Legendy kriminalistiky

Česko, (2017–2022), 15 h 38 min (Minutáž: 29–31 min)

Cyklus půlhodinových dokumentů nabídne pohled do zákulisí vyšetřování nejznámějších porevolučních kauz, například orlických vražd, Biedermanova gangu nebo sériových vrahů manželů Stodolových. Spolu s tvůrci se diváci podívají na práci různých policejních složek od psovodů přes detektivy až po vyjednavače a seznámí se také s méně známými, ale o to děsivějšími případy vražd v kruhu rodiny. O případech budou hovořit vyšetřující policisté, příbuzní obětí, ale také samotní vrazi. Díky exkluzivním archivním materiálům z policejních rekonstrukcí pak budou mít diváci možnost podívat se skutečným zločincům do tváře a zjistit, jak se ve skutečnosti chovají a jak přemýšlejí. (Česká televize)

Recenzie používateľa Marze k tomuto seriálu (16)

Stodolovi I (2017) (S01E01)

Drsný případ. Tento případ byl mediálně známý. ()

Já, nebohý vrah (2017) (S01E04)

Tzv. domácí zabíjačka. Častá u domácích problémů. Zde případ narcisa. Jak řekla psycholožka "když je nebudu mít já, tak nikdo". ()

Smrt ve službě (2017) (S01E05)

O počátcích boje s organizovaným zločinem u nás. ()

Orlické vraždy (2017) (S01E06)

Zřejmě nejznámější případ u nás. ()

Vražda nadvakrát (2017) (S01E07)

Na fotce vrah vypadá jako vyšinutý psychopat, tak mě zarazilo jak s ním zavražděná Lenka mohla jít dobrovolně sexovat. ()

Kolínský gang (2017) (S01E08)

Působivá je přímá účast kriminálníků. Nejsou to zrovna chlapci z nedělní školy. ()

Roubal (2017) (S01E09)

Jeden z nejznámějších kriminálních případů. Roubal nyní sedí na doživotní trest ve Valdicích. ()

Rodiče na obtíž (2017) (S01E10)

Překvapil mě údaj psycholožky, byť 20 let starý z knížky Vraždící děti, že v USA bylo za jediný rok milion pokusů dětí zavraždit své rodiče. Psycholožka říká, že ve výchově ani tak nejde o to zbavit se špatných povahových vlastností, ale aby se ten člověk naučil s těmi povahovými rysy žít a neškodil. ()

Torzo (2017) (S01E11)

Pobavilo mě, že na česle Vltavy v Klecanech se občas na stejném místě najde mrtvola. ()

Heparinový vrah (2019) (S02E01)

Velmi mediálně známé. Škoda že Zelenka myslím nikdy neřekl svou motivaci. Lecos dokument naznačuje. Vynikajici psycholog Jeronym Klimes na jedne sve prednasce rikal, ze seriovi vrazi, kdyz vrazdi cloveka maji extremne prijemny adrenalinovy zazitek. Proto si to opakujou. Jako priklad uvadi prave tohoto heparinoveho vraha se strikackou. Je to silnejsi nez orgasmus, nekdy s nim spojeny. Moc to neovladaji, dodava Klimes. ()

Dodávka (2019) (S02E02)

Dukazne složitý případ. Myslím že dnes se tresty pro zloděje zprisnily. Necelý rok za opakovaně krádeže aut a prodej drog je dost málo ve srovnání s 18 lety za vraždu. ()

Dahlgren (2019) (S02E04)

Mediálně sledovány případ. Se smíšenou poruchou osobnosti Dahlgreen v kombinaci s tím, že vyrostl v tak děsivé zemi jako USA působí ne jako padouch, ale přímo jako hororové monstrum. ()

Matky vražedkyně (2019) (S02E07)

Zde platí co řekl na jedné z přednášek vynikající psycholog Jeroným Klimeš "Můj děda říkal, že je lepší se dobře oběsit, než špatně oženit". Díl je ke shlédnutí zde :  https://www.ceskatelevize.cz/porady/10993853591-legendy-kriminalistiky/318295350010007/ ()

Vražda v nádražním domku (2019) (S02E09)

S deviaci svázané ženy a torza zen asi moc napadnic neměl a vzrusila ho sedesatileta bezdomovkyne. Romské matky vědí, proč používají "R-strategii a mají v průměru osm děti. Nejen že na jihu je hodně tropických nemoci a alespoň nějaké dítě se může dožít dospelosti, ale v našich geografických podmínkách se deset procent děti prostě nepovede. ()

Interpol (2019) (S02E10)

Napínavý příběh o ruském občanovi zavražděného krajanem v Čechách. ()