Legendy kriminalistiky - Série 3

(séria)
Česko, 2022, 5 h 3 min (Minutáž: 30–31 min)

Mirek Vaňura (sprievodca)

DAPDO

Pokračování nejslavnějších případů u nás. Stejně jako předchozí série stejně mrazivý. Vzpomínky operativců a vyšetřovatelů po několika letech, záběry z výslechů a rekonstrukcí. Snad pan Vaňura nevystřílel všechny náboje a obohatí nás ještě aspoň deseti případy. ()

Dan9K

Z prvních tří řad jednoznačně nejlepší, zejména z důvodu největšího množství autentických záběrů, dobových svědectví, rekognicí, dobových či současných rozhovorů s pachateli a tak dále. S výjimkou prvního a posledního dílu zde nejsou všeobecně známé případy, což lze brát tak, že už zkrátka došly. Jejich zpracování je ale obecně ve třetí řadě nejlepší. Zatímco například v první sérii byl podobně kvalitně zpracován jen úvodní díl se Stodolovými, v této série je to vlastně každý díl. Kaňkou tak je snad jen fakt, že některé díly jsou zpracovány a vyprávěny trochu zmateně a divák tak třeba moc nechápe o co vlastně pořádně jde a vyjasní se to až ke konci. Patrně jde o záměr tvůrců neříct všechno hned na začátku, důsledek je ale takový, že se divák moc nechytá. Polovinu dílů taky obvykle tvoří zmatené a velmi výrazně roztřesené kamerové záběry pro jakési dokreslení tajemné atmosféry, což bych asi mít nutně nemusel. ()