Legendy kriminalistiky - Série 3 (2022) (séria)

Mobilheim (S03E04)

(epizóda)
Česko, 2022, 30 min

Mirek Vaňura (sprievodca)

Dva zavražděné ubodané manžele Petra a Hanu Gemrotovi nalezl jednu lednovou neděli roku 2018 jejich syn v katastru Domažlic. Svědek zachytil v kritickém období, kdy k vraždě došlo, na palubní kameru svého auta u jejich mobilheimu černý luxusní jiný automobil. Pátráním se podařilo zjistit, že patří příteli dívky, která u manželů nedávno pracovala. Byl vydán Evropský zatykač a pachatelé – Ján Moncol a Michaela Krajčová – byli po pátrání zadrženi v Rumunsku a poté předáni zpět do České republiky. Na vyšetřovatelce Renátě Mikové a jejím týmu bylo dokázat, že vraždili Moncol a Krajčová. Ta ve spojení s Moncolem, který už měl zkušenosti s loupežným přepadením a měl kontakty v podsvětí, vytvořila nebezpečný pár. Po převezení zpět do České republiky odmítla Michaela Krajčová po poradě se svou advokátkou vypovídat s tím, že je nevinná a nic dalšího nesdělí. Moncol přišel s několika verzemi událostí. Za loupežnou dvojnásobnou vraždu dostali Moncol i Krajčová na základě přímých i nepřímých důkazů mimořádný trest, který potvrdil i vrchní odvolací soud. (Česká televize)

Vyrida

Odporná bestie bez špetky vděčnosti. Brutální útok v malém domě na samotě u lesa vypadá hrůzostrašně a poslouchat to fantazírování pachatelů v každé policejní rekonstrukci, mně už začíná pěkně pít krev! Naštěstí ústřední dvojice nepatří k těm nejchytřejším a tak jejích dopadení nedalo policejním složkám tentokrát zase tolik námahy. Docela se mi podle fotografii na místě činu zdálo, že nejprve byl ubodán majitel, zatím co jeho žena byla venku. Ta poté asi uslyšela nějaký hluk a jen co otevřela dveře, tak dostala ránu do krku. Není totiž fyzicky možné, aby pachatel zároveň stihl bodat dva lidi najednou a v kuchyňce u dveří kde druhá oběť ležela bylo vše bez náznaků nějakého souboje. VIDEO ZDE. ()