Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa

• Česko Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (viac)

Statočný hobit Frodo (Elijah Wood) si na plecia naložil ťažký údel - rozhodol sa totiž čeliť novej, neočakávanej životnej situácii, postaviť sa silám temna a spolu so svojimi starými i novými priateľmi sa vydať na ťažkú púť za záchranu sveta... Frodo totiž zdedil po svojom najmilšom strýkovi Bilbovi (Ian Holm) prsteň, ktorý ho postaví do súboja so silami zla, reprezentovanými krutovládcom Sauronom. Ten chce za každú cenu získať onen prsteň, pomocou ktorého sa môže stať neobmedzeným pánom Stredozeme... V snahe zabrániť jeho plánom sa musí Frodo spojiť s ďalšími bytosťami, nielen z rodu hobitov - ako on sám a jeho priatelia Sam (Sean Astin), Pippin (Billy Boyd) a Smieško (Dominic Monaghan) -, ale i mocných dobrých čarodejníkov, ktorých už v Stredozemi nezostalo veľa - ochranu odvážnej skupinky si na starosť vzal múdry a obetavý Gandalf Sivý (Ian McKellen); - elfov - ich zástupcom sa stal nebojácny Legolas (Orlando Bloom) -; trpaslíkov - ich česť sa rozhodol reprezentovať večne frflúci, ale inak veľmi statočný a láskavý Gimli (John Rhys-Davies) a ľudí - ich záujmy sa odhodlali chrániť mocný, no nevyrovnaný Boromir (Sean Bean) a tajomný Aragorn (Viggo Mortensen). Spoločne sa vydávajú na cestu, na konci ktorej sa im - ako dúfajú - podarí prsteň raz navždy zničiť... (oficiálny text distribútora)

Don Maty

Konečne som sa dostal k predĺženej verzii. Skvelý počin, ktorý chytí za srdce úplne každého. Nebral som to ako dobrodružný film o výprave za zničením veškerého zla. Bral som to ako výpravu 9-tich priateľov s loajálnosťou, cnosťou a hrdosťou presahujúcou čokoľvek iné. Tolkien bol génius svojho žánru a nikto ho nedokáže prekonať. A Jackson sa týmto filmom stal géniom vo svojom žánri. Cítil som sa ako "stredozemčan". Chýbal mi len meč, fúzy a poriadna dávka kuráže. Pri záverečných titulkách som takmer dostal orgazmus. Dokonalé dielo...5* ()

kubilov

Peter Jackson si na sebe upletl obrovský bič, když se pustil do filmového zpracování jedné z nejznámějších fantasy knih. Ale nutno povědět, že to zvládl naprosto ohromujícím způsobem! Od nádherně vybraného novozélandského prostředí, přes krásnou až dojemnou hudbu, až po dokonalé masky, za které byl po právu udělen Oscar. Je jasné, že musel Jackson knižní předlohu pořádně osekat, ale zvládl celý příběh nádherně zakomponovat do krajiny, kostýmů, hudby a postav. Například Vigga Mortensena si nedovedu představit jinak než Aragorna nebo McKellenův Gandalf přebil všechny jeho role do té doby. LOTR je prostě srdeční záležitost a scény jako např. závěrečné přepadení, příjezd do Roklinky, atd zůstanou v paměti hodně dlouho. Neumím si vybrat ten nejoblíbenější ze všech tří filmů, protože je každý dokonalým dílem skládačky, která do sebe zapadne až když jsou všechny díly seřazené za sebou. ()

kobras5

Změna je život a konečně se dostávám i já k tomuto dílu. Příznivce fantasy nejsem, což jistě bude znát na mém hodnocení, ale každý nemůže mít rád vše. Měl jsem tu čest jej vidět asi 3x a ani jednou si moje srdce nedokázal získat. Čím to asi je? Osobně bych řekl, že to je extrémně moc přeceňované dílo, které se jen jako kvalitní tváří, ale extrémně moc mu k dokonalosti chybí. Pro mě asi nejzajímavější je krásná krajina a hudba, které opravdu dokázaly hodně, ovšem co se příběhu týče, žádný zázrak se nekoná a dochází tak k strašné uspávačce. Pro mě to je průměrné dílo a nikdy na víc nemá a nemělo. 50% (viděno česky). ()

Elis009

Krásný pohádkový začátek, který se zvrhne k napínavé trilogii, do které se naprosto vžijete. Krásný příběh, nádherná příroda, super hudba. No řekněte, jak bych mohla dát míň než 5*?? ()

zdeci

Ti čtyři hobiti vypadají jak Beatles z 65. roku. Jeden Paklíč vedle druhýho, na hlavách helmy, dělají kravál, chlastaj´ a šílí po nich o hlavu větší fanynky. ()

mata77

Tu to celé začalo. Za Spoločenstvo prsteňa, sa hlboko skláňam pred majstrovským dielom veľkého počtu talentovaných, ale predovšetkým odhodlaných ľudí, ktorých neuveriteľným spôsobom ukočíroval Peter Jackson. Rozšírená verzia sú potom geniálne a neprekonateľné orgie. Každý aspekt filmu je privedený k dokonalosti a to sa naozaj nevidí tak často. 100%. ()

Marty_cz

Nádherný film pro celou rodinu, ale po přečtení a ovlivnění knižní předlohy přišlo mírné zklamání. Každopádně úžasný film ve ,kterém vše funguje hudba, kostýmy, scénář,... Gratuluji Jacksone! ()

