Legendy kriminalistiky - Série 1 (2017) (séria)

Orlické vraždy (S01E06)

(epizóda)

Sudy s lidskými ostatky zasypanými louhem, těla zabalená v pletivu, Orlická přehrada. Symboly případu, který se díky nebývalému zájmu médií dostal do podvědomí celé generace Čechů. Poté, co se jeden z orlických vrahů Černý začal svými vraždami chlubit v pražském podsvětí, dostala se do rukou kriminalistům klíčová informace o sudech s mrtvolami v přehradě. Jenže najít těla ve velké nádrži a v hloubce, která dosahuje až padesáti metrů, nebylo s tehdejším vybavením jen tak. (Česká televize)

SOLOM.

Je pravdou, že už jsem viděl více dokumentů o Orlických vraždách a pár jich bylo ještě na lepší úrovni zpracování, ale tady se museli tvůrci vlézt do půlhodiny trvající stopáže a tak vybrali ve stručnosti to nejdůležitější, doplnili to výpovědí Karla Kopáče a vyšetřovatelů + archivními videi a fotkami. Na Orlík bych se však raději nešel koupat ani dnes, kdo ví, jestli tam ještě někde v hloubce pár sudů neleží… ()

Marsik

Velmi kvalitně udělaný dokument se spoustou archivních záběrů. Také mě to utvrdilo, že film Sametoví vrazi je natočen objektivně, bez příkras. 90% ()

topi

Neskutečné, jak kriminalisté skoro od ničeho dokázali do vyšetřování vniknout a celé ho potom rozluštit. Ty archivní materiály, vylovení sudů za pomoci ne příliš vyspělé techniky a jejich otevření, nebo samotné rekonstrukce včetně výpovědí pachatelů jsou fakt mazec!!! Člověka dokonale zamrazí. ()

rakovnik

Po seriálu Devadesátky dopodrobna připomenutý případ, ovšem s reálnými aktéry. Škoda jen, že tentokrát chybělo více výpovědí samotných zločinců. Je mrazivé, jak chladnokrevně se vrazi chovali. Živnost na vraždění? V té době realita. Svobodu a možnost podnikání si někteří lidé vyložili po svém. ()

Kekik

Díl Orlické vraždy jsou důvodem, proč jsem začala sledovat Legendy kriminalistiky. I když jsem se zde nedozvěděla nic nového (no možná poslední informace pro mě nová byla- Roubal), sledovala jsem jej s napětím. Orličští vrazi mě zajímají od té doby, co jsem viděla seriál Devadesátky. A dokumentární Legendy kriminalistiky jsou taktéž velmi zajímavé. Každý díl mě připoutá k obrazovce. Děkuji za archiv na iVysílání. ()