Pán prsteňov: Návrat kráľa

• Česko Pán prstenů: Návrat krále (viac)

Putovanie jednotlivých členov Spoločenstva prsteňa sa dostáva do záverečnej fázy, nastal čas rozhodujúcej bitky o prežitie v Stredozemi... Čarodejník Gandalf (Ian McKellen), elf Legolas (Orlando Bloom) a trpaslík Gimli (John Rhys-Davies) sa ponáhľajú s dedičom trónu Aragornom (Viggo Mortensen) na pomoc zemi Gondor, ktorá odoláva hrozivému Sauronovmu vojsku. Hobiti Frodo (Elijah Wood) a jeho verný priateľ Sam (Sean Astin) sa v sprievode Gluma (Andy Serkis) snažia dostať hlboko do zeme Mordor, kde musia v ohni Hory osudu zničiť magický Prsteň moci. Jedine tak bude sila mocného pána temnôt Saurona zlomená. Podarí sa im naplniť poslanie Spoločenstva a zachrániť Stredozemie? A ak áno - za akú cenu? (TV Markíza)

aik

Má to své nešfáry (zpracování armády duchů-jednotlivých postav, drobné nelogické nevychytávky například nesmyslná občanská válka skřetů). A také až moc klasický hepiendový, hollywoodský konec. Ale film i přes tyto vady na kráse je naprosto strhující a velkolepý,prostě super zakončení série. Hlavně digitální Glum (Serkis) je naprosto úúúúúžasný (chtělo by to nějakou výjimku při oskarech). ()

Johny

Skvělé zakončení trilogie, spojuje potiku Společenstva s bitevní vřavou Dvou věží. Slyšel sem i hlasy namítající nelogičnost příběhu, nevysvětlení klíčových scén, absenci hlubšího příběhu. Nebo naopak přílišnou rozvláčnost, patetičnost hodnou Mosfilmu, potřebu nůžek. Nejsilnější proud, ale stojí v němém úžasu nad dokonalým zpracováním Tolkienova největšího díla. Nelze hodnotit každý film zvlášť, jen celou trilogii jako celek a výsledek je vysoce nadprůměrný. ()

Dreadlord

Po několikanásobném shlédnutí si tak úplně nejsem jist kvalitou posledního dílu, hlavně počítačových sekvencí, z kterých se mi s odstupem času dělá špatně...Je mi to líto Petere měl si ze studia dostat víc peněz... ()

majesty

velkolepe, napinave, nadherne, a do poslednej sekundy prespickovane! brilantne! ... Zakaz pozerat s DABINGOM /Svk/, je to potom totiz jedna komedialna fraska.. ()

AlexDLarge

Dost jsem váhal, kolik hvězdiček mám tomuto filmu udělit. Musím říct, že jsem viděl všechny tři díly. A druhý a třetí dokonce ve vyprodaném kině. Takže nikdo nemůže pochybovat o atmosféře při promítání. Bohužel ani to nepomohlo. Vím, že je to Pán prstenů, že to získalo jedenáct Oscarů, vím o podmínkách, v jakých se to natáčelo. Nic to ale nemění na faktů, že je film hrozně utahaný a po většinu času nudný. Samozřejmě, každý má svůj osobní názor, ale tohle přece nejde přehlédnout. Navíc všude oceňované digitální efekty mě moc nepřesvědčily. Je pravda, že jsou na vysoké úrovni, ale stejně člověk pozná, že je to dělaný na počítači a dokud se to nezmění, všechny podobné efekty budu označovat za nepovedené. P.S.: Abych pořád nekritizoval, scéna, kdy z lodě vyskočí Aragorn, a poté tlupa duchů, je opravdu výborná. ()

Abdul

Pozitivní je, že jsem se během jednoho filmu stihnul najíst, nasvačit, trochu vyspat, ostříhal jsem si nehty na rukou i nohou, dvakrát byl čůrat a přesto mám pocit, že mi nic neuteklo. ()

Tiiso

Tolkien dokázal uzavřením ságy, jak moc své dítě miloval. Tak stejně tuto skutečnost prokázal filmovým přepisem Jackson. Oba dva ukázali lidem, že svět fantasy může být krásný a stravitelný pro celou rodinu. Jen největší cinyk a člověk bez duše či bez smyslu pro krásu po shlédnutí tohoto monumentálního závěru řekne, že je to celé blábol. Vždyť je do očí bijící jak všechny ty příběhy v Pánech prstenů reagují po svém na běžný život běžných lidí v běžných zemí celého světa. A nejen to. Mezi řádky člověk narazí i na vážnější paralely života dvacátého století. Narážka na výbojnější východ a demokratičtější západ je více než výmluvná. ()

