Z ochozu věže pozoruje kastelán Oliva každodenní život malého krásného města. Z té výšky si může dovolit tolerantní nadhled nad slabostmi a chybami svých spoluobčanů. Mladý učitel Robert se chystá ke svatbě s učitelkou Julií. Na hodinu kreslení Robert pozve Olivu, aby seděl jako model. Starý muž dětem vypráví o svém životě námořníka a o setkání se svou životní láskou Dianou a jejím kouzelným kocourem. Z náměstí se ozve veselá hudba, která doprovází příjezd zvláštního cirkusu. K překvapení dětí i dospělých sedí na střeše červeného auta kouzelník, který je k nerozeznání podobný Olivovi, a krásná dívka Diana, která má na klíně kocoura se slunečními brýlemi. Na závěr večerního kouzelníkova představení sejme Diana svému Mourkovi brýle a před jeho zelenýma očima začnou někteří dospělí měnit barvu. Nevěrníci jsou žlutí, lháři fialoví, šedivě se zabarví kradáci a lapkové a zamilovaní zčervenají. Červený je i Robert, který zapomněl na nevěrnou Julii a zamiloval se do Diany. Kocoura se zmocní tři muži, kteří se bojí jeho kouzelné moci - pokrytecký ředitel školy, podlézavý školník a nepoctivý vedoucí restaurace. Robertovi žáci, kteří se bojí o kocourův život, utečou z městečka a nechtějí se vrátit, dokud nebude zvíře zachráněno. Nátlak dětí má žádaný účinek. Jen Robert je velmi smutný - poté, co prožil s Dianou láskyplnou noc, vůz s dívkou, kocourem a kouzelníkem odjíždí. (oficiálny text distribútora)

Uesbe

bod za deti, ktoré boli veľmi pekne zobrazené, bod za magicko-realistického kocúra so super očami, bod za spev Wericha a Brodského, bod za tie triky a bod za Sováka ()

Amonasr

Na svou dobu pozoruhodný film, který místy působil až artově. Obsahově šlo již o jasný náznak tání na kulturní frontě, kdy snímek je zřetelnou alegorií na všeobecně zakořeněné pokrytectví ve společnosti. Oportunistický kariérismus a falešná morálka nejvyšší autority v městečku, ředitele školy, jasně odkazuje na poměry v tehdejších mocenských strukturách.  Na druhou stranu snímek občas působí nevyváženě a nesourodě -  na slavnou novou vlnu čs. filmu už bylo sice zaděláno, ale teprve se měla v plné kráse a síle zrodit. ()

Marat

Z tohoto díla cítím, že režisér chtěl vytvořit něco, co nakonec nezvládl. Nevím co moc k tomuto filmu povědět, protože mi jaksi vůbec nic neříká. Ale Jan Werich je opravdu velká osobnost a zde toto jde krásně vidět. ()

Tominni

Bylo, nebylo, ale lepší - mělo by bejt......Zajímavý film Vojtěcha Jasného s opravdu vynikajícím Jiřím Sovákem. Bylo by opravdu zajímavé mít Mourka, který ukáže všechny lidi v pravých barvách. ()

maoc

I po letech působivé. Rozevláté a dětsky naivní. Hloubku to, pravda, příliš nemá, ale je to bezprostřední a podmanivý film. ()

Pitryx odpad!

Velká gratulace sám sobě. Nikdy jsem tento film neviděl do konce, až dnes jsem to konečně dokázal. Říkal jsem si, že jsem byl kdysi trouba a filmový nedouk. S radostí konstatuji, že jsem se nezměnil a zůstal stejný. Ovšem, na druhou stranu, stále je tu možnost, že film opravdu blbina je a já se jen zbytečně znervózňuji. Prostě, asi takto. Ani tentokrát mne film nezaujal, nudil jsem se a zvukové kakofonie přejížděl. Pro mne je tato forma sdělení absolutně k ničemu, je nezajímavá, ba řekl bych pitomá. Nemluvě o kameře. Je zdlouhavá a kameraman je nucen režií filtrovat jak na bále. Černé divadlo to celé jen završuje. K tomu zoufale dlouhé scény, čímž narážím i na stopáž filmu. Mohla být kratší. Proto je mi líto, že musím dát negativní hodnocení, ačkoli je ve filmu hodně mých oblíbených herců. ()