Slam7

Potvrzené pravidlo, který neplatí vždycky, že první díl je prostě nejlepší!! Já se teda vždycky těšim na rozuzlení příběhu, ale tohle je lepší než 3. díl...to uvedení do děje, novinka ve fantasy, luxusní zpracování. Myslim, že Jackson všechny na světě totálně šokoval a jenom díky jedničce má celá trilogie takovej uspěch, jenom díky ní pak trojka dostala tolik oskarů. Kdyby tehdy jedničku posral, nikdy by to nedosáhlo takovejch rozměrů....proto hlasuju jednoznačně pro společenstvo ()

CuddlePoodle

Jedním slovem - bezchybné! Propracovanější film někdo těžko kdy natočí. První LOTR je dokonale vyvážený po všech filmových stránkách, ale ta HUDBA ... hudba dělá Pána prstenů tím, co všichni tolik milujeme! 100% ()

Vojtas12

Plné docenění tohoto skvostu proběhlo až se zhlédnutím režisérské verze. Ještě se mi nestalo, aby mi tři a půl hodiny uběhly tak rychle. A to jsem normální zkrácenou verzi viděl již mnohokrát předtím. ()

DR.SZ

Film je jako jeden z mála lepší než knižní předloha (sice jsem četl jen recenze, ale přesto!). Originální nejlepší fantasy film, co jsem kdy viděl a co kdy byl natočen. Na úžasnosti snímku dodávají krásy Nového Zélandu, celková konstrukce, animace, ba i výborné herecké počiny. Fanouškům se možná zdá lehce zdlouhavý snímek oproti dalším, ale tady se se vším seznamujeme a jenom tady je položen základní kámen. Nemám slov! 95% ()

Bajislaw

Z idylického Kraje, temnotou Morie, vstříc Mordoru. Jeden z nejvýznamnějších filmových počinů první dekády 21. století stále ohromuje díky režijní bravuře Petera Jacksona a možná především díky scénáristické důslednosti Fran Welshové a Filipy Boyensové. Společně vytvořily, tváří v tvář kolosální předloze, jednu z nejelegantnějších filmových adaptací vůbec, když eliminovaly vše, co by mohlo na plátně „drhnout“. Nemalou zásluhu na úspěchu celého projektu mají vynikající herci. Díky jejich práci si diváci všech kategorií mohli vychutnat Pána prstenů jako mimořádně uvěřitelný, překvapivě seriózní film, při jehož hodnocení není třeba brát na nic ohledy. Každý díl triologie byl svého času nositelem revoluce v kinematografii, ať už šlo o způsob produkování a vytváření velkých filmových projektů, přenos fantasy žánru do filmového mainstreamu, význam „digitálních“ herců a vůbec hranice toho, co je na filmovém plátně možné předvést pokud jde o škálu a intenzitu. Každý díl je odlišný, každý má odlišný tón a osobitou atmosféru (také má každý jiného kameramana), ale přitom dávají dohromady mimořádně kompaktní celek, kterému se v mnoha ohledech dosud žádná filmová série nevyrovnala. ()

PaTeXx

Po skvělé a fanoušky milované knihy Hobit, se Tolkien o několik let později napsat druhé pokračování, z čehož byl ještě větší trhák a stal jedním z nejprodávanějších a nejúspěšnějších best-sellerů. Jackson se toho ujmul a v roce 2001 začal s natáčením prvního třetiny knihy s podtitulem Společenstvo prstenu. Jackson se snažil uplatnit (v té době) méně známého herce Elijaha Wooda, válečného veterána Christophera Leea anebo také Iana McKellena, který (zdá se) nezažil vše. Určitě Jacksonův doposud největší úspěch. ()

Meow86

Zbožňuji to mrazivě magické klišé: Aš nazg durbatulûk, aš nazg gimbatul, aš nazg thrakatulûk, agh burzum-iši krimpatul ... NEBOLI ... Jeden prsten vládne všem, jeden jim všem káže, jeden všechny přivede, do temnoty sváže. ()

Metal.God

Zfilmovaná epičnost. Budu se snažit nehodnotit příběh, ale spíše filmařskou stránku. Je trochu smutné, že zajímavější než samotné dobrodružství Froda Pytlíka bylo vypravování o dobrodružství Bilba Pytlíka. První polovina filmu navodí skvěle výpravnou atmosféru a v druhé polovině se dostaví akce, která první polovině filmu chyběla. Nejvíce se mi líbil souboj s trollem v dolech Morii, kde se do souboje zapojí úplně celé společenstvo. Obsazení Viggo Mortensena do role Aragorna bylo pravděpodobně jedno z nejlepších obsazení v dějinách filmu. I všichni hobiti byli výborně vybráni a Elijah Wood hraje hlavní roli opravdu skvěle. Výborný herecký výkon podává také Ian Holm v roli Bilba Pytlíka. Ian McKellen se s rolí Gandalfa sžil na tolik, že nejsem schopný zhodnotit jeho herecké umění v této roli. Sean Bean sice podal výborný herecký výkon, který byl ke konci stále lepší a lepší, ale jako Boromir mi na něm něco nesedělo. John Rhys-Davies podává jako Gimli průměrný herecký výkon a na Orlandu Bloomovi jde vidět, že ještě nemá mnoho zkušeností. ()

Nový Pán prstenů na cestě?

Nový Pán prstenů na cestě?

24.02.2023

Poté, co se koncem minulého roku podařilo švédské korporaci Embracer pořídit veškerá zbývající práva na značku Pána prstenů (seriálová koupil předtím za nemalé peníze Amazon), uzavřela nyní studia… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera