu, ale rieši aj svoje osobné veci. Často ho to poľudšťuje. Ale v tejto sérií bolo toho na mňa trošku moc. Mám pocit, že nebyť tých osobných vecí, tak sa samotný prípad zmestí do troch epizód. Ústredné duo je stále sympatické, i keď Cormoran nám pomaly spadá do kolónky detektívi-alkoholici. A Robin sa ho pri tej večeri mala zastať. Tiež reagujem podráždene, kebyže si prejdem vojnou a nejaká baba, ktorá len mudruje v dizertácií, ma začne poučovať o vojne a zle vo svete. Rozuzlene prípadu prekvapilo, i keď sa v ňom nájdu logické chybičky. ()

drago111

Bohužel pro mě velké zklamání, narvat tisícistránkovou knihu do 4 hodinových epizod prostě nejde, chtělo by to o dvě epizody navíc. Spousta věcí tam chybí, ti co knihu nečetly budou asi spokojeni, ale pro mě je to zatím to nejhorší co vzniklo. Kniha je skvělá tohle zpracování ne. ()

stret

Chemia medzi hlavnymi postavami bola... nejaka... asi taka mala byt. Ale inak total brutal nuda. Skoro ako dokument, kde sa detektivi vypytuju, vypytuju, vypytuju a nakoniec znenazdajky - na niekoho sa nasiju dokazy a ten je pachatelom. Bum.  Rowlingova tu vyznieva ako - prosta, bez fantazie a bez skutocneho spisovatelskeho talentu. Ak sa chcete nechat uspat, pozrite si tento serial. ()

Lockeroom

Chvíli to mělo náběh na Temný případ, ale rozuzlení bylo bohužel jak ze slečny Marplové v nedělní odpolední detektivce pro důchodce.  Přesto to bylo sympatické, hlavně chemie mezi hlavními představiteli. ()

3anitram

Zase vyústění úplně mimo jakýkoli předchozí děj, spousty osob a jmen a prd - nakonec je bez souvislostí a indicií vše jinak. Ovšem průvodní příběh ústřední dvojice plus zpracování dělá to kouzlo, proto se na C.B. Strike ráda dívám. ()

lineker

Tahle série od Rowlingové si drží stále slušný standard typických britských detektivek. Navíc dost sympatická, nečernobílá dvojka detektivů zvedají laťku o něco výše. Tentokrát se půjde do historie k jednomu záhadnému zmizení a pravdou je, že úvodní dva díly hodně navnadí. ()