PaRi

Za pozoruhodné hodnocení považuji komentář od Monologa. Osobně považuji Pána prstenů ve všech dílech za dokonalou ukázku dekadence současné světové kinematografie. Strašné na tom je, že se to líbí. Ostatně, sádrový trpaslíci se také těší velké oblibě. Vše už tu bylo, máme ale počítačovou grafiku a tak je potřeba promíchat žánry. Něco ze sci-fi, něco z pohádek, přisypeme válečný žánr, trochu vtipu z komedie a pel-mel, především pro náctileté, je dokonale namíchaný. Přitom jde jen o to, co zde již tisíckrát bylo v různých jiných proměnách - o boj dobra se zlem. Zde mnohonásobně přehnáno do patosu a do použité PC techniky, která vše maskuje tak, že ten sádrový trpaslík z toho tak nevyčnívá. Jak dobře rozumím mému oblíbenému režisérovi Stanleymu Kubrickovi, který svoji skvělou sci-fi - 2001: Vesmírnou odyseu - natočil čistou filmařinou bez jediného počítače, který tehdy byl v plenkách. Tento velikán filmu se vyjádřil, po shlédnutí Hvězdných válek, že tito chlapci z Holywoodu docílili to, že už se filmem nedá říct žádná závažná myšlenka. Nakonec ty chlapce dostal i po smrti. Jeho scénáře, který už nestačil realizovat, Umělá inteligence, se chopil Steven Spielberg a dokonale s jeho realizací pohořel. Ono totiž sebelepší technika a hromada peněz vám není moc platná, pokud sci-fi vnímáte jako pohádku a neumíte její pomocí sdělit závažnou myšlenku! ()

nenulinka

Byla jsem už na spoustě filmech v kině, ale na otázku, jaký je můj největší filmový zážitek v kině, vždy odpovím tento film. Od plátna jsem neodtrhla ani na chvíli oči. Finále té nejlepší filmové ságy jak má být. Petera Jacksona můžeme korunovat. ()

Jamajdzan

Do třetice všeho dobrého Pán Prstenů opět nezklamal. Člověk by nevěřil, že čtyři hodiny mohou utéct tak rychle, ale když ono se je pořád na co koukat. Scéna s majáky se vryje do paměti snad každému, ale mě se tam vryli úplně celé tři díly. Abych jen neopěvoval něco již tolikrát vychvalovaného, tak musím říct, že když už chtěl P.Jackson věnovat hodinu času samotnému závěru, tak bych uvítal spíš moje oblíbené původní knižní Čištění Kraje než tento pro někoho možná až přílis zdlouhavý happy end. Ovšem pět hvězd je tu opět na snadě a rošířené vydaní by si zasloužilo eště jednu navíc. ()

Shredder

Dokonale zavrsenie najvacieho eposu. Peter Jackson s rozpoctom o polovicu mensim ako maju americke blockbustery natocil uzasny velkofilm epickych rozmerov. Ian McKellen ako Gandalf je jedna z nakladnejsich a najcharizmatickejsich dobrych postav a je to presne ten clovek, ktoreho by ste chceli mat so sebou na niakej temnej vyprave. PS: Hned 2 sceny v zavere filmu ma dojali ako uz davno ziadny film nie. ()

Tatianistka

Krasny film, aj ked musim, ze mi vadil jeden vystrihnuty zaber pred poslednou bitkou, pretoze divat nepochopil pokrik Za Froda!!..kazdopadne hodnotim rozsirenu verziu, ktora bola krasna a neuveritelna zarovewn..jedine co by som vytkla je to lucenie na koniec..to si mohol Jackson odpustit. Kazdopadne skvela trilogia, ale oskara by som dala skor pvej ako tretej casti, co vsak nemeni na tom, ze to bol tiez fantasticky film:) ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Lord of the Rings in Concert

Lord of the Rings in Concert

09.11.2023

Cesta „Společenstva Prstenu“ je u konce, rozhodující bitva o Středozem začíná! Vychutnejte si dramatický závěr celé trilogie v unikátním filmovém představení za doprovodu živé hudby oscarového… (viac)