Legendy kriminalistiky - Série 1 (2017) (séria)

Smrt ve službě (S01E05)

(epizóda)

Po listopadovém převratu prudce stoupá kriminalita a ze služby u policie se stává čím dál tím nebezpečnější povolání. Zločinci, kteří se sem začali stahovat z bývalého Sovětského svazu, neváhají střílet ani po policejních uniformách a místní podsvětí se novému trendu brzy přizpůsobuje. Sami policisté začali Česku přezdívat „krajina střelců“. Služba u policie se od devadesátých let stala osudnou několika desítkám policistů, mezi nimi i Jiřímu Linhartovi a Romanu Prokešovi. (Česká televize)

SOLOM.

Smrt při výkonu služby – toho se asi bojí každý policista, přesto denně nasazují své životy. Určitě si každý mrtvý polda zaslouží uznání a tato dokumentární série nezapomněla alespoň na některé z nich. Na jednu stranu je dobře, že se policejní výbava neustále vylepšuje, na tu druhou vždy mezi námi budou žít různí jedinci, kteří budou vraždit dál. ()

topi

V tomto díle se rozebírají dva případy, ve kterých zahynuli policisté. V prvním případě vraždil překupník drog a ve druhém Roman Postl, již jednou odsouzený za vraždu, a poté, co byl za dobré chování propuštěn na svobodu, spáchal další čtyři vraždy, včetně mladého policisty. Silný kafe! Zajímavé bylo, jak se k nám po revoluci začaly dostávat zbraně z východního bloku a pachatelé trestní činnosti byli lépe vybaveni než naše policie. ()