Něrpa

Tak se dnes (23. 12. 2017) dívám opět na tento film. První hodnocení na csfd bylo před 15 lety ***, po několika letech **** a teď se divím proč to nemá celou dobu plné hodnocení. Ten film snad nemá chybu. Dnes sleduji filmy, kterým by stačilo 15 minut a zbytek je zbytečná vata. Tady vše sedí a klape jak má při celé délce filmu. Hltám každou minutu a prosím o reinkarnaci pana Brdečky. ()

ostravak30

Skvělý film. Nejsem příznivcem filmů v kategorii podobenství. Jenže tento je skutečně unikátní. Jednak disponuje vynikajícím obsazením - hlavní představitelka je na tu dobu nádherná. Dále skvělou hudbou. A nakonec - vzhledem k roku natočení, docela dobrým trikovým a střihovým záběrům. Ještě, že prozíravě zvolili barevný film. Ale pochopitelně, že by to jinak nešlo. Není co vytknout. Vůbec nejlepším přínosem filmu je fakt, že je silně nadčasový. ()

mac000

Bohužel, když jsem viděl poprvé jako desetiletý kluk, jsem z filmu moc rozumu nepobral. Ale poté jsem viděl ještě vícekrát a stále (znovu) objevuji skryté půvaby této satiry Vojtěcha Jasného. Svým způsobem Werichova labutí píseň v celovečerním filmu. ()

melisos

Velice nápaditá idea , která má poučný charakter . Samozřejmě kočka s brýlemi , která rozlišuje lidi podle toho jací jsou a kolem ty záležitosti mají idealistický charakter s infantilní pohádkovou předlohou . Přesto všechno to patří mezi ty věci ,které jsem v dětství měl rád a kvalitu to beze sporu má . Navíc Werich jako vždy je perfektní . Je to jedna z mála věci , které bych doporučil všem věkovým skupinám . ()

wocicko

Že by nějaká inspirace Wolandem? Je to hezký film s poučnou zápletkou, avšak podávanou příliš prvoplánově-mravokárně. A scény "barevného rejdění" jsou opravdu příliš dlouhé. Přesto určitě zajímavé dílo. ()

dejv01

Obdivuji nadhled pana Wericha i jeho vtip. Pitoreskní malé městečko zachycené v surovém hávu nízkých a právě proto lidských vlastností. Chladnou atmosféru pohádky pro dospělé občas přeruší budovatelská agitka, která ovšem zas až tolik nepřekáží. Co filmu škodí jsou přes míru dlouhé hudební a instrumentální scény, které po chvíli nudí. Jinak skvělé téma. ()

route60

Takový kocour by byl potřba ve skutečném světě a né jen v tomto nádherném snímku Vojtěch Jasného. Plejáda skvělích herců v čele s Janem Werichem v tomto filmu fuguje vše avčetně vynikajícího scénaře a krásne hudby. 90% a až příjde kocour to bude frmol. ()

jemine

Dobré, dobré, dobré, ale ať už to byl pokus o cokoliv, tak nějak mne nezaujal. Samozřejmě si nedělám nárok na objektivní pravdu, ale ten film mi připadá jako bad trip, báječné herecké výkony v přepestrém nepříběhu halucinogenního a nepravděpodobného nesvěta deformovaného ultraokouzlením z kaleidoskopicky velelebarevných superobrazů pseudointelektuálního zmaru. Nezmaru... Nebo tak nějak. ()

Víteček

Možná je to jen má nechuť k tomu, jak moc panwerichovský pan Werich byl a že si dle zajímavostí dokonce vydupal dvojroli, aby mohl udělovat ještě víc panwerichovských mouder, ale film se mi prostě nelíbil. Některé pasáže, jako kouzelnictví nebo různé barevné tance se příliš vlečou a barevné rozlišování dost divné a banální. ()

Zemřel režisér a scenárista Vojtěch Jasný

Zemřel režisér a scenárista Vojtěch Jasný

16.11.2019

Ve věku 93 zemřel český režisér a scenárista Vojtěch Jasný. Mezi jeho nejznámější díla patří snímky Všichni dobří rodáci s Radoslavem Brzobohatým nebo Až přijde kocour s Janem Werichem. Jasný… (viac)

Filmový workshop Telč 11. - 13. 6. 2015

Filmový workshop Telč 11. - 13. 6. 2015

26.05.2015

Chcete se zúčastnit natáčení filmu? Poznat osobnosti z oblasti filmového průmyslu ? Chcete strávit tři dny ve „filmovém městě"? Filmový workshop v Telči je tu právě pro vás. Už za pár dní! Máme zde… (viac)

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů

30.09.2014

Berlín, Benátky, Cannes – tři prestižní mezinárodní filmové festivaly, které každoročně přináší divákům to nejzajímavější ze současné filmové tvorby. Společnost Film Europe Media Company přinese… (viac)