Legendy kriminalistiky - Série 3 (2022) (séria)

Honzík (S03E05)

(epizóda)
Česko, 2022, 30 min

Mirek Vaňura (sprievodca)

Tento případ ústecké kriminálky se do historie českého zločinu zapsal marným bojem zoufalého otce o uneseného syna, který bohužel neskončil dobře. Pátrání po malém pětiletém Honzíkovi, kterého unesla vlastní matka Antonie Stašková s přítelem Pavlem Greplem, skončilo tragickým odhalením. Vinu za smrt Honzíka na sebe svalovali oba podezřelí – matka i její přítel – a zjistit skutečný příběh a odhalit viníka, tak to musel dokázat kriminalistický tým. Kriminalisté Martin Charvát, Anita Akulenková a František Galamba se na přelomu let 2007 a 2008 sešli u nejděsivějšího případu za dobu jejich působení u policie. (Česká televize)

pindruche

Hrozný příběh, on je zřejmě primitiv a ona zrůda bez emocí. Věřím, že zabila i ty první dvě děti. Špatně předstíraná lítost a škleb, no fuj. To i já, bez psychologického vzdělání vidím, že lže. ()

Vyrida

Zlá, ošklivá coura bez špetky citu k mateřství a hereckého nadání k tomu. A starý podpantoflák bez koulí a hrdosti. Dva ztroskotanci jejichž životní osud musel trpět i několik měsíců malý Honzík. Nemůžu se zbavit pocitu, že v tomto případě mohla policie udělat víc. Opakovaně ujížděli od benzínek bez placení a asi to nebyly jediné situace kdy něco někde kradli. Kamery jsou dneska všude a kdyby doopravdy policie chtěla, tak je mohli chytit i daleko dřív a možná by i malý Honzík žil. VIDEO ZDE. ()