Mladík jménem Billy Knight přichází v záchvatu psychózy do kanceláře soukromého detektiva Cormorana Strika (Tom Burke) a vypráví mu příběh o dítěti, které bylo kdysi dávno přímo před jeho očima uškrceno. Strike je současně najat ministrem vlády Jasperem Chiswellem, aby prověřil Billyho bratra Jimmyho Knighta, který ho vydírá. Zatímco se Strike se svou partnerkou Robin (Holliday Graingerová) snaží rozklíčovat možnou spojitost mezi oběma případy, Robin se v utajení vydává do Dolní sněmovny parlamentu. Robinin osobní život se však rozpadá, neboť její závazky vůči Strikovi i práci vnášejí do vyhroceného vztahu s Matthewem značné napětí. Strike se potýká s řadou vlastních problémů - přítelkyní, jež mu vyzná lásku, i komplikovanou bývalkou Charlotte, která je těhotná a vrací se zpátky na scénu. (HBO Europe)

AndyMars

Konečne dostala predloha televízne spracovanie ako sa patrí! Veď aj mala vyše 600 strán. Tak sa nám do štyroch hodín zmestilo oveľa viac ako predtým do dvoch. Herecké výkony ostali skvelé aj teraz, páčil sa mi aj výber hercov vo vedľajších rolách. Niektoré udalosti prehodené, ale boli tam a to je dôležité. Pre mňa zatiaľ každá kniha lepšia ako tá pred ňou a už teraz sa teším na piaty prípad. Dúfam, že rovnako dostane viac priestoru. ()

bearmeedek

Škoda, čtvrtá minisérie byla pro mě slabší. Ne tématem, ale 4 části byly zbytečně moc, na úkor udržení trvalé pozornosti. Hloupoučké byly i nešťastné pohledy, nesmělost a obcházení citů u hlavních dvou protagonistů. Nějak se vytrácí ta pěkná atmosféra okolo nich. Možná se scénář příliš držel příručky MEE TOO. Naopak pusinky dvou černoušků v baru tu byly a na to je zase jiná příručka. ()

Psycho.R

Stejně jako předloha o stupeň lepší, než předchozí Ve službách zla. Když jsem četl Volání kukačky a pak zjistil, že se chystá adaptace, byl jsem na rozpacích, jak to dopadne. Ale Cormoran i Robin jsou vybráni nejlépe, co šlo. Navíc je z toho znát duch starého Londýna, starých detektivek i úcta k předloze J.K.Rowling. ()

CheeseFigure

Prípad je zamotanejší, čo je na jednej strane dobre, na druhej je tu veľa mien, pri ktorých som sa musel často zamyslieť, ktorej tvári vlastne patria. Ústredne duo stále fajn a síce nám Robin začne trpieť panickými záchvatmi, tak na sympatií jej to neuberá. Cormoran prekvapil, napriek hendikepu sa celkom dobre mláti. ()

Gilmour93

Vztahové problémy otevřou dveře spontánnímu půlpolibku, Robin navzdory panickým atakám předvede několik infiltrací a cornwallský lišák Corm znovu potvrdí, že zvládá doběhnout pachatele i bez specifického druhu pohybu. Roztáhnutí na čtyři epizody ku prospěchu věci, včetně prostoru pro očistné emoční výlevy. Stoupající hodnocení po sériích naznačuje, že si divák tu sympatickou dvojici čmuchalů z Denmark Street oblíbil.. ()