Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa

• Česko Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (viac)

Statočný hobit Frodo (Elijah Wood) si na plecia naložil ťažký údel - rozhodol sa totiž čeliť novej, neočakávanej životnej situácii, postaviť sa silám temna a spolu so svojimi starými i novými priateľmi sa vydať na ťažkú púť za záchranu sveta... Frodo totiž zdedil po svojom najmilšom strýkovi Bilbovi (Ian Holm) prsteň, ktorý ho postaví do súboja so silami zla, reprezentovanými krutovládcom Sauronom. Ten chce za každú cenu získať onen prsteň, pomocou ktorého sa môže stať neobmedzeným pánom Stredozeme... V snahe zabrániť jeho plánom sa musí Frodo spojiť s ďalšími bytosťami, nielen z rodu hobitov - ako on sám a jeho priatelia Sam (Sean Astin), Pippin (Billy Boyd) a Smieško (Dominic Monaghan) -, ale i mocných dobrých čarodejníkov, ktorých už v Stredozemi nezostalo veľa - ochranu odvážnej skupinky si na starosť vzal múdry a obetavý Gandalf Sivý (Ian McKellen); - elfov - ich zástupcom sa stal nebojácny Legolas (Orlando Bloom) -; trpaslíkov - ich česť sa rozhodol reprezentovať večne frflúci, ale inak veľmi statočný a láskavý Gimli (John Rhys-Davies) a ľudí - ich záujmy sa odhodlali chrániť mocný, no nevyrovnaný Boromir (Sean Bean) a tajomný Aragorn (Viggo Mortensen). Spoločne sa vydávajú na cestu, na konci ktorej sa im - ako dúfajú - podarí prsteň raz navždy zničiť... (oficiálny text distribútora)

Malkel

"You haven't age a day..." Vskutku. Starý přítel, jenž mě alespoň dvakrát do roka musí čekat na dlouho očekávaném dýchánku. A to si pište, že pokaždé rád znovu prožiju filmový fantasy mistrkus. Bez váhání se s radostí setkám se čtyřmi maličkými hobity, na nichž stojí budoucnost většího světa, než si dokáží představit. Starý přítel, jenž opravdu nestárne... A i po sto letech dokáže překvapit. ***** ()

balba

Perfektní fantastický film.Film srší vtipem , akčností a je plný neuvěřitelných vizuálních zážitků , který vám vyrazí dech.Musím říci , že Společenství prstenů nasadilo laťku mimořádně vysoko.Jedině co mě mrzí , že film nedostal Oskara za nejlepší film , který by si ho zasloužil. ()

Nuala

Po uvedení Společenstva se strhla vlna nadšení. Po dlouhé době konečně přišlo něco nového. A navíc něco, co člověka zavede do dokonale vytvořeného světaplného rozličných postav a národů s perfektně vymyšlenou charakteristikou, historií i jazykem. Tolkien dokázal stvořit dokonale fungující příběh a Jackson jej převedl na plátno až překvapivě přirozeně. Fanouškům Tolkiena jistě vadí nepřítomnost některých postav a úprava příběhů, přesto si však myslím, že málokdo by dokázal natočit lepší film. Režisér do hlavních rolí obsadil povětšinou méně známé herce, což je také velké plus. Asi těžko byste Tomu Cruisovi věřili, že je Hraničář, který se moc často nemyje. :) Takže pokud se toužíte vypravit do země elfů, hobitů, čarodějů, skřetů a sledovat boj dobra se zlem, Pán prstenů vás jistě nezklame. A pokud u televize vydržíte tři hodiny i více, doporučuju prodloužené verze. ()

lekr

Nádherný film s překrásnými realiemi a opravdu bravurní hudbou a fascinujícími efekty. Tahle kombinace mě na Pánovi prstenů notně fascinuje a prakticky mě donutila zhlédnout všechny tři perfektní části. Oprvadu kultovní dílo které v pohodě strká do kapsy celou trilogii Matrixu (sry Neo)..... ()

Martin741

Ako zanieteny fanusik knih J. R. R. Tolkiena musim napisat nieco k tomuto majstrstyku. Zacnem s dobrymi strankami filmu, ktore vysoko prevazuju nad snad len 1 zapornou. Rezie sa ujal skuseny Peter Jackson /Braindead, Bad Taste/, takze reziser nam vladne skusenou rukou nad scenarom, kamerou, kostymami, maskami. Vysoko hodnotim uchvatne akcne sceny /bitka v Khazad Dum/, jednoznacne oddelene dobro a zlo, PC efekty su na priam neskutocnej urovni, zaujimavy dej, ktory ma dostal pevne do pazurov a nepustil pocas najblizsich 172 min. Dalej vysoko hodnotim strhujucu dejovu liniu, prepracovanu mytologiu Middle Earth, s ktorou sa reziser a filmovy stab dostatocne vyhral, + pochopitelne hudba, kamery, strih, kostymy, masky. Proste vizualne orgie. Jedinym zaporom filmu je snad len premrstena dlzka : 172 min je fakt vela. Aj tak plne hodnotenie, 100 % ()

