Legendy kriminalistiky - Série 3 (2022) (séria)

Shořelý oběšenec (S03E08)

(epizóda)
Česko, 2022, 30 min

Mirek Vaňura (sprievodca)

Případ z roku 1994 se stal pro ostravské kriminalistiky jedním z nejzáhadnějších případů v jejich historii. Nález shořelého oběšence uprostřed lesa nedaleko Ostravy ukazoval na likvidaci dalšího bílého koně. Případ přebrali od opavských kolegů Luboš Valerián a Miroslav Knížátek. Na místě nálezu tělu však bylo mnoho nejasností. Šlo o vraždu spojenou s mučením oběti či o sebevraždu? Po identifikaci mrtvoly a prověření všech okolností ze života mrtvého mladíka i z jeho okolí, ale vše vypadalo spíše na sebevraždu. Jak by se ale v tom případě mohl svázaný muž oběsit a zapálit – to vše navíc dva metry nad zemí? Odpověď měla poskytnout série vyšetřovacích pokusů s několika renomovanými znalci. Problémem byl neustálý mediální tlak a spekulace. Tým ostravské kriminálky využil při vyšetřování tohoto zvláštního případu veškeré dostupné kriminalistické metody. (Česká televize)

zahadum

ASI SPOILER ! ! !  v tom istom roku ako on som mal ísť na vojnu a jednou vetou na vojenskej správe som bol tej povinnosti zbavený ! ! ! civilná služba ho nenapadla ? takto ukončiť život :( presne ako píše kolega topi, tie skurvené média každý zločin ešte zhoršujú ! to je tá sloboda tlače ! ()

Vyrida

Ze začátku epizody jsem si říkal, že by Mirek Vaňura přeci do toho to pořadu sebevraždy nikdy nezahrnul, jenomže tento případ je tak bizarní, že tu náramně sedí. Klukovi rozhodně nejde upřít originalitu a někomu jako jsem já kdo by si vybral smrt upálením jako vůbec tu poslední možnou, jen stávaly chlupy nejen na rukou. Naštěstí policejní video rekonstrukce, celou situaci hezky odlehčí. VIDEO ZDE. ()