zbyshek

Tak tuto trilogii jsem viděl za svůj život asi nejvícekrát. Opravdu mě nikdy neomrzí skvěle promyšlený příběh, který musí každého chytit a nepustit! Miluji fantasy tohle je si myslím fantastické zpracování Tolkiena. Prožíval jsem všechny strasti s hrdiny, a to hlavně díky skvělým hereckým výkonům. Musím pochválit i vizuální efekty, čest Peteru Jacksonovi. Není lepší fantasy jako tato trilogie! ()

Figu

Byla to osmá třída základní školy, když jsme se spolužákama vypálili na tenhle "trhák" do kina. Jež, já jsem se tam tak protrápil nudou! Po tomhle zážitku jsem zjistil, že opravdu nejsem fanouškem žánru. Před premiérou Hobita jsem se rozhodl dát si celou trilogii znovu a osvěžit si to. Filmek byl stejnej jako kdysi, akorát bez titulků. Legolas je frajer, Aragon charismatickej bejk a závěrečná bitva se skřety baví... I když jsem to dal na třikrát, šlo asi o nejlepší díl Pána prstenů! Nebylo to utrpení, jako před 14ti lety. 65% ()

rakovnik

Na film jsem se samozřejmě díky veliké propagaci velice těšil, už jen proto, že se jedná o můj oblíbený žánr, navíc se při natáčení nijak nešetřilo s finančními prostředky. Knihu neznám a fandou Tolkiena nejsem, srovnávat tedy nemohu. Nicméně příběh hrdinů, putujících za svým cílem s velikým posláním, zažívající fantastická dobrodružství, mě pochopitelně vtáhl. Hlavní postavy jsou sympatické a když se objeví "král", těšil jsem se na další dobrodružství. Ve filmu není přes jeho stopáž příliš mnoho hluchých míst a pouť se rozjíždí pěkně. ()

vydumnica

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring. Budem si musieť zmeniť info v mojom profile, lebo tam mám uvedené, že som Pána prsteňov nikdy nevidela. Aj som si to myslela, že taká fantasy by ma určite nebavila, no po toľkých rokoch nazvime to odolávania alebo presnejšie môjho nezáujmu musím povedať, že sa mi to veru páčilo. Najviac ma bavili scénky s Bilbom, ani neviem prečo :-). Tento film tu už bol do nebies vychválený, je tu takmer dve tisíc recenzií, no nemôžem si odpustiť, aby som aspoň niečo nepochválila. Hudba je balzam na dušu, jedna z najkrajších filmových melódií, aké som kedy počula, je priam nebeská👌. Lokality sú prenádherné, taký malý kúsok raja na Zemi. Príbeh je pekný a pútavý, taktiež dostatočne napínavý. Neviem, či v mojom prípade na prvýkrát bola zrovna šťastná voľba zvoliť si Director's Cut, ktorý má skoro 4 hodiny!!! Prvé asi dve hodiny ma veľmi bavili, potom nastala trochu "kríza", už sa mi to zdalo dlhééé, keď sa film blížil k trom hodinám, už ma rozbolela hlava a nemohla som sa úplne sústrediť, takže žiaľ nedala som to celé na jedno posedenie. Po pár hodinovej prestávke som si to pekne dopozerala a som rada, že som tomu nakoniec predsa len dala šancu🙂. Gandalf: "All we have to decide is what to do with the time that is given to us." EDIT: Mala som perfektnú príležitosť opätovne si to pozrieť na veľkom plátne a wow, aký rozdiel, nedá sa to ani porovnať, už mi tie 4 hodiny vôbec nevadili. Videné v kine 14.01.2024 (Kino Lux Frankenthal). Moje hodnotenie celej trilógie, predĺžených verzií: 1. časť 95% 2. časť 85% 3. časť 90%. ()

Rocky88

Vzhledem k Peterově "krvavé" minulosti si myslím, že v New Line Cinema museli znát jeho "Heavenly creatures", jinak by mu to asi nedali :) I tak ale o něm rozhodně nějaké ty pochybnosti měli. Ale byli neoprávněné. Peter to vzal za správný konec a spolu s Alanem Leem (grafik Tolkienových knih) vytvořili svět přesně takový, jak jej Tolkien popisoval ve svých knihách. To samé platí i o hercích - při čtení knihy nedělá problém si na místě Legolase představit hřivnatého Blooma či zarostlého Daviese jako prcka trpaslíka Gimliho. K tomu přidal svou mistrnou režii (hlavně ta atmosféra v Morii - měl jsem bobky jak olifant), mocně se vznášející kameru, nepřekonatelnou Hudbu Howarda Shoreho a perfektní triky. No a když to všechno zamíchal, vzniklo Společenstvo Prstenu. První díl filmové trilogie, která se zaslouženě stala kultem a milníkem v kinematografii. Díky Petere! ()

cariada

Sága začíná a prsten zla je na světě a je třeba ho zničit. Úkolu se zhostí malý hobit Frodo a jeho kamarád mu jde pomoc, k tomu se přidá elf, trpaslík, čaroděj, dva lidé a ještě další dva hobiti. a "společenství" je na světě. A cesta plná děsivých překvapení začíná. Že to nebude jen tak je víc než jasné a nepřátel co prstenu touží je víc než dost. Nádherná podívaná, po všech stránkách jak herecké, tak trikové, tak nádherná krajina Nového Zélandu. Film je krásně čitelný a přehledný. Fascinující podívaná. ()

Petoss1

Musím povedať, že pre mňa sa jedná o najlepší fantasy film (a zvlášť fantasy neobľubujem), ktorý splňa všetky nároky, ktoré dívak a čitateľ predlohy od neho očakáva. Fantastické nezabudnuteľné dielo. 91% ()

lebowski!

Hodnotit takový film je nošením dříví do lesa. Pocta předloze, pocta žánru, poklona hercům a srdeční dík za režiséra. Viva Jackson!!! ()

KooNY

Úžasný film, kterým Peter Jackson otevřel jednu z nejlepších filmových trilogiích a zajistil si filmovou nesmrtelnost. ()

Attta

Původní film je skvělý a zaslouží si jednoznačně 5 hvězd, ale rozšířená vezre je ještě větší bomba, protože se více podobá knize. Příběh se v rozšířené verzi daleko lépe vybarvil a dívák si může vychutnat překrásné chvilky ještě o chvilinku déle. První díl (The Fellowship of the Ring, je pro mě nejlepší (filmový) díl celé triologie) , je pro mě přitažlivější o počáteční scény v hobitíně, nádherné scénérie a krásné uvedení do celé triologie příběhu. Vynikající napínavé scény podbarvené vynikající hudbou a atmosférou. Tento film dokázal to, že jsem přestal myslet na realitu a doslova mě pohltil . :) krásný pocit. ()

Flaxik

Když jsme jako uhrovatí adolescenti louskali první vydání LOTRa v češtině (to s tím hustým hologramem na obálce), tak jsme fantazírovali o tom, jak by to vypadalo ve filmu a jaké by to byly orgie, kdyby co knížka, to film. Jediné, co mi v knížkách vadilo, bylo věčné zpívání a naprosto exotický a nepatřičný Tom Bombadil. A hle, Pítr vyhodil zpívání a Toma Bombadila a co vzniklo? Dokonalý film. Všechny tři díly. Trpaslíci byli přesně takoví drsní krpatci, hobiti takoví lajdaví chlupáči a elfové takové fetky zhulené, jak jsem si představoval. Když film vypadá, jako kdybyste ho režírovali sami, nejde dát nic jiného než deset hvězd. Tak aspoň pět. Díky Péťo, žes poslechl, jak jsem to chtěl. ()

Streeper

První díl k trilogii Pánů prstenů je naprosto úžasně zpracované dílo. Peter Jackson předvedl skvělou práci a vytvořil neuvěřitelné fantasy, které se zapíše do srdce snad každému, kdo se na něj podívá. Je pravda, že ne každému se může líbit, ale určitě nepohrdnete krásnou krajinou Nového Zélandu. Příběh je bohatý, krásně plyne a tři hodiny filmu utečou rychle. ()

joker.george

Konečně jsem se přidal k těm, kteří můžou adorovat rozšířenou verzi a od teď vždy sáhnu jen po ní. Nedokážu si představit, s jak těžkým srdcem musel Jackson stříhat, protože přidané scény jsou krásné, nosné a rozšiřují už tak živý a propracovaný svět a příběh, aniž by se rozmělnilo tempo a ztratilo to svoje kouzlo. ()

Nový Pán prstenů na cestě?

Nový Pán prstenů na cestě?

24.02.2023

Poté, co se koncem minulého roku podařilo švédské korporaci Embracer pořídit veškerá zbývající práva na značku Pána prstenů (seriálová koupil předtím za nemalé peníze Amazon), uzavřela nyní studia